Страници: 1 [2] 3 4 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Смъртта.Кошмар за невежите или просто трансформация на съзнанието.  (Прочетена 35860 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #15 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 12:47 »

СПоред траките
Съд-тяло
Ба-Душа
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #16 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 13:51 »

Е, дубрютру бе Мила, аз откога разправям, че като се гътнете никой нема да ви съди, ама вие не чувате  Grin... Ей там в коя тема го водихме тоя спор, па накрая ме обвиниха, че си виря егото - ми имам го, виря го  Tongue...

Умирала съм почти на два пъти в тоя живот - живея трети. Ми нищо особено. Първия път не го помня, щото съм била бебе на 7 дни и съм се задавила с лига някаква. Почти преди да се гътна, когато съм стана мораво-виолетова на татко му е дошло на ума да ме обърне надолу с главата и да ме тръска докато изплюя храчката... Интересното е друго, че според древноарабските астролози, хората с Сатурн съвпад Луна в натала ще умрат на седмия ден от раждането си, а според западните съвременни астролози, този съвпад бележи трудно появяване на бял свят. И двете съм ги минала значи  Grin...

Втория път бях в 10 клас и вече си заминавах, когато не знам кво направи доцента дето се грижеше за мен, ама ме върна - сепсис /отравяне на кръвта/ и остър пиелонефрит. Нищичко не помня обаче, за разлика от една упойка, която ме хвърли директно в десета глуха и помня как исках да изляза от някаква кръгла/сферична стая, и драпах и ритах, ама не ме пуснаха, тяхната сметка...

Тъй че кво е смъртта - нищо особено... Хвърляш тежкото тяло и хукваш да бришеш където ти дойде на ума - ми забавно е. Като спите нали все едно сте умрели - същото е  Tongue...
Активен

Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #17 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 14:04 »

Smiley, Опасен тандем сте! Smiley И мъртвец ще събудите с вашите коментари! За двете вещерки -Психея, Вещичка  hiПсихея ми напомня предизвикателствата  на Лилит, а при мен Лилит е в козирог, та риненето на полето на материята като проява ми е до болка познато. А за рибите има 'неудобство' по-скоро от материята, отколкото от 'невидимите' полета! При мен сатурн е в съвпад с марс, та затова и самостоятелно си ги предизвиквам опитностите... Луна в съвпад със сатурн - не е за тук, но има отношение към смъртта и съдбата, щото Луната оказва миналите процеси и следствията от тях.
 Вярно! - Съд и ба. Кокошката или яйцето - траки или египтяни... И двете... Smiley Защото сам Ра се самородил От яйцето на Бен-Бен...
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #18 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 14:51 »

1. Прозрението, до което стигнах - Няма съдене. В бг. език съд - съдба е доста точно определение за вместителството на душата. В безвремието няма дуалност. Има баланс.
      Няма  съдене,  никой  никого  нито  съди  нито  осъжда,  но  Боговете  (съзнанията)  създателите  на  дуалният  свят  са  направили  така,  че  ние  сами  да  се  осъждаме  и  единственият  съдник  е  собствената  ни  съвест!   Мога  да  гарантирам,  че  по-справедлив  и  неумолим  съдя  от  нея  няма!  Наистина  е  изключително  неприятно  да  ти  се  отнеме  правото  и  възможността  да  се  оправдаваш.   
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #19 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 16:03 »

Smiley, Опасен тандем сте! Smiley И мъртвец ще събудите с вашите коментари! За двете вещерки -Психея, Вещичка  hiПсихея ми напомня предизвикателствата  на Лилит, а при мен Лилит е в козирог, та риненето на полето на материята като проява ми е до болка познато. А за рибите има 'неудобство' по-скоро от материята, отколкото от 'невидимите' полета! При мен сатурн е в съвпад с марс, та затова и самостоятелно си ги предизвиквам опи нтностите... Луна в съвпад със сатурн - не е за тук, но има отношение към смъртта и съдбата, щото Луната оказва миналите процеси и следствията от тях.
 Вярно! - Съд и ба. Кокошката или яйцето - траки или египтяни... И двете... Smiley Защото сам Ра се самородил От яйцето на Бен-Бен...

Кой не знае,от къде идва словосъчетанието"бенбян цвят",и защо розовото и червеното са цветове на еротиката Grin

Обаче Ра е Мърдук.Сириус.Йеховата.Молим да не се бърка с олицетворяване на Абсолюта.Ра си егоцентрик и нарцис и точка.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #20 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 16:09 »

1. Прозрението, до което стигнах - Няма съдене. В бг. език съд - съдба е доста точно определение за вместителството на душата. В безвремието няма дуалност. Има баланс.
      Няма  съдене,  никой  никого  нито  съди  нито  осъжда,  но  Боговете  (съзнанията)  създателите  на  дуалният  свят  са  направили  така,  че  ние  сами  да  се  осъждаме  и  единственият  съдник  е  собствената  ни  съвест!   Мога  да  гарантирам,  че  по-справедлив  и  неумолим  съдя  от  нея  няма!  Наистина  е  изключително  неприятно  да  ти  се  отнеме  правото  и  възможността  да  се  оправдаваш.   
Мдам..Аз си го знам тва.Обаче..МЕтод за"смекчаването" на"страшният съд",е като си правиш постоянно дисекция.НЕма нужда да пукна,за да осъзная неща които ако сега се замисля,ще осъзная сега.Бе тва е малко кат притежаването на селска къща.Трее си поддръжка.И ако живееш там,всеки ден малко по малко,отхвърляш труд.Ако не живееш там,обаче,а ходиш само 1 месечно,ти се разкава играта от бачкане.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #21 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 16:35 »

Не ти схванах питането Undecided

За това преобразуване ми беше мисълта:
...раждане-живот-смърт-раждане-.........
Но като погледне човек резултатите през последните 1000-2000 години, човечеството само я върти в кръг тая енергия - много неестествен ми се струва процеса? Не говоря за резултата на моята личност, а за общата картина.
Нещо като нашата държава - всичко се движи, всичко се развива, от добре по-добре и като погледне човек резултата и разбира, че не е точно така. Smiley 'Та това ми беше мисъта за въртенето на енергията в кръг - струва ми се, че нещо е зациклила...
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #22 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 16:45 »

Пo темата за смъртта - тъй като вече бях за малко "ТАМ", няма страшно, вече заминалата рода ни чака с отворени обятия. Беше много хубаво, но ме върнаха да си довърша работата. Wink Но не съм усетил някаква трансформация.

Бах, вие всички ли искате да се възнасяте? Аз не щЪ - признавам си. Smiley
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #23 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 17:10 »

Как така ще се възнасяме бре? Shocked
Рано е. Има време. Спокс.
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #24 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 22:25 »

Пo темата за смъртта - тъй като вече бях за малко "ТАМ", няма страшно, вече заминалата рода ни чака с отворени обятия. Беше много хубаво, но ме върнаха да си довърша работата. Wink Но не съм усетил някаква трансформация.
Това е най-милото обяснение, което съм чела за преживяванията, близки до смъртта... good
Самият факт, че говориш спокойно за това не е ли вид трансформация?  Wink
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #25 -: (Сряда) 13 Февруари 2013, 14:40 »

Близнаците Танатос и Хипнос.

В гръцката митология бога на смъртта Танатос е брат близнак на Хипнос,бог на съня(бащата на Морфей).Техните родители са Никта(нощ) и Ереб(мрак).По-късно Никта и Ереб раждат Химера(ден)и Ефир(ефира)
Никта и Ереб са брат и сестра,деца на Хаос.
Често пъти сънят е наричан"малка смърт".Бога на Малката Смърт и бога на Голямата смърт.От бога на Малката смърт,се ражда бога на Сънищата.Морфей.

Хич не са знаели,кви ги дрънкат,нали?
Гръцката митология,за разлика от библето дава къде,къде по-смислена и адекватна представа за нещата Grin

И тука да кажа нещо..Според мен Танатос е бог олицетворяващ процеса смърт,докато отвъдният живот е поверен на Хадес.Точно както Хипнос е процесът на съня,но Морефей е самите сънища.
« Последна редакция: (Сряда) 13 Февруари 2013, 14:49 от Psyhea » Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 17:02 »

Да разгледаме Хипнос,че според мен е по-интересен от Танатос.А и снощи имах среща точно с него.Мила,чети внимателно ся Grin

Начи..снощи имах среща с Хипнос!
Бидейки доста разсъждавам върху игрите и пластовете на Съзнанието,и особено мътеницата около Смъртта,стигнах до заключението,че Танатос е процесът Смърт,а Хипнос..буквално се превежда СЪН.Но,някак думата хипноза винаги се асоциира със стагнация и скованост на съзнанието.Изразите"гледа като хипнотизиран","неподвижен като в хипноза" и т.н.сочат именно това.Изтръпването на мига във Вечността!Времето е неделим аспект от съзнанието,времето-това са вибрациите на едно съзнание!
И ако то генерира отчаяния или квото там друго,когато физ.тяло се разруши,инкарнационното съзнание остава заклещено в сферата
на собствената ти мисъл/емоция.Генерираната идея поражда вълна,а вълната е време.Бидейки енергията се разпространява сферично,за тва и ги виждаш във "сфери".Това е собственото им /пространство-време/мисъл/спомен/емоция/съзнание/ .
Във филма "В какво се превръщат мечтите,се показа почти същото,само че мацката не беше в "сфера"ми беше в "ада",но заключена в нейна собствена реалност.Не казани,перушини и дяволи.Беше в семейната къща,но всичко порутено,мрак и тъга,проядено,руини..Тя самата бе една развалина.И когато пича отиде да я спасява,го предупредиха
"Внимавай да не останеш твърде дълго при нея,защото ще останеш там завинаги.Ще приемеш нейната реалност“
Това е Хипнос!Когато съзнанието "спира"да"пулсира"..
Снощи под душа,ме връхлетяха ужасни мисли.Поредната доза деструкция и мрак в Душата ми.В началото опитах да бягам,но те като че ставаха по-упорити и по..Някъде около 30 мин по-късно,вече съвсем се сговнясах.И то ви говоря за мисли от сорта на..И кво?Ще дишам някой ден като Вселена и?После какво?И едно такова..Сиво..Мрачно..Безсмислено..Глупаво едва ли не..Празно и лишено от съдържание..СЯкаш всичко което обичам и съм създала,вкл.и мен самата,сякаш всичко ме наранява..Всяка любов е болка..Любовта към родителя...Любовта към детето..Любовта към живота ако щете..И някви ей такива..Ама тук само бегло нахвърлям,че голяма тиня,голяма помия беше..
Ейй,казвам ви сринах се за нема и час.И се опитвам да контролирам нещата..Обаче колкото и да се опитвах да извикам друга вибрация/мисъл/емоция..Тц..Не ставаше..Бях като хипнотизирана..Ужасна болка в стомаха/слънч.сплит,лудо пулсиране и туптене..Един страх,едно безсмислие..Едно страшно и неописуемо отчаяние..Гледам си детенце как спи,и все едно гледам празно пространство.Единствента мисъл ми бе"И кво..И той ще ме остави някой ден.."
Абе направо лудост ви казвам..Само веднъж така ме бе боляла душата..Тва е втори път.Не го пожелавам и дано не ви се случва.
Няма такова нещо..
Влязох отново под душа и мислено се облях със златна светлина и му се помолих на ВА да пусне малко енерджи,и да бутне едно рамо.И мина на мига!!!Ма ми стана едно готинооо..Не мога да опиша..И леко,леко на душата..Кат младенец.
Днес се замислих,кво беше тва всъщност,и как така ни в клин ни в ръкав,и нали уж,божкем"знаещата"просветната",нали би тряяло да мога да контролирам нещата?Е тогава кво беше тва?Как така просто не можех да контролирам,и ако ще за Брат Пит у 49-тото измерение да си мислех,просто не ставаше?Какво беше това?
И ме прасна горния,та видях долния Grin...Беше Хипнос!Бях попаднала в "сфера",макар тя да бе невидима!
Предполагам ми се"случи"като в отговор на въпросите ми.Поне така го приех.
Но се породиха нови въпроси.Кое извиква Хипнос?То е ясно,че аз.Съзнанието.Но кое точно състояние на съзнанието предизвиква хипнос?Може би е свързано и с емоциите?Още и още въпроси изникват..
« Последна редакция: (Четвъртък) 14 Февруари 2013, 17:16 от Psyhea » Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #27 -: (Събота) 16 Февруари 2013, 17:01 »

Сребърната нишка държи всички тела свързани към ВА.Дори след разпада на физ.тя е свързана с останалите.Докато и те не се разпаднат!Така.нар.пребиваване в менталните,емоционалните и т.н.сфери на съзнание.До там където е разположен ВА.
Не сте ли чували,че след смъртта си минаваме през няколко етапа,докато стигнем Нирваната.Според мен Нирвана е осъзнаването на инкарнацията като ВА.Но този път до Нирвана минава както казах през много нива.И това са нивата в които всъщност инкарнацията преминава но все още самоосъзнавайки се само като инкарнация.И именно защото е свързана със енергиината нишка към ВА,инканрацията продължава да получава импулси и сигнали от ВА.За това и междувременното фрагментиране на друга инкарнация от страна на ВА,се усеща и възприема като насилствен зов за"прераждане".Особено за инканрация с"тежка карма"и"пробудена съвест"!Тогава направо ги чувам как казват"Накараха ме да се преродя"... Grin  Grin
Активен
Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #28 -: (Събота) 16 Февруари 2013, 19:04 »

В смисъла на думите ти си представям как някой се преражда от инкарнационен зов за любов и не ще да я изживее, защото не му се е прераждало  Evil
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #29 -: (Събота) 16 Февруари 2013, 19:21 »

Ааа не 'нам..Тоя сценарии не съм го"разигравала",ама добре звучи.Кво? Huh?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: