Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Неприятни сънища  (Прочетена 8026 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #30 -: (Сряда) 27 Март 2013, 23:25 »

Хора, може ли някой сънища да са всъщност спомен от предишен живот?
Примерно повтарящи се сънища.
      Може  да  са,  но  може  и  да  не  са,  това  което  знам  със  сигурност  е,  че  са  послания    с  които  трябва  да  се  съобразяваме!   
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #31 -: (Четвъртък) 10 Октомври 2013, 09:48 »

В някакво помещение лежа на едно легло. Пред мен четирима човека се поклащат наляво-надясно като че ли е някакъв шамански танц - ритуал. С ококорени очи като на стар зил фаровете ме зяпат - все едно четири изгладнели канибала са намерили нещо за вечеря (аз съм вечерята). Усетих че работата не е на добре и излезох от тялото си - преместих се към тавана на помещението и наблюдавах отгоре как се вайкам в леглото и се чудя как да се измъкна, а онези четиримата се точат. Опитах се да го променя (съня) - не се получи нищо сполучливо  ...прибрах се благополучно - събудих се.

Страшку,

не че искам да те плаша ама някой те е "работил" на сън. Черните магьосници си вършат своето нощно време докато хората спят, защото тогава са уязвими - обикновено след 1:00 - 2:00 часа нататък. Това, което описваш си е баш такова  Angry...

това е много забавно за черните магьосници ...  Laugh
Само да уточним нещо, "на сън" или "след 1:00- 2:00 часа нататък"? Защото си мисля, че купонджиите, които не си лягат преди три сутринта са супер на далавера. Но ако е "на сън" и през деня си заспал, очевидно и тогава е възможно да те споходи някой неприятен сън.

Това като цяло звучи много ... безпомощно. Сякаш като заспиш и не можеш да реагираш на чужди агресори. А всъщност и като сме будни е така. Докато си пресичам и ме блъсне кола, но всъщност отстрани наблюдаващата ме жена преживява кошмар, пак ли някой магьосник има вина?

Аз лично на подсъзнателно ниво много отдавна съм си задала "командата" и се обръщам на другата страна- сменям филма, канала- дори да не е кошмар, а да не ми харесват героите, да ми е безинтересен или скучен съня, обстановката и въобще така мога да си контролирам този процес на рефлексия и в подсъзнанието.
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен x_name41
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #32 -: (Сряда) 23 Април 2014, 01:07 »

здравейте, бих искал да споделя за едни неща свързани със баба ми. Баба често ми е разказвала за странни сънища които е сънувала, реалистични сънища случили се сякаш в паралелен или другоизмерен свят. Веднъж ми разказа как сънувала някакъв учен в някаква лаборатория дето правел някакви експерименти и той се обърнал към нея и и казал че трябвало да влезе във една крушка за осветление, тя се изумила от глупоста която чула, но той сякаш чул мислите и казал да не избързва със заключенията, тогава в един момент крушката взела да пада към земята и започнала да се уголемява докато придобила размери позволяващи човек да влезе вътре, тя много се изплашила и решила да бяга, в един момент ученият се загледал настрани и тя побягнала, но след нея тръгнал и той, в следващия момент се скрила зад някакъв ъгъл и някоя близка я срещнала и и казала че той я е изгубил и че тръгнал в съвсем друга посока да я търси, тогава тя се успокоила и се събудила, когато се събудила установила че е с ускорен пулс. Веднъж сподели че след подобно преживяване и останала физическа следа по ръката, във съня някакъв я сграбчил силно за ръката и когато се събудила имало следи от това.
Активен

"музиката удължава живота"
Неактивен x_name41
Sr. Member

« Отговор #33 -: (Петък) 16 Май 2014, 01:50 »

снощи сънувах много лош и странен сън, за един приятел който постепенно се превръща в зомби, първоначално имаше такива симптоми  като външни белези, посиняване на кожата и тем подобни които аз не разбирайки смятах че са някакво заболяване, но впоследствие съм бил установил че са симптоми на зомби зараза, много странно какво ли означава, за хубаво ли е за лошо ли е? Sad
Активен

Неактивен x_name41
Sr. Member

« Отговор #34 -: (Четвъртък) 03 Юли 2014, 18:56 »

днес отново сънувах странен сън, бил съм на село на ранчото, времето е ясно и слънчево (някъде около обяд), в един момент обаче картината се променя и виждам как слънчевата светлина променя своята интензивност като нараства и отива към червения и ултравиолетовия спектър, в следвиащия момент виждам във едно отражение че слънчевият диск е станал огромен, червен и ярък (може би два или три пъти по голям, както изглежда при залез), излизам навън страшна жега, и нехарактерна светлина (близка до дневната но с червен отенък, може би жълта светлина, с цветна температура от порядъка на 2700К?), много странен и реалистичен сън
« Последна редакция: (Четвъртък) 03 Юли 2014, 19:05 от x_name41 » Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #35 -: (Четвъртък) 28 Август 2014, 10:44 »

Преди известно време сънувах нещо наистина странно: разхождах се с някого по улиците и изведнъж ми посочва към един канал от ония с кръглите капаци. Поглеждам и виждам нещо като дух да излиза от него. От любопитство отидох до него и се надвесих да разгледам духа, а той се опита да влезе в мен през устата. Успях да го изгоня, но се събудих с изключително неприятно усещане като да си настъпил лайно и да си си изцапал обувката. Чудих се два-три дни на това и що за дивотия е съня и дори допуснах, че може наистина може някой да се опитва да се вселява в чужди тела.

Днес докато ровех за нещо интересно за гледане в замунда и попаднах на този нов сериал: http://zamunda.net/details.php?id=415559&hit=1

Излишно е да споменавам за синхроничноста и за факта, че явно това не е само филм...  Shocked Shocked Shocked
Активен

Неактивен x_name41
Sr. Member

« Отговор #36 -: (Понеделник) 15 Септември 2014, 20:53 »

отново поредният странен, ужасен и шантав сън Shocked малък контейнер пълен със акумулатори стои на земята, изведнъж той се задвижва сам (все едно невидима сила го движи), завърта се и спира на определено фиксирано положение, следва силно бучене изпод земята издига се голям въртящ се и силно бучащ стълб (подобен на торнадо) който стои стационарно (на едно място), апокалиптична картина, бученето е зловещо и пространственно, идва отвсякъде. За момент всичко спира и утихва, след известно време се започва отново но този път честотата на звука се повишава, тонът става висок и става още по зловещо, събуждам се
Активен

Неактивен Bulgara
Newbie
*
Публикации: 8

« Отговор #37 -: (Вторник) 16 Септември 2014, 14:19 »

До скоро не обръщах внимание на сънищата си, по простата причина че пчоти никога нищо не помнех от тях на сутринта. Но откакто заживях с настоящия ми приятел се улавям, че постоянно сънувам кошмари или някакви нелепи случки, в които и той участва, но винаги с негативен оттенък като емоция.
И не знам какво да си мисля в случая. Все имам усещането, че някакви знаци ми се подаат, че не трябва да бъдем заедно, а аз ги пренебрегвам и напук сме заедно. Например, никога през живота си не бях си губила ключове или телефон, но една седмица след като станахме гаджета си загубих телефона с единствената връзка която имахме по този начин, понеже той не живееше в същия град. Но аз напук някакви успях да се свържа с него и да му кажа, че нямам телефон. А може би е трябвало да изгубим връзката и да не продължим заедно. И сега тези сънища много ме тормозят. Все лоши случки и той някъде наоколо. И се чудя дали пък и това не са знаци, че не трябва да сме заедно и да стигаме до сериозни отношения. А реално сме щастливи заедно, даже много си се кефим, че сме се "намерили" и засега всичко е ок. Вярвате ли в знаците и поличбите, давани ни и през сънищата ни?
Активен
Неактивен Bulgara
Newbie
*
Публикации: 8

« Отговор #38 -: (Вторник) 30 Септември 2014, 11:14 »

Снощи нова серия странно-страшни сънища. Значи сънувам, че съм в една стая с един съученик от началното училище още. Той си беше малко куку и другите все го отбягвахме, че се държеше агресивно с нас. По този повод и никога не сме били близки, но те на, седим един срещу друг на два стола в една стая и си приказваме нещо в съня ми. И по едно време аз усещам че тоя е вампир и му го казвам директно. Той първо се опита да ми навреди енергийно, нещо като да ме убие с поглед, да ме смаже някакси, но понеже аз бях силна в този момент и го гледах право в очите казвайки му че е вампир, оня видя че нищо не може да ми направи и взе че се дематериалзира както си седеше на стола. Изчезна от пространството.
И в следващата секунда се събуждам в такъв стрес и пулс 200 сигурно.
Заспивам по-късно и сънувам друго - прибирайки се една вечер вкъщи, докато затварях входната врата на апартамента, през пролуката се промъкна една психически неуравновесена жена, която нещо се мотаеше на стълбищната площадка и понеже видя открехната врата се промуши. Аз можех да я хвана още докато влизаше и да не я пусна да влезе по-навътре, обаче не можах да си помръдна ръцете изобщо. Все едно от камъни бяха. И в този момент аз осъзнавам, че това е сън и сънувам, но въпреки всичко искам да изгоня момичето от нас и затова се усещам че съзнателно се насилвам и с огромни усилия успявам да си повдигна ръцете, да я хвана за гушата и да я завлека към изхода на апартамента. И пак се събудих с огромен стрес и сърцебиене. Даже си мислех, че ще видя ръцете си в хватка пред тялото ми, все едно се опитвам да хвана някой пред мен, но не би. Лежаха си свободно отстрани. Но беше много реално. Само се плаша от това сърцебиене. Ненормално бързо и в ситен такт ми бие сърцето, като на уплашено пиле. Не както все едно си прекалил с тичане или спорт. В такива моменти при събуждането чувам все едно електрическа жичка бучи наоколо или че някой тресе леглото, докато разбера че това е от сърцето ми. И се чудя, това някаква RECYCLE програма в мозъка ли ми за разчистване на излишен боклук или са реални(астрални) случки?!?
« Последна редакция: (Вторник) 30 Септември 2014, 11:49 от Bulgara » Активен
Неактивен x_name41
Sr. Member

« Отговор #39 -: (Сряда) 12 Ноември 2014, 02:30 »

Bulgara сънищата ти показват едно, твърде повърхностно гледаш на нещата от което са и негативните резултати, не се замисляш за детайлите които стоят зад персонажите, че за всяко нещо си има причина, не може така просто да съдиш хората и да казваш тоя е такъв оня е онакъв и т.н. трябва да се има едно на ум за тея неща и човек да се съобразява защото както ти съдиш така и теб ще съдят, каквото повикало такова се обадило и т.н. бла бла бла  Smiley
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #40 -: (Сряда) 12 Ноември 2014, 18:36 »

Само се плаша от това сърцебиене. Ненормално бързо и в ситен такт ми бие сърцето, като на уплашено пиле. Не както все едно си прекалил с тичане или спорт. В такива моменти при събуждането чувам все едно електрическа жичка бучи наоколо или че някой тресе леглото, докато разбера че това е от сърцето ми.
Нормално е, поне за мен. Същото изпитвам и аз понякога. Емоциите на съня ги изживява и физическото тяло...Гледала си "Матрицата" - същото е...
И се чудя, това някаква RECYCLE програма в мозъка ли ми за разчистване на излишен боклук или са реални(астрални) случки?!?
МНОГО добър въпрос! Не съм намерила сигурен 100% начин да ги различавам. Изключения за мен са контактите ми с починалите ми хора...Но и там има фейк...Лично се убедих.
П.П. Добре дошла тук, Bulgara!!! 
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Persephone
Newbie
*
Публикации: 7

« Отговор #41 -: (Четвъртък) 13 Ноември 2014, 11:48 »

Наскоро сънувах, че съм в нещо като лаборатория и някакви същества са се накачулили около мен. Дясната половина на главата ми беше омотана с маркучи и като погледнах - взимаха ми кръв в една колба, доста голяма. Изпитах панически страх, обаче не успях да помръдна. Тогава едното същество ( не помня как изглеждаха ), ми каза да не се притеснявам, нямало да изпитам болка или да ми навредят.
Сигурно нямаше да обърна особено внимание на съня, но на следващия ден се събудих отпаднала и с ужасно главоболие, а беше неделя - единствения ден, когато мога да се наспя като хората и обикновено съм бодра и отпочинала.
Активен
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 442

« Отговор #42 -: (Четвъртък) 13 Ноември 2014, 13:19 »

Здравей Persephone.
Много интересен подобен сън ми разправя един приятел. Той пък подробности много не си спомня, ама баш фейсовете им запомнил...и познай.... триъгълни глави с големи очи приличащи  му на огромни пеперуди - кошмарни инсектоиди. Представете си уголемени пеперудешки глави.  Беше доста разтревожен след това. И сега вика като си спомня настръхвам, а той не е от тези които се плашат много, много.
Активен
Неактивен Persephone
Newbie
*
Публикации: 7

« Отговор #43 -: (Четвъртък) 13 Ноември 2014, 13:30 »

Umbra, интересно - те и в моя сън имаха големи очи, даже ми заприличаха на сиви, но не помня ясно. Помислих си, че нещо може и да си внушавам, но на другия ден симптомите си бяха съвсем реални.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #44 -: (Четвъртък) 13 Ноември 2014, 15:58 »

Здравей Persephone.
Много интересен подобен сън ми разправя един приятел. Той пък подробности много не си спомня, ама баш фейсовете им запомнил...и познай.... триъгълни глави с големи очи приличащи  му на огромни пеперуди - кошмарни инсектоиди. Представете си уголемени пеперудешки глави.  Беше доста разтревожен след това. И сега вика като си спомня настръхвам, а той не е от тези които се плашат много, много.
http://www.parallelreality-bg.com/statii/control/348-2011-07-21-16-49-00.html
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: