Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Необяснимо изтичане на вода  (Прочетена 1745 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен angel.face
Newbie
*
Публикации: 4

« -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 11:20 »

Здравейте,
Отдавна чета коментарите във форума и това е първия път, в който се решавам да пиша. Главната причина е, че имам надежда да намеря отговор на поне част от въпросите, които имам в главата след някои странни случки в живота ми.

Преди около година, докато бях в кухнята на дома си и правех нещо с гръб към кухненската маса, изведнъж изпитах импулс да се обърна без да съм чула или видяла нещо странно. Направих го и видях следното: чашата за чай, която беше пълна с вода, беше започнала да тече. Върху кухненската покривка се беше образувал мокър кръг и няколкото мига, в които вземах решение, забелязах че кръга се увеличава. Взех чашата и първата ми реакция беше да я повдигна и огледам, за да видя къде е спукана. Е, не беше, поне не видимо. Сложих чашата на салфетка и я преместих на друго място. Не протече повече и салфетката беше напълно суха. Чашата също е напълно здрава и продължавам да я използвам почти всеки ден.

Спроед вас на какво би могло да се дължи това? Има ли логично обяснение според вас или е паранормална дейност?
Активен
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 442

« Отговор #1 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 15:10 »

Да не е била мокра чашата отвън? Често ми се случва.
Активен
Неактивен angel.face
Newbie
*

« Отговор #2 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 15:12 »

Да не е била мокра чашата отвън? Често ми се случва.

Не, петното на покривката беше с диаметър поне 25-30 см
Активен
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 442

« Отговор #3 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 15:22 »

Всичко е възможно по принцип. Не е изключено да има и външна намеса.
Активен
Неактивен peppone1
Hero Member
Публикации: 531

« Отговор #4 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 23:30 »

Най-добре може да провериш чашата като я напълниш с гореща вода. Ако е керамична, керамиката обикновено е хигроскопична и лесно попива влага, в местата където е нарушен стъкленият емайл, като драскотина, дупка и др., а може просто да се запушила от котления камък. С чиста вода ли беше пълна чашата, защото ако е чай или кафе разтвора е по-гъст и трудно ще протече?
Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен angel.face
Newbie
*

« Отговор #5 -: (Неделя) 01 Ноември 2015, 16:01 »

Чашата беше пълна с чиста вода със стайна температира. Сигурна съм, че няма пукнатина или друго, т.к. това се случи преди 8-9 месеца и аз продължавам да използвам чашата почти ежедневно. А изтичането  (за мига, в които наблюдавах), беше сякаш липсваше дъното на чашата ...
Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #6 -: (Неделя) 29 Ноември 2015, 23:14 »

Ключодържателя ми се състои от две части, на едната са ключовете от офиса, а на другата от дома, входна врата, една брава, втора брава в този ред. Вчера вечера чипа за отваряне на входната врата от частта на ключовете от дома  се беше преместил при тези от офиса / никой не ми е пипал ключодържателя/. Имам и други подобни случки.

Angel.face, това са бъгове на матрицата.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #7 -: (Неделя) 29 Ноември 2015, 23:21 »

Бъгове! Мисля че има много бъгове, да =)

Но това е много добре... означава, че вече сме спечелили. Край на съмненията! Край на предположенията! Мисля че всички вече се показаха =) Откога чакам да извадим метъра и да мерим! Ммммм! Хубави времена настават! Подушваш ли го във въздуха? :p
Активен

Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #8 -: (Неделя) 29 Ноември 2015, 23:36 »

Затвора се разпада  Smiley дори не мога да си го помисля  Sad  залагам на друго  Smiley
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #9 -: (Понеделник) 30 Ноември 2015, 08:37 »

В стария форум бях писала как ми изчезна пред очите един ...тролей....на Сточна гара в София, рано сутринта, идваше по Сливница, зави в кръговото и аз направих пет крачки за да го "хвана", но...вече го нямаше. Беше свързан към ел.мрежата, няма как да е успял за времето от 5 мои крачки да слезе, да свали "жартиерите" и да продължи в друга посока "на акумулатор"....Беше съвсем тихо, чуваше се звука от тролея и в един момент просто го нямаше...
Нито съм била пияна, нито дрогирана, нито неадекватна по друга причина. Просто отивах на работа и си чаках на спирката на Сточна гара в посока Люлин.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен memento mori
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #10 -: (Вторник) 01 Декември 2015, 16:13 »

В стария форум бях писала как ми изчезна пред очите един ...тролей....на Сточна гара в София, рано сутринта, идваше по Сливница, зави в кръговото и аз направих пет крачки за да го "хвана", но...вече го нямаше. Беше свързан към ел.мрежата, няма как да е успял за времето от 5 мои крачки да слезе, да свали "жартиерите" и да продължи в друга посока "на акумулатор"....Беше съвсем тихо, чуваше се звука от тролея и в един момент просто го нямаше...
Нито съм била пияна, нито дрогирана, нито неадекватна по друга причина. Просто отивах на работа и си чаках на спирката на Сточна гара в посока Люлин.

Абсолютно същото ми се е случвало в моя град преди повече от 10 години. Чаках тролей, в един момент вдигнах поглед и ясно видях червен тролей как идва. Погледнах си в краката, защото трябваше да сляза по няколко стъпала и когато вече застанах на ръба на тротоара да се кача, вдигам поглед и ни тролей ни нищо! Там не може да се направи обратен завой, няма къде да изчезне. Освен някаква игра на мозъка, друго обяснение нямам. Странно ми е обаче и до ден днешен, като се сетя.
Активен
Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #11 -: (Петък) 04 Декември 2015, 10:24 »

Аз пък наскоро чаках рейс номер 26 за да се прибера, но вместо него дойде 27 и помня че на няколко пъти както винаги поглеждам табелката за да не го объркам и въпреки това се качих в него, после когато идваше кондукторката се чудих дали да я попитам кой номер е автобуса защото не бях сигурен, но помних че добре проверих преди да се кача и се отказах, но после видях че минава по друг маршрут и помислих че правят ремонт по пътя, но  си спомних че на идване със същия рейс нямаше ремонт и попитах попитах кондуторката, защо са променили маршрута, тя ми каза че това си е редовният маршрут на рейса, едва тогава осъзнах че съм сбъркал и не можах да повярвам как мога да объркам цифрата 6 със 7. Разбира се бях уморен и много не ми се излизаше и бързах да се прибера. Случвало ми се е и преди грешка с цифри при уж внимателно четене на номера, например при електронни части, а тогава много внимавам да не стане беля и те гърмят. И като се замисля винаги съм бил уморен и съм бързал. Това е според мен защита на мозъка от прегряване, той като компютър на заден план, продължава да изпълнява ежедневните навици, но ги игнорира и насочва вниманието си само към  важни за живота ни ситуации. Друго че уроците ни предварително са кодирани и интуицията взема надмощие. Мираж с пропуснати автобуси може да ни се яви, ако сме преуморени или имаме психично заболяване, а в днешно време да кажеш че си депресиран е ве едно да кажеш чувствам се прерасно. Но ако е игра на мозъка, то няма да ни изненада само веднъж, а ще е циклично, докато не се научим как да се справяме. В такива ситуации не трябва да се срамуваме, а да попитаме очевидците дали видяха това, най-лесно е като попитаме дали скоро е минавал въпросният автобус.
« Последна редакция: (Петък) 04 Декември 2015, 10:42 от peppone1 » Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #12 -: (Сряда) 16 Декември 2015, 20:39 »

В друг форум,написано в тема с мунски изцепки/муньовщини..
Т.е.никъв езотеричен контекст..

Това с тортата беше жестоко,не получи ли бонус/повишение  :hug:
На мен пък ми изчезва водата от каната,доста често,без спомен да съм я пила.Най често през нощта.Логиката е че ставам и пия,но не помня  :shock: (седи на плота в кухнята,а живея сама  :tired:)

не знам защо ми се наби в очи и се сетих за тази тема..
Активен
Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #13 -: (Четвъртък) 17 Декември 2015, 23:39 »

Напротив, има много езотерика в изпарилата се вода. Набива ти се в очите защото отговора не се изчерпва просто с баналният сомнамбулизъм. Това е много деликатна тема и никой не може да докаже, какво точно се случва с хората ходещи насън, защо внезапно събудени те стават агресивни и нападателни в пълно противоречие на характера им?

Някъде в активна паранормална зона, може да се получи пробив в пространство времето и да ни се явят реални събития не от нашето време, след което дупката да се затвори и всичко да бъде по старому. Едва ли някой се замисля сериозно за силата на молитвите и пожеланията отправени през великите празници, защо след Коледа и Нова година, денят е по-особен и след няколко дена отново и тази година се завърта в старото колело, със старите проблеми, но тя никога не би повторила предната?
« Последна редакция: (Четвъртък) 17 Декември 2015, 23:53 от peppone1 » Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: