Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Възхвала на Бога  (Прочетена 4992 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Spirit
Sr. Member
Публикации: 256

« Отговор #105 -: (Сряда) 30 Юли 2014, 17:42 »

Не разбирам за какво толкова си хабите нервите Grin
Няма да ви доказвам нито кой съм , нито Есес коя е, но да, не само ,че я познавам лично,както вече стана ясно в друга тема и ми е добра приятелка,дори скъпа и да обичаме да си говорим на такива теми и доста от позициите ни се припокриват.Пък и какъв е смисъла да се доказва кой какъв е,та ние никога няма да се видим и никога няма да споделим обща трапеза? Интересни сте обаче, няма спор. Защото вие говорите за дела с които доказвате праведността си пред Бога, но и  таите омраза към човек който дори не познавате и който не знаете какви са делата му и на който явно не можете да простите,че не мисли като вас.И мен не познавате и не знаете дали не съм си платил предварително, не знаете и дали е материално това което получавам в момента и всъщност не знаете нищо конкретно за мен, затова продължавате да се хабите. Но за разлика от Есес,аз съм далеч по търпелив и може би повече от нея вярвам,че не мога да ви съдя, защото това си е вашия път и вие сте принудени да го следвате, а кой съм аз, че да оспорвам вашия път начертан от Него. Затова че, вървете си по пътя и оставете другите да направят същото, естествено това след като си начешите крастата и ви олекне,че сте си казали всичко ,което сте имали да си кажете.Оставям ви да си го правите необезпокоявани,както се прави в една тоалетна ( рано или късно, все се заговаря за *айна)  Grin
« Последна редакция: (Сряда) 30 Юли 2014, 17:48 от Spirit » Активен
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #106 -: (Сряда) 30 Юли 2014, 18:31 »

На всичкото отгоре тази тема е 11тата тема, на същата тема, но с различно заглавие ...
(вече преди години бях казал, че е 10тата за една друга тема. За тази остава да е 11та ...)
 Grin
Ееееи Тангра, направо ти повярвах, викам си - Наистина ли толкова много време съм загубил в писане на теми и престой в този форум и реших да се разровя и да видя. Всъщност Тангра, пуснал съм 7 теми, от които аз намерих 5 и всичките в различни под форуми.Та дори влзох в тях да видя за какво съм писал и наистина ли съм толкова банален ,че да сменям само името. Е за моя радост не съм, ти подвеждаш хората. Темите които съм пускал са в Мултимедия, Контрол и Съзнание, Фислофия, сънища и тази в Религия и честно казано не виждам как така ,може да са всичките на една тематика освен ако не са За Бог и ролята му в седмото изкуство,  Grin Контролира ли съзнанието ни Бог  Grin Сънищата ми с Бог, Бога философ и прочие  Grin Grin Grin Grin Grin глупости.Но не се притеснявай, влизам ти в положението, все пак ти си свикнал да си в кюпа с другите, не бива да ги предаваш, особено когато са си намерили играчка  Wink
Активен
Неактивен peppone1
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #107 -: (Четвъртък) 31 Юли 2014, 02:49 »

На мен в началото ми направи впечатление че има нещо женско в начина на изказване на Спирит, а Психея помислих, за мъж. Но за мен това няма голямо значение, тъй като е в правото си на анонимност. Но по-честно ще е да скрие пола и да пише в мъжки род и в скоби женски, за да не бъде мнението изкривено от срещуположния пол. Не случайно имаше тема за маските които слагат хората, но всеки в малка степен носи маска, не всеки е герой за да бъде на 100% истински. Но това разкритие, без съмнение ще изкриви и темата, както и става. Аз смятам, че е по-правилно да се говори за благодарност, а възхвалата я разбирам като страхопочитание и принизяване на самия себе си или оправдаване на собствените си недостатъци със съвършенствата на Всевишния, не че не е така, но трябва да търсим близост до Бога и то става, когато благодарим и поискаме прошка, иначе се завъртаме в порочния кръг - Аз съм нищо, бог е всичко.
Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #108 -: (Четвъртък) 31 Юли 2014, 08:13 »

На мен в началото ми направи впечатление че има нещо женско в начина на изказване на Спирит, Аз смятам, че е по-правилно да се говори за благодарност, а възхвалата я разбирам като страхопочитание и принизяване на самия себе си
  Grin
Още малко и ще ме изкарате *едераст.Хората не са това което ви се иска и мислите.Не ви ли се струва странно че не правите разлика между благодарност и възхвала. Благодарността е вътрешен процес, възхвалата външен.Благодариш в мига в който изпиташ Божието благоденствие, Възхваляваш когато искаш да прославиш,да чуят повече хора,да разпространиш нещо.
Активен
Неактивен peppone1
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #109 -: (Четвъртък) 31 Юли 2014, 14:06 »

Да, сега се сетих, ти си Мохамед, който разпространява божиите закони. Остава само да ги напишеш върху каменни плочи за да ги види цял свят. Нямаш ли си друга работа, та ще занимаваш Господ с битовизми, кога ти се счупил зъба, кога доктора си е бил тука  т.н. За тези битови лучки си има друго по-просто обяснение, а именно интуицията, телепатята и др. скрити сетива. Дадох ти пример за един мой познат, който вярваше, че всичко му е подарено от Господ и принадлежи на него, дори и собственият му апартамент. Дали Бог ще живее в този апартамент, не вярвам момчето да го е направил Божи храм, но знам, че след години претърпя тежка катастрофа, с опасност за живота. Имам чувството, че сега говоря със същия този човек. Нека си вземем поука, до къде може да ни докара безразборната възхвала и духовния материализъм. Като толкова искаш да проповядваш стани свещеник.
« Последна редакция: (Четвъртък) 31 Юли 2014, 14:16 от peppone1 » Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #110 -: (Четвъртък) 31 Юли 2014, 14:26 »

Ще помисля над предложението ти  Grin
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #111 -: (Четвъртък) 31 Юли 2014, 19:21 »

Благодаря му, Олде,но понякога тази благодарност не стига.Особено в днешно време в което да кажеш че си вярващ и всички те гледат учудено и с надсмешка ,като че ли идваш от средновековието. Понякога трябва да се говори за това,тези които изпитват това провидение трябва да го възхваляват, за да могат да хранят в другите тези чувства и тази вяра. Не се изживявам като проповедник, в днешно време няма нужда от проповедници, но то няма нужда и от "демони"а те са на път и под път.В днешно време има нужда само от упътване, защото хората се губят в лабиринтите на това което не разбират,само защото им звучи привлекателно.Истината е в Източника и ние никога няма да се доберем до нея, остава ни само да я следваме,за да живеем в нея, пък макар и да не я разбираме с нашите пилешки мозъчета.

Рекох да прочета твоето пилешко мозъче(отбелязвам,че ти сам се нарече така) кви ги е сътворило ...

Ще захранваш другите а?Гоолям майтап..И с кво по-точно?
Отразената светлина е точно това..Отразена светлина.Огледалото отразява светлината,но не е нейният източник!Едва когато самият ти станеш източник на светлината,едва тогава ще можеш да нахраниш и другите с нея
Не се изживяваш кат проповедник казваш,но имаш наглостта да твърдиш,че хората се нуждаят  от упътване?!?
И ти квоооо?Реши да ги упътиш,а? Grin
Активен
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #112 -: (Четвъртък) 31 Юли 2014, 19:57 »

Не ми пречиш, говори си, така или иначе преливаш от пусто в празно, нямаш какво да кажеш, но ще те изчакам да го прозреш сама.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #113 -: (Петък) 01 Август 2014, 10:05 »

Не ми пречиш, говори си, така или иначе преливаш от пусто в празно, нямаш какво да кажеш, но ще те изчакам да го прозреш сама.
Леле..Подобно "чакане"е равносилно на това да се возиш в последният  вагон и да чакаш локомотива да те настигне.Но щом те влече подобно занимание..Успех! Grin
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: