Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИЗБОРИ И РЕФЕРЕНДУМИ ВСЯКАКВИ  (Прочетена 10868 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6210
мислите определят съдбата ти

« -: (Понеделник) 28 Януари 2013, 13:09 »

Без тази тема, каква всичкология сме?
 Та какво мисля за отминалия референДУМ. Мисля, че повече от 80-90% от българите казаха НЕ на управляващата клика, разграбваща и рушаща България вече 24 години. Може би над 200 милиарда лева са присвоени под една или друга форма от шайката, която през 1989 година взе властта и управлява до сега. И няма наказани, а може би и няма да има. Така се разбраха на "кръглата маса" още тогава. Другото е цирк за овцете.
Активен

bojinkata
Неактивен Наско
Hero Member
Публикации: 525

« Отговор #1 -: (Понеделник) 28 Януари 2013, 13:24 »

Тържество на безсмислието
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #2 -: (Понеделник) 28 Януари 2013, 13:34 »

Та какво мисля за отминалия референДУМ.

Аз пък мисля - белеНЕ!  hehe3
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Наско
Hero Member
Публикации: 525

« Отговор #3 -: (Понеделник) 28 Януари 2013, 14:02 »

Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #4 -: (Понеделник) 28 Януари 2013, 14:06 »

Та какво мисля за отминалия референДУМ.

НЕ!!!!
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #5 -: (Понеделник) 28 Януари 2013, 14:20 »

Защо комунистите са прекратили строежа, при положение че в тях е бил и "хляба" и "ножа"? Разполагали са с пълната власт, пълна подкрепа от СССР - и морална и финансова и въпреки всичко са прекратили проекта? Отговора на този въпрос е най-важния - другото май е алъш-вериш и кой да похарчи парите.
Активен

Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #6 -: (Понеделник) 28 Януари 2013, 18:18 »

Отблизо следях изборите. Или по-точно казано само една секция. По-активни бяха старите хора. Или просто са по-отговорни от младите или "Червените бабички" от БСП са се активизирали.
Разговарях с един човек там (то кво друго да правиш там освен да плямпаш Grin) и ми каза, технологично вече се разработвало проект за добив на метан и сероводород от нашто си Черно море. Щяло да ни стигне за 300 години напред. Освен това от процеса се пречиствало морето. Технологията не била хич скъпа. Но си трайкат телевизиите по-този въпрос. С референдуми и фалшиви "атентати" ни занимават. Angry

http://methane-did.com/bg/metan
http://www.voda.bg/news-59/info-1633
http://www.factor-bs.com/news-7057.html
http://money.bg/news/id_641365868
« Последна редакция: (Понеделник) 28 Януари 2013, 18:24 от kalan » Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #7 -: (Понеделник) 28 Януари 2013, 18:55 »

kalan, енергийната мафия натиска медиите да си траят. Черно море действително е източник на евтина енергия- метан, но от къде ще лапат парички мафиотите?
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #8 -: (Вторник) 02 Април 2013, 16:13 »

Българите ли са идиоти или социолозите?
 И като се заредиха през последните дни едни социологически проучвания - ум да ти зайде! Smiley Хората протестират повече от месец, прочухме се като държава на живите факли, Евростат отчита рекордна бедност и мизерия на българите през последните години, но - ГЕРБ продължава да е първа политическа сила и дори според Мира Янева(Радева) качва с 2%! Smiley)) Айде, бе! Ама верно ли?! Smiley
    Тук, разбира се, всеки изкушен от политиката човек, който има добра памет, си спомня един интересен факт - с колко социологически агенции беше сключил договори ГЕРБ по време на последните местни и президентски избори. Нека да припомня:

"За предстоящите избори ГЕРБ плаща на 36 различни агенции. Това става ясно от отчетите пред Сметната палата, които са длъжни според закона да представят партиите преди изборите.

Предизборната кампания на бойкоборисовата партия е рекордна – общо пред Сметната палата са обявени 44 агенции. Излиза, че почти всички рекламни, пиар и социологически агенции работят за ГЕРБ..."

Става ясно, че тепърва ни очакват още доста подобни резултати от проучвания на уж народното мнение. Едни добре платени и майсторски манипулирани резултати. Ама защо, ще кажете - кому е нужно това, какво печелят от ГЕРБ? Ако все още някой не се е сетил - ще отговоря. Тези завишени прогнози за рейтинга на ГЕРБ имат две простички цели:
    1. Една част от хората са склонни винаги да гласуват за бъдещия победител. Дали от сервилност към властта или от страх за работното си място - това е друга тема. Но този вот винаги е бил факт у нас през последните 23г. И още - това, че партията ти води в проучванията, вдъхва сили на актива и симпатизантите ти, мобилизира твърдия електорат.
    2. Чрез тези завишени данни се подготвя оправдаването на завишените чрез манипулации и пазаруване на гласове резултати при гласуването на 12 май. Няма как да ти посочват рейтинг 10-12 %, а ти да спечелиш изборите с 24-30%, нали? Народът веднага ще излезе на улиците и ще те помете. Именно затова сега се плаща щедро на продажните социолози и агенции. С какви или с чии пари се плаща - това също е една друга, отделна тема.
    Чете прогнозните данни човек и в главата му естествено се оформя въпросът от заглавието на този постинг - българите ли сме идиоти или социолозите? След 40 дена ще разберем Smiley

Автор: idealist

Активен

bojinkata
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #9 -: (Вторник) 02 Април 2013, 19:26 »

Няма или Божинка. И българите и социолозите са идиоти. Работя в социологическа агенция. Проучванията не винаги се правят както трябва.
Но българина освен, че е овца мисля страда от Стокхолмски синдром.  Grin Като всички останали Герб ни го н*чукаха грубичко както и останалите правителства, но явно на българина му се е харесало. Lips Sealed
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #10 -: (Вторник) 02 Април 2013, 20:30 »

Ето едно социологическо проучване от миналата година, когато се опитваха да ни промиват мозъците за шистовият газ:

http://www.mi.government.bg/bg/theme-news/75-na-sto-ot-balgarite-podkrepyat-prouchvaniyata-za-shistov-gaz-v-balgariya-pri-garancii-za-eko-sredata-419-m0-a1-3.html

В коя реалност ги сънуваха тогава тия 75% процента един господ ги знае... 
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #11 -: (Вторник) 02 Април 2013, 20:31 »

Страшку, виж добре какво пише.
"при гаранции за еко-средата."
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #12 -: (Вторник) 02 Април 2013, 20:36 »

Остави ги тези гаранции. Tова са 75% от гражданите на България по техните виждания.  Undecided
След това правителството обяви мораториум. Демек излиза, че 75% от българите са искали шистов газ, а правителството им е обърнало гръб, като е обявило мораториума.
Нямаше един нормален който да иска шистов газ, освен да не ги наричам и да ги обиждам кои...
Активен

Неактивен user
Hero Member

« Отговор #13 -: (Вторник) 02 Април 2013, 20:43 »

Виж сега. То аз пък нямам против шистов газ. Но ако не вреди на средата.
И при агенциите е много важно как е зададен въпроса.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #14 -: (Вторник) 02 Април 2013, 20:48 »

Ти работиш в соц. агенция. Има конфликт на интереси. Не си безпристрастна. Grin
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: