Страници: [1] 2 3 ... 54   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Смъртта.Кошмар за невежите или просто трансформация на съзнанието.  (Прочетена 35529 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 14:37 »

За смъртта във всичките и аспекти.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #1 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 14:39 »

И тук искам да вметна"Първичен код".Който не го е гледал,да ги изгледа.Когато човек умира,последните 8 минути на съзнанието(инарнационното)остават като зададеност в"първичният код".Точно като крушката.Гасиш я,но има остатъчна светлина,и макар и невидма за окото,тя съществува известно време,след като сте загасили крушката.Това е и човешкото съзнаие.Камерата в супер-маркета записва само 24 часа,след което записът се самоунищожава,а на негово място идва нов.В инканрационното съзнание това са 8 минути.
Мила,ти ли казваше,че си виждала самоубийците затворени в нещо като сфери?Ето какво е сферата!Последните 8 минути на инкарнационното съзнание.И ще си седи в тая сфера,докато не вдене,че е нещо повече от"инкарнационен остатък". Тогава сферата се пука и духът е совободен от затвора на своето съзнание

Да, Психея.Точно. И изживяваш именно последните свои тежнения от земния път и това изглежда безкрайно, защото няма друго, което да чувстваш за себе си, пълна забрава и вид самота, именно заради само това съдържание, което непрекъснато изпитваш, без начало и край, като чувство!По-подтискащо е от описания Ад.
Е да де..Ма нали се сещаш,че ако съзнанието ти е наясно,с акта,и този акт не цели"унищожение"и"изчезване"в общоприетите норми,тогава става друга системата.Няма как да останеш заклещен,щото съзнанието е отворено и е в очакване на продължение. За това и казвам,че  последиците от самоубийството не са общовалидни.Индивидуални са,за всяко съзнание.

Принципно си права, Психея. има здрава мисъл в думите ти. Даже съм разсъждавала, дали всъщност не се образува подобно натрупване енергийно - сфера, няма значение формата, именно преди човек реално да издъхне. т.е някои не изпитват ли още приживе този избор, но не концентриран, ала водещ ги към подобно преживяване отвъд /след 'края'/... дори и да са били 'видимо' не с подобни намерения и да не са избрали сами смъртта.

П.П: Нещо ми се изплъзва в анализа на това състояние.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #2 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 15:01 »

Имаме точка съзнание чиято енергия(пси/енергия,ама да не забравяме,тя е базата за всички видове енергии) се разпръсква сферично.Ето ти енергийната сфера.Холограмата(астр.тяло)на инканрацията,както знаем,продължава да живее,докато инканрацията не се осъзнае като част от по Висш Аспект на Съзнанието или т нар.ВА.
И тази астрална дреха е жива,докато инкарнационното съзнание живее.
В случая имаме самоубийство с елиминация на съществуването.И именно това е генерираната мисъл-форма.Сферата. Е,инкран.съзнание си остава заклещено в тази мисъл-форма и това е неговият АД.
Сега да видим смъртта на самурая.Сепукото е въпрос на чест.Тази смърт е жадуван блян.И привилегия!Няма да се спирам на евентуални сценарии,но приемаме,че самурая се е самоубил,за да запази честта си и...Много важен момент.."да се пресели в отвъдното при своя БОГ" .
Това съзнание ще ликува! За него няма сфера на отчаяние и тъга,а гордост и удовлетворение от изпълнен дълг и чест.Е,рано или късно ще разбере имагинерната същност и на акта,и на понятията,но сфера-ад,няма да има.И ще си отиде право при"бог".. Grin
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #3 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 15:14 »

В някои източници съм срещала,че при момента на зачатие и на смърт,отделяме такава енергия,че отваряме нещо като портал в пространството.Според мен..Вярно.
Обаче..Ай раждането,няма да чепкам,че не му е тука мястото,но..Ако се самоубиеш или умреш насилствено,амплитудата е много ниска,и отиваш само в ниските нива.2,3,евентуално 4.
Според мен и Е така,и НЕ Е така.
Какво имам предвид?
ВА от 6 ниво(примерно)е така,или иначе развито съзнание,и ако ще през целият си живот да не се е събудил от амнезията,това няма никакво значение.Такова съзнание,знае много добре,след физическата смърт(без оглед каква точно е тя!!!) какво се случва и къде отива.То просто е кодирано в "ДНК"-то му.Точно както и ние интуитивно"знаем"някои неща.И това съзнание,не го брига никва амплитуда,защото то само я генерира.
Да вземем едно тяло анимирано от Планетарния Дух или пък Човешки ВА,но с по-ниска степен на развитие.Умира насилствено.Естествено неговата амплитуда ще е по-ниска,щот и пси-енергията му е такава.Нормално да отиде там откъдето си идва по принцип.Ниските нива на астрала.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #4 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 15:43 »

Ами ако луд човек се самоубие?Църквата мълчи,тука кво точно се случва,щото както знаем,лудият не носи отговорност за действията си,а бог тряя да е мноо прост,че да не направи разликата.Ама..траят ония с роклите,щот няма кво да кажат. Grin
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #5 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 21:42 »

Ами ако луд човек се самоубие?Църквата мълчи,тука кво точно се случва,щото както знаем,лудият не носи отговорност за действията си,а бог тряя да е мноо прост,че да не направи разликата.Ама..траят ония с роклите,щот няма кво да кажат. Grin
Undecided
Ми той не носи отговорност за действията си, но това според нашите закони. А знаем ли горе какво е? Grin Могат да кажат, че сам си е луднал по-своя воля и пак да го съдят.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #6 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 22:11 »

Undecided
Ми той не носи отговорност за действията си, но това според нашите закони. А знаем ли горе какво е? Grin Могат да кажат, че сам си е луднал по-своя воля и пак да го съдят.
Глупости.Горе може да пак да са прости,ма са поне с йота напред.Именно за това,е време да гледаме малко по-сериозно на нещата и стига с това съдене!
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #7 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 00:39 »

Във всичките и аспекти, като че ли е просто - преобразуване на енергията.
Обаче непонятно ми е защо я въртим само в кръг тази енергия?  ...може просто така да ми се струва.unknown
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #8 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 01:11 »

Обаче непонятно ми е защо я въртим само в кръг тази енергия?  ...може просто така да ми се струва.unknown
Не ти схванах питането Undecided
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #9 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 08:57 »

Може би питаш защо я въртим в този кръг:раждане-живот-смърт-раждане-.........
 Защото ние българите сме специалисти по всичко(изключвам хората от форума Wink )Ако на един дърводелец-англичанин(примерно)му се развали казанчето-той ще извика ВИК майстор да му го оправи.ВИК майстора ще разчита на дърводелеца да му монтира мебелите.Тя и за това икономиката им е здрава,но това е друга тема...Един барман-българин,обаче сам ще си залепи тапетите,сам ще си оправи тока,пералнята,че и колата.Защото разбира от всичко-от всичко,ама по малко.
 Та така и с религиите-едни са християни,други будисти,джайнисти,непукисти и т.н.А ние сме микс от всичко.Карма и прераждане сме взели от индуизъм,будизъм-но Буда не говори на нас-по негово време хората са били богати,с харемите му,с охолството-на един богат човек,който е задоволен ,какво да му предложиш?Казваш му,че след смъртта го чака пак живот и пак и пак-отегчително е-за това му предлагаш да се освободи от този кръг-Нирвана.
  Христос е говорил на бедни и прости хорица-за тях Царството небесно,вечен Живот и Благодат-тук нямаме прераждане-има мизерен живот и обещание за вечно охолство.Е ще трябва да те съдят за делата ти,разбира се-защото местата в рая са ограничени и само най-праведните ще се уредят.
  Казваме,че не сме вярващи,а се оказва,че вярваме във всички религии-по нашенски-по малко.И кашата е готова.
  А единствената свещена книга се намира в нас самите-там е простата истина.Тук също като при външните източници ни трябва техника на четене-нарича се медитация,умствената възприемчивост преминава в чувствителност,а натрупаното знание-в осъзнаване.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #10 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 09:21 »

Та така и с религиите-едни са християни,други будисти,джайнисти,непукисти и т.н.А ние сме микс от всичко.Карма и прераждане сме взели от индуизъм,будизъм-но Буда не говори на нас-по негово време хората са били богати,с харемите му,с охолството-на един богат човек,който е задоволен ,какво да му предложиш?Казваш му,че след смъртта го чака пак живот и пак и пак-отегчително е-за това му предлагаш да се освободи от този кръг-Нирвана.
  Христос е говорил на бедни и прости хорица-за тях Царството небесно,вечен Живот и Благодат-тук нямаме прераждане-има мизерен живот и обещание за вечно охолство.Е ще трябва да те съдят за делата ти,разбира се-защото местата в рая са ограничени и само най-праведните ще се уредят.
  Казваме,че не сме вярващи,а се оказва,че вярваме във всички религии-по нашенски-по малко.И кашата е готова.

Хахааааааааааа това определение ми хареса  Grin.

Истината е някъде там, но не е в едно нещо, а във всички неща. И понеже ние сме велика нация и съвсем естествено е да се опитваме да знаем всички неща. Я се замисли ти какво можеш да правиш и защо го можеш, а един англичанин и гащите си не може да зашие, щото съзнанието му е ограничено. Като ти затрябва специалист, то ще си го викнеш, ама преди това е съвсем нормално сам да се пробваш да си оправяш проблема.

Човек, който е спец само в една област е задръстеняк, щото си мисли, че тая област е вся и всьо, а човек, който може от всичко по малко е нормален според мен  Grin... Та и с религиите същото - ако си забучиш носа само на едно място, то най-много да станеш зомби по темата. Истина има навсякъде стига да можеш да я видиш  Tongue...
Активен

Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #11 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 09:39 »

Вещичка и на мен за това ми е надеждата в българите Wink,просто множеството все още са на ниво "каша",ма ши са опрайм Grin
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #12 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 11:35 »

Оти мажете темата бе?Има си тема за българите и за религиите.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6899
мислите определят съдбата ти

« Отговор #13 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 11:59 »

Пo темата за смъртта - тъй като вече бях за малко "ТАМ", няма страшно, вече заминалата рода ни чака с отворени обятия. Беше много хубаво, но ме върнаха да си довърша работата. Wink Но не съм усетил някаква трансформация.
« Последна редакция: (Вторник) 12 Февруари 2013, 13:26 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #14 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 12:44 »

Цитат
В някои източници съм срещала,че при момента на зачатие и на смърт,отделяме такава енергия,че отваряме нещо като портал в пространството.Според мен..Вярно.
  Имам малко време, а Психея провокира съзнателността ми доста скоростно, затова маркирам, за допълнително обсъждане някой точки.

1. Прозрението, до което стигнах - Няма съдене. В бг. език съд - съдба е доста точно определение за вместителството на душата. В безвремието няма дуалност. Има баланс.
 2. В Изтока се смята, че при смъртта в последните минути каквото пожелаеш това запечатваш като действие. Имаше история, ако я е чел някой търсих я из нета, не я намерих. За палача и демона..., Демона 'се убива' сам, заради заплахата, че след като бъде обезглавен, който зърне в смъртния си миг ще умре, палача насочва острието на меча и то като в огледало, отразява демона. Отново символика представя прехода, меча е огледало - Няма съдене, душата пожелава смъртта си. Така съдбата е предопределена, ала според желанията и - избори.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 54   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: