Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Личен избор  (Прочетена 388 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен knowledge
Full Member
Публикации: 125

« -: (Сряда) 14 Май 2014, 14:59 »

CoolПредлагам откъс от книгата на РОБЪРТ МОНРО – ПЪТУВАНЕ ИЗВЪН ТЯЛОТО
Свистене на въздух/клапан: Стоя съвсем сам вкъщи. Небето почти изцяло е ясно,
с малки, разкъсани облачета от север. Виждам група самолети да се появява точно над
облаците. Те се приближават и забелязвам, че не са типични самолети или ракети. Не
приличат на никои от самолетите, които познавам. Не се виждат крила и всяка машина
е с гигантски размери, напречно – около деветстотин метра. Всяка е оформена катовръх на стрела, има формата на буквата V. Но корпусът им не прилича въобще на
известните ни самолети. Формата на буквата V не е подемна повърхност, но приютява
пътниците върху две или три палуби. Те се движат величествено над мен и аз чувствам,
че изтръпвам от благоговение пред могъщата сила, която представляват. В същото
време изпитвам и страх, защото по някаква причина усещам, че те не са дело на
човешка ръка.
20. 10. 1962 г.
Свистене на въздух/вентил: Заедно с други хора съм на една улица в
покрайнините. Поглеждайки нагоре, забелязвам нещо като самолети през една голяма
пролука в облаците. Заглеждам се по-внимателно и си давам сметка, че в никакъв
случай не приличат на тези, видени от мен досега. Очевидно бяха задвижвани от нещо
по-различно от витло или реактивна сила. (впечатлението идва от уникалната форма на
ракета, но не химическа.) Три от самолетите се гмурнаха ниско надолу, за да направят
обратен завой, и успях да забележа, че отстрани са черни и имат квадратни бели
прозорчета. За крила и дума не можеше да става. И трите преминаха доста ниско над
една близка до мен улица. Къщите и сградите рухнаха, но не от бомби, а от нещо, което
самите машини излъчиха. За безопасност всички ние се хвърлихме към най-близката
яма.
12. 6. 1963 г.
Свистене на въздух/вентил: Семейството ми и аз попаднахме в ситуация, когато
всички жители на града, където живеехме, се опитваха да го напуснат. Нямаше бензин,
електричеството бе изключено. Между всички витаеше силното чувство за опасност.
Сякаш причината не бе в атомна война, нито пък се дължеше на радиоактивно
замърсяване. Витаеше чувство за смърт и разруха на цивилизацията. Доколкото
знаехме, то се дължеше на нещо, случило се в един миг, извън способността на човека
да контролира явленията.
11. 4. 1964 г.
Свистене на въздух/вентил: Семейството ми и аз се намираме в огромен град,
където се знае, че съществува огромна опасност. Всеки се опитва да напусне. Напускам
нещо като апартамент, за да потърся за всички ни някакъв изход. По улиците цари смут
и паника. Задръстени са от струпани коли като гигантски мравуняк, който е бил
разтурен.
Има твърде много такива преживявания – лични, общи, специфични, местни,
световни. Само времето ще донесе потвърждение. Надявам се, че някои от тях са
халюцинации.

Не съм виждал филми с извънземно нашествие от шейсетте години но в по-съвременните и приличат като сюжет на горните писания особено уличните задръствания с паникьосани хора. Та въпроса ми е доста смешен ако дойдат извънземни от светлата полярност да ни спасяват преди това ще се качите ли на корабите им къ техните хомогенни светове или предпочитате да си стоите на Земята със злобни съскащи рептили.
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #1 -: (Сряда) 14 Май 2014, 15:21 »

Какъв въпрос, а?...  good
В стария форум имаше подобен, макар и не същия въпрос, на който аз отговорих ето така /ще го пействам буквално/:
"Спре ли часовника", аз не бих искала да съм тука...Бих предпочела да си ходя. Нямам нерви и сили вече да изтърпявам екстремални физически и емоционални несгоди. Който иска да преживее неандерталския ни период отново, или да живее като в джунгла, да седи на всяка цена тук. Аз не искам такова чудо. Живота не ми е нужен на всяка цена, самоцелно.... "
Така отговорих на онзи въпрос, а на твоя тук....Не знам още...Предполагам, че всеки в сърцето си има заложен отговора на въпроса ти по конкретната дилема и, че това е нещо, което ще му се открие в точния момент...
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: