Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИЗБОРИ И РЕФЕРЕНДУМИ ВСЯКАКВИ  (Прочетена 12643 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #15 -: (Вторник) 02 Април 2013, 20:54 »

Виж сега. То аз пък нямам против шистов газ. Но ако не вреди на средата.
И при агенциите е много важно как е зададен въпроса.
   Няма такъв филм. Винаги вреди. Просто технологията е несъвършена  и просто не може да се гарантира какво става или ще стане с тия тръби, които минават през различни земни пластове, включително и водни хоризонти. Франция, Англия и Германия я отхвърлят. Там почнаха да си палят чешмите. А какво остава за нашите "технолози"?
      За Бг целта е да се унищожи Добруджа и да тичкаме за хляб при големия брат. Тя темата е друга, ама пак за референдуми и избори тава въпрос.
Активен

bojinkata
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #16 -: (Вторник) 02 Април 2013, 21:30 »

Еми за това хората са против. Нали това рекох. Ако не вреде лошо нема. Но Божинка и да измислят примерно нещо дето не вреди на екото българите нищо няма да видят от тоя шистов газ. Така ще направят, че да го изнасят навън,  а на нас да го продават скъпо. Не е ли така с Аеца ни?
Същото и със златото. Какво като имаме злато? Да не би да отиде в твоя и моя джоб. НЕ.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #17 -: (Сряда) 03 Април 2013, 10:46 »

Така е. При колониите е така. Сега вече имаме неонеоколониализъм. Във филма "Катастройка" тези процеси много добре са отразени и за това няма го видим на големия екран или по ТВ. България е колония, а хората са роби работещи за 300 лв. и така добре приспани, че не искат да се събудят и да идат поне да гласуват.
Активен

bojinkata
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #18 -: (Сряда) 03 Април 2013, 11:14 »

Признавам  за  референдум  всяко  допитване  до  хората  където  не  се  поставя  предварително  условие  за  броя  на  гласувалите,  Гласувалите  да  са  определящи  за  вземането  на  дадено  решение,  например  както  изборите,  за  тях  нали  няма  долен  праг  при  повторното  гласуване,  ако  в  първото  процента  е  бил  малък!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #19 -: (Сряда) 03 Април 2013, 13:17 »

Организирането на местни и локални референдуми, които не засягат националния суверенитет са много по-ефективни и евтини за организиране. Също и прякото участие на граждани в общинските съвети.

Голямо изопачаване според мен в момента се получава с конституционният съд. Обикновени граждани не могат да сезират конституционния съд. Това може да стане единствено, чрез депутатите, президента или някой друг държавен орган, през омбудсмана и той да сезира ако реши, но не лично от един гражданин.
Конкретният казус за който лично бил сезирал конституционният съд е банковият произвол при сключването на договорите при теглене на кредит. Никъде в западна Европа няма такава свободия, както тук в България. Лихварите могат да си променят лихвата едностранно колкото пъти пожелаят, въпреки сключеният договор при теглене на заем. Тези които плащат кредити на банките в момента - това си е живо робство! Лихвата зависи единствено от настроението и нагласата на лихваря - държавата е абсолютно безучастна...
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #20 -: (Сряда) 03 Април 2013, 14:46 »

Организацията на референдумите в Швейцария е перфектна и евтина. С тези милиони дето ги хвърлиха за отминалия референдум могат да проведат по швейцарския модел 200, а не един и то беше само за отбиване на номера. При тях става с готови писма, получавани на адреса. Провеждат минимум един на месец, за всички сериозни проблеми. В колониална Бг няма как да стане. Angry
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #21 -: (Петък) 19 Април 2013, 10:44 »

Наистина има голяма вероятност изборите да бъдат манипулирани, а при ниска избирателна активност и спечелени от гЕрб. И  какво? Пак замразени доходи, високи бонуси за герберастите, асфалт на дупки и вълни. Само, че няма пари. Няма ги онези 8 милиарда! И тогава може би ще се случи народа да измете цялата компрадорска буржоазия с логото Бкп и нейните клонинги- герб, бсп, рзс, дпс, магарешки, сдс, атака, кунева и тн. Това вероятно се отчита от кукловодите.
Активен

bojinkata
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #22 -: (Петък) 19 Април 2013, 13:02 »

Виж Божинка. То сигурно ще има  манипулация. Ама от работата разбирам, че наистина доста хора си клонят почти както са в анкетите.
Преди няколко дни един близък човек - образован и интелигентен  ми каза следното. " Ще гласувам за този, който има най-голям шанс да спечели" Huh?
Демек се води може би по социологически проучвания.
Или просто сервилничи. Undecided
Ама за мен това е фък лоджик.
---
Ами с тия писма по пощата няма ли как пак да се манипулира?
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #23 -: (Петък) 19 Април 2013, 17:33 »

Вероятно пишеш за Швейцария? Може разбира се да има манипулации, но в България. Става въпрос за Швейцария. Това с писмата у нас никога няма да стане, поне този век!
      Вземи последния референдум! Кога обявиха крайните резултати за активността? След  /три/ дни! Какво са броили три дни? Нищо, имало е договорки и пазарлъци. Булгаристан. Angry
Активен

bojinkata
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #24 -: (Петък) 19 Април 2013, 17:42 »

И тук да попитам тогава. Защо на избори се разбира същия ден резултата, а на референдум след три дни?
Активен
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #25 -: (Събота) 20 Април 2013, 01:28 »

И какво сега? Модератори и админ ще си пишат ... Супер провокативно!

Хайде, ако искате представете някакви концепции/платформи (или там каквото им се казва) и тогава обяснявайте някакви неща за изборите.
Иначе, аз нищо не разбирам от основанията ви да гласувате, против тези на хората да НЕ гласуват!
Факт, и аз преди време мислех да гласувам, но сега мисля да си трая и ... цигани и турци да ме управляват! Дали ще ми е толкова гадно, колкото на всички Негласували през последно време? Едва ли. Ако не съм в самата партия/организация, вие всъщност ... "модераторите" за какво се борите, ако не е тайна? И толкова наясно, работещи в социологически агенции?
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #26 -: (Събота) 20 Април 2013, 08:02 »

И тук да попитам тогава. Защо на избори се разбира същия ден резултата, а на референдум след три дни?
     Значи нещо не си внимавала. Единия резултат го обявиха веднага, а именно че "ДА" е с 0,05 % отгоре/примерно, защото не ми се рови за точни цифри/, но за останалото беше на договаряне. А за изборите питаш - там вече нещата са други. Играта е друга. Борбата е уж по-жестока. Но предполагам, че при изборите договорките са предварителни. Не забравяй, че при референдума нямаше купуване на гласове. Той показа колко е имиджа на управляващата през последните 24 години Бг клика. Затуй и трите власти/образно казано/ искаха да се гласува, да се легитимира властта ми.
   При изборите, при ниска избирателна активност, нещата ще се решат от платените  и манипулирани малцинства. Кой разбрал, разбрал!
Активен

bojinkata
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #27 -: (Събота) 20 Април 2013, 10:27 »

...
   При изборите, при ниска избирателна активност, нещата ще се решат от платените  и манипулирани малцинства. Кой разбрал, разбрал!

Добре де, т`ва го схванахме! Сега обяснете каква е разликата дали ще ме управляват тъпаци или някой от малцинствата?
Предвид, че ще е добре да избегнем момента на "дискриминация", защото ако досега сме  ... надделявали над "малцинствата" жалко за резултата. Какво пречи пък да видим какво ще е ако си признаем универсално грешката, че не умее да избираме правилните хора и да оставим по-първичните и непрезадоволените да решат. Не са имали власт, не са крали, чисти като сълзици хора, които могат спокойно да преразпределят според ... нуждите и възможностите, това което се полага на всички.
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #28 -: (Събота) 20 Април 2013, 13:24 »

И какво сега? Модератори и админ ще си пишат ... Супер провокативно!

Хайде, ако искате представете някакви концепции/платформи (или там каквото им се казва) и тогава обяснявайте някакви неща за изборите.
Иначе, аз нищо не разбирам от основанията ви да гласувате, против тези на хората да НЕ гласуват!
Факт, и аз преди време мислех да гласувам, но сега мисля да си трая и ... цигани и турци да ме управляват! Дали ще ми е толкова гадно, колкото на всички Негласували през последно време? Едва ли. Ако не съм в самата партия/организация, вие всъщност ... "модераторите" за какво се борите, ако не е тайна? И толкова наясно, работещи в социологически агенции?
Що да не пиша. Кво да си направя пет акаунта и да пиша ли. Не виждам смисъл от това.
И не работя в пет агенции, а в една. Това на теб какъв проблем те точно?
Не сме казала цигани и турци да не гласуват. А да гласуват българите. Не да се оставят циганите да решават. Пет годишно дете това го разбира.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #29 -: (Събота) 20 Април 2013, 13:43 »

ironia, допускаш капитална грешка и сега разбрах къде е тя. Ти мислиш, че малцинствата избират техни представители! Не! Няма такова нещо, то се вижда с невъоръжено око. Малцинствата се ползват от кукловодите да слагат избрани от тях послушни хора/задължително ги държат с компромати/ - дали ще е буда, царот, серго, доган, волен, янка вече те си решават, оценяйки моментното  състояние на тълпата и съответно чрез СМИ подготвят почвата. В момента обаче подходяща фигура за следващия кандидат нямат и затова говорят, че Бббб няма алтернатива. Да, така е, за тях няма. Извадиха от нафталина -Кунева-пръмова, ама и тя не фана дикиш, още в началото даде фира. То няма и как, след като е корумпе до мозъка на костите.
        Та колкото е по-слаба активността толкова по-лесно става това което са намислили. Имат си твърд електорат, лумпени, платени бедняци и готово. Ако обаче народа се втурне към урните става лошо за тях. Например в Пловдив вече един глас струва 150 лв. Защо става така вече трябва да съм ти изяснил.
        За народа алтернативи дал господ! Стига да се събуди и на тези или следващи избори изрине цялата оядена пасмина, управлявала последните 25 години.
        Кой разбрал, разбрал.
Активен

bojinkata
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: