Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За марихуанта  (Прочетена 4327 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен hacko
Sr. Member
Публикации: 281

« -: (Петък) 25 Януари 2013, 10:41 »

Освен известните полезни качества има и ново качество. Използва се за строителен материал за къщи, изолации.
http://www.hemp.com hemp bricks
http://www.youtube.com/watch?v=wRtDh6YUt-0
Hemp Bricks are harder than concrete for homes and buildings!
« Последна редакция: (Петък) 25 Януари 2013, 11:41 от hacko » Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #1 -: (Петък) 25 Януари 2013, 17:24 »

Хе,че тва отдавна се знае.Стъблото на някои е по-здраво от бамбук
Общо взето,за тва растение се твърди,че било своего рода чудо,щото няма част от него която да няма ефективно приложение Grin
Активен
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« Отговор #2 -: (Неделя) 30 Юни 2013, 14:22 »

Конопа от памтивека се използва от хората като техническа култура,за конопените влакна се знае че са доста здрави ,цялото растение има много приложения в бита ,едва през двадесети век се набляга на наркотичните му свойства ,трябва да отбележа че само женското растение отделя наркотичната смола и то по време на цъвтеж,затова мексиканците на галено са го наричали със двете най срещани женски имена Мария и Хуана,от там постепенно името се е наложило като синоним на наркотика марихуана.
Активен
Активен МИТКО
Hero Member
Публикации: 1659

« Отговор #3 -: (Неделя) 30 Юни 2013, 19:30 »

Чай  от  марихуана  помага  при  проблеми  с  простатата!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #4 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 09:33 »

Хенри Форд, създава първия "Форд Модел Т", изцяло от коноп. Само за стъклата не съм сигурен. Като го пресоваш конопа става по здрав от германските каски и издържливостта на сблъсък била 10 пъти по-голяма от тази на желязото ......Даже и горивото е било на такава основа..... Конопът е бил наричан "Растение за милиарди долари". "За първи път техническо растение има бизнес потенциала да надмине милиард долара"..........Всички учебници да били направени от конопена или ленена хартия до 1880 година, било законно да се изплащат данъци в марихуана от 1631г. до първите години на 19 век, в продължение на стотици години 90% от всички корабни въжета и платна са били изработвани от коноп.........
80% от всички платове, тъкани, дрехи, драперии, спални покривки и др. са били произвеждани от коноп преди навлизането през 1820 на памучните тъкани....Платната на Рембранд, Гейнсбороу, Ван Гог, както и почти всички ранни картини са били рисувани основно на конопено платно. Първите библии, карти, диаграми, знамето на Бетси Рос, първите чернови на Декларацията за Независимостта и Конституцията са били написани на коноп.....

НОООоооОООО !!!

През 1937-ма г., Дюпонт патентова процеса на производство на пластмаса от нефт и въглища. Годишния доклад на Дюпонт подканя притежателите на борсови акции да инвестират в неговата нова петролохимическа компания. Синтетични материали като пластмасите, целофана, целуида, метанола, найлона, дакрона и др. вече могат да се произвеждат от нефт. Една конопена индустрия би означавало сриване на над 80% от бизнеса на Дюпонт. Андрю Мелън става Секретар на Хазната при президента Хувър и в същото време главен инвеститор в компанията на Дюпонт. Той назначава бъдещия свой доведен племеник, Хари Дж. Анслингер, за глава на федералното бюро по наркотиците и опасните вещества.Тайни срещи биват устройвани между тези финансови гиганти. Конопът бива обявен за опасен и за заплаха за техните операции за милиади долари. За да останат техните капитали непокътнати, конопът трябвало да се изличи от лицето на Земята. Те се спират на неясната дума от мексиканския жаргон "марихуана" и бавно но сигурно я натикват в съзнанието на Америка........

Иииииии.....започва бизнеса с петрола.....!!!!
Честито на тези които имат кладенец у дворовете си.....А ние да го ду*аме...... Grin

Защото няма лошо да си садим коноп по дворовете, а от него да се произвеждат екологично чисти дрехи.....а не найлоните....и др. синтетика, която носим. Няма да сечем дървета за хартия, а ще си я садим и отглеждаме......Мъкаааааа....отиде ни бизнеса за милиард $, но пък в ръцете на шепа богоизбрани попадна бизнес за стотици милиарди $$$$$$$$$$$$$$$$ !!!
 Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry  Cry
« Последна редакция: (Понеделник) 01 Юли 2013, 10:06 от ARRI » Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #5 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 10:08 »

Чай  от  марихуана  помага  при  проблеми  с  простатата!

Знам, че когато си на *урс химиотерапия, за да не ти се гади и пр., препоръчват да пушиш марихуана....Много помагала.
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен tazmdg
Sr. Member
Публикации: 366
Смисълът на живота е... 42!

« Отговор #6 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 10:19 »

Време беше някой да се сети за първия автомобил!
Само да допълня,че конопената пресовка превъзхожда 10 пъти устойчивостта на ламаринения заместител!!!
Отделно,че автомобилът,ако не ме лъже паметта,е първия въобще,а и е бил ЕЛЕКТО...
До къде ни докараха корпурациите днес,а?!...

Друго за Марихуаната... До 40-те години на миналия век в Америка е можело да си пладиш данъка към държавата с коноп,вместо в пари... Вирее на всякъде! Но изведнъж рязко завой,криминализация,вадене от масово индустриално ползване(навлизане на химическата промишленост),забрава за ползите...

Друго... Корабните въжета,платна(едновремешните)...са били конопени...

Са остана,само да си я пушиме,ако не ни е шубе от закона,а и тя вече е близо 100% ГМО...
Освен на бабите из Петричко м/у царевицата,не е ГМО... Опа,това ме подсети за земеделските й ползи,отблъсква вредителите...

Ех,много може да се пише...
Мисля,че имаше обширна статия в Паралелната реалност...

Не само женското има THC,но при него са най-много...
Активен

БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език, а не груби псувни.
Неактивен Наско
Hero Member
Публикации: 525

« Отговор #7 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 10:26 »

Марихуанта е дар от природата, а е и в пъти по-безвредна от цигари и алкохол...тъй че пробвайте Roll Eyes
Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6210
мислите определят съдбата ти

« Отговор #8 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 10:41 »

Марихуанта е дар от природата, а е и в пъти по-безвредна от цигари и алкохол...тъй че пробвайте Roll Eyes
Бих казал дар от Бога/или извънземните/, но нефтената индустрия няма интерес. АРРИ много добре го е написал.
Активен

bojinkata
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #9 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 14:32 »

Са остана,само да си я пушиме,ако не ни е шубе от закона,а и тя вече е близо 100% ГМО...
Освен на бабите из Петричко м/у царевицата,не е ГМО... Опа,това ме подсети за земеделските й ползи,отблъсква вредителите...

Ааааа не е вярно! Тука си расте като троскот навсякъде. По поляните, в гората, из градините е пълно, па особено там дето си хвърляме боклука става по-висока и от мене, а аз съм кинта и шестдесет с вдигнати ръце  Grin ...
Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1490
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #10 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 15:40 »

Ей покрай едни познати с тая марихуана преди години бях на кантар ...аха  ...аха  ...и за малко да...
Сега пък ми мина мерака...
Ако знаете други факти с марихуаната споделете, че ми е интересно. Това с Мария и Хуана не го знаех. hi
Активен
Неактивен alexxx39
Full Member

« Отговор #11 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 16:35 »

Ето тук ,но има и още много http://gotvach.bg/n8-29203-%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BF
Активен
Неактивен tazmdg
Sr. Member
Публикации: 366
Смисълът на живота е... 42!

« Отговор #12 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 16:41 »

Нали съм тесен специалист по отоплителна и ВиК техника...

КЪЛЧИЩАТА се правят от същото!...  

Тука хим индустрия издиша с тези тефолнови и силиконови ленти-заместители!!!

Всеки уважаващ се 'майстор' слага само кълчища...и евентуално в добавка на 2-3 намотки тефлон,и то за по-добро приплъзване пр стягането,а не толкова за по-сигурно уплътняване...

Кучета и котки са бая впечатлени/привлечени от аромата им...

Най-качествени: Made in Italy
(майтапиме се,че са от руси италианки,а не наще БГ-то...от пра-българки...)
Активен

БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език, а не груби псувни.
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1490
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #13 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 16:48 »

КЪЛЧИЩАТА се правят от същото!
Верно бе, за това бях изключил изобщо a-stiga-be  ...tazmdg заслужи си го, в скоро време ще имаш нов денсър при емотиконите.
alexxx39, мерси за линка.
Активен
Неактивен alexxx39
Full Member

« Отговор #14 -: (Понеделник) 01 Юли 2013, 16:56 »

За съжаление ,историята на конопа е показателен пример ,как едно толкова полезно растение е пожертвано в интерес на петролната индустрия и как кукловодите манипулират световното съзнание,сега ако поискам да отглеждам коноп за добив на конопено олио ми трябва специално разрешително и пак няма гаранция че един хубав ден както си обработвам нивата с коноп няма да ме напъплят качулките и да и драснат кибрита ,без да проверяват много от кой вид е конопа и че не е от вида съдържащ наркотика.
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: