Страници: 1 ... 51 52 [53] 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Смъртта.Кошмар за невежите или просто трансформация на съзнанието.  (Прочетена 37066 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #780 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 08:53 »

Не правете предположения за смъртта. Какво ви интересува точно ? Не разбирам, защо след като имаме толкова важни неща за които да мислим, вие говорите за неща, за които няма доказателства! Живота първо да разгадаем, сигурното, пък като му дойде времето ще се оправим, нали все пак сме най-древния народ. Мислете как да ни запомни новото поколение , когато изчезнем!
А ти пък коя беше,че да ни казваш какво да правим или не?!?

Живота си го разгадавай другаде..Тази тема е за смъртта!
Активен
Неактивен Dorssay
Sr. Member
Публикации: 264

« Отговор #781 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 11:02 »

Не правете предположения за смъртта. Какво ви интересува точно ? Не разбирам, защо след като имаме толкова важни неща за които да мислим, вие говорите за неща, за които няма доказателства! Живота първо да разгадаем, сигурното, пък като му дойде времето ще се оправим, нали все пак сме най-древния народ. Мислете как да ни запомни новото поколение , когато изчезнем!

За Смъртта е полезно и нужно да се мисли според мен. Както и понякога да се ходи на гробища.
На практика Смъртта е единственото сигурно нещо от всички други "ВАЖНИ" неща за които си мислим и които съвсем не е сигурно , че ще се случат , но за които всеки човек се грижи прилежно защото са "ВАЖНИ".

- Прилежно си плащаме пенсионните осигуровки защото смятаме , че е много "ВАЖНО" след Х години да вземем пенсия. При това няма никаква гаранция , че ще доживеем да я вземем ..... или пък колко дълго ще я взимаме.

- Прилежно спестяваме и трупаме пари за да "оженим децата" въпреки , че няма никаква гаранция дали ще се оженят , или дали ще доживеем до това щастливо събитие.

- и още ред "прилежни" неща правим в името на нещо "ВАЖНО", което ще се случи в необзоримото Бъдеще.

И на целия този "прилежен" фон не мислим и не търсим отговори за единственото СИГУРНО нещо което ще ни се случи - а именно Смъртта.

Искам да ви представя един импровизиран диалог между нашето „Аз” и Духа , на темата за Смъртта :

Духът : Смъртта е неизбежна
 „Аз”   : Сигурно е така , но аз не искам да умирам
 Духът : Защо ?
 „Аз”   : Как , защо ? Толкова неща има още да свърша , че .......
 Духът : Хм ! Интересно , какво още трябва да свършиш , за да се обединиш с Мен ?
 „Аз”   : А , не ! Трябва да завърша образованието си. Трябва да построя кариерата си. Децата ми да пораснат , а също и има толкова места по Света , на които искам да отида.
 Духът : Прав си , много неща има да свършиш , но помни , че Смъртта винаги е редом до теб.
 „Аз”   : Абе какво си заповтарял „Смърт” , та „Смърт”. Млад съм още , защо трябва да мисля за Смъртта ?
 Духът : Младите също умират.
 „Аз”   : Спри се !!!!! Не ми е приятен този разговор !
 Духът : Добре. Назови ми възрастта , на която искаш да умреш.
 „Аз”   : Ама аз не искам да умирам!!!
 Духът : Но това е невъзможно. Всеки умира , рано или късно.
 „Аз”   : Казах , спри се !
 Духът : Неизбежно е.
 „Аз”   : Край ! Стига толкова !
 „Аз”   : Моля те , спри. Не искам да мисля за това.
 „Аз”   : .......................
 Духът : Какво ти е ? Защо замълча ?
 „Аз”   : Тъжно ми е. С тези размисли ме докара до депресия.
 Духът : Депресия ? И за какво страдаш ?
 „Аз”   : За Себе си страдам. Какъв е смисълът да се бориш и да живееш , когато някой ден ще загубиш всичко.
 Духът : Да. Така е. Това все един ден ще се случи и е неизбежно. И след като е неизбежно , защо трябва да си тъжен ?
 „Аз”   : Защото нищо няма Смисъл. За какво да живея тогава ?
 Духът : Живей заради самият Живот. Просто живей. Ако нещо дойде при теб – вземи го. Ако нещо си тръгне – пусни го. По същия начин , когато някога Животът е дошъл при теб и си го взел , когато дойде Времето , го пусни.
 „Аз”   : В такъв случай , не си струва човек да се бори за Живота.
 Духът :Защо да не си струва ? Бори се. Но се бори заради самия Живот . Как не разбираш , че всичко е само игра ? Ти така или иначе играеш в играта на Живота, поне играй на всички нива. Където е необходимо да се бориш – се бори , но и не съжалявай  ако загубиш. След като се обединиш с мен , ще си безсмъртен.
 „Аз”  : Добре. Но как човек може да осъзнае своето безсмъртие ?
 Духът : Просто е. Приеми своята Смърт като даденост. Осъзнай , че е неизбежна. Осъзнай , че нейното появяване не зависи от теб. И някога тя ще дойде и ще отнеме всичко  което притежаваш.
 „Аз”   : ..... И Huh?
 Духът : Ми нека дойде. Това така или иначе ще се случи , защо е необходимо да страдаш и да се разстройваш ? Изживей своя пълен Живот без да съжаляваш за нищо. И най-важното , без да съжаляваш Себе си. Отпусни се. Играй в тази игра. Нито един от сценариите не е по-добър , или по-лош , от другия. Приеми Смъртта като даденост и се обърни с лице към нея.
 „Аз”   : Какво трябва да означава това ?
 Духът : Всички хора живеят , като се отъдждествяват със своето Его. Те живеят така , сякаш са безсмъртни във физически план. Те не приемат Смъртта като даденост. И когато тя някой ден пристигне при тях , те и обръщат гръб , бягат и бягайки страдат и съжаляват и Света и Себе си.
 „Аз”   : Значи трябва да се обърна с лице към нея ?
 Духът : Разбира се ! Нали след Нея , ще видиш и Мен.
 „Аз”   : Но това е много трудно ... Да приемеш своята Смърт....
Духът : А ти не бързай. Лека-полека. Важното е да се стараеш , нали Смъртта ще дойде при теб Днес.
 „Аз”   : Моля ? Днес ? Как така ДНЕС бе ?
 Духът : Тя винаги идва ДНЕС. Нали в теб , освен ДНЕС  , друго Време не съществува.
„Аз”   : Това в какъв смисъл ? Не те разбирам.
 Духът : Винаги съществува само този ден. Само ДНЕС. Само „Тук”  и „Сега”. Вътре в теб „Утре” не съществува. Когато настъпи новият календарен ден , за теб пак ще е ДНЕС. Ти не съществуваш никъде другаде , освен ДНЕС. И тук присъстваме Аз, Ти и Смъртта.
 „Аз”   : Как ? Смъртта също ли е тук ?

Смъртта: Тук съм разбира се.
 „Аз”   : И отдавна ли си тук ?
 Смъртта: От деня на твоето раждане.
 „Аз”   : Дошла си за мен ?
 Смъртта: Разбира се за теб. За кого още да дойда ? Духът ти е безсмъртен , затова съм дошла само за теб.
 „Аз”   : И какво чакаш тогава? Взимай ме и да се свършва.........
 Смъртта: Чакам да се обърнеш с лице към мен.
 „Аз”   : И защо ти е това ?
 Смъртта: Само по този начин не нося страдание на хората. Но те бягат от мен считайки ме за нещо ужасно. А аз съм просто част от Живота. Аз ги хващам за ръка и ги водя при техния Дух , но те пак не го виждат.
 „Аз” : И тогава какво ?
 Смъртта: И тогава следва ново прераждане. И така отново и отново , докато човек не престане да изпитва Страх.
 „Аз”   : И сега какво да правя ?
 Смъртта: Погледни ме !
 „Аз”   : Не мога. Страшно е ....
 Смъртта: Не се бой. Аз съм до теб.
 Аз”   : Как да те погледна ?
 Смъртта: Затвори очи.
 „Аз”   : Готово ....
 Смъртта: А сега повече няма да ги отвориш никога.
 „Аз”   : Страшно е. Искам да ги отворя !
 Смъртта: Не се бой. Просто гледай.
 „Аз”   : Хм !! Като че ли виждам нещо.
 Смъртта: Какво виждаш ?
 „Аз”   : Виждам своите желания , които никога няма да осъществя.
 Смъртта: Не се притеснявай за тях. Дай ми ги.
 „Аз”   : Виждам своето Минало...... Боже , какъв глупак съм бил , да хабя Времето си за подобни глупости.
 Смъртта: Тези глупости също ще ги взема. Виждаш ли още нещо ?
 „Аз”   : Виждам Жалост. Жал ми е за своите близки. Жал ми е , че никога няма да мога отново да ги прегърна.
 Смъртта: Разбирам. Това също ще го взема. Нещо друго остана ли ?
 „Аз”   : Не виждам друго. Навсякъде е пустота.
 Смъртта: Така. И как се чувстваш сега ?
 „Аз”   : Ммммм .... Като че ли добре. Даже много добре. Толкова е спокойно.
 Смъртта: Идеално. Виждаш ли колко е хубаво , да се избавиш от целия боклук на Миналото , Бъдещето и Жалостта ?
 „Аз”   : Така е. И знаеш ли , че не е толкова страшно.

ДухътЕ ? Какво ти казах ? Смъртта е моят най-добър приятел. Не разбирам , защо всички се боят от нея.
 „Аз”   : .................
 Духът: .....................
 Смъртта: Хайде готово. Отваряй вече очи.
 „Аз”   : Нима съм жив ?
 Смъртта: За сега , да. Но не се отпускай. Някога ще дойда за теб окончателно. Само гледай да не натрупаш много от този боклук и да ми отваряш работа  да го чистя от теб.
 „Аз”   : Смърт ......
 Смъртта: Какво има ?
 „Аз”   : Кога ще дойдеш окончателно ?
 Смъртта: Както винаги. ДНЕС !

Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #782 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 11:13 »

Всеки сектор си има йерархия, мястото което заема съзнанието / попаднало в него/ зависи от приноса му към него / докато не го върнат обратно в някой от материалните светове/.

Един свещеник който цял живот се е грижил за овцете и е насочвал мислите им в правилната посока след като попадне в християнския сектор ще заеме по-високо място в йерархията му и т.н.

Митко например ако вкара повече тупани в неговия е възможно да стане наставник  Wink

Лично не разбирам какъв му е проблема на въпросното същество, ако е прав, всички отиваме  в неговия сектор, гледаме си филма и се прераждаме. Каквото и да направим всичко е ОК. Митко когато ти пиша БАЙ Митко ти се подигравам, че ти май друго си мислиш.

Истината е, че всички са прави / дори и джихадиста който наистина го очакват 40 девственици/. 

Весе,  всяко  ниво  е  йерархия,  нивата  са  самата  йерархична  структура.  Ако  ти  е  трудно  да  разбереш  ще  ти  обясня   по-подробно  искаш  ли.
      И  всяка  душа  прави  ретроспекция  /филма/  на  живота  си  тук  в  свена  на  изборите,  но  критериите  по  които  става  преценката  за  правилно  и  грешно  са  различни.  Например  на  мен  ще  ми  се  наложи  да  се  самопреценявам  по  по-завишени  критерии  в  сравнение  с  теб,  по  простата  причина,  че  аз  знам,  а  ти  само  сънуваш.
      Знам,  Весе,  че  ти  и  сие  не  сте  способни  на  уважение  или  каквото  и  да  било  нещо  произлизащо  на  базата  възпитание,  така  че  не  си  ме  заблудил.                                                                                                                                                                                                            
       Бил  си  на  моето  ниво  -  лъжеш!  Не  можеш  да  отидеш  там,  защото  аз  съм  тук  на  земята,  а  те  горе,  по  тази  причина  ти  не  можеш  да  знаеш  на  какво  ниво  съм.  Но  може  да  дойдеш  в  моята  астрална  стая  много  по  лесно  и  доста по  практично.  ТА  ЗАПОВЯДАЙ  да  си  поговорим  с  открити  карти.  Ако  дойдеш  ще  се  извиня  публично.  Ако  те  е  страх  вземи  Психея  /и  тя  си  джитка  когато  е  напушена/,    също  може  да  дойдеш  и  с  Меандъра,  каня  и  Галаксис,  каня  всички  ви  заповядай  те!    

Аз сега се замислям, след казаното от Веско, че при срещи с починали близки, "пейзажът" винаги е бил в унисон с разбиранията им приживе. Например, един мой починал приятел, изявен патриот, го "намерих" в селце със старинни български къщи, направи ми впечатление обзавеждането -  типичните китеници, шевици и дърворезба от едно време. Все едно се пренесох в друга епоха.
  Намерила  си  го  в  астрала,  там  се  създава  среда  в  унисон  с  разбиранията  ни,  в  следващите  нива  това  отпада  като  необходимост.

« Последна редакция: (Сряда) 14 Декември 2016, 11:51 от МИТКО » Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #783 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 11:31 »

А истинската смърт, Dorssay, е когато няма "Аз в пустота", а остане само пустота.
Активен
Неактивен Dorssay
Sr. Member
Публикации: 264

« Отговор #784 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 11:56 »

А истинската смърт, Dorssay, е когато няма "Аз в пустота", а остане само пустота.

Сигурно е така.
От теорията и обясненията които могат да се намерят в публичното простраство като за самооук ентусиаст , обяснявам си Смъртта просто като всяка друга Енергия , но със способността да занулява всички други Енергии в материалния Свят. И от тази гледна точка сигурно си прав.

От практиката ....
Несъзнателно (т.е. не по мое желание) няколко пъти този нулев вятър полъхна около мен , но винаги съм осъзнавал собственото ми "Аз".
Съзнателно , само един път ,  когато се помислих за много напреднал адепт (по-точно два пъти , но първия път беше проба и не го броя), се опитах съзнателно да провокирам тази Енергия и отново "Аз"-а си беше там .... с уговорката , че поне в обзоримо Бъдеще няма да направя отново съзнателен опит за да разбера , дали ще се загуби хи хи хи ...

А иначе , много ми е приятно , че разговарям с човек , който знае какво е ИСТИНСКАТА Смърт и ако нямаш против , може да обменяме мисли на тази тема.

« Последна редакция: (Сряда) 14 Декември 2016, 12:07 от Dorssay » Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #785 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 12:46 »

Dorssay, не че има голямо значение пола, но само за протокола-женско съм. Ако това не ти пречи Smiley можем да продължим...
Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #786 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 20:53 »

Енигма, нямам много опит с търсене на починали / познати / , баба ми и дядо ми ги намерих от третия път. Знам, че има периоди през годината в които става много лесно и обратното. Ако християните са лесни за намиране в периода великден еньовден, за мюсюлманите не важи. Имай в предвид, че времето тече с различна скорост в двата свята, в секторите също, 20 години по кое време, при мен паузата беше по-малко от година земно време.

Чичо БАЙ Митко нямам никакви намерения нито да те виждам, чувам, срещам където и да било. За мен ти си един изку*уригал старец.
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #787 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 20:55 »

Ти нямаш ценностна система. От какво да се притесняваш?

Изложих  моята  ценностна  система  в  десет  точки,  но  никой  друг  не  посмя  -  провери
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #788 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 21:08 »

Чичо БАЙ Митко нямам никакви намерения нито да те виждам, чувам, срещам където и да било. За мен ти си един изку*уригал старец.

Значи  не  можеш,  признай  си,  то  е  човешко  бе  Весе!   Ееееееее,  различно  е  когато  става  въпрос  за  конкретни  нещица,   аз  те  каня  на  гости  бе,  не  ти  предлагам  да  ме  търсиш  из  различните  нива.   Може  и  да  стане  когато  заспиш,  то  тогава  душата  си  ходи  където  иска.  Викай  ми  дядо.

Сега  чакам  Меандърчо,  то  поне  той  си  знае  пътя.   Психея  и  Галаксис  също  са  добре  дошли.   Що   не  вземете  и  Форумчо,  как  красиво  и  съдържателно  ще  опише  пътуването.

Активен

Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #789 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 22:37 »

Митко, стига рева, задръстен си, не си мисли, че знаеш всичко. Грешката ти е точно в това.

Нямам намерение да се срещам с теб където и да било /не виждам смисъл/.

Тази сутрин се събудих, както често ми се случва до тялото си. Реших да поскитам, заредих се в един град, нищо интересно, но се сетих за твойте преживявания и реших да ги проверя. Полетях с голяма скорост, в един момент се забих в нещо като мъгла, удари ме ток,но без болка и изпаднах в състояние на безтегловност / почти не се движех/. Имаше доста „хора” в това положение /като „удавници” под вода/. Веднага се върнах в тялото. Но ми стана интересно и пак реших да опитам. И пак мъгла, удър, безтегловност, отново се прибрах. Предполагам е някаква защита.  Не видях твойто място и по-добре.

[/quote]

Чичо БАЙ Митко какво пак не разбра от този пост от преди три месеца глупако / ти що за малоумно същество си, че губиш времето на всички /не искам да те виждам и чувам/ а и няма как да стане , достатъчно си се изложил, че дори да опитам да те намеря ОТВРЪЩЕНИЕТО ми към теб ще ме обърка и отведе до кривата круша. Ако изобщо знаеш как се случват нещата / май луд ще излезеш накрая/ .
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #790 -: (Сряда) 14 Декември 2016, 23:47 »

Точно  така,  сега  обясни  как  ми  намери  нивото,  където  пребивават  такива  като  мен,  нали  упорито  питаше  дали  съм  посягал  на  живота  си.   Значи  можеш  да  спиш  спокойно,  а  когато  сънуваш  нещо  провери  в  съновника  какво  пише.  Дали  ти  стана  неудобно?  -  Надали!  Ти  си  аут.
Активен

Неактивен Enigma
Newbie
*
Публикации: 20

« Отговор #791 -: (Четвъртък) 15 Декември 2016, 09:12 »

Енигма, нямам много опит с търсене на починали / познати / , баба ми и дядо ми ги намерих от третия път. Знам, че има периоди през годината в които става много лесно и обратното. Ако християните са лесни за намиране в периода великден еньовден, за мюсюлманите не важи. Имай в предвид, че времето тече с различна скорост в двата свята, в секторите също, 20 години по кое време, при мен паузата беше по-малко от година земно време.

20 години земно време, за тамошно - не знам, сигурно е повече. Човекът, когото търсих, почина от насилствена смърт - може в такива случаи да ги разпределят по-бързо..

Да попитам и друго - как мъртвите след смъртта правят обзор на земния си живот и си вадят поуки / заключения, като мъртвите не знаят, че са мъртви. Имам две, три срещи (осъзнати ), при които те изобщо не разбираха, че са починали, че се намират в астрала, а не тук - в нашата реалност.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #792 -: (Четвъртък) 15 Декември 2016, 09:49 »

Значи  не  можеш,  признай  си,  то  е  човешко  бе  Весе!   Ееееееее,  различно  е  когато  става  въпрос  за  конкретни  нещица,   аз  те  каня  на  гости  бе,  не  ти  предлагам  да  ме  търсиш  из  различните  нива.   Може  и  да  стане  когато  заспиш,  то  тогава  душата  си  ходи  където  иска.  Викай  ми  дядо.

Сега  чакам  Меандърчо,  то  поне  той  си  знае  пътя.   Психея  и  Галаксис  също  са  добре  дошли.   Що   не  вземете  и  Форумчо,  как  красиво  и  съдържателно  ще  опише  пътуването.

О,каниш ме при все,че много добре знаеш,че бих оповръщала всичко що те заобикаля?

А тук се дърпаше да обясниш за някаква си монада,от притеснение да не би да ми се додрайфа.. Grin

Голям риск,бравос,ти си станал истински смелчага бе Мите..

Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #793 -: (Четвъртък) 15 Декември 2016, 12:46 »

Никога  не  съм  бил  страхливец!
          Ако  дойдеш  вариантите  са:
          1/  Ще  омажеш  всичко,  не  се  притеснявай,  ще  почистя  след  теб  така,  че  да  не  остане  и   следа,  когато  каня  винаги  съм  наясно  с  манталитета  на  поканения,  даже   ще  ти  предложа  и  малко  трева.       
           2/  Ще  си  поговорим  делово  -  нали  знаеш,  че  няма  начин  да  мамиш.
           3/  Най-лошият  вариант  за  мен  е,  да  не  би  да  ти  хареса,  е  те  това  ме  плаши.
Активен

Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #794 -: (Четвъртък) 15 Декември 2016, 23:31 »

Да, без доказателства всичко остава в сферата на хипотезите, предположенията и спекулациите. Ако имаш идея как ще се оправиш когато му дойде времето (каквото и да значи), защо не споделиш? Дори и да са само предположения и спекулации.
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Страници: 1 ... 51 52 [53] 54   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: