Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ФАЙЛОВЕ: Архиви с неща  (Прочетена 3728 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #15 -: (Вторник) 27 Септември 2016, 19:30 »

ФОРУМ БЕШЕ НА ПАЗАР!!! И изхарчи 200 евра...

Взех някои лекции от тазгодишната конференция "Тесла" 2016. Не са всички лекции. Взех само тези, които са ми любопитни точно в момента, но и се опитах да са и като цяло важни.

Това е торента - свателе го от този линк, аз го сийдвам винаги като съм на линия.

Всичко е на английски. Нямам възможност в скоро време да преведа каквото и да е по тази линия... за сега.

Нищо от това не може да се намери свободно в нета в момента. Може би на по-късен етап, някога, евентуално... но за сега това е единствения шанс на нашата аудитория. Така че всеки заинтересуван да дърпа! Дори, ако някой има възможност, нека го качи в замунда или някой наш тракер.

Съдържанието е:

1. Бедини - Отвъд Наръчника за Напреднали (Наръчника за напреднали съм го превел целия, както и предходните му части, ТУК)

Представлява 1час 48 мин видео презентация, формат mp4, плюс всички картинки от презентацията и коментарите към тях в PDF.

2. Майкъл Уотърс.

Ето този Майкъл Уотърс:

Бюлетин на “Energy Times” 05.08.2016

Здравей *******,

Майкъл Уотърс (Michael Waters) е един от най-трудолюбивите в полето на авангардната енергия. Той постоянно лети навсякъде из страната (САЩ), свързвайки хората един с друг и правейки каквото му е по силите, за да се предвижат някои проекти напред.

Освен че запознава интересните хора един с друг, той е великолепен изследовател и е успял да дефинира НАЙ-ДОБРОТО доказателство, което в 100% от случаите печели спора срещу физиците, които отричат свръх-единството. Аргументът е толкова прост и силен, че закова последния пирон в ковчега на термодинамиката на затворените системи, която не се отнася до нищо във Вселената. Всъщност, абсолютно невъзможно е да се постигне създаването на затворена система. Когато проумеете този аргумент, с негова помощ ще можете да разкъсате на парчета всяка опозиция за секунди, защото е толкова крещящ и неоспорим, че дори най-индоктринираните академици ще са безсилни.

Майкъл е пилот, летял на повече от 200 различни летателни апарата, има голям опит в аеродинамиката и е създал революционна концепция за личен VTOL (Вертикално Излитащ и Приземяващ се апарат), който има потенциално неограничен обсег на полета.

Заради големия си опит в аеродинамиката, той е създал и вятърна турбина, която произвежда 12 000 % ПОВЕЧЕ електричество, отколкото конвенционалната вятърна турбина с 3 витла със същия размер и ОСВЕН ТОВА създава електричество дори при скорост по-малка от 1.6 км/ч !!!

Не става дума за 1.2 пъти, нито за 12 пъти, а за 120 ПЪТИ повече – в презентацията си, Майкъл се впуска в повече подробности за турбината си. В нея има много повече, отколкото се вижда на пръв поглед, и освен това дори работи под вода.

Искате да репликирате енергиен генератор, който да промени правилата на играта? Когато видите вътрешностите и принципите на тази турбина, ще видите, че много лесно можете сами да си направите такава и да я изпробвате.

Презентацията също така обсъжда и графина, кавитацията и други концепции, но в основната си тя предава гледната точка на Майкъл за Термодинамиката на отворените системи. Лекцията е абсолютна необходимост, защото цялото поле на “свободната енергия” се опира на тези принципи.

https://june1900blog.wordpress.com/%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%b0%d0%bb%d0%b8/%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b8/%d0%b1%d1%8e%d0%bb%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d0%bd%d0%b0-energy-times-05-08-2016/

Представлява 1час 35мин видео-презентация, формат mp4 + PDF файла с картинките и коментарите

3. Мори Кинг.

По-задълбочена и подробна презентация на класическата му презентация за Екзотичните Вакумни Обекти, която съм превел ТУК.

1час 18мин mp4 видео-презентация, плюс PDF допълненията.

Съдържа и една папка с благини, наречена "presentations". Това са други негови презентации на същата тема, отварят се с PowerPoint от офис-пакета на уиндоус.

4. Пол Бабкок.

Ето този Пол Бабкок:

Бюлетин на “Energy Times” 25.07.2016

Здравей, *******
Развълнувани сме да обявим публикуването на парвата ни презентация от “Конференцията по Енергийни науки и Технологии 2016” !
Това е разкритието на Пол Бабкок (Paul Babcock) по неговия Външно полево взаимодействащ мотор (External Field Interaction Motor), който не е бил публично разясняван преди, така че е чест за нас да участваме в изнасянето на тази информация пред света.

Купи от тук: http://www.emediapress.com/go.php?offer=&pid=33
Това видео е ZIP-файл за сваляне, съдържащ видео във формат MP4 – това не са DVD-та и няма да се праща по пощата. Ще имаш незабавен достъп веднага след закупуването.

Публикацията на тази презентация включва презентацията на Пол, която е 1 час и 20 минути, приложен е патента на неговия мотор, който Гугъл понастоящем блокира в Гугъл-патенти, приложен е PDF файл на цялата му презентация, направена с PowerPoint и видео с работещия мотор. /това се оправи междувременно/

Ако не си гледал Енергийни магнитни тайни части 1, 2 и 3 (Magnetic Energy Secrets Parts 1, 2 & 3) от Пол Бабкок, силно препоръчително е да ги изгледаш последователно, защото те са основата, на която стъпва разкритието в презентацията. Тези видеота са достъпни с отстъпка като пакет на същата страница, от която се купува презентацията. Новата презентация е #5 на сайта и се продава само отделно.

https://june1900blog.wordpress.com/%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%b0%d0%bb%d0%b8/%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b8/%d0%b1%d1%8e%d0%bb%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d0%bd%d0%b0-energy-times-25-06-2016/

Съдържа 1час 20мин видео-презентация в mp4, малко видео-демонстрациа на машината по време на работа, връчения му патент на PDF и PDF с картинките и анотациите към видео-презентацията.

4. Соленоиден мотор на Боб Тийл.

Ето това:

...а другата бонус-презентация беше върху Соленоидния мотор на Скоч Йоук (Scotch Yoke), който демонстрира какъв е най-ефикасния начин едно реципрочно движение да се обърне в ротационно движение – последствията от това са огромни, що се отнася до премахването на типичните загуби, свързани с конвенционалните системи от мотовилки и валове. Това означава ниски цени за изпомпване на вода, сгъстяване на въздух и безброй други приложения.

https://june1900blog.wordpress.com/%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%b0%d0%bb%d0%b8/%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b8/%d0%b1%d1%8e%d0%bb%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d0%bd%d0%b0-energy-times-21-07-2016/

Съдържа 49мин видео-презентация по въпроса от Арон Мураками за въпросния мотор + PDF с материалите от презентацията.

ОСВЕН ТОВА

С поздрави за всички заинтересувани, взех и книгите:

Психичните Саскуочи и интер-пространствената им връзка е продукт на 55 години натрупвано знание, основаващо се на продължаващ контакт между психичния Саскуоч и автора/изследователя Кеуане Лапсеритис (Kewaunee Lapseritis), учен със световен авторитет. 187-те документирани случая ясно доказват обективния факт на психичната действителност на феномена.

...В книгата авторът разказва за психичните си телепатични разговори със Саскуочите, когато се среща с тях при различни обстоятелства.

Като дете, Оутъм Уилямс (Autumn Williams) видяла две изправени космати същества в горите зад къщата си в щата Вашингтон. Тя прекарала целия си зрял живот в опити да разбере защо онези не-човешки очи съдържали такава човекоподобна интелигентна изразителност. Каква е природата на Саскуоч? Човек ли е? Животно? Или нещо по средата? Как живее Голямата стъпка? Как общува с другите от вида си? И как би общувал с нас? Какво бихме научили за тези същества, ако спрем да ги преследваме... и ако те спрат да ни избягват? Една жена най-сетне ще предложи отговор на тези въпроси. Тя е повече от свидетел. Тя е приятелка на един Див човек... и го нарича Енох.

Изключително вълнуващи книги =)

Но има един проблем.

Има шибана дигитална защита на авторско право за електронни книги - DRM (управление на дигиталните права). Не мога да я разбия, за жалост.

Но мога да им го начукам с труд. В близките дни се захващам да пре-форматирам двете книги. Ще ги сглобя наново със скрийн-шот на екрана, за да снема картинките, и ще снема текста с копи-пейст в уърд, след което ще конвертирам документите в PDF.

И ще пусна линкове за сваляне =)

Не мога обаче да ги преведа на български. Поне не сега. Дори ако смятах да превеждам книги на български, има цели две на опашката преди тях. Съжалявам за това...

« Последна редакция: (Вторник) 27 Септември 2016, 19:38 от форум » Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #16 -: (Вторник) 27 Септември 2016, 20:39 »

Уф,ми ще се мъчим кой колкото знае и може.. Grin

Ама "Енох" я чакам с нетърпение,па ако ще на патагонски да е..

п.п.И разбира се,благодаря ти!
Активен
Неактивен The Dark Lord
Full Member
Публикации: 129

« Отговор #17 -: (Вторник) 27 Септември 2016, 21:42 »

Пускай, Форум, не се притеснявай. Английският не ми е силен език, но това може да подейства като стимул за мен да го науча както трябва... някога.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 12:11 »

Първата е готова - на английски, .doc формат: Народът Саскуоч и интер-пространствената им връзка

Следващата ще е готова тези дни.

П.П.
Гугъл Документи не може да я отвори като хората, сигурно има бъг с нарушената защита. Свалете я от бутона горе вдясно, няма проблеми със свалянето.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 19:37 »

Много важна книга.

Не исках да я пускам в непреведен вид и определено исках да я пусна в стратегически удобен момент... Но понеже вече е време за информацията и без това, независимо дали съм успял да я преведа или не... и понеже Психея неколкократно ми оказва натиск със свързани въпроси, ето я в суровия й вид.

ВАЖНА информация. Доброто й проумяване обяснява така наречената "сигилна магия", основните функции на всички окултни ключове и глифове, визуализациите.

Превеждам съдържанието за ориентация, и с надеждата да насърча онези с лош английски все пак да си помогнат с преводач, за да се запознаят с този важен материал.

Силата на формите

Монография за това как формата преобразува
етера в електромагнитни и гравитационни сили
и свързани с това открития в гравитационната физика

Дан А. Дейвидсън

СЪДЪРЖАНИЕ:

1. ЕТЕРНАТА ФИЗИКА НА СИЛАТА НА ФОРМИТЕ

1.1 Етерът.

1.1.1  Исторически термини за етера
1.1.2  Етерът и преобразуванията му
1.1.3  Характеризиране на етера

1.2 Ядрената физика

1.2.1  Заряд, електрони, и ядрени частици
1.2.2  Структурата на атома
1.2.3  Магнетизмът
1.2.4  Гравитацията

1.3 Инженерна работа с етера

1.4 Силата на формите и етерно стресовите вълни

1.4.1  Силата на формата на точката
1.4.2  Силата на формата на линията
1.4.3  Силата на формата на две успоредни линии
1.4.4  Силата на формата на две пресичащи се линии
1.4.5  Силата на формата на множество пресичащи се линии
1.4.6  Силата на формата на триъгълника
1.4.7  Силата на формата на тетраедъра
1.4.8  Силата на формата на 12-върхия тесеракт
1.4.9  Силата на формата на кръга
1.4.10  Символ от Мария

1.5 Естествени енергийни потоци

1.5.1  Енергията на спиралата
1.5.2  Енергийният поток на видоизменения триъгълник
1.5.3  Равнинна силова леща от форми
1.5.4  Защо нарисуваните линии предизвикват етерни смущения
1.5.5  Комбиниране на силови символи
1.5.6  Още наблюдения върху енергията на равнинните шаблони

1.6 Блокиране на енергията, използвайки правилото на четворката

1.7 Обобщение на физиката на формените сили

1.8 Библиография

2. ПРЕДИСТОРИЯ НА СИЛАТА НА ФОРМИТЕ

2.1 История на Силата на формите

2.2 Джон Ърнст Уорел Кийли (John Ernst Worrel Keely)

Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 19:58 »

Тенкс..
Ся ще почна да я мъча,щото пробвах да плясна текста в преводача,ама не ми дава копи-пейст..

А трябва да прочета,че да си обясня дяволите в главата ми..Ама аз на родния си език трудно обработвам подобно инфо,на английски напрао не нам как ще се справя.. Huh?
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 20:06 »

Отвори я с нещо друго, примерно с браузър. Ако я отвориш от линка за сваляне, а не от сваления файл на харда си, ще ти даде копи-пейст.

Ако преводача не възприема, пейстни текста някъде, примерно в чернова на пощата си.

Аз много често си пействам текст за обработване тук, в прозореца за писане на каментар, понеже се изчиства от форматирането и от всякакви из*ъзици (като скрити параграфи или вмъкнали линкове в буквите).
Активен

Неактивен The Dark Lord
Full Member
Публикации: 129

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 20:14 »

Въпроса е да имаш желание. Когато имаш свободно време, дори 10 изречения да преведеш с Гугъл-а, да ги оформиш смислово и да ги запазиш във Word, пак е добре. Подпомагаш развитието си както в езиков, така и езотеричен план.

Благодаря, Форум!
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #23 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 20:37 »

Отвори я с нещо друго, примерно с браузър. Ако я отвориш от линка за сваляне, а не от сваления файл на харда си, ще ти даде копи-пейст.

Ако преводача не възприема, пейстни текста някъде, примерно в чернова на пощата си.

Аз много често си пействам текст за обработване тук, в прозореца за писане на каментар, понеже се изчиства от форматирането и от всякакви из*ъзици (като скрити параграфи или вмъкнали линкове в буквите).
Дам,ще пробвам..

Мтц..От линка без да я тегля,и от мозилата и от браузъра на уиндоуса..тц..дава копи,не дава пейст..Абе ще мъча лека полека,макар да си знам,че ще ме опъне нервата.. Кеше го на четох на англ. една година и нищо не разбрах .. Roll Eyes..то си е резил,ма кво да направя..

Въпроса е да имаш желание. Когато имаш свободно време, дори 10 изречения да преведеш с Гугъл-а, да ги оформиш смислово и да ги запазиш във Word, пак е добре. Подпомагаш развитието си както в езиков, така и езотеричен план.

Благодаря, Форум!
Човек,не е до това..Просто точно тази материя ми е сложна дори на бг.При целия ми див интерес,точно към всичко това,ми е много сложно.
Аз съм левичар,рисувам,пиша,като дете се увличах и по глината..Цял живот съм си по хуманитарните науки/психология,философия
Физика и математика винаги са ми били не мътна Индия,ами направо майка плаче...
И когато започнах да "виждам" в главата си разни неща,просто си наложих да науча поне базата,макар,че кълна се в Бога,е сега да ти цитирам ОТО,1-ви или 2-ри закон от термодинамиката...зАбрави.. Roll Eyes

п.п.Моля,който пробва с копи-пейст в преводача,да сподели с какъв браузър е.
« Последна редакция: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 20:46 от Psyhea » Активен
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 714

« Отговор #24 -: (Четвъртък) 29 Септември 2016, 23:44 »

Копи пейста работи с мозила. Малко е дълъг текста за превод, явно има некво ограничение за символи, но пробвай на няколко пъти. Другия вариант, копваш и пействаш в текстов документ.
После на няколко парчета го прекарваш през преводача.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #25 -: (Петък) 30 Септември 2016, 06:28 »

Един от най-интересните, ключови факти в книгата, е експеримента със стиропореното топче и клечките за зъби.

Ако в едно единствено стиропорено топченце се забодат множество островърхи дървени клечки, около това топче започва да се измерва ясно изразено магнитно поле, което може да се прихване с лекота от чувствителните уреди.

Ясно е, че това магнитно поле няма откъде другаде да се появи, освен като някакъв фокусиращ и концентриращ ефект. Става дума за концентриране на етера, който се провежда по канално оформената целулоза на клечките.

Вилхелм Райх, както знаете, е изобретил оргонните акумулатори. Всеки вече знае как се правят - редуващи се слоеве метални и неметални слоеве. Принципът на Райх е, че всеки материал има своя собствена оргоно-пропускливост. Ако материалите се подредят на слоеве така, че да се редуват от по-голяма към по-малка оргоно-пропускливост, се създава еднопосочно движение, или филтриране, на оргонните енергии от заобикалящата среда.

Ако това се направи от всички страни, ще се получи кутия, в която оргонът от околната среда лесно влиза, но трудно излиза, което води до насищане с оргон на обема в кутията - много по-голяма концентрация на оргон в този обем, отколкото е концентрацията в околната среда.

На този принцип... когато се пише с молив върху хартия, се получават два слоя с различна етеро-пропускливост, и това създава етерно налягане. Когато това етерно налягане се насочи по определени линии, нарисувани върху хартията, това създава етерно стресови вълни, заради постоянното пулсиране на етера в околното пространство.

Затова е от изключително значение, за да има даден окултен символ ефект, да бъде нарисуван изрично както е описано - с молив, или т*бешир, или каквото е там, защото ако се пише с мастило, не се получава точно това. Мастилото импрегнира хартията, без да се получава разслоеност на материалите. И това са важни разлики.

Свещите при върховете на нарисувана на пода пентаграма (банална класика) манипулират етерната динамика на стресовите вълни. Всеки пламък е плазма. Всяка линия - проводник на етерно-стресови вълни. Всички тези неща имат конкретно физично значение и става дума за конкретен механизъм за инженерна намеса в етерните вълни в пространството, и ЗАТОВА символите работят.

Тъй като това са "писмени инструменти", те имат осезаемо влияние върху фините неща, например човешкото съзнание, аура и прочие.

Затова тези първобитни писмени инструменти могат да се заменят с антени, електро-магнитни полета или други технически инструменти, стига да възпроизвеждат в пространството същите етерно стресови вълни.

Много е просто.

И нещо повече - в книгата са описани експерименти при работа с мисълта.

Както е ясно на всички - формата е ИДЕЯ. Материалът е едно, а формата е друго. Махнете материала от формата, и остава една ИДЕЯ, нали така.

Така че, когато мислено поддържате въображаемата визуализация за някаква геометрична форма пред вас, примерно на полянка пред вас... фини измервателни уреди БЕЗ ПРОБЛЕМ засичат електро-магнитни стресови вълни, ИДЕНТИЧНИ с онези, които биха се засекли от правилно нарисуван конкретен символ.

И ТОВА е тайната на визуализирането, което не го пише никъде в Ню-ейдж боклуците.

НЕ СИ ПРЕДСТАВЯТЕ КОМИКСИ, когато визуализирате! За да има ефект, трябва да знаете КОЯ ГЕОМЕТРИЧНА ФИГУРА може да го предизвика, и да визуализирате НЕЯ!

Ню-ейдж учи хората да визуализират ефекта... и естествено, че нищо друго не се получава, освен авто-сугестии.

Това е научна, физична книга, която обяснява ПРИЧИНАТА. Визуализирайте формата-идея, защото тя е ПРИЧИНАТА за дадени енергийни ефекти... за да се реализира нещо повече от авто-сугестия.

С други думи - това е Принципът на Ментализма от Естествения Закон, и Принципа на Причината и Последствието.

Затова съм пуснал темата в "Неакадемични науки", а не във "Философия".
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #26 -: (Петък) 30 Септември 2016, 06:36 »

С други думи...

Знакът на Звяра СЕ ПОСТРОЯВА В СЪЗНАНИЕТО на човек, когато определен чип възпроизвежда същите етерно-стресови вълни в мозъка, които се създават и чрез оригиналния окултен символ, известен на малцина.

Не е нужно Знакът на Звяра да съществува материално. Това са просто алегории. Защото същността е във вида на етерно стресовите вълни - а не по какъв начин са породени.

Може да не е чип. Може да е вид КУЛТУРА, може да е вид ВЯРВАНЕ, може да е ПОВЕДЕНИЕ, което води до определено мислене... ако въпросните етерно стресови вълни се носят или възпроизвеждат от съзнанието на човек - казва се, алегорично, че той "носи Знака на Звяра".

Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7172
мислите определят съдбата ти

« Отговор #27 -: (Петък) 30 Септември 2016, 08:16 »

Отговор № 25 - важен и интересен, обясняващ много неща!!!!!! А № 26 - също! Кратко и ясно!
Активен

bojinkata
Неактивен knowledge
Full Member
Публикации: 134

« Отговор #28 -: (Петък) 30 Септември 2016, 09:05 »

Затова е от изключително значение, за да има даден окултен символ ефект, да бъде нарисуван изрично както е описано - с молив, или т*бешир, или каквото е там, защото ако се пише с мастило, не се получава точно това. Мастилото импрегнира хартията, без да се получава разслоеност на материалите.

Сещам се за една книжка с един герой котето Джузепино, което се появява след като е нарисувано с т*бешир, но понеже свършва то е само с три крака.

И нещо повече - в книгата са описани експерименти при работа с мисълта.

Както е ясно на всички - формата е ИДЕЯ. Материалът е едно, а формата е друго. Махнете материала от формата, и остава една ИДЕЯ, нали така.

Така че, когато мислено поддържате въображаемата визуализация за някаква геометрична форма пред вас, примерно на полянка пред вас... фини измервателни уреди БЕЗ ПРОБЛЕМ засичат електро-магнитни стресови вълни, ИДЕНТИЧНИ с онези, които биха се засекли от правилно нарисуван конкретен символ.

И ТОВА е тайната на визуализирането, което не го пише никъде в Ню-ейдж боклуците.

НЕ СИ ПРЕДСТАВЯТЕ КОМИКСИ, когато визуализирате! За да има ефект, трябва да знаете КОЯ ГЕОМЕТРИЧНА ФИГУРА може да го предизвика, и да визуализирате НЕЯ!

Ню-ейдж учи хората да визуализират ефекта... и естествено, че нищо друго не се получава, освен авто-сугестии.

Това е научна, физична книга, която обяснява ПРИЧИНАТА. Визуализирайте формата-идея, защото тя е ПРИЧИНАТА за дадени енергийни ефекти... за да се реализира нещо повече от авто-сугестия.

С други думи - това е Принципът на Ментализма от Естествения Закон, и Принципа на Причината и Последствието.

Затова съм пуснал темата в "Неакадемични науки", а не във "Философия".

Активен
Неактивен knowledge
Full Member
Публикации: 134

« Отговор #29 -: (Петък) 30 Септември 2016, 09:07 »

Котето Джузепино  Wink.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: