Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Луцифер - Корана, Католицизма и лъжите за кръста  (Прочетена 3266 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #45 -: (Понеделник) 06 Февруари 2017, 17:52 »

Цитат
  Истинското зло е на запад и се опитва да се представи за християнство. През 1054г. е големия разкол, тогава се пръква сектата католицизъм. Тогава се появява и антихриста,  в лицето на папата,  и ето близо хиляда години антихриста властва над света.   

В подкрепа на това твърдение ще отбележа, че тамплиерския орден е бил подчинен на Константинопол, а не на папата и е бил в непрекъсната връзка с ислямските асасини....
Представи някакви доказателства (основание за заключение, източници и т.н.) за това си твърдение, моля.
Защото след 13.10.1307 г. ("черният петък" произлиза от тази дата) всеки може да твърди всичко за тях и всичко някак остава само на думи. "Историята се пише от победителите".
Цитат
  Истинското зло е на запад и се опитва да се представи за християнство. През 1054г. е големия разкол, тогава се пръква сектата католицизъм. Тогава се появява и антихриста,  в лицето на папата,  и ето близо хиляда години антихриста властва над света.   

В подкрепа на това твърдение ще отбележа, че тамплиерския орден е бил подчинен на Константинопол, а не на папата и е бил в непрекъсната връзка с ислямските асасини....
Представи някакви доказателства (основание за заключение, източници и т.н.) за това си твърдение, моля.
Защото след 13.10.1307 г. ("черният петък" произлиза от тази дата) всеки може да твърди всичко за тях и всичко някак остава само на думи. "Историята се пише от победителите".

http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Polit/Article/smol_prav.php
Ето едно полезно читиво по въпроса. Понататъшно обсъждане ще е от интерес за мен, но в подходящата за това тема.
П. П: В края на текста е поставен устава на ордена. Виж точ. II
Активен
Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #46 -: (Вторник) 07 Февруари 2017, 10:54 »

Благодаря за линка! Признавам, интересно четиво.

Авторът пише:
судить о тамплиерах по протоколам святой инквизиции (а других документов практически не осталось)
есть явный перебор - все эти вырванные под пыткой или под страхом признания, не могут иметь никакой
силы доказательств.

Когда в 1118 году девять рыцарей создадут "Орден Храма" для защиты дорог и безопасного перемещения
по ним паломников в Святую Землю, этот факт каким-то образом тоже пройдет словно бы мимо папы Римского.
Понадобится 10 лет, чтобы в Риме признали Орден тамплиеров. На каких основаниях он существовал до 1128 года,
когда был узаконен на соборе в Труа, имеются весьма смутные сведения - говорится об уставе Ордена "Св.Августина",
 как бы основе для деятельности тамплиеров. Никаких документальных свидетельств об этом, однако, нет.

т.е. практически няма доказателства

А после (накрая на материала), поставя цялостен устав на Ордена (от къде по дяволите го намери,а?), където в т.II в действителност пише:
II. О том, чтобы читали молитву Господню, если не могут слушать божественную службу.
Впрочем, если какой брат, удалившись от восточного христианства (negotio orientalis Christianitatis) (что, мы не сомневаемся, будет случаться все чаще), по причине оного отсутствия не услышит божественную службу, то пусть вместо заутрени он читает 13 молитв Господних, и каждый час - по семь; вместо же вечерни мы предписываем девять и единодушно утверждаем свободным голосованием (libera voce). Ведь поскольку эти братья были направлены для спасительного труда, не могут они в назначенный час прибыть к божественной службе. Но, если только возможно, пусть они не пренебрегают назначенным часом.

В предвид и някои екстремни залитания на автора към Православието - Ето от тук http://apologetika.eu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2082, ето това:
Бог -- это для русского только Православие, и ничего иного.

си правя извод, че има някои добавени нещица и не мога да приема заключенията му, към кого е принадлежал Орденът.

Между другото, относно Орденът на Тамплиерите, има теория която твърди, че те са били и първите банкери. Освен защитата на пътници, предлагали и пренос на стока (в т.ч. и злато). По-късно, вместо да пренасят физически златото, издавали записка, с която удостоверявали, че при тях е депозирано еди-какво си количество злато. След като пътникът достигнел до мястото за където пътувал, представял разписката в Ордена и получавал депозираното количество. 
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #47 -: (Вторник) 07 Февруари 2017, 10:58 »

Благодаря за линка! Признавам, интересно четиво.

Авторът пише:
судить о тамплиерах по протоколам святой инквизиции (а других документов практически не осталось)
есть явный перебор - все эти вырванные под пыткой или под страхом признания, не могут иметь никакой
силы доказательств.

Когда в 1118 году девять рыцарей создадут "Орден Храма" для защиты дорог и безопасного перемещения
по ним паломников в Святую Землю, этот факт каким-то образом тоже пройдет словно бы мимо папы Римского.
Понадобится 10 лет, чтобы в Риме признали Орден тамплиеров. На каких основаниях он существовал до 1128 года,
когда был узаконен на соборе в Труа, имеются весьма смутные сведения - говорится об уставе Ордена "Св.Августина",
 как бы основе для деятельности тамплиеров. Никаких документальных свидетельств об этом, однако, нет.

т.е. практически няма доказателства

А после (накрая на материала), поставя цялостен устав на Ордена (от къде по дяволите го намери,а?), където в т.II в действителност пише:
II. О том, чтобы читали молитву Господню, если не могут слушать божественную службу.
Впрочем, если какой брат, удалившись от восточного христианства (negotio orientalis Christianitatis) (что, мы не сомневаемся, будет случаться все чаще), по причине оного отсутствия не услышит божественную службу, то пусть вместо заутрени он читает 13 молитв Господних, и каждый час - по семь; вместо же вечерни мы предписываем девять и единодушно утверждаем свободным голосованием (libera voce). Ведь поскольку эти братья были направлены для спасительного труда, не могут они в назначенный час прибыть к божественной службе. Но, если только возможно, пусть они не пренебрегают назначенным часом.

В предвид и някои екстремни залитания на автора към Православието - Ето от тук http://apologetika.eu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2082, ето това:
Бог -- это для русского только Православие, и ничего иного.

си правя извод, че има някои добавени нещица и не мога да приема заключенията му, към кого е принадлежал Орденът.

Между другото, относно Орденът на Тамплиерите, има теория която твърди, че те са били и първите банкери. Освен защитата на пътници, предлагали и пренос на стока (в т.ч. и злато). По-късно, вместо да пренасят физически златото, издавали записка, с която удостоверявали, че при тях е депозирано еди-какво си количество злато. След като пътникът достигнел до мястото за където пътувал, представял разписката в Ордена и получавал депозираното количество.  

teodordt, аз ти благодаря! Отдавна ми се щеше да обсъдим тази тема тук във форума.
Тук извадих малко цитати ако някой се затруднява с текста:
http://xcombg.net/index.php?topic=1363.msg44946#msg44946
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1579
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #48 -: (Вторник) 07 Февруари 2017, 11:10 »

Grin
Не се сърдете но ми се струва че се интересувате от умрели работи.Нали сме във крайните времена,струва ми се че тези неща ще си си идат от живота ни.Какъв е смисъла да харчите енергия за тях,освен да ги храните?
Едно от проявленията сега във крайните времена е и чистилището.Което ме навежда на мисълта че трябва да се почистим от стари и ненужни неща,и във главите де.Когато ви са пълни главите няма как да влезе нещо ново за да го огледате,и ставате изостанали от другите.За това споменавам че главата би трябвало да я пазите празна.Мозъка има други функции които учените дават всичко от себе си за да не можете да им обърнете внимание.Да ви каже една.Мозъка е като радар да речем.Може и да е проектор.Тея със лампичките и слагате една картинка и я гледате на чаршафа пред вас.Като ви е пълна главата(със четено) какво ще се види на чаршафа?И още бая хубави работи.
А, и мозъка прави записи като магнетофон,нали магнетофона е мозъчна технология.Но работи със магнетизъм.Ако нямате свой,ползвате Земния.И кат си обърне полюсите ми се струва че много ще са празноглавите.Щото всичко им е във главите,четено,чуто,обяснено.
Но вие си знаете.
 Cool
« Последна редакция: (Вторник) 07 Февруари 2017, 11:15 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #49 -: (Четвъртък) 16 Февруари 2017, 10:39 »

Grin
Не се сърдете но ми се струва че се интересувате от умрели работи.Нали сме във крайните времена,струва ми се че тези неща ще си си идат от живота ни.Какъв е смисъла да харчите енергия за тях,освен да ги храните?
Едно от проявленията сега във крайните времена е и чистилището.Което ме навежда на мисълта че трябва да се почистим от стари и ненужни неща,и във главите де.Когато ви са пълни главите няма как да влезе нещо ново за да го огледате,и ставате изостанали от другите.За това споменавам че главата би трябвало да я пазите празна.Мозъка има други функции които учените дават всичко от себе си за да не можете да им обърнете внимание.Да ви каже една.Мозъка е като радар да речем.Може и да е проектор.Тея със лампичките и слагате една картинка и я гледате на чаршафа пред вас.Като ви е пълна главата(със четено) какво ще се види на чаршафа?И още бая хубави работи.
А, и мозъка прави записи като магнетофон,нали магнетофона е мозъчна технология.Но работи със магнетизъм.Ако нямате свой,ползвате Земния.И кат си обърне полюсите ми се струва че много ще са празноглавите.Щото всичко им е във главите,четено,чуто,обяснено.
Но вие си знаете.
 Cool

Нищо не си отива само, meander. Все някой влага енергия.
Не е важно какво ще се случи или какво се е случило. Ценно е собственото отношение към случващото се.
Няма нужда да слагаш пътни знаци в чужда територия. Всеки изминава пътя си с различна екипировка, според терена, през който преминава и задачите, които има да върши. Всеки има свой път за изминаване. Всеки има свои хора за срещане. И всеки има своите изводи за извеждане. Моя път не е твоя път. Моите изводи не са твоите. И ти не отиваш там, където аз отивам. Следователно не би могъл да ме съветваш. Не би могъл да ме назидаваш. Не би могъл да ме съдиш. Нито одобрението, нито отрицанието имат значение.
Аз избирам дали да споделя от своя свят някому. Най-ценния принос е собственото отношение, защото е уникално. Собственото отношение е винаги на време. То е всичко, което имаме и оставяме по пътя. То ни среща с едно и ни отделя от друго. И това е, което гради света ни.
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #50 -: (Четвъртък) 16 Февруари 2017, 11:20 »

Grin
АмМММ
Цитат
Няма нужда да слагаш пътни знаци в чужда територия. Всеки изминава пътя си с различна екипировка, според терена, през който преминава и задачите, които има да върши.
Територията е една, и като такава и мен ме касае какви ги вършат във територията.Едно от важните неща на знанието е и отговорноста.
Аз съм си изложил прегледно позицията, и съм предупредил/обърнал внимание според знанието/моженето си.Даже ти са чудя,ти като жена би трябвало да развиеш виждане.А като го развиеш ще виждаш всичко от което се интересуваш.Жената е силна като го види.Ти пък се занимаваш със четени работи.Ми ако не са верни какво става със теб и екипировката ти?
Опитвам се да ти кажа че си на грешен път,със грешна екипировка.
Цитат
Моя път не е твоя път.
Не е щото съм мъж,но жените тука вървят по един и същи път.Ма явно не си наясно.Мъжете вървят по различни пътища,а жените по един,като се нагаждат към различноста на мъжа със когото са.
Аз съм се докарал до душа/жена,и съм и показал да види това което съм постигнал като инстинкти/знания/можене.Три са достатъчни да си пия ракията със дядо боже.Като ги пренареждах ми се стори че бяха повече от три,колко са не ва касае.Така че знам как се гледа жена,ако не ти харесват предупрежденията,ми просто е, жена си не си проси предупреждения щото не се отразяват добре на жените.
Нищо лично просто констатирам според моите знания/можене.Силата ви е във това да бъдете, просто жена.
 Cool
« Последна редакция: (Четвъртък) 16 Февруари 2017, 11:45 от meander » Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #51 -: (Петък) 17 Февруари 2017, 11:02 »

meander:
Аз съм си изложил прегледно позицията, и съм предупредил/обърнал внимание според знанието/моженето си.Даже ти са чудя,ти като жена би трябвало да развиеш виждане.А като го развиеш ще виждаш всичко от което се интересуваш.Жената е силна като го види.Ти пък се занимаваш със четени работи.Ми ако не са верни какво става със теб и екипировката ти?
Опитвам се да ти кажа че си на грешен път,със грешна екипировка.

Цитат
"Моя път не е твоя път."

Не е щото съм мъж,но жените тука вървят по един и същи път.Ма явно не си наясно.Мъжете вървят по различни пътища,а жените по един,като се нагаждат към различноста на мъжа със когото са.
Аз съм се докарал до душа/жена,и съм и показал да види това което съм постигнал като инстинкти/знания/можене.Три са достатъчни да си пия ракията със дядо боже.Като ги пренареждах ми се стори че бяха повече от три,колко са не ва касае.Така че знам как се гледа жена,ако не ти харесват предупрежденията,ми просто е, жена си не си проси предупреждения щото не се отразяват добре на жените.    

meander,
До сега не съм просила, още повече "предупреждения". Чувам твоето като заплаха:
"не си проси предупреждения щото не се отразяват добре на жените."- Да те слушам ли тогава?!
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #52 -: (Неделя) 19 Февруари 2017, 09:48 »

Grin
Цитат
Да те слушам ли тогава?!
Мба.Между да слушаш някого и да го чуеш има голяма разлика.Предпочитам второто.
Ето и още едно мнение-
http://bultimes.com/na-kakvo-vsashtnost-ni-uchi-bibliyata/
 Cool
Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #53 -: (Вторник) 21 Февруари 2017, 10:38 »

Grin
Цитат
Да те слушам ли тогава?!
Мба.Между да слушаш някого и да го чуеш има голяма разлика.Предпочитам второто.
Ето и още едно мнение-
 Cool

Чувам, meander. Ето думите ти, чуй ги сам:
Цитат на meander:
  не си проси предупреждения щото не се отразяват добре на жените

Благодаря за предупрежденията. Не се занимавай с мен.

Цитат на meander:
Grin

Ето и още едно мнение-
 Cool

Относно линка с мнение, който си пуснал. Четох и виждам как на този свят наглите, неграмотните и недоброжелателите толкова охотно разпространяват лъжата, а човеците лакомо я поглъщат.
        Благодаря, meander. Хора като теб са като ваксините. Следва да ги избягваш, защото дори опита да разбереш защо се прилага подобно отношение безнаказано само по себе си трови.
Стой далеч от мен.
Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 635
Помни края

« Отговор #54 -: (Четвъртък) 09 Март 2017, 21:10 »

http://www.logoslovo.ru/forum/all/topic_12653/

За времето на антихриста и третата световна, чипирането и катаклизмите, които предстоят.
Интересно е, че като главен виновник се сочи Китай. Луцифер е принц на зорницата, Звездата на Истока. Луцифер е хитър, пресметлив, лицемерен и лъжлив. Описанието пасва на евреите, но в много лоши неща китайците ги надминават. Истината е, ако погледнем фактите, че китайците владеят света. Истинският враг не е видимият, а този, който стои в сянката му. Китай е известен и като небесната империя, а първите хора и владетели на Китай били Нюгуа и Фуси.
И друго. Дао е само философия, де факто китайците нямат истински богове. Сиен или Тиен са просто хора заслужили почит след смъртта си. Не са истински  Сили. За сметка на това в китайската митология  прелива от демони и зли духове, но те и самите сиен-тиен имат вид на демони. Китайците са атеисти, дори и преди комунизма.
В митовете на околните им народи и племена хинците са представени като народ от демони в човешки облик. Като започнем от епосите на волжките българи и персите,  през съчиненията на елини и индийци,  и до монголи,  японци,  алтайци и индокитайци. Хилядолетия наред как не се е намерило и едно племе, което да напише,  или разкаже,  нещо добро за тях?
Някъде бях чел, че жълтата раса ще завладее света.
Заети с евреи-ционисти, еретици-католици и мюсулмани-фанатици забравяме, че има нещо много по-опасно от всички тях взети заедно - Змията, Змеят-Левиатан, апофис ( китайският дракон е рогат, като него), осмината от хаоса ( осмината безсмъртни на китайците).
Има доста прилики между древен Египет, Китай и Майяпан. Само, че това, което е било лошо според египтяните е хубаво според китайците ( не само 13).
« Последна редакция: (Четвъртък) 09 Март 2017, 21:19 от herrian » Активен

Живота е свещен.
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: