Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакването...  (Прочетена 361 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен dodolina
Newbie
*
Публикации: 41

« -: (Неделя) 30 Март 2014, 21:35 »

В очакването му бе забавно, защото знаеше, че е непоносимо за нея. Знаеше, че отсъствието му я привързва към него много по-силно и по-унизително, доколкото би я привързало присъствието му. Даваше й време да се опита да бяга, за да осъзнае  колко е безпомощна, когато той реши да я потърси. Тогава тя ще разбере, че опитът за бягство е негов избор, че е само различна форма на притежание. Айн Ранд
Една неистова любов, обсебване, зараза за душата, от която никъде не можеш да се скриеш, от която никога не можеш да избягаш. Любов, по-страшна от страха, по-жива от живота. Няма думи, свещи, комплименти. Няма тела. Нито цветя и усмивки. Няма ти и аз, ние двамата. Любов, в която аз съм ти... Емили Бронте
И тогава той осъзна, че не знае къде свършва тя и къде започва той... из "Анна Каренина" ЛевТолстой
Може би просто има приятели - хора, които се застъпват за теб, когато страдаш, и ти помагат да не си толкова самотен. Хора, с които желаеш да бъдеш и не можеш да не бъдеш. Хора, които изграждат дома си в сърцето ти. Стивън Кинг
...Те не са като другите жени. Погледнеш ли ги в очите, потънал си, да знаеш. Те носят огън в себе си.  Ако те докоснат, с месеци мястото гори. И лед да сложиш, топи се на секундата. Чуеш ли ги да говорят, оставаш глух за  други гласове.
Те идват от нищото, ей така, докато гледаш в краката си, и те увиват в пламъка си. Ти не ги избираш. Те избират теб! Слагат пламъка в сърцето ти и гледат как бавно става... на пепел. После нежно духват пелта и така, както са се появили, изчезват, а ти оставаш някак празен след тях. Но ако усетят, че ти си човекът, тогава започват да горят ярко. И този огън не те изгаря, а те топли непрестанно, защото това е  друг огън.
Такива жени са рядкост. Те носят пламък в сърцата си, и ако не изгориш преди това, оставаш с тях за цял живот...Такива жени се раждат с пламъка и той става като име за тях...
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: