Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Гигантски скелети  (Прочетена 6502 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« -: (Вторник) 29 Януари 2013, 15:53 »

Някой има ли информация по този въпрос?
Не знам дали снимките са достоверни, но ги слагам:
http://vbox7.com/play:9f47396a

http://prikachi.com/images/281/5801281x.jpg
Гигантски скелети
http://prikachi.com/images/280/5801280m.jpg
Гигантски скелети

http://prikachi.com/images/282/5801282Q.jpg
Гигантски скелети
http://prikachi.com/images/319/5801319G.jpg
Гигантски скелети

http://prikachi.com/images/284/5801284a.jpg
Гигантски скелети
http://prikachi.com/images/283/5801283Z.jpg
Гигантски скелети

При наличието на хора с такива размери, строежите на пирамидите и скулптурите (свинкса, моаите и т.н.) някак си са по-реални и възможни за обяснение. Понеже сегашни възстановки в научнополулярните филми с голите египтяни с бял парцал на кръста, наподобяващ гащи и на дървени трупи търкалят камъни по няколко тона, изглеждат много смешни и несъстоятелни.
Къде ли в еволюцията и историята на Земята се вписват тия гиганти?
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #1 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 17:14 »

Бая са големички. Слави Трифонов ряпа да яде.  Tongue
Колкото до пирамидите един човек скоро ми каза, че открили как били построени.
Били изляти просто. Използвани са били вода и кал от Нил.
Абе тук е обяснено нещо такова. http://bg.clearharmony.net/articles/200701/1220.html
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #2 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 17:27 »

Виждал съм я тая хипотеза с натрошените скали и тиня от река Нил. Обаче свинкса как са го направили? Какъв ще е тоя кофраж с форма на глава?  Smiley ...не е много убедителна тая хипотеза. Пък и каменни постройки има из цялата планета, не е само по поречието на Нил.
Активен

Неактивен tazmdg
Sr. Member
Публикации: 366
Смисълът на живота е... 42!

« Отговор #3 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 19:58 »

Зарових се да търся какво съм чел по темата,но не откривам един много интересен текст,за пещера в америка(май не беше само една...),натъпкана и запечатана със гиганти...  Shocked

Ето една статия,късичка:
"В историческите хроники на XIX век често присъстват доклади от различни краища на света за скелети с необичайно големи размери.
През 1821 година в Тенеси, САЩ, в древни каменни стени са открити останките на човешки скелети с височина 215 сантиметра. През 1883 г. в Юта пък при разравянето на няколко могили са били открити гробове на аборигени, извисявали се до 195 сантиметра. Въпреки че средният им ръст е бил с около 30 по-малко.
През 1899 миньорите в Рурската област в Германия открили вкаменени скелети на хора, които варирали от 210 на 240 сантиметра.
През 1930 година в Австралия местни миньори пък непрекъснато се натъквали на вкамелости с отпечатъци на огромни човешки стъпки. Съдейки по тях, антрополозите са изчислили, че собственикът им се е извисявал до... 365 сантиметра.
В Китай също има доста доказателства за съществуването на хора-гиганти в древността. На територията на страната има открити фрагменти от челюсти и зъби, принадлежали на хора с височина до 3-3.5 метра и тежащи до 400 килограма.
През 1971 г. земеделският производител от Куинсланд Стивън Уокър се натъкнали на огромна човешка челюст, зъбите на която били дълги по 5 сантиметра.
В един от най-старите книги, озаглавена "История и Античност", намираща се в библиотеката на Оксфордския университет, е описан доклад за откриването на гигантски скелет, направен през Средновековието. "Гигантът бе открит погр*бан в земята на 4 метра дълбочина и в пълно военно облекло. Дължината на скелета бе 4.5 ярда (4 м), а зъбите му 6.5 инча (17 см)".
През 1936 година немският палеонтолог и антрополог Ларсън Кол открива скелетите на гигантски хора на брега на езерото Елиза в Централна Африка. 12 мъже, погр*бани в масов гроб, са достигали до ръст 375 сантиметра.
Съществуват доказателства, че и по време на Втората световна война в Полша по изкопаване на гроб след масов разстрел са открити вкаменени черепи, високи 55 см. Или почти три пъти повече, отколкото при съвременния човек.
В Южна Африка в диамантени мини през 1950 г. е бил открит фрагмент от огромен череп, висок 45 cм. Над веждите е имал две странни издатини, приличащи на малки рога. Според антрополозите, изследвали откритието, черепът е бил на около девет милиона години. "
Истичник: http://ahf-fossils.blogspot.com/2010/04/blog-post_08.html

Докато ровех,попаднах и на следи в България...  scare3
"Тракиец гигант лежи до гробница" ,инфо:http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=484299
В тамушните коментари ме впечатли следното-"че именно Великотърновска област е изобилствала с народни предания и легенди за великани и с подкрепящи ги находки"...  thinking

П.П.:Някъде бях попаднал и,че голяма част от снимките на скелети-гиганти са правени за кон*урс,т.е. сещате се...Помя,че снимката на нащ-големия такъв индивид е скулптура...
 think
« Последна редакция: (Вторник) 29 Януари 2013, 20:18 от tazmdg » Активен

БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език, а не груби псувни.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #4 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 20:13 »

В другия форум попитах точно за тази тема, защо няма гигантски скелет изложен в музей ....

Но нашата леля Слава казва това :

Цитат
Да, имало е древни култури. Далеч преди човека са възниквали, процъфтявали и са се сривали
други хуманоидни цивилизации. Загиват много, много отдавна. Тъжен провал. Не успяват да
оцелеят поради непригодност. Не всички са от нашия генетично-еволюционен тип...

И защо да е нямало и гиганти, в "Генеалогия на човешкия род" леля Слава пише и кои са първите адамовци ии ...
Активен
Неактивен tazmdg
Sr. Member

« Отговор #5 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 20:35 »

За любопитните,ето още една кратка статия:
 'Имало ли е хора -великани на Земята? ' ...от 2008-ма е...
инфо: http://ahf-fossils.blogspot.com/2008/12/blog-post_2436.html
Активен

БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език, а не груби псувни.
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #6 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 20:54 »

2 до 3 метра добре. Идеята ми беше ето за такива великани.

Бедрената кост е намерена в югоизточна Турция.
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #7 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 20:59 »

Бях чела някъде преди време, че било невъзможно толкова високи хора да има на нашата планета. Пишеше нещо, че гравитацията и магнитното поле са причината. А може би по-тяхно време те да са били различни. Де да знам Undecided Не съм спец.
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #8 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 21:04 »

Абе имаше една приказка Малечко-Палечко. Grin
Ще се окаже, че в приказките има голяма доза истина. Не са май само измислица.
Преполовила съм "Тайните на румънския сфинкс". Тамън почнах предговора от издателството. И ме яд, че свършва така внезапно и почти нищо не се казва. А въпроси изникнаха много. Но нека и предговора да видя. Може и там да има нещо хвърлящо светлина.
Та точно там пишеше, че историята ни е една голяма лъжа и в приказките всъщност има повече истина. Undecided
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #9 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 21:15 »

...че историята ни е една голяма лъжа...

Хм? И аз имам такива подозрения ...меко казано. Grin
Активен

Неактивен tazmdg
Sr. Member

« Отговор #10 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 21:26 »

Добре де Страшку,тва бедро е на човек с ръср 4-5м. ОК!
В предния ми линк има интересни разкази,ще цитирам:
"Дори католическата църква почита уникалния си светец от III в. свети Кристофър, който пренасял хора на раменете си, преджапвайки най-дълбоките реки като плитки вадички. Кристофър е с 15-метров ръст и е изглеждал страховито."
...и още...
" От 1792 г. до 1965 г. археолозите не спират да изравят скелети на титани в 16 американски щата. Според Колумб и ловеца на бизони Бъфало Бил Коуди исполините от Северна Америка достигали ръст от 8 метра и прескачали без усилие биволи. С тях си общували индианците сиукси и алгонкин. През 1556 г. йезуитският мисионер Мелхиор Нунес в писмата си от Индия и английският свещеник Джордж Хейкуил в своята "Апология" от 1627 г. обясняват живо как отряд от 500 гиганти стрелци охранявали портите на Пекин. Китайците се гордеели с богатите си находки от 4,57-метрови кости.През 1692 г. археолози отварят гробница близо до Ангерс, Франция. В нея лежи скелет, дълъг 5,5 метра. В Агадир, Мароко, френският капитан Лафанешер се натъква на пълен арсенал бойни оръжия - 500 двуостри брадви, тежащи над 15 кг. Бойците, които са ги въртели в битка, е трябвало да имат огромни ръце и ръст поне 4 метра."

Наистина много малко литература има за тези великани.Сещам се,че в колибката има филмче,но е адски късо...  shout
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #11 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 21:31 »

Великани е имало!
Кога..Не знам!Факт е,че живеят в паметта на хората(па макар и под формата на легенди!)и на мен това ми стига.
Мисля,че съжителство на хомо сапиенс  и практически великани(такива по 7,8 м.и нагоре)не е имало.
Според мен гигантски организъм би бил устойчив на по-слаба гравитация.Усилването на гравитацията,мисля,че неминуемо би довело до по-нисък ръст.Най-малкото организъм с екзоскелет би бил смазан под тежестта си при поле със по-силна гравитация.
http://www.genesis6giants.com/imgsg/gen6gookover.jpg
Гигантски скелети

http://www.genesis6giants.com/

Каланче,кви са тия вицове за пирамидите?Тва да не е ЕПК?  Huh?
То не че нещо де..Ама мислете малко..Възможно ли е да се направи"каменен"блок от кал и вода,който да тежи тонове?Ъъъ..там у тоя сайт,пишат ли кво арматурно жеУЕзо са позвали?
« Последна редакция: (Вторник) 29 Януари 2013, 21:41 от Psyhea » Активен
Неактивен tazmdg
Sr. Member

« Отговор #12 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 21:40 »

kalan ,за гравитацията трябва да отвориме нова тема,но се присъединявам частично с Psyhea , а именно "Според мен гигантски организъм би бил устойчив на по-слаба гравитация.Усилването на гравитацията,мисля,че неминуемо би довело до по-нисък ръст."
П.П.:Зачитал съм литература която чудесно доказва,че при динозавърското време единствения шанс да са толкова грамадни е именно,малка гравитация...Това ми напомни,че е имало и хора по онова време(така се твърди,нали...),но с какъв ръст,а де?!...  scare3
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #13 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 21:43 »

kalan ,за гравитацията трябва да отвориме нова тема,но се присъединявам частично с Psyhea , а именно "Според мен гигантски организъм би бил устойчив на по-слаба гравитация.Усилването на гравитацията,мисля,че неминуемо би довело до по-нисък ръст."
П.П.:Зачитал съм литература която чудесно доказва,че при динозавърското време единствения шанс да са толкова грамадни е именно,малка гравитация...Това ми напомни,че е имало и хора по онова време(така се твърди,нали...),но с какъв ръст,а де?!...  scare3
Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue

А ся се замислете и за Луната и нейното влияние през ерите?
« Последна редакция: (Вторник) 29 Януари 2013, 21:53 от Psyhea » Активен
Неактивен tazmdg
Sr. Member

« Отговор #14 -: (Вторник) 29 Януари 2013, 21:49 »

П.П.:Зачитал съм литература която чудесно доказва,че при динозавърското време единствения шанс да са толкова грамадни е именно,малка гравитация...Това ми напомни,че е имало и хора по онова време(така се твърди,нали...),но с какъв ръст,а де?!...  scare3
Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue

А ся за замислете и за Луната и нейното влияние през ерите?
Е,да де,да!... И изобщо,от къде и кога се взе,тя?!...
 Laugh
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: