Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЦЕНИ И ДОХОДИ  (Прочетена 5709 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 20:53 »

То българина търси проблема винаги извън себе си  Wink, но както е казано, прост народ - слаба държава, това е истината другото е лафмоабет, за жалост .

Едно на ръка са страхливците, които осъзнават че от тях самите зависи промяната. Но не отговори на въпроса - може ли човек който не осъзнава невежеството си, да го съдиш че е виновен? Ако един човек от самото му раждане го обучаваш на невежество, може ли да го обвиняваш че е невеж?
Абсолютно същото е все едно да обвиняваме хората, че са виновни затова, че са ограничени от петте си сетива и неосъзнават реалноста извън тези пет сетива. Може ли да си виновен за нещо, което не може да го осъзнаеш? Това ми беше мисълта, че въпроса кой е виновен е подвежващ.
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 21:02 »

Еми Божинка няколко века робство си казват думата. Преклонена главица - сабя не я сече. Grin
 Колко познати имам мрънкальосват, че страната ни била много мръсна. А лично аз съм виждала тия мрънкала да си хвърлят боклуците през терасите и по тротарите. Пуши ми на улицата, мрънка и се оплаква. И си хвърля фаса. И мрънка що на съседния вход било мръсно. dash2 a-stiga-be Аман от претенции.
В нашия блок има пет входа. Пред трите е що годе чисто. А другите два е абсолютна кочина. Найлонови торбички с боклуци, храна, кашони, купища изхвърлени и използвани презарвативи. И познайте. В тези три входа не живеят цигани. А "бели". Колко пъти си разхождам кучето и аха ми прелети някой бутилка. Веднъж ме улучи, но беше празна. Grin Оправданието им било, че имали чистачка и тя да се оправяла. Смятаме с майка ми да снимаме тази кочинка и да занеса снимката на кмета да го видим тоз има ли някакво намерение да направи нещо по-въпроса. Тия кампанийки "Да изчистим Бг за един ден" са супер тъпи. Защо трябва да има един ден да я чистим бре? Ако не си хвърляме боклуците няма да има нужда от чистене. Виждала съм блокове в които живеят почти само цигани са по-чисти. По дома ще познаете какви са стопаните. И по чистотата на една страна ще разберете какви хора живеят.
Малко може да ви се струва отнесено това което пиша, но идеята ми е че булшинството българи на елементарни неща не могат да се научат, но имат изисквания за висок стандарт на живот и големи претенции.Нали знаете - малкото камъче обръща колата.
Друго. Не мога да разбера хора, които ходят на работа и не получават заплата с месеци. Сори, но не ми е мъчно за такива. Съжалявам ги. Като виждаш, че нема пари си търсиш друго.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6210
мислите определят съдбата ти

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 22:10 »

Калан, ми то работодателя като вижда, че работят и без заплати, защо да им дава пари. Не е ли по-добре с тези пари да смени джипа, Корсика, манекенки и тн. Имаше и виц по въпроса - дето им искал билет за вход, за да влязат в завода, за да бачкат без заплати.
Активен

bojinkata
Неактивен tazmdg
Sr. Member
Публикации: 366
Смисълът на живота е... 42!

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 22:20 »

bojinkata...
А,вицът завършва,че те се изтарикатили и почнали да купуват билетче понеделник,а да си ходят чак петък вечер...  cool1
Активен

БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език, а не груби псувни.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #19 -: (Петък) 25 Януари 2013, 09:14 »

Но не отговори на въпроса - може ли човек който не осъзнава невежеството си, да го съдиш че е виновен?

Няма човек който да не осъзнава ситуацията освен ако не е радневски въспитаник  Wink, на "другарчетата" така им отърва щото са нагаждачи, това е българска черта да облизваш задника на началника, по силния и т.н.... присъда ВИНОВЕН, айде повече няма да пиша смятам че с това съм ти отговорил.

« Последна редакция: (Петък) 25 Януари 2013, 09:20 от old4 » Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 15:14 »

И бих допълнил -  бюджет.Та какво е положението в Бг след най-престъпното управление през последните 24 години? На 31.2013 година хазната е на минус/-/ 1 734 245 100 лева! Нищо чудно, че ББ се изниза като ........Не виждам как ще се изпълнят приказките на комсомолския секретар Росен Пл. за повишаване на пенсиите и заплатите. Тогава и пенсионерите ще се събудят и ще излязат на улицата. Оказва  се още, че ББ е теглил тихомълком заем от 2 милиарда евро през юли ,12, които също потънаха някъде си. А надупената опозиция, в лицето на СС, скромно си мълчеше.
    Магистралите не се строят от 2-3 месеца. Нема пари.
Източник:  http://www.minfin.bg/bg/page/646
Активен

bojinkata
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 28 Февруари 2013, 16:12 »

Няма човек който да не осъзнава ситуацията освен ако не е радневски въспитаник  Wink, на "другарчетата" така им отърва щото са нагаждачи, това е българска черта да облизваш задника на началника, по силния и т.н.... присъда ВИНОВЕН, айде повече няма да пиша смятам че с това съм ти отговорил.
Ако хората осъзнават ситуацията, защо тогава сме в това положение? - излиза, че сме мазохисти? Undecided - човек по природа не е мазохист...
...предполагам че като отговор ще дадеш някоя черта от характера на българина - коя ли ще е тя? Grin
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 14 Март 2013, 14:06 »

Производителността ни е 27% от средноевропейската, заплатите 17% … БНП е 45% от средноевропейския, средните ни доходи са 20% от средноевропейските! Ето ги резервите за вдигане на благосъстоянието на хората, но колониалната администрация това едва ли я интересува. Стягайте коланите. След протестите май идват бунтовете!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #23 -: (Петък) 12 Април 2013, 10:26 »

Една мисъл, която отразява ставащото у нас много точно!

jelezov - Бойко Борисов - компрадор
10.04 02:12
Абсолютен противник на възгледите на г-н Е. Дайнов съм и въпреки това намирам за интересни и истинни мислите му за феномена ББ. Но зад тези истини се крие, осъзнат или не, опит за скриване на най-съществената истина за ББ и неговото управление. Ето за какво иде реч: днес България е капиталистическа страна от т. н. Периферия. Капиталистическата СВЯТ-СИСТЕМА (Уолърстейн) се състои от ЦЕНТЪР (развитите кап. страни или т. н. „Златен милиард), ПОЛУПЕРИФЕРИЯ (страни като Чехия, Полша, РФ и др.) и ПЕРИФЕРИЯ – България, Румъния и всички развиващи се страни от т. н. „Трети свят”. Една от най-съществените особености на страните от Периферията е, че те се управляват от КОМПРАДОРСКА БУРЖОАЗИЯ. Това е класа помощник и посредник на чуждия капитал (стратегическите инвеститори) в ограбването на националното богатство (около 12-14 млрд. лева годишно). ГЕРБ и ББ не са единствените, но са най- типичните компрадори. У нас компрадорската буржоазия започна да се формира още с началото на Прехода, но разцъфтя с появата на ГЕРБ. Но какво ще завърже, ще видим на 12 май.

източник: http://harisons.blog.bg/regionalni/2013/04/04/borisov-tialo-v-koeto-ne-jivee-razum.1071395
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #24 -: (Вторник) 16 Април 2013, 21:05 »

"30.12.2010 - 30.12.2012
1. Цената на дневната енергия е повишена с 60.35% за 2 г.
2. Цената на нощната е повишена с 96.15%.
3. Повишението на добавките е 231.9% за 2 г.
4. Делът на добавките спрямо базовата ел. енергия при дневната тарифа се е увеличил от 22.9% на 47.4%
5. Делът на добавките спрямо базовата ел. енергия при нощната тарифа се е увеличил от 40% на 67.35%"
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #25 -: (Сряда) 17 Април 2013, 19:24 »

Подготвят зверско увеличение в цените на тока след изборите!
Автор: borsi

Последна промяна: 16.04 22:46

Излязлата днес информация е показателна! Отново се разиграва познатия  цирк - “Те искат много, но ние им даваме “само малко!”

НЕК и Енергийният системен оператор - ЕСО са поискали цената за пренос да се вдигне с 27,98 %, а цената за достъп през електропреносната мрежа - 61,73%, добавката за зелена енергия да се повиши със 176,94 % кафявата добавка - с 44,39 %, а добавка "Невъзстановяеми разходи" – с 56,51 %. За повишения на цените от 1 юли тази година настояват не само НЕК и ЕСО, а и всички останали енергийни дружества и предприятия. АЕЦ "Козлодуй" иска повишение на цената за енергия с 6,54 % и на цената за разполагаемост с 22,78%. ТЕЦ "Бобов дол" е със заявка за вдигане на цената за енергия с 14,54 % и на цената за разполагаемост с 13,47%. ТЕЦ "Марица 3" иска повишение на цената за енергия с 5,90 % и на цената за разполагаемост с 11,61%. ТЕЦ "Варна" - повишение от 15,99 % за енергия и 66,51 % на цената за разполагаемост, държавната. ТЕЦ "Марица Изток 2" предявява искане за повишение с 18,29% на цената за енергия и 15,91% на цената за разполагаемост.

Офертите на трите ЕРП-та съответно са: ЧЕЗ - 16,71 % повишение на цената за достъп на стопанските потребители, 11,09 % поскъпване на цената за достъп на битовите потребители, 19,71 % по-висока цена за пренос средно напрежение и 22,13 % повишение на цената за пренос ниско напрежение. Заявката на EВН България е 59,39 % увеличаване на цената за достъп на стопански потребители, 74,16% повишаване на цената за достъп на битови потребители, 1,46% увеличение на цената за пренос средно напрежение и 25,33 % нагоре на цената за пренос ниско напрежение. "Енерго-Про" от своя страна са поискали повишение на цената за достъп на стопански и битови потребители с 35,03 %, на цената за пренос средно напрежение (стопански потребители) с 33,76 % и на цената за пренос ниско напрежение с 40,86 %.  Източник: Manager.bg

Последните години чрез енергетиката във всичките и форми са крадени около 18% от целия БВП. В началото на миналата седмица шефката на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране Евгения Харитонова обяви, че на 1 юли цената на тока може да се вдигне.

В заключение един виц:

Българин отишъл на масаж. Масажистът както го мачкал изведнъж му вкарал пръст отзад. Нашенецът подскочил:
- Какво правиш?
- Бъзикам се бе, човек! Не се стряскай!
Масажът продължил, но след малко масажистът манаф отново бутнал един пръст. Нашенецът отново скочил...
- Бъзикам се! Бъзикаме се! – вдигнал ръце миролюбиво масажистът.
Масажът продължил, но по едно време нашенецът усетил, нещо не е наред, тоя път не пръст, а друго....
- Абе ти луд ли си? – опитал да скочил нашенецът.
 - Аз ли?! Виждам, че носиш на бъзик, защо пък не?!
                                 изт.:  http://borsi.blog.bg/novini/2013/04/16/podgotviat-zversko-uvelichenie-v-cenite-na-toka-sled-izborit.1101409

Щом носим, ще ни бъзикат, ама този път ще се повторят февруарските събития умножени по десет. Ще се вдигне, но и ние ще се вдигнем! Добър повод да излезем на разходка.
« Последна редакция: (Сряда) 17 Април 2013, 20:22 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1490
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #26 -: (Сряда) 17 Април 2013, 20:53 »

Ти гледай като отворят пазара и енергийната система в Европата стане една, тогава какви цени ще има...
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #27 -: (Четвъртък) 18 Април 2013, 05:23 »

Няма да чета всички постове, имам само един въпрос.
Кой, кога и по какъв начин ще принуди частниците да спрат да си купуват яхти, палати и земи в чужбина а седнат да плащат заслуженото на работниците си?
Това ми кажете .....
« Последна редакция: (Четвъртък) 18 Април 2013, 05:42 от old4 » Активен
Неактивен Bobi
Sr. Member
Публикации: 492

« Отговор #28 -: (Четвъртък) 18 Април 2013, 07:30 »

Когато работниците станат единни в исканията си,когато се преборят с мързела си,когато покажат нетърпимост по отношение на ниските заплати и застанат пред предприятието,отстоявайки до един,че няма да влязат вътре,докато не получат парите си СЕГА.Когато започнат да работят това,за което са квалифицирани,
  През 2011 г. бях в Кипър-два дни закъсняха заплатите,на третия ден работниците застанаха пред цеха,водени от синдиката си и до един получиха парите си,след което влязоха да работят.При тях работи.....е поне работеше Grin
  Сега съм доволна от работата си,от заплащането,от работното време-тук в България!Плаща ми се точно толкова,колкото съм изработила.
Активен
Неактивен Хела
Full Member
Публикации: 186

« Отговор #29 -: (Четвъртък) 18 Април 2013, 07:41 »

Когато работниците станат единни в исканията си,когато се преборят с мързела си,когато покажат нетърпимост по отношение на ниските заплати и застанат пред предприятието,отстоявайки до един,че няма да влязат вътре,докато не получат парите си СЕГА.Когато започнат да работят това,за което са квалифицирани,

Абсолютно! И бих добавила /както казах и в една друга тема/ - самоуважението! Ако човек не се цени сам, респективно труда си, жалко е да си мисли, че няма да му извиват ръцете при всеки сгоден случай.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: