Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кое е това нещо което кара материята да - оживява?  (Прочетена 5964 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #30 -: (Сряда) 30 Януари 2013, 20:27 »

Ай ся си напни мозъка и разгледай атома!Частици светлина във вакуум! Wink

Бих предпочел да "разгледам" една ябълка отколкото атома  Wink, абе ти ги хортуваш тия неща сякаш си служител на церн   Grin, ония си трошат главите и със всяка стъпка напред разбират колко са назад , ти ми викаш ай да разгледаме атома  Grin.Ако ще си лафим да взема да ползвам литература и да я почваме  Grin.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #31 -: (Сряда) 30 Януари 2013, 20:56 »

Бих предпочел да "разгледам" една ябълка отколкото атома  Wink, абе ти ги хортуваш тия неща сякаш си служител на церн   Grin, ония си трошат главите и със всяка стъпка напред разбират колко са назад , ти ми викаш ай да разгледаме атома  Grin.Ако ще си лафим да взема да ползвам литература и да я почваме  Grin.
Искаш да кажеш,че досега не си използвал такава ли?Спорил просто за спорта? Shocked Huh? Lips Sealed

п.п.Ми Митко ми вкара ся мухата с тоя Нобел,па нъл знаеш кви кинти дават,та си рекох..Що па да не ги взема Grin
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #32 -: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 06:56 »

Психея, нещо си се огелпила с тези антиматерии.
Светлината е ефект, състояние. Също както и топлината, звукът, и като цяло вибрациите, а също и електричеството и електромагнитните вълни.

Да, може да намериш определение, че светлината е и вълна и частица. Но това е неточно вербално изразено. Тя е поток на частици. Което е съвсем различно от само "частици". Също както и електричеството не е самият кабел, дори не и електроните, които предават импулса.

.. Хехе .. като търсех нагледно изображение на Нютонова люлка, попаднах на тема от хнета:
http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=13730.0
ето тук е описано какво представлява електричеството. То е само импулс. Прилича на силата, която се предава от едно топче на друго в нютоновата люлка. Но самите топчета не се движат.
Същото е и със светлината. Импулсът се предава на следващия фотон. Но самите фотони не се движат. Нещо повече. Ако наистина толкова се интересуваше от модерна конвенционална наука, щеше да знаеш, че фотоните нямат дълъг живот. И умират доста бързо.
Просто имаме късмет да има адски много от тях. И винаги да има някой жив, на който да се предаде импулса. И така, така, докато станат милиарди светлинни години ...
Елементарни работи са това. Хайде малко по-сериозно Wink Grin
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #33 -: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 11:16 »

Психея, нещо си се огелпила с тези антиматерии.
Grin Grin Grin Grin

Тва е единственото нещо,дето никога няма да оспоря!

Откъде се взема Светлината,при положение,че изначално имаме само Тъмнина?
За отговора на този въпрос изобщо не ми трябва конвенционалната наука!
Единствената възможна логика,е че нещо/упражнена сила/,трансформира/деформира/тъмнината.
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #34 -: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 11:50 »

че изначално имаме само Тъмнина?

А тази "тъмнина" не е ли само за нашите сетива Wink ?
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #35 -: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 12:22 »

че изначално имаме само Тъмнина?

А тази "тъмнина" не е ли само за нашите сетива Wink ?
Шшшшшт,чакай,че ме разсейваш ся...Grin
Начи..Днес бях решила да не разтЕгам локумите,а да го ударя на медитации..Обаче Танграта взе,че се обадИ Grin Grin

Мдам..

Същото е и със светлината. Импулсът се предава на следващия фотон. Но самите фотони не се движат. Нещо повече. Ако наистина толкова се интересуваше от модерна конвенционална наука, щеше да знаеш, че фотоните нямат дълъг живот. И умират доста бързо.
Просто имаме късмет да има адски много от тях. И винаги да има някой жив, на който да се предаде импулса. И така, така, докато станат милиарди светлинни години ...
Елементарни работи са това. Хайде малко по-сериозно. Wink Grin
Ееехх..Танграаа,има да чааакаш да взема нещо на сериозно.Не и АЗ.То себе си не вземам на сериозно,та камо ли другото..
Опитвам се да разсъждавам(някак си).Познанията ми по физика и математика,са под нивото на осмокласник и никога не съм го отричала!Напротив!Но пък бидейки съм човек със склонност към приложните изкуства и хуманитарните науки,някак...Музиката и математиката(от там геометри,физика,дори химия)винаги са ми  били"враг"номер едно.В един момент обаче,реших,че баланса трябва да се възстанови,квото ще да ми струва!И то дори,взе да става интересно Grin..Е,интересно,интересно..ма нали десния все надделява,нещата пак ми идват кат няква интуиция,дет сама тряя разбера за кво иде рече(смятайте кво ровене и главоблъскане пада!!!)щото както казах,ми липсват елементарни базисни понятия.Че аз до преди 3 години не бях и чувала за ОТО Roll Eyes

Таа,така..Не ме вземайте на сериозно,щото и аз не се!Обаче всяка градивна критика,най-вече отправена и подплатена с тези и аргументи,ми е мноо от полза!

А това дето викаш, не беше ли интерференция на светлината Roll Eyes..Може и да бъркам,не ми се рови ся..

Ето сега например,като споменахте за краткия живот на фотона,ми хрумна кощунствена идея Grin

Така например в повечето струнни теории един от модовете на затворена струна се явява гравитона, а един от модовете на отворена струна е фотона. Тъй като двата края на отворена струна винаги могат да се съединят, то няма теория на струните без затворени струни.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5

Според Теорията на Струните при отворена струна(лъч,вектор,посока,т.е.само началото на зададена идея от елемента съзнание..няма маса)имаме именно фотони с кратък живот без маса.Светлина.Тяхната интерференция(ако т'ва е точният израз де)"наслагването"поради парадокса на фактора "време",води до затваряне на струната и създаване на гравитон с маса.Струната е затворена!Идеята вече е уплътнена/материализирана!Маса!Отново потвърждава предишните ми разсъждения.
Бидейки струните са отворени,но винаги могат да се затворят!!!Много важен елемент!Много!Това дава възможността за съществуване на видове струни,респективно,светлина(отворена струна)и материя(затворена струна)!!!

А защо тогава след като имаме наличието на двата вида струни,казват че теория на струните може да бъде отнесена само към един вид от тях?А именно затворените!Ами защото както казваш ти,светлината е ефект.А теория на струните разглежда материята.Т.е.затворената трептяща струна като основна градивна частица във Вселената(проявлението на съзнанието,зададената вече форма.Но пък ето,че според Ледбитър тази частица е именно нишки от сферични(in form,при това сферичките биват с различен"размер",т.е.упражнен елемент на съзнание?) единици празнота,нищо,вакум, с различен обем,empty space,dark matter(така изписана материя винаги ми напомня думата майка!)

Точка-Идея.Импулс.
Разгръщане на точката в права/вектор/струна...Процеса на формиране на информацията.Като"права"и "вектор"са условни.Не е задължително проекцията да е в права линия.
Затваряне на струната...Спирала.Информацията вече се обръща навътре в себе си и процеса себе осъзнаване е на лице.

Работата е там,че тази идея/точка/импулс не може да се зароди в нищото. dash2 dash2 dash2 dash2 dash2 dash2 dash2
То не,че има нищо де..Както знаем това НИЩО,не е друго освен не формирано НЕЩО.

Е да де...Ама...Ся к'во излезе?Че материя и Аз-съзнание са неделими?Що?Светлината не е материя.Тя е разгъната права/лъч,спиралата още не се е затворила и информацията още  не се е само осъзнала!Значи щом се само осъзнае докрай една идея,тя става информация и се материализира.

Точка-идея,импулс.
Права-идеята вече е в процес.
Затваряне на правата-идеята се е себе осъзнала до"край" и информацията е на лице.
Това не значи,че съзнание (ih form)не може да се надгражда и трансформира!
Например..Ние за да себе осъзнаем(над градим като нещо по-висше от човек,)то първо трябва да се осъзнаем "докрай" като човеци.

п.п.фактор време е пряко свързан(да не кажа,че е самото wacko3)съзнание-ма за т'ва още шшшт,че и аз не знам к'ви ги плещя

dash1 dash1 dash1 dash1 dash1

dark matery-материя/майка,родено
съзнание-баща творец

ин,ян,
мъжко,женско
плюс и минус..
Тюю..ми то ся верно ще излезе,че Ева иде от Адам Grin

А ми що па сфера бе?ЩО?ЩО?ЩО?Що па не  правоъгълник?Или ромб?.Ми щото сферичната форма(макар и не задължително да е съвършена сфера),разгънатата точка е единствената форма възможна да съдържи/обеме в себе си,всички останали.Тва е Абсолютната информация,съдържаща в себе си Абсолютния потенциал.Това е и начинът по който се разпръсква енергията/светлината.Сферично-и за т'ва последното не съм мислила,просто така ми два..Може би защото все пак дава възможността инфото/идеята(репрезентирана от светлината)да се разпръсква във всички посоки"хаотично"Т.е.без граници,без лимити.Като спазвайки 7 основни принципа,информацията започва да се групира,надграждайки се.

Импулсът се предава на следващият фотон!
Ами именно де!Пулчава се ритмика!Пулсация!Вълна.Разгръщането на точката в права.
!Импулсът е идеята/точката светлина(компресията упражнявана върху мрака) .Наслагване,наслагване,наслагване..Трупане на количество,сменя качество!Идеята става информация!!!!!!!!!!!Перлите се нанизаха в огърлица.Правата е затворена.

А как се разпръсква вълната?Като хвърлите едно камъче във вода,(упражните сила)как се разпръсква водната вълна?Триъгълно?
Или пък има"квадратни"центробежни сили?
Отново сферично!!!
Всички небесни тела са сфери,клетките,атома,и Монадата според Ледбитър дори,неправилна сфера.
За елипсата..Овала..изобщо"неправилната"сфера,изобщо именно тая неправилност е индивидуалността на информацията!Нейното изначално "различие"дава възможност формите да варират прегрупирайки се в други,стремейки се към съвършенството(иделната сфера)
« Последна редакция: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 14:09 от Psyhea » Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #36 -: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 13:15 »

Малииииййййй .......  Shocked момиче младо  какво става с теб ....... "тревата" ли ти доДе много що ли ами направо ще психясаш мари  Grin.

П.С. Яяяяяя виж тук тия от харвард що са натворили   Grin, прави си изводи но не се напрягай много щото все пак всичко е илюзия не е ли така  Wink http://shamballa-bg.net/forum/lofiversion/index.php?t161.html
« Последна редакция: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 13:34 от old4 » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #37 -: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 14:10 »

Амиии..от доста време съм на сухо дори Grin

Наш къф кеф ми е бе човек?Що па тряя спря?И кво да правя според теб?Да се отдам на турските сериали ли?

« Последна редакция: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 14:46 от Psyhea » Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #38 -: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 14:36 »

Да се отдам на турските сериали ли?

Аааа сакън, мен не ми обръщай внимание аз цял живот съм трън в г...а на мене си че и на тия дет са около мен  Tongue.
Давай в същия дух, кефя се.

П.С. Това дето го постнах ако е вярно тогава вече ...  Wink помисли по въпроса.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #39 -: (Четвъртък) 31 Януари 2013, 14:47 »

Малииииййййй .......  Shocked момиче младо  какво става с теб ....... "тревата" ли ти доДе много що ли ами направо ще психясаш мари  Grin.

П.С. Яяяяяя виж тук тия от харвард що са натворили   Grin, прави си изводи но не се напрягай много щото все пак всичко е илюзия не е ли така  Wink http://shamballa-bg.net/forum/lofiversion/index.php?t161.html
Ма тия в Харвард и Церн елиминират основния фактор.Съзнанието.И то според мен хич,не го елиминират,ми баш на него си градят разработките,ма карай.Тва е друга бира.Официално са в задънена улица и толкоз!
Което иде да рече,че отговора за Нобел отдавна е"открит"..Може и паричните нобелови еквиваленти да са раздадени..Просто се трае по-въпроса.Все пак в Церн говорим за енергия и кинти нали,на за човешкото добруване? Wink
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #40 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 02:21 »

Айде пак отначало.
Няма лошо да се почне с Уикипедията. Тя е за дъмита като мен и вас.
http://en.wikipedia.org/wiki/Light
Цитат
Visible light (commonly referred to simply as light) is electromagnetic radiation that is visible to the human eye, and is responsible for the sense of sight.[1] Visible light has a wavelength in the range of about 380 nanometres to about 740 nm – between the invisible infrared, with longer wavelengths and the invisible ultraviolet, with shorter wavelengths.
Казах, и пак повтарям. Светлината не е фотоните, а импулсът предаден чрез тях.
Светлината е радиация. Електромагнитно излъчване. Вибрация.
Следователно, тази теория за струните, дори да е вярна (ще я чета по-късно) е без връзка с конкретния въпрос.

Все едно да наричаш вятъра "вятърна мелница".

Замислих се за старата технология на кинескопите, където бомбардирането с радиация (СВЕТЛИНА) възбужда фосфорните елементи на повърхността на кинескопа и се получава образ.
И както се сетих, че светлината играе ролята на ВЪЗБУДИТЕЛ, се сетих и за още една аналогия.
Светлината е възбудителя, но не самия х*.
Стана ли ясно?
 Grin
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #41 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 07:07 »

Стана ли ясно?
 Grin

Тангра, моите уважения но като постваш нещо си го превеждай, там може да сте англоговорящи но тук ползваме кирилица  Wink.
Активен
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #42 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 07:55 »

Visible light (commonly referred to simply as light) is electromagnetic radiation that is visible to the human eye, and is responsible for the sense of sight.[1] Visible light has a wavelength in the range of about 380 nanometres to about 740 nm – between the invisible infrared, with longer wavelengths and the invisible ultraviolet, with shorter wavelengths.

Превод:
Видима светлина(обикновено наричана просто "светлина") е електромагнитна радиация, която е видима за човешкото око и отговорна за сетивото зрение.Видимата светлина има дължина на вълната в обхват от около 380 нанометра до около 740 н.м.-между невидимата инфрачервена,с по-голяма дължина на вълната и невидимата ултравиолетова,с по-малка дължина на вълната.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #43 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 11:13 »

Айде пак отначало.
Няма лошо да се почне с Уикипедията. Тя е за дъмита като мен и вас.
http://en.wikipedia.org/wiki/Light
Цитат
Казах, и пак повтарям. Светлината не е фотоните, а импулсът предаден чрез тях.
Светлината е радиация. Електромагнитно излъчване. Вибрация.
Следователно, тази теория за струните, дори да е вярна (ще я чета по-късно) е без връзка с конкретния въпрос.

Все едно да наричаш вятъра "вятърна мелница".

Замислих се за старата технология на кинескопите, където бомбардирането с радиация (СВЕТЛИНА) възбужда фосфорните елементи на повърхността на кинескопа и се получава образ.
И както се сетих, че светлината играе ролята на ВЪЗБУДИТЕЛ, се сетих и за още една аналогия.
Светлината е възбудителя, но не самия х*.
Стана ли ясно?
 Grin
Ами Тнгра то е ясно.Ама Материята(ТЪМНА МАТЕРИЯ/ПЪРВИЧЕН ОКЕАН) е неделим аспект от Енергия/Съзнание!Светлината е Енергията/ефекта изтръгнат от Материята посредством динамиса на съзнанието.Определено говорим за светлина с малка буква/фотони и Светлина-с главна.
Ама аз в страницата си синтезирах нещата,поизчистих мисълта,навързах ги доразвих ги,чакам Страшку да я модерира,ама все пак хвърлете одно око,и кажете кво мислите?Идеята ми е така или иначе нещата да се опишат с максимално прост език.

А Струните са си баш на място,щот нали все пак говорим за формирането познатата ни,проявена материя.

Викам аз,че в крайна сметка сме Холограма,ма никой не верва!Ама Монадата на Ледбитър и парадокса за Времето точно тва говорят!Холограма!;D

Моля,коментарите от писаниците от личнатата ми странца,да стават тук,в темата.
Благодаря Smiley
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #44 -: (Петък) 01 Февруари 2013, 15:49 »

Светлината е ефект, състояние. Също както и топлината, звукът, и като цяло вибрациите, а също и електричеството и електромагнитните вълни.

Tangrata, не ги оцели вибрациите на правилното място! Излез от тия примитивности и тоя омагьосан кръг - кое е вълна, кое е частица, фотони-бозони и т.н.
Светлината е енергия с определена честота (вибрации).
Частица/светлина са частен случай на енергията в нашата вселена, а не понятия с които се изчерпва съществуването във вселената ни. Звук, топлина, електричество, електромагнитни вълни, материя и т.н., всичко това е енергия с определени вибрации. Цялото съществуване е на вибрационен принцип. Различната честота придава различни свойства на самата енергия. Разликата между електромагнитната вълна на радио Хоризонт примерно и едно златно кюлче е в честотата на енергията, образно казано.
Но явно е доста трудно възприемането на материята, като частен случай на енергията - след като толкова столетия или хилядолетия може би Smiley тъпчем на едно място - явно наистина е трудно за възприемане. blush

Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: