Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кое е това нещо което кара материята да - оживява?  (Прочетена 5967 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #45 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 16:21 »

тъпчем на едно място - явно наистина е трудно за възприемане. blush

Ееееее ...... най накрая да сме на едно мнение  Wink.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #46 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 16:25 »

Tangrata, не ги оцели вибрациите на правилното място! Излез от тия примитивности и тоя омагьосан кръг - кое е вълна, кое е частица, фотони-бозони и т.н.
Светлината е енергия с определена честота (вибрации).
Точно.И кое кара енергията да трепти(като именно този трептеж се явява първична АНТИМАТЕРИЯ)Съзнанието.Идеята.Импулса.!
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #47 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 17:40 »

тъпчем на едно място - явно наистина е трудно за възприемане. blush

Ееееее ...... най накрая да сме на едно мнение  Wink.

Имах предвид цялото човечеството в момента като една обща единица ...ако си се припознал в това твърдение, това е друг въпрос.  Wink
Както човека е съставен от клетки и образува един цял организъм, така и отделните хора взети заедно образуват един общ организъм.
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #48 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 19:31 »

Имах предвид..............................

good баш това имам предвид, а не че е забележка към някой си  Wink.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #49 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 19:42 »

Ами да се порадваме тогава на хубавия момент на единомислие! gimmefive ...не се знае колко ще продължи. Grin
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #50 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 20:54 »

Ами да се порадваме тогава на хубавия момент на единомислие! gimmefive ...не се знае колко ще продължи. Grin
Grin
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #51 -: (Събота) 02 Февруари 2013, 06:19 »

E, че то и аз мисля като вас. Само психея тука с нейните антиматерии ще ме кара да се замисля.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Mixael
Newbie
*
Публикации: 3

« Отговор #52 -: (Петък) 15 Март 2013, 00:46 »

Много интересна тема, и като чета нещо ми бяга...и се замислих над светлината, и ми  изплува че и светлината трябва да има материален носител. Всяко нещо което се движи трябва да има по какво да се движи, колкото и да е невидимо за сега. За мен има логика. Според концепцията микро-макро, холограма, фрактали...каквото голямото такова и малкото. Може да е малко и да не го виждаме, да не го осъзнаваме, или супер голямо...все тая. Светлината прави така че виждаме обектите. Може да са илюзия. Но всички виждаме тази илюзия, чувстваме я със сетивата си, освен някой който не приема тези електро-магнетични импулси. Тези импулси, вълни или вибрации са еднакви  за всички които са настроени на тези честоти, и сетивата ни ги приемат,  и предават на  мозъка... 3d  е такова. Няма нещо като празно пространство или статично. Тъмнината не е празно пространство, това което не виждаме като празнота между атом и електрон не е празно и винаги има движение според мен.
  Мисълта твори на ниво което организира свободни частици в дадено проявление. Електомагнетизъм е взаимодействието на мисли и чувства. Мислите са с електрическа природа, а чувствата матгнетична. Не знам каква е последователността дух, мисли и чувства,но това триединство твори собствената реалност, която може да въздейства и на други чужди реалности ( външни) според  силното намерение. Намерението организира триединството, а проявлението е до толкова, колкото можем да го допуснем в собствената си реалност. Някакви такива теории на база четене, пиене и Енигма...с кисели краставички.
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1199
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #53 -: (Петък) 15 Март 2013, 01:06 »

Grin
Цитат
Не знам каква е последователността дух, мисли и чувства,но това триединство твори собствената реалност, която може да въздейства и на други чужди реалности ( външни) според  силното намерение. Намерението организира триединството, а проявлението е до толкова, колкото можем да го допуснем в собствената си реалност. Някакви такива теории на база четене, пиене и Енигма...с кисели краставички.
Не са кахъри,триединството има възможността да направи възможен един стар лозунг-количественното натрупване ,води до качественно изменение.
Т.е. чак като натрупаш енергия във вид Аз,можеш да направиш качественното изменение във вид на личен пример и то пак Аз.
И когато натрупаш качеството и количеството на енергията , Аза ти може да въздейства. А лично Аз предпочитам киселите краставичка с ракия(която е енергиен концентрат) Laugh
Психеьо-
Цитат
Точно.И кое кара енергията да трепти(като именно този трептеж се явява първична АНТИМАТЕРИЯ)
Акъл имаш ли???
Ти си материя,надявам се да си засукана. Анти материя е обратното на това което си-смърт.Ти жива ли си или си умряла???
И на кое си фенка?
Аз предпочитам да си засукана,макар и само да те сподиря с поглед.Пак ми е кяр ,че съм видял засукана жена а не анти....
 hi
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #54 -: (Петък) 15 Март 2013, 01:21 »

Много интересна тема, и като чета нещо ми бяга...и се замислих над светлината, и ми  изплува че и светлината трябва да има материален носител.
Здравей Mixael и добре дошъл. От мъжки род ли си, за да настроя правилно приемника, когато ти чета коментарите? Grin

Какво разбираш под материя? Тя и сегашната наука потвърди, че материята е просто вид енергия. Светлината също е енергия. hi
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #55 -: (Събота) 16 Март 2013, 19:33 »

Тук Форума разбива всички теории за сътворение, разни "летящи" "сфери" и "балони" азове празове и т.н.  Grin

Отдавна не бях чел нещо с такова удоволствие, туй момче има капацитет ша става чиляк явно Grin.
Активен
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #56 -: (Събота) 16 Март 2013, 23:09 »

Тази тема ... е ... б... м...  Grin Четох и се посмях доста. Най-вече на самочувствието на някои "писатели" относно теориите, открити от учени, но припознавайки ги в първо лице като техни собствени, защото били разбрани  Cry "Струнната теория" особено ... й е разказана играта направо.

Какво е материя?
Еми не мисля, че е енергия и коя/кои наука/учени това го (до)казват и къде?

Цитат
Какво разбираш под материя? Тя и сегашната наука потвърди, че материята е просто вид енергия.

Общо казано материята е субстанция изградена от частици. Антиматерията е също субстанция, но изградена не от частици, а от античастици. Частиците са кварки, съответно и антикварки, например във физиката.

Кварки в ядрената физика се наричат вид елементарни частици, считани засега за неделими или „най-елементарни“.

Уточнявам, щото никъде не прочетох по-горе за кварките, които изграждат материята.

На биологично и химично ниво, относно клетките е малко по-различно, защото там имаме ДНК. Това се води "кода" или схемата, според който/която са организирани клетките в един организъм.

Сигурно има някакви опити двете науки - физика и биология- да обяснят нещо по-общо за "живия" организъм или природа, но като цяло, когато видя говорещо куче на български език, тогава ще приема, че е постигнат някакъв интересен напредък Smiley

Това, което кара материята да оживява е нещо в ДНК-то.
Ако приемем буквално, че ДНК е компютърна програма- основната, от която се създава ОС и след това компютърът изпълнява безброй команди и функции, тогава може би ще придобием бегла представа за "нещото", което не ти е ... просто дихание примерно, въздух или кислород, а е комбинация от няколко неща (команди, алгоритми), които да образуват една клетка, няколко, от там организъм.
Корали, скали и други природни неживи материи нямат ДНК, така че те са си неживи, в смисъла да имат клетка или заложена програма.

Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #57 -: (Неделя) 17 Март 2013, 02:49 »

'Айде бе? a-stiga-be

Я виж на първата страница, последния кристал, май пирит беше. Я обясни защо кристала образува кубове, като няма ДНК? Сигурно група летящи кварки, пряват кубовете. Grin
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #58 -: (Неделя) 17 Март 2013, 07:11 »

Четох и се посмях доста.
Е видя ли тази тема те прави щаслива, радваш се смееш се не те натоварва  Wink, както писах Форума е акбар  Grin.
Активен
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #59 -: (Неделя) 17 Март 2013, 17:42 »

'Айде бе? a-stiga-be

Я виж на първата страница, последния кристал, май пирит беше. Я обясни защо кристала образува кубове, като няма ДНК? Сигурно група летящи кварки, пряват кубовете. Grin

не знам защо е това възклицание, но мисля че за разлика от останалите писали по темата много по-разбираемо съм обяснила позицията си по въпроса. Естествено ще изчакам мнението на самия автор, защото той ако сметне за необходимо, може да ми обърне внимание, къде греша или пропускам нещо.
Освен първата страница, попрочетох и други неща за кристалите и минералите, където е ясно е обяснено, че първо са неорганични химични образования изградени от химични елементи и съединения. Вследствие на различни геоложки процеси и различни взаимодействия, тези химически съставени "материали" образуват ...

(хъм, ужасно и много натрапчиво дежаву- как пиша точно за минералите и си мисля и нещо за кварките- странно ...Serendipity)

характерните си форми.
За по-любопитните:

http://www.mgu.bg/drugi/ebooks/mt/kristalografia_3-61.pdf

Кварките са друго, това надявам се е ясно. Не е химия, а физика...Скъпи Страшку!
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: