Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Чипове  (Прочетена 5556 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« -: (Четвъртък) 07 Февруари 2013, 18:22 »

Ей сега вече стана тя, ако това е вярно  scare3

http://worldtodaybg.com/2013/02/01/%D0%B2%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D1%81-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE-%D1%87%D0%B8%D0%BF/

И каква е алтернативата - аз да бягам, а някой идиот да ме гони да ми го сложи  hi-hi1...
Активен

Неактивен tazmdg
Sr. Member
Публикации: 366
Смисълът на живота е... 42!

« Отговор #1 -: (Четвъртък) 07 Февруари 2013, 19:08 »

Вещичкеее,алтернативата е ТИ да ги гониш (е,не лично само ти,нали...),па ако ги хванеш....слагай им каквото и където ти падне!!!  Evil
Не ми се вписва това да се задейства в близката и по-далечната човешка история,не че историята не е пълна с анти човечности...ама все пак,май ще се стреля на месо,ако стане факт!
 rifle
Активен

БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език, а не груби псувни.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #2 -: (Четвъртък) 07 Февруари 2013, 19:12 »

Абе аз мога и да се сбия, ама не е това работата. Защо ще карат хората насила да си ги имплантират? Това е абсолютно нарушаване на човешките права  Evil...
Активен

Неактивен tazmdg
Sr. Member
Публикации: 366
Смисълът на живота е... 42!

« Отговор #3 -: (Четвъртък) 07 Февруари 2013, 19:21 »

Хората са доста глупавичко стадо,сериозно си седя зад мнението!
А ставайки въпрос за права,кви права,кви 5 лева! Какво количество хора си знаят правата?!... Само задължения,само смут,страх,стрес,ама ай СИКТИР,а...  Angry
Активен

БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език, а не груби псувни.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #4 -: (Четвъртък) 07 Февруари 2013, 19:27 »

Вещичка, малко размирисваш лайното ми се струва. Изказването на което се базират в статията е на зам. министъра на транспорта Валери Борисов. А това за което той говори е въвеждане на микрочип в картите за самоличност.
Ама то по принцип е ясно на къде отиват нещата - днеска булка, утре люлка  ...днес чипче на картата, утре чипче на челото.

Обаче забелязах нещо друго доста интересно, ровейки се преди няколко дена, когато "гръмна" сензацията из блогърите с тази статия.
IBM доста усърдно хвърлят усилия за подготовката на бъдещото чипиране, което са намислили кукловодите. Щом са почнали да агитират и в средствата за масов информация би следвало че технически нещата вече са подготвени или са на финален етап и следва запознаване на обществото с предстоящите събития. Имам предвид няколкото завоалирани реклами, които бяха "подписани" с автограф от IBM:
http://vbox7.com/play:aed9353a - след 2:20 минута почват въпросните реклами

Обаче вижте какво излиза. Нашия Валери Борисов, зам. министъра на транспорта е бил ръководител отдел
„IBM България "ЕООД от 1995-2008 година. Това са 13 години кариера в IBM.
Да не се окаже, че Валката е "къртица" в кабинета на Борисов и лобира за корпоративни интереси?
Ако предстоящата офанзива за чипиране на личните карти е свързана с корпорацията на IBM или някоя нейна дърщерна фирма, работата много замирисва...
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 07 Февруари 2013, 19:40 »

Е как бе, Страшку, ето цитат от статията:

Цитат
“Светът днес” припомня, че това е само прелюдия към т.нар. микро-чип, наричан още “Дигитален Ангел”, който е с големина на оризово зърно. Предназначението му е да зазамени всички налични документи за самоличност, а така също и всички банкоматни и кредитни карти. Импантацията на Дигиталния Ангел се извършвала върху дясната ръка или челото.

Този в личната карта е само началото. Хич и не ми пука за личната карта, ако щат и очи да и сложат. Ама да ми имплантират нещо в тялото, което аз не искам е вече повод за война  Angry...
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #6 -: (Четвъртък) 07 Февруари 2013, 19:52 »

Цитат
Валери Борисов, зам.-министър на транспорта, информационните технологии и съобщенията и секретар на Съвета за административна реформа съобщи по време на Десетото заседание на Комитета за наблюдение на Оперативна програма “Административен капацитет”, че започва работа по изграждане на система за електронно идентифициране на българските граждани.

В тази система за електронно идентифициране на българските граждани е обсъждано единствено въвеждането на чип към картите са самоличност. Аз лично никъде не намерих инфо, където се объжда на официално ниво въвеждането на чип в тялото.
Тези от статията към която си пуснала линк в първия коментар са решили да доокрасят информацията, като са заявили че става дума за начало на чипиране на населението с RFID чип в тялото.
И аз мога да напишва в моята блог страница, че руснаците утре изтрелват космическа ракета с която да отидат до Орион. Това ми беше мисълта - мисля че информацията в статията не е достоверна.
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #7 -: (Четвъртък) 07 Февруари 2013, 19:57 »

мисля че информацията в статията не е достоверна.

Ами дано си прав  Smiley.
Активен

Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #8 -: (Събота) 09 Февруари 2013, 17:11 »

http://www.youtube.com/watch?v=n6T5TFRlFY4

No comment
Активен
Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #9 -: (Събота) 09 Февруари 2013, 17:38 »

Не е нужно да е чип имплант..., но ефекта ще бъде същия, поради доброволната зависимост...ето помислете:
"Много компании се занимават с технологии за измерване на мозъчната активност, но лидер в момента е Neurosky от Сан Хосе, САЩ. Макар да е на 60 години, технологията едва сега стига до масовия потребител - коментират от компанията. Тя е използвана в играта Star Wars Force Trainer и в бързо набралата голяма популярност джаджа Necomimi Cat Ear, която представлява лента за глава с прикрепени към нея котешки уши - те се свиват всеки път, когато носещият ги се концентрира върху нещо.

Технологията за мисловен контрол

Повечето уреди за електроенцефалограма използват влажни електроди, разположени навсякъде по главата на човек, но технологията на Neurosky работи със сухи, разположени на челото сензори. Устройството им се калибрира за 5 секунди и е много евтино - около $160. Технологията работи с два софтуерни алгоритъма, които измерват концентрацията и състоянието на размисъл.

Научни приложения

Цената на устройството и моменталните резултати, които осигурява, го правят много привлекателно за някои невролози. В Центъра за изследвания на съня на Станфордския университет например технологията може да спести много пари, защото на пациентите вече няма да се налага да прекарват нощта там. Учените ще могат да изследват по-големи групи хора и да откриват тенденции, за които може би още не знаем. Списъкът с възможните приложения е огромен и включва телекинеза, подобряване на концентрацията, създаване на емпатия на джаджите към потребителите, наблюдение на здравето и невро-маркетинг.

Разаработка на игри

Производителят на видео игри Myndplay вече използва устройството на Neurosky, за да позволи на потребителите да променят хода на събитията в историята на приключенските му игри. Interaxon пък разработи публична игра, която позволява на група хора да променят осветлението на Айфеловата кула и Ниагарския водопад в реално време. Играта Focus Pokus пък помага на хиперактивните деца да подобрят съсредоточаването си, като се превъплъщават в магьосници. Технологията за директен контрол обаче е все още във фаза на лабораторни изпитания. Когато е завършена и работеща, тя може да позволява настроението на играча да променя по различни начини играта, например да поставя пред него допълнителни изпитания или да го улеснява." - http://www.digital.bg/novini/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B5-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB-news33663.html

Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #10 -: (Събота) 09 Февруари 2013, 21:15 »

Не е нужно да е чип имплант..., но ефекта ще бъде същия, поради доброволната зависимост...ето помислете...
Не можах да ти проследя мисълта. Няма ли го импланта, не си ли маркиран се обезмисля цялата им идея?
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #11 -: (Събота) 09 Февруари 2013, 21:49 »

Е как бе, Страшку, ето цитат от статията:

Цитат
“Светът днес” припомня, че това е само прелюдия към т.нар. микро-чип, наричан още “Дигитален Ангел”, който е с големина на оризово зърно. Предназначението му е да зазамени всички налични документи за самоличност, а така също и всички банкоматни и кредитни карти. Импантацията на Дигиталния Ангел се извършвала върху дясната ръка или челото.

Този в личната карта е само началото. Хич и не ми пука за личната карта, ако щат и очи да и сложат. Ама да ми имплантират нещо в тялото, което аз не искам е вече повод за война  Angry...
Ще стане и още как.И хората сами ще го пожелаят.Само почакай и ще видиш!И хич нема да е нужна секира Grin
Животът на всеки един от нас,ще бъде във все по-голяма заплаха,престъпността все повече ще расте..Просто в един момент човекът ще се убеди колко"полезна"вещ е чипа и сам го ще поиска.Защото това е зададената програма.Това е целта на нарастващата агресия и терор.И никой няма да се запита,защо просто не се приемат по-строги закони  срещу престъпленията?Защо системите са така лигави и пипкави?За да може заплахата не само да съществува но и да се разраства.Да се разрасне до степен,че да бъде немислимо за сигурността ти да излезеш на улицата без да имаш чип.И разбира се,куп още екстри ще вървят заедно с основните.Екстри за които стадото няма да знае.Като например опции за подаване на определени импулси.Или по-точно конфигурации от импулси.Най-общо казано,ще са в състояние да ни"програмират". Roll Eyes
Нема да сме живи най-вероятно,ама..Кой знае..

Ако не вярвате,сетете се за ваксините.80% от хората са убедени,че ваксините са граала на здравето.
« Последна редакция: (Събота) 09 Февруари 2013, 23:23 от Psyhea » Активен
Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #12 -: (Събота) 09 Февруари 2013, 22:08 »

Цитат
е можах да ти проследя мисълта. Няма ли го импланта, не си ли маркиран се обезмисля цялата им идея?
- Хей Психея е развила темата блестящо. Именно това е пътя на свикването докато стигнеш до убеждението, чрез манипулация на електронно ниво, споделих само че не е нужно да е чип, т.е манипулацията е приложена чрез вълни, с които биваш контролиран подобаващо. Може да става и чрез прилагане на ПРОГРАМИ за контрол, на вълнови принцип, за какво ти е техника, като не се виждат, т.е 'чипа' може да не е видим, ... щом можеш на телевизора да въздействаш или на кафеварката виртуално да ти направи подходящото кафе сутрин, само усещайки вибрациите ти, то представи си до каква степен процеса навлиза в теб и ти в него... - истинска взаимност Smiley
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #13 -: (Събота) 09 Февруари 2013, 23:10 »

Затова те попитах да се поясниш - не това е същността на контрола който искат да постигнат - чрез следене и анализиране на мозъчната активност, няма как да подчинят СЪЗНАНИЕТО на човек! И опити има достатъчно, чрез приложени електромагнитни вълни да контролират поведението на животни - и при това успешни. Но поведението не означава СЪЗНАНИЕ. За разлика от животните на които мислите им са резултат от околната среда, човека може сам да създава мислите си. Започвайки сама да създаваш мислите си, обръщаш целия процес на обратно до самото начало от където е тръгнал - с една дума ставаш творец. Ей, това е целта на чипчето - да "окаишят" твореца в теб.
Нали се сещаш къде отива контрола над населението, ако хората започнат да осъзнават че човешката същност не е само резултат от влиянието на околната среда, а че могат сами да създават реалността около тях? - контролът отива "подяволите". Smiley
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #14 -: (Събота) 09 Февруари 2013, 23:26 »

Цитат
е можах да ти проследя мисълта. Няма ли го импланта, не си ли маркиран се обезмисля цялата им идея?
- Хей Психея е развила темата блестящо. Именно това е пътя на свикването докато стигнеш до убеждението, чрез манипулация на електронно ниво, споделих само че не е нужно да е чип, т.е манипулацията е приложена чрез вълни, с които биваш контролиран подобаващо. Може да става и чрез прилагане на ПРОГРАМИ за контрол, на вълнови принцип, за какво ти е техника, като не се виждат, т.е 'чипа' може да не е видим, ... щом можеш на телевизора да въздействаш или на кафеварката виртуално да ти направи подходящото кафе сутрин, само усещайки вибрациите ти, то представи си до каква степен процеса навлиза в теб и ти в него... - истинска взаимност Smiley
Бъркаш.Чипа ще е идентификационният номер.Няма как без нещо такова.Чип ли ще е..Татус-холограма ли..Не знам.Но без него не става.Едно са ЕЛФ вълните и тем подобните,друго е преброяването на пилците Wink

Страшку,баси идеалиста си Grin
Че половината хора са осъзнати колкото кочан царевица.Кво съзнание,кви 5 лв.
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: