Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Законите на Вселената  (Прочетена 15384 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #15 -: (Неделя) 17 Февруари 2013, 18:49 »

Олде,

не държа никой да вкарвам в пътя. Просто интерпретирам Законите.  Grin
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #16 -: (Неделя) 17 Февруари 2013, 18:57 »

Олде, не държа никой да вкарвам в пътя.

Хехеххе .... не се "притеснявай" аз трудно влизам в моя та камо ли в чуждия  Grin. Ама хортуваш по моят начин (стил) та се зачитам в приказките ти и в твърдата ми кратуна почват да се получават разни "вибрации" в положителна посока Grin.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #17 -: (Неделя) 17 Февруари 2013, 20:59 »

1.И каква е поуката от тази случка?
2.Книжките са от полза да ти дадат стимул за размисъл, анализиране ......... , абе с две думи да те сръчкат да си размърдаш "сивото"  Wink, а че живота пуска инфо няма спор това е истинското даскало.  

1. Самоанализирането е първата стъпка към вътрешният свят на човека. Човек започва със самоанализиране на поведението си, начина по който реагира, начина по който отговаря, начина по който комуникира с останалите - ей на т'ва последното слагам едно намигване -  Wink Grin. Самоанализира движението на тялото си. Катерейки се нагоре по "стълбата", човек започва да анализира чувствата си, след това анализира мислите си, започва да се разграничава от собствените си мисли и т.н. Живота ежедневно предоставя възможности под формата на случки от които човек може да почерпи познание - това е поуката.
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #18 -: (Неделя) 17 Февруари 2013, 21:10 »

1.И каква е поуката от тази случка?
2.Книжките са от полза да ти дадат стимул за размисъл, анализиране ......... , абе с две думи да те сръчкат да си размърдаш "сивото"  Wink, а че живота пуска инфо няма спор това е истинското даскало.  

1. Самоанализирането е първата стъпка към вътрешният свят на човека. Човек започва със самоанализиране на поведението си, начина по който реагира, начина по който отговаря, начина по който комуникира с останалите - ей на т'ва последното слагам едно намигване -  Wink Grin. Самоанализира движението на тялото си. Катерейки се нагоре по "стълбата", човек започва да анализира чувствата си, след това анализира мислите си, започва да се разграничава от собствените си мисли и т.н. Живота ежедневно предоставя възможности под формата на случки от които човек може да почерпи познание - това е поуката.

Съгласна!Но това червеното...Единственият"правилен"начин на комуникация би трябвало е идентичен и за вътрешният свят и за външния!Има ли разминаване,говорим за фалш и лицемерие!
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #19 -: (Неделя) 17 Февруари 2013, 21:39 »

Има ли разминаване,говорим за фалш и лицемерие!

Ами разгледай по обстойно участниците във форума и ще видиш веднага това което си писала  Wink.

начина по който отговаря, начина по който комуникира с останалите - ей на т'ва последното слагам едно намигване -  Wink

Към това бих добавил с едно намигване  Wink :
„Защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш? Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш как да извадиш сламката от окото на брата си?" (Мат. 7:3, 5) 
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #20 -: (Неделя) 17 Февруари 2013, 21:58 »

Към това бих добавил с едно намигване  Wink :
„Защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш? Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш как да извадиш сламката от окото на брата си?" (Мат. 7:3, 5)  
Ама за втори път го казвам - нали знаеш, че аз ги виждам нещата по абсолютно същият начин ...относно сламките и гредите. Smiley

А имай предвид, че задаваш въпроси без да се усещаш, може би. Даваш ми поле за изява да дам отговор - откликвам на молбата ти - не се опитвам да вадя сламки... Smiley
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #21 -: (Понеделник) 18 Февруари 2013, 09:24 »

" Няма нищо неподвижно. Всичко се движи, всичко вибрира."
 Следователно всичко се променя.Тук ще намеся Егото като нещото,което спира движението,поставяйки граница.Егото казва:Ами такъв съм си аз-не можеш да ме промениш.
 Не,не си такъв-ти се променяш във всеки един момент.Стига да се научиш да живееш в момента,а не на базата на миналото.

" Всичко приижда и се отдръпва. Всичко има своите периоди на напредък и упадък. Всичко изгрява и залязва. Всичко се движи, подобно на махало. Мярката за неговото движение на дясно е същата каквато е и на ляво. Всичко има ритъм."
  Движението на махалото на ляво е набиране на енергия,за да отиде в дясно и обратно."Много се смееш-ще плачеш","Колкото по-силно обичаш-толкова по-силно ще мразиш","Колкото по-висок връх достигнеш-в толкова по-дълбока долина ще пропаднеш"
  Океанът се вълнува.Вълната сама по себе си не съществува.Тя е форма на движението.Тя е израз на движението на океана.Тя се движи по законите,по които се движи океана.Вълните са различни-няма две еднакви вълни.Няма еднакви хора.Хората са вълните на Космоса,Вселената,Живота,Цялото(кой,както иска да го нарича).Различни сме по форма,но в същността си сме еднакви-Живота изразява себе си чрез нас.Всички и всичко е свързано.Умирането на една вълна дава енергия за раждането на друга.Мен ме няма-това,което съм всъщност е проявата,движението на самият Живот.
   Колкото и мъдър да е човек,колкото и медитативен да е,колкото и балансиран да е,колкото и да е чист ума му-той не може да се разтвори в Цялото,преди да изхвърли всичката си мъдрост,медитацията си,ума си.За да ги изхвърли обаче трябва първо да ги е достигнал.Трябва да си достатъчно мъдър,за да можеш да се откажеш от мъдростта си.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #22 -: (Понеделник) 18 Февруари 2013, 10:01 »

Борислава,

не интерпретирай херметиката като нещо статично! Целта на законите е именно тяхното надскачане. Точно поради тази причина е създаден и трактата "Ментална трансмутация". Целта е не да се лашкаш като носено от вятъра листо насам и натам - принципа на махалото, а да се научиш да държиш махалото в центъра - да постигнеш баланс и да залюляваш махалото тогава, когато искаш да постигнеш нещо, тоест да се научиш да манипулираш Закона.

Не бързай да се разтваряш в Абсолюта. Така или иначе в 3Д-то не можеш го постигна!  Tongue Tongue Tongue
Активен

Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #23 -: (Понеделник) 18 Февруари 2013, 10:29 »

Цитат
Трябва да си достатъчно мъдър,за да можеш да се откажеш от мъдростта си.
Борислава, Поздравявам те за тази публикация.

П.П: Позналия  Закона, отразява Истината. Представлява Закона, защото е самия Закон. Не се изживява като отделна 'нуждаеща се единица', 'жертва' на Закона, Той е Самия Извор, съзнаващ всяка капка в себе си.  За да осъзнаеш е нужно да се освободиш от знаенето, тогава нямаш 'нужда' да манипулираш, защото си неприкосновен, свободен, умиротворен. Отговорността за всяка лична стъпка е Пътя към Познанието за Вселената.
« Последна редакция: (Понеделник) 18 Февруари 2013, 10:44 от mila » Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #24 -: (Вторник) 19 Февруари 2013, 15:49 »

ПРИЧИННО СЛЕДСТВЕН ЗАКОН

Закон за причината и следствието.Това е законът който твори страховитата думичка"карма".

Този закон според мен,лежи на  темела на ПОДОБНОТО ПРИВЛИЧА ПОДОБНО
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #25 -: (Вторник) 19 Февруари 2013, 16:44 »

Помисли  малко!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #26 -: (Вторник) 19 Февруари 2013, 17:02 »

Помисли  малко!
Мислила съм,и то много върху тоя казус.
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #27 -: (Вторник) 19 Февруари 2013, 18:25 »

Помисли  малко!
Мислила съм,и то много върху тоя казус.
       Ако  тезата  ви  е  вярна,  че  подобното  привлича  подобно, Grin Grin Grin Grin Grin Grin  то  следва  лошо  и  още  лошо  и  още  и  още  и  обратното  добро  и  още  и  още!! 
      И  така  все  към  една  или  другата  крайност! 
      Докато  обратното  на  тезата  ви  води  до  уравновесяване  на  енергиите!!

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #28 -: (Вторник) 19 Февруари 2013, 18:35 »

ПРИЧИННО СЛЕДСТВЕН ЗАКОН

Закон за причината и следствието.Това е законът който твори страховитата думичка"карма".

Това е 6-и херметичен закон.
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #29 -: (Вторник) 19 Февруари 2013, 18:36 »

Ако  тезата  ви  е  вярна,  че  подобното  привлича  подобно, Grin Grin Grin Grin Grin Grin  то  следва  лошо  и  още  лошо  и  още  и  още  и  обратното  добро  и  още  и  още!! 
      И  така  все  към  една  или  другата  крайност! 
      Докато  обратното  на  тезата  ви  води  до  уравновесяване  на  енергиите!!

Ако твоята теза е вярна, то значи, че на Земята трябва да има абсолютно добро и абсолютно зло, а то няма  Tongue...
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: