Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кеше и фондацията му - 2015г  (Прочетена 4468 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #15 -: (Понеделник) 23 Ноември 2015, 09:37 »

До сега никога не съм гласувал през живота си, понеже го смятам за тъпня и не смятам че имам обща съвест със собственото ми общество и народ.

Но ето какво...

Ако се намерят хора от АТАКА да помогнат в преводите на споменатите неща... ще ви дам моя глас, и ще гласувам за АТАКА където и когато кажете. Подкрепете това мое чисто гражданско доброволно начинание, и аз ще подкрепя вашето политическо начинание.

Ако ТОВА не можете да направите за един ваш евентуален избирател... ще излезе, че си заслужавате всички приказки по ваш адрес.
Активен

Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #16 -: (Понеделник) 23 Ноември 2015, 12:27 »

Защо например от АТАКА не излъчат някой, който да помогне на mimeto със субтитри за някои от видео-материалите за кемтрейлс?
писах им на електронната поща /на АТАКА/ за кемтрейлса, като им дадох линкове към снимки, към филми, към статии....НИЩО.
Ни дума, ни вопъл, ни стон....

П.П. АРРИ, толкова ниско не си изпадал до момента май....Заприлича ми на...първообраза, на ВОЖДА,...С каквото се събереш - такова ставаш е казал народа...
Аз не казах, че не разбирам английски. Казах, че нивото на което го разбирам и говоря не е достатъчно за да схвана видеата на Кеше.
Колкото до преводите от руски, които са ти отказали, аз не съм отказвала на никого до сега....Даже си спомням в стария форум, че превеждах едно видео от руски....
Което ме подсеща за една великолепна /за мен!/ възможност - братушките със сигурност ще преведат тези видеа и ще ги пуснат с руски дублаж или субтитри съвсем скоро!  Wink Най - ценните неща, които съм чела са все на руски били, междувпрочем!  Wink
Та...начини ще се намерят...
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #17 -: (Понеделник) 23 Ноември 2015, 15:59 »

Off,търсех една книга на Кеше,дето я бях почвала да чета,и вижте на какво попаднах..
Между другото още преди като се "запознах" с него и си помислих,че ми прилича на Айнщайн с тези увиснали ъгълчета на очите,и мустака..Явно и на други им е направило впечатление..

Почти като Милко и Тесла Grin

п.п.Форуме,извинявай,че ти спамя темата с глупости,ама тя така или иначе вече е за почистване,че и нея я оцвъкахме с простотия.. Roll Eyes
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #18 -: (Вторник) 24 Ноември 2015, 21:05 »

https://youtu.be/I2IgmWBJ844?t=59m39s

Мнението на Кеше за делата на Исус. На Мила ще й е интересно. 00:59:40 - 01:03:05
Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #19 -: (Вторник) 24 Ноември 2015, 21:33 »

https://youtu.be/I2IgmWBJ844?t=59m39s

Мнението на Кеше за делата на Исус. На Мила ще й е интересно. 00:59:40 - 01:03:05

С тъмни очила преглеждам Кеше  Cool, по точно отчитам присъствието му..
и установявам, че се пише  за Месия на човечеството  в тъмнина  Cool,
Което няма изход  Cool, ако не прогледнете като Мила в тъмнината   Cool
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #20 -: (Вторник) 24 Ноември 2015, 21:59 »

До сега никога не съм гласувал през живота си, понеже го смятам за тъпня и не смятам че имам обща съвест със собственото ми общество и народ.

Но ето какво...

Ако се намерят хора от АТАКА да помогнат в преводите на споменатите неща... ще ви дам моя глас, и ще гласувам за АТАКА където и когато кажете. Подкрепете това мое чисто гражданско доброволно начинание, и аз ще подкрепя вашето политическо начинание.

Ако ТОВА не можете да направите за един ваш евентуален избирател... ще излезе, че си заслужавате всички приказки по ваш адрес.

Е, хората от АТАКА нЕма да тръгнат да превеждат Кеше. Това, че някои хора у форума използват уроците на живота като гмо матрони и се крият зад тях си е техен проблем. Кеше говори ромски Български-английски. Това е факт и нема да спорим. Ама той е иранец. Простено му е. Няма англо говорящ Българин, дори и от грОб да превежда Кеше....Първо, материята е специфична, и второ, трудно се превежда с неговия пишман английски. И м/у другото още преди няколко години попаднах на този екземпляр. Вярно, в началото се забавлявах не само с посредствения му английски, но и с теориите му. От сега ти казвам, Кеше ще завърши като Сидеров. Осмян, охулен и отхвърлен от масите. А Унгарците изпълниха плана Сидеров точка по точка и са си добре. Пак ти казвам, тези, които те аплодират, ще те изядат.....Емигрирай в Унгария.... Wink....
Не се напъвай пред хомо еректуса...Същия този хомо еректус аплодира сифилистика лелин, троцки. г.димитров...после вълко червенков....луканов....софянски....костов...царчока....серголета....боко тиквата.....и др. знайни и не знайни функционери на матрицата....аааааааааа, забравих дедото *едераз на фалшивия царчок и още бол агенти на матрицата изредили се над българския народ....Форум...спри да наливаш от пусто в празно....Пази си силите...
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #21 -: (Сряда) 25 Ноември 2015, 06:16 »

Аз имам идея..
Ари,щом е толкоз на ти с езиците и материята,да вземе да помогне и да преведе материалите.
Хем ще покаже на планктона как се прави.. Cool

Grin Grin
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #22 -: (Петък) 27 Ноември 2015, 03:24 »

Да, проблемът е доста сериозен. Относно настоящите разкрития на Кеше в момента можете да откриете следното.

Интернет в момента се пълни с коментари, цял свят спами като див в най-известните сайтове, посветени на свободната енергия. Това води до смесването на старите проблеми, с новите проблеми:

Старите проблеми:
- тотални ортодоксални максимално изучени назубрили идиоти, които се опитват да покръстят отвратеното общество в принципите на конвенционалната наука
- хобисти по свободна енергия, които така и не успяват да осъзнаят, че трябва да спрат да мислят по конвенционалния начин, за да разберат нещо ново за тях и да се развият над хобисти
- провалили се хобисти, които не могат да живеят със себе си, защото са си изгорили печката, или са изхарчили 5 евро за нещо, което се е оказало глупост, и трябва да направят света съпричастен към това
- наивни глупаци, които са се хвърлили със суми от по 500 евро, останали са ужилени защото не са получили от Кеше никакъв генератор, и също трябва да направят света съпричастен към това
- разбирачи на свободната енергия, които не успяват да намерят воля да преодолеят елементарни житейски дреболии, за да се превърнат в практици

На този фон от стари проблеми, хората са прави за някои неща, които са нови проблеми:
- Кеше е отвратителен презентатор и в момента носи прякора "Мистър Губивреме", разтягайки 30-минутна информация във впечатляваща лекция от 8 астрономически часа
- нон-стоп смесва наука, с бизнес, с политика, като сам прекъсва себе си през няколко изречения, смесвайки тези теми
- подхожда към всичко по арабски начин и тертип, и начина му на говорене, мислене и поведение е доста чужд на онова, което западния човек разбира под "научна презентация"
- технически проблеми на лекциите
- лоша организация и подготовка на лекциите

Можете да си представите какво се случва, като съберете всичките тирета на проблемите заедно.

Аз самият останах учуден, че АЗ, който съм видял доста неща, и съм мислил върху доста абсурдни неща, и се занимавам с абсурда всеки ден, в името на това да изровя и осмисля нова информация и постоянно да преценявам кой лъже, кой се заблуждава, кой е искрен и тн... бях отблъснат от Кеше и всичко около него за години време. Наистина, става дума за внушителна каша.

Но от време на време се срещат самотни коментари из нета... че ако някой успее да мине през тази кал, и по някаква случайност има правилната нагласа, за да разбере нещо съвсем чуждо на науката, ще види смисъла.

И аз просто не мога да отхвърля факта, че виждам смисъла. Което означава, че просто нямам избор, и ще трябва да компилирам всичко наново и в чист вариант.

И това ще е в името на репликацията и в името на проверката ДАЛИ аз, и други желаещи, ще можем да направим нещо работещо по тези инструкции. ИЛИ не.

Точно както темата "48 седмици с Дор Киристил", която Мила и galaxsis загробиха заради предразсъдъците си... ще се опитам да направя същото и с въпроса "Маграв-генератор на Кеше", ако peppone1 ме остави да довърша, отсея и компилирам материала, преди да започне да го загробва с предразсъдъците си.

В последствие изтеглих доверието си от Данте Сантори, защото в момента говори пълни глупости. Но съжалявам за онзи текст, "48 седмици с Дор Киристил", който не успях да пре-предам заради съзнателно създадените междуособици, понеже ВСЕ ОЩЕ го намирам за интересен и заслужаващ превода на български.

По-късно, мога да изтегля доверието си и от Кеше, кой знае. Точно както при случая на Данте Сантори, ТОВА НЕ Е ПРОПАГАНДИРАНЕ НА ИСТИНАТА, както Мила се постара да вмени, въпреки кристално ясно изложеното ми мнение в самото начало на темата.

Това, както и по онзи въпрос, е ИНВЕСТИЦИЯ в името на това НЯКОЙ ДА ИМА ВЪОБЩЕ ШАНСА ДА ПРОВЕРИ ИСТИНАТА - защото това представлява един превод, дава ШАНС повече хора да се запознаят, за да имат мнение. Точно както приканвах в началото.

Така че, пиша всичко това специално за peppone1 в момента, защото знам, че се крие като хл*барка под тапет, но е тук - Ще преведа, изчистя, организирам и компилирам тази информация... и на фона на това аз самия ще правя всичко, за да не ти се налага да даваш и левче... ЗА ДА ИМА ШАНС по-широка българска аудитория да развие собствено мнение. Това НЕ Е прокламиране на истината.

И, след като вече документирах тези думи за архива... скоро смятам да се ориентирам към действие...
« Последна редакция: (Петък) 27 Ноември 2015, 03:34 от форум » Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #23 -: (Петък) 27 Ноември 2015, 09:12 »

Grin

Я виж имало леко проглеждане.
Данте Сантори говорил глупости в момента.... Grin.....ами Айде Добро Утро, трябва да си благодарен и на мен и на Мила, че сме ти спестили глупостта да се ровиш в калта му. Като гледам обаче и доверие си му поискал за " глупостта му "  Shocked Оператор не му ли поиска?

Вече спирам да се занимавам с теб, освен ако не затънеш много в блатото и решиш да поведеш  и невинни хора след  теб.

Имам  предвид когато пишеш в теми за окултизъм, езотерика, илюминати, извънземни, религии, Бог, Луцифер, Христос  и  някой др., защото там хич те няма в информираността ти доста плоско представяш нещата.

С Кеше , Бедини и  с генератора ти за  свободната енергия  няма да се занимавам, защото нямам предразсъдъци,  което ще рече че и изследователски опит ми липсва в посока генератори.Ето тук си признавам. Нямам-опит, от което и следва че и предразсъдъци нямам.

« Последна редакция: (Петък) 27 Ноември 2015, 10:44 от galaxsis » Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #24 -: (Петък) 27 Ноември 2015, 11:12 »

Реших, че е нужно да се направи ранен увод, преди да обсъждаме изнесената информация от октомври 2015 до ноември и вероятно отвъд.

Преди да се говори за това, на читателите трябва да са ясни няколко положения.

Първо положение.
Електричеството НЕ Е енергията, която е в основата на живота. Електричеството е по-скоро едно много рядко изключение, ако вземем предвид мащаба на света около нас и Вселената, която обитаваме. Нека не забравяме, че месията на съвременния електронен свят - Никола Тесла - никога не е твърдял, че знае какво е електричеството. Тъкмо обратното - самият Тесла твърди, че не знае какво е електричеството, но предполага, защото интуицията му го води.

Тесла за електричеството:
"Този всемогъщ агент (електричеството) вече е направил неоценимо добро, и неговата природа е все още мистерия. Удивлението ни от това, което до сега бе постигнато, би било неконтролируемо, ако не беше сдържано от очакването да видим още по-големи чудеса в бъдеще." - WikiQuote

Из книжката "Наръчник за начинаещи електротехници" на Patrick J. Kelly:
"Волтаж
Волтажът е ключът към проумяването на електрониката. Без волтаж нищо не се случва в електрониката. Какво представлява той? Никой не знае. Знаем как да го генерираме. Знаем какво прави. Знаем как да го измерим, но никой не знае какво всъщност представлява.
Наричат го още и "Електро-Двигателна сила" или ЕДС (EMF, от Electro Motive Force), което по никой начин не ни помага да разберем какво е това. Това е същото като да се каже "нещото, което бута напред, е нещото, което бута напред" - много вярно, но от абсолютно никаква полза. Добре, след като си признахме, че в действителност не знаем какво е волтажът, можем да започнем да изброяваме нещата, които знаем за него:
...Твърди се, че волтажът предизвиква протичането на електрически ток по всяка една затворена електрическа верига...
"

Като стана дума за електрически ток... "твърди се", че това е другата компонента на тока - токът, както се учи във всяко едно училище по физика, се състои от две части - волтаж, и "количество". Докато волтажът се мери във волтове, количеството на електрическия ток се измерва в ампери.

Но се оказва, че ние не знаем и ток какво е.

Аз съм учил по физика, че токът е "поток от електрони". Още тогава задавах на госпожата един и същи въпрос - как е възможно това, понеже не разбирах. Не получих отговор, но получавах по една тройка всеки път, когато задавах въпроса. Оказва се, че преди много години, професор Лейтуайт, за който споменавам множество пъти и за първи път в тази тема, говори пред телевизионна камера, че токът е ВИБРАЦИЯ на електрони, и е просто ЕФЕКТ, представляващ "мексиканска вълна". След толкова много десетилетия, в нашите училища все още се изучава "поток от електрони".

Самото разделение между академичните кръгове във физиката, дали токът е поток от електрони, или вибрация на електрони, означава, че явно няма емпирично и видимо значение дали е едното или другото. Но в академичните кръгове съществува и друго разделение. По в началото, на Бен Франклин му се струвало, че на Земята й липсва електричество, а пък облаците имали определен обем електричество. На всички е очевидно, че гръмотевиците се движат от небето към земята... така че, по пътя на тази логика изглеждало, че електричеството е като всичко останало - движи се от мястото, където го има, към мястото, където го няма. И понеже в небето го има, небето било считано за положително, а липсата - Земята - била считана за отрицателна. И това било в 1749г.
През 1897, Бил Томсън открива електрона. Разбрало се, че електронът имал отрицателен заряд... и така възниква "Теорията на електричния поток" (аз не съм учил, че е теория, а ми е преподавана като че е факт). И така небето от положително става отрицателно (електроните са там). А Земята става положителна (няма електрони).

Значи не само, че 150 години не е било от значение как и накъде тече тока... Ами в днешно време, вече 115 години СЛЕД тези промени, в момента в света се учат И ДВЕТЕ неща - в Европейските училища учат, че токът протича от отрицателно към положително... а в училищата в САЩ и Канада учат, че токът протича от положително към отрицателно.

Най-интересното е, че независимо къде е правен един електроуред - той работи. Работи и в Европа, работи и в САЩ. Следователно няма значение накъде протича тока, и дали е поток от електрони, вибрация от електрони, или нещо трето. Това звучи ли ви смислено?

И на всичкото отгоре, не само че не знаем какво е ток (амперите), но не знаем и какво е волтаж (волтите), и я караме така от около 300 години.

С магнитното поле е същото - в тази тема още първите публикации се отнасят до заблудите относно всичко, свързано с магнитните полета, които уж би трябвало да са сродни с електричеството.

На всичкото отгоре, може би повечето от вас за първи път чуват, че волтажът и токът могат да се отделят едно от друго, и могат да се проявяват съвсем отделно - едно без друго. Има "енергийни потоци", характеризиращи се с отрицателен волтаж, без ток, и има ток, който няма волтаж.
(http://xcombg.net/index.php?topic=1379.msg29815#msg29815)

На всичкото отгоре, самият месия на модерния електрически свят - Тесла - говори за особен вид електричество, което не се разпространява по затворена верига (както е в дефиницията на волтажа), ами само по една отворена жица. Това е онази енергия, която Тесла нарича "лъчиста".

Единственият човек на планетата, който до сега е твърдял, че ЗНАЕ какво е електричеството, е мистериозният Едуард Лийдскалнин, за който съм писал тук.

Единственият човек, който е успял да повтори всички известни експерименти на Тесла и собственикът на последната електрическа лаборатория в света (преди да му бъде отнета и разрушена от правителството на САЩ), е Ерик Долард - http://xcombg.net/index.php?topic=894.0

Второ положение.
Най-характерното нещо за Природата е, че думата "природа" е синоним и олицетворение на ефикасността. Всяко нещо, което е 100% ефикасно и проявява 0% разхищение, казваме, че е част от естествената, или девствената, природа.

Първият шок, който изучаващия свободната енергия осъзнава, е че електричеството няма общо и не може да има общо със свободната енергия. Свободната енергия се дефинира като ИЗОБИЛИЕ - едно електричество, със своите 90% неефикасност, е невъзможно да доведе до изобилие.

Едно от първите неща, които се осъзнават, когато бъдат изучени класическите изобретени до сега апарати за свободна енергия, е че енергията е навсякъде около нас. И тя е в мир със себе си - в пълноценно състояние.

В действителност, с времето човек започва да разбира, че електричеството - това е осакатена енергия, непълноценна енергия, извадена от покой. Когато естествената изобилна енергия бъде извадена от равновесие и приведена в уродлива, непълноценна форма, тя се превръща в електричество - тоест в един залязващ труп. Електричеството е предсмъртното дихание на свободната енергия. Да се извлича електричество означава хищническо поведение - означава потребителят/консуматорът да убива и да поглъща плячката си.

В момента, в който изобретателят стане свидетел на електричество, той трябва да е сигурен, че се е разминал със свободната енергия.

Единственият начин да имаш безкрайно електричество е като си позволяваш много малко от него. Същото е, като да гледаш крави. Да ползваш електричество, означава, да ползваш кравите за месо. Да използваш свободна енергия, означава, да ползваш кравите за мляко.
Ако станеш твърде лаком... и изколиш всички крави... няма да имаш безкрайно електричество, а ще имаш електричество само до утре, или само до след малко. За да имаш безкрайно електричество, апаратът трябва да разчита на невероятна ефикасност, доближаваща се до 99-100%. Тоест такава ефикасност, че да колиш точно по толкова телета всеки ден, колкото ще се родят утре.

Със свободната енергия е обратното - винаги ще имаш мляко, 100% гаранция всеки ден, защото не посягаш на живота на кравите, които го осигуряват. Можеш ДА СЕ ОПИТАШ и да го изльокаш лакомо, но тази лакомия няма да те доведе до банкрут, а само ще се наложи да изчакаш до утре, докато се възобновят квотите. Защото млякото не е като месото, и по същия начин другите видове енергия не са като електричеството.

И тук... интересуващият се трябва да разбере второто нещо.

Че цивилизованият свят на индустрията на електроуреди нарочно произвежда уреди, които консумират все повече електричество, и вършат все по-малко работа. Човек трябва да разбере, че съществува световна икономическа конспирация, така че по силата на тайни споразумения между корпоративните гиганти, всеки нов модел електроуред и всяко ново поколение електроуреди да бъдат ПО-НЕЕФИКАСНИ и ПО-ЕНЕРГОНЕЕФЕКТИВНИ от предшественика си.

Това гарантира, че електричеството никога няма да достига, и едно домакинство никога няма да може да бъде енерго-ефективно, докато автоматичните му уреди консумират електрическа енергия.

Енергопреносните мрежи НАРОЧНО се правят така, че да имат ужасяващи, огромни загуби при енергопренасянето.

Интересуващият се се превръща в зрял изследовател, когато проумее тези три положения:

- нямаме никаква представа какво е електричеството... знаем само, че работи при определени условия
- свободната енергия никога няма да може да задоволи енергийните изисквания на съвременните електроуреди, модерните електровериги и днешните енергопреносни мрежи, защото свободната енергия е винаги в малки количества и 100% ефикасна - наобратно на електричеството
- за да може човек изцяло да организира потреблението си на база свободна енергия, той трябва да си направи самоделна печка, която да не работи на електричество, самоделна пералня, която да не работи на електричество, самоделен сешоар, който да не работи на електричество, самоделен компютър, който да не работи на електричество, самоделен бойлер, който да не работи на електричество...

И единственият начин човечеството да премине към вечни, неизчерпаеми и всеобщо достъпни източници на енергия, е когато развие чисто нова индустрия, която да произвежда МОТОРИ, които да нямат "електро-" отпред, а да имат нещо друго.

Човечеството трябва да се откаже от електричеството час по-скоро. Няма друг вариант за едно бъдеще, в което отделният човек е свободен и независим (по Кенеди).

Трето положение.
Начинаещият изследовател трябва да се научи да разпознава свободната енергия в света около себе си, за да се сдобие с представа за множеството алтернативни варианти на техническа цивилизованост - трябва да изучава всички останали енергоформи, освен електрическата, и не само да се научи как да ги впряга в своя полза, но и как да разработва чисто нови технически инструменти, които да работят на принципа на не-електрическите енергоформи от заобикалящата ни среда.

"Да разберете как работи плазмата - това е различно от всичко, с което човекът се е запознал до сега като част от материалния свят. В света на материята ние можем да контролираме, можем да диктуваме, можем да оценяваме, можем да измерваме... В света на плазмата измерването и оценяването са буквално невъзможни."
Кеше, сряда, 28 октомври 2015г

Това смятам за добър увод, който да послужи като подготовка за разбиране на този съвършено различен тип енергия - плазмата - представен в днешни дни от Кеше и фондацията му.
« Последна редакция: (Петък) 27 Ноември 2015, 11:30 от форум » Активен

Неактивен knowledge
Full Member
Публикации: 134

« Отговор #25 -: (Петък) 27 Ноември 2015, 23:02 »

Задавал съм си найвния въпрос, ако електричеството е поток от електрони, те не свършват ли. Защото в един атом има равно количество протони е електрони. Има нещо сбъркано във всичко.
Мъжете виждат в очите на жената магнетизъм, жените електричество.

Единственият начин да имаш безкрайно електричество е като си позволяваш много малко от него. Същото е, като да гледаш крави. Да ползваш електричество, означава, да ползваш кравите за месо. Да използваш свободна енергия, означава, да ползваш кравите за мляко.
Ако станеш твърде лаком... и изколиш всички крави... няма да имаш безкрайно електричество, а ще имаш електричество само до утре, или само до след малко. За да имаш безкрайно електричество, апаратът трябва да разчита на невероятна ефикасност, доближаваща се до 99-100%. Тоест такава ефикасност, че да колиш точно по толкова телета всеки ден, колкото ще се родят утре.

Със свободната енергия е обратното - винаги ще имаш мляко, 100% гаранция всеки ден, защото не посягаш на живота на кравите, които го осигуряват. Можеш ДА СЕ ОПИТАШ и да го изльокаш лакомо, но тази лакомия няма да те доведе до банкрут, а само ще се наложи да изчакаш до утре, докато се възобновят квотите. Защото млякото не е като месото, и по същия начин другите видове енергия не са като електричеството.

И тук... интересуващият се трябва да разбере второто нещо.

Че цивилизованият свят на индустрията на електроуреди нарочно произвежда уреди, които консумират все повече електричество, и вършат все по-малко работа. Човек трябва да разбере, че съществува световна икономическа конспирация, така че по силата на тайни споразумения между корпоративните гиганти, всеки нов модел електроуред и всяко ново поколение електроуреди да бъдат ПО-НЕЕФИКАСНИ и ПО-ЕНЕРГОНЕЕФЕКТИВНИ от предшественика си.

Това гарантира, че електричеството никога няма да достига, и едно домакинство никога няма да може да бъде енерго-ефективно, докато автоматичните му уреди консумират електрическа енергия.

Енергопреносните мрежи НАРОЧНО се правят така, че да имат ужасяващи, огромни загуби при енергопренасянето.
Много добре описа утопичния комунизъм. Консумирай точно колкото ти е нужно. По време на студената война един американец казал, че извънземните общества приличат на комунистически и си имал проблеми с властите. Ясно е че системата в която живеем е хишническа. Новите уреди консумират все по-малко А+, А++, А+++, но работят само на 220 волта, и се развалят по-често. 
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #26 -: (Събота) 28 Ноември 2015, 00:12 »

Остави това колко консумират - няма значение. ИСТИНСКАТА енергийна ефикасност не се преценява според цифрите.

За да разбереш какво значи ефикасност, трябва да имаш представа за това колко енергия е нужна, за да се случи нещо по принцип, и с колко енергия се случва нещо чрез нашите електро-уреди.
Исус беше казал за зрънцето вяра, че мести планини. Изглежда, сякаш като да е почти вярно.

Знаеш какво е индукционно топене. Това е, когато чрез магнетизъм индуцираш в стоманата електрически потоци, които няма къде да отидат... така че създават топлина в стоманата, докато не се стопи на супа. По принцип, това се прави с външна намотка - соленоид, тоест електромагнит, който да прехвърли този магнетизъм като електричество в стоманата.

Другият, "механичен" начин да стопиш нещо чрез индукция, е ако имаш колело с магнити на него, подобно на ротор от генератор например. Доближаваш до въртящото се колело с магнити каквото искаш да стопиш. Ако то не е заземено или към него няма жица, която да отвежда натрупващата се енергия някъде другаде, тялото се загрява, докато не се стопи на супа.

Питаш с колко електричество се топи стомана? - с 3 кW. Толкова консумира индукционния нагревател.

И... ти се прибираш от работа в зимната вечер... и пускаш своя малък, битов калорифер на BUDGET тип "духалка" да бачка на макс - 2 кW - за да ти сгрее стаята в която цял ден не е влизал никой.

След един час - краката ти студени - а Бъджет духалката не е успяла даже хуя да ти вдигне.

Питаш се... къде излетяха ДВА КИЛОВАТ-ЧАСА ? Къде? Във въздуха в моята зимна панелна стая, ИМА ЛИ два киловатчаса?

От BUDGET ще ти кажат, че да - в рамките на един час, продължително си горил 2 кW, и си сгреял достатъчно въздух, за да спре пръднята ти да изпотява прозореца.

Отиваш в мазето на съседа, и заварваш... Паун Паунов... че за да направи икономия, не е пуснал индукционния си нагревател на 3кW, ами го е пуснал на 2 kW и вместо да се бави 15 минути, е решил да изчака един час, за да си допие ракията в мазето.

Той е стопил една пръчка стомана за това време, а ти си изпарил пръднатия върху джама конденз. Стомана се топи на 1500 Целзий.

Къде са калориите?    *ПУФ!*   Няма ги.  Магия!   Фокус-бокус. И ги няма.

Ако във въздуха в стаята ти се съдържаше калоричен еквивалент на 2 киловат-часа, ти трябваше да си кремиран. Но отиваш на електромера, и ги виждаш - ИЗХАРЧЕНИ, така пише. И ти действително си ги прахосал, но трудната част е да разбереш за какво, кога и как.

Сега... отиваш при хладилника си, клас А+++, и сядаш да му изчисляваш консумацията. Добавяш печката, пералнята, дори телевизора, не забравяш 60-ватовите крушки в кенефа, коридора и до леглото.

Излиза, че живееш в абсолютна мизерия и така си стиснал зъби, че домакинството ти еднва успява да харчи 3 киловата. Защото си в Европа.

Някъде в централните части на Африка, където е по-безлюдно, с 3 кW захранване отварят леярна.

Но темата не е да се обсъжда колко е коварно електричеството всъщност - в МНОЖЕСТВО отношения - и защо ни е трудно да проумеем природата му.

Темата е за един от вариантите да се загърби електричеството, и скоро ще ги разгледаме... поне един от тях.
« Последна редакция: (Събота) 28 Ноември 2015, 00:19 от форум » Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #27 -: (Събота) 28 Ноември 2015, 06:59 »

Ммм... Стоп машини.

Току що останах доста потресен. Това, което Кеше демонстрира, е със сигурност най-сатанинското, най-изродски демоничното нещо, което съм виждал до сега през недългия си живот.

И... това променя цялата картина на нещата, премахвайки от нея последните неща, на които аз поне, според моя си поглед и разбиране, се надявах за бъдещето на този свят.

От това, което видях през последните два часа и половина, наистина сериозно се замислям, дали това не е краят. За сега ми изглежда (въпреки че не съм преспал с тези нови впечатления все още) че всичко е изгубено, навярно единствено спасяването по единично остава сравнително изпълним вариант.

Това тук начинание, с нещата, казани до сега и с новостартираните теми, трябва да се обсъди. Трябва да се ОБСЪДИ. Приканвам всички да обърнат внимание на това (особено Мила, galaxsis, meander... и Гласът на Истината, както и всички други които биха били заинтересувани от това, което ни чака), защото мисля, че всички трябва да ни интересува. И че мислите ни трябва да работят съвместно в този момент.
Мисля, че сме длъжни това да е така.

За сега не съм сигурен как ще продължа процедирането на тази информация оттук-насетне. Презентирането й няма да е по начина и формата, която възнамерявах.
Активен

Неактивен Enigma
Newbie
*
Публикации: 20

« Отговор #28 -: (Събота) 28 Ноември 2015, 10:26 »

Форум, дай линк към конкретната презентация, защото е трудно да се прегледат всичките от по няколко часа и да се коментира.
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #29 -: (Събота) 28 Ноември 2015, 13:04 »

Не съветвам форум за сега да сваля доверието си от Кеше....Нека продължава....Макар, че според мен, ако Каше искаше наистина да промени нещо, нямаше да го завоелира и прави толкова сложно, та да се объркват хората. Ако има игра, Кеше я играе доста добре...
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: