Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЦЕНИ И ДОХОДИ  (Прочетена 6246 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6749
мислите определят съдбата ти

« -: (Вторник) 22 Януари 2013, 19:14 »

Тук предлагам да пишем всичко свързано с най-важното за оцеляването на народа.

Анонимен преди 4 часа
1. Цена, по която ВЕЦ продават електроенергия – 105,00 лв/мегават час
2. Цени на вятърни електрически централи:
3.1. до 2250 пълни ефективни годишни часове на работа – 189,00 лв/мегават час
3.2. над 2250 пълни ефективни годишни часове на работа – 172,00 лв/мегават час
4. Цена на електроенергия, произведена от фотоволтични централи:
4.1. с инсталирана мощност до 5 кВтп – 823,00 лв/мегават час
4.2. с инсталирана мощност над 5 кВтп – 755,00 лв/мегават час
5. Цена от газова Ел. станция – 1250,00 лв/
45
 1. Цени на електроенергия при продажба от производители
ДЪРЖАВНИ:
- АЕЦ Козлодуй – 11,68 лв/мегават час (1,168 стотинки) - покачване с 0,00%
- ТЕЦ „Марица изток“ 2 – 40,50 лв/мегават час - покачване с 2,00%

ЧАСТНИ:
- ТЕЦ „Бобов дол“ - 65,08 лв/мегават час - покачване с 34,00%
- Тец „Марица изток“ 3 – 67,64 лв/мегават час - покачване с 26,39%
- ТЕЦ Варна – 71,88 лв/мегават час - покачване с 10,75%
- ТЕЦ Русе – 76,39 лв/мегават час
- ТЕЦ – ИВАН КОСТОВ – 175,00 лв/мегават час (американския)
44
  Източник:http://www.dnes.bg/
« Последна редакция: (Вторник) 22 Януари 2013, 19:54 от bojinkata » Активен

bojinkata
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #1 -: (Вторник) 22 Януари 2013, 19:33 »

Имаш предвид ресурсите с които разполага държавата?
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #2 -: (Вторник) 22 Януари 2013, 19:41 »

Става въпрос за цената на  която държавата продава, пък после посредниците вдигат и ние плащаме накрая и циганските невъзвратими загуби.
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #3 -: (Сряда) 23 Януари 2013, 19:40 »

ББ уж беше забранил бонусите, ама на практика нещата не са така:

Служителите в НОИ получили близо 7 млн. лв. бонуси миналата година
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1028747
Активен

bojinkata
Неактивен tazmdg
Sr. Member
Публикации: 366
Смисълът на живота е... 42!

« Отговор #4 -: (Сряда) 23 Януари 2013, 20:54 »

bojinkata ,ми то така само може неговата политика да вдига средния доход,АМА статистически! Отделно, безкрайно се чудя до кога т.нар. власт имащи ще си местят кинти от единия в другия джоб и ще отчитат печалба,т'ва банките е ясно-балони,ама реални държавни структури да имат такива ресурси за бонуси,а на тези на които служат,ВСЕ НЕМА!Ех...голям локум е темата...  nix
Активен

БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език, а не груби псувни.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 14:50 »

Към настоящата дата минималната работна заплата в България се равнява на 138,46 евро.

Ирак, който бе изравнен със земята от и все още е арена на военни действия и всекидневни терористични удари, може да се похвали с минимална работна заплата в размер на 146,91 евро.

Манипулаторите на народна хранилка биха обяснили този факт с наличието на петрол в близкоизточната страна, но не биха могли да обяснят как в Ливан, където петрол няма, минималната работна заплата е 247,02 евро.

В Босна и Херцеговина, която не е член на ЕС и скоро няма да бъде, минималната работна заплата е в размер на 164,09 евро.

В Папуа Нова Гвинея, която е изключително слаборазвита страна и разчита основно на земеделието, където са заети приблизително 72 % от трудоспособните на острова, минималната работна месечна заплата възлиза на 141,70 евро.

“Икономическият гигант” остров Вануату се радва на минимална заплата в размер на 213,70 евро.

Трябва да се отбележи, че 80 % от населението на острова е заето в селскостопанския сектор, а Вануату не е офшорна зона. Тринидад и Тобаго – 176,88 евро, Сейнт Винсент и Гренадини 151,02 евро, Сейнт Китс и Невис – 387,20 евро, Антигуа и Барбуда – 337,92 евро.

При цялото ми уважение към тези страни се оказва, че папуасите получават по-високи заплати от българския роб.

Гражданите на Перу и Еквадор, които са в списъка на държавите от Третия свят, получават по-високи заплати от българските трудещи се, съответно 178,04 евро в Еквадор и 151, 42 евро в Перу.

Всъщност минималните работни заплати в държави от Третия свят са по-високи от тези в една държава – член на ЕС и НАТО.

Веднага възниква въпросът за цените на хранителните продукти и комуналните разходи в горепосочените държави спрямо България.

Към 2011г. потребителските цени в Перу са 10,34 % по-ниски от тези в България, а като цяло покупателната способност на средностатистическия перуанец е с 22,36 % по-висока от тази на българина.

Ако за ток, газ, вода и смет българинът харчи средно 140 лв. на месец, то за същите киловати ток, куб. м газ и вода и изхвърлена смет перуанецът харчи 73 лв. или почти наполовина.

Еквадорецът, който взема цели 40 евро повече на месец, купува литър мляко за 0,61 евро, а българинът – за 0,92 евро. Ако цената на билета за градския транспорт в европейска България е 0,50 евро, то за жителя на Еквадор този билет струва 0,20 евро и т. н.

Ние дори не влизаме в критериите за държава от Третия свят, защото и там населението живее по-добре от нас. Покупателната способност в Тунис, чийто народ се вдигна на бунт поради лошите условия на живот, беше с 11,93 % повече от тази в България!

Покупателната способност на населението в Босна и Херцеговина е с 35,56 % е по-висока от тази в България! Покупателната способност в Чили е с 44,44% по-висока от тази в България!

Жителите на Ел Салвадор имат 10,36% по-висока покупателна способност от българските граждани! Гражданите на Хондурас имат 82,61 % по-висока покупателна способност спрямо българите!

Иранецът има 39,75% по-висока покупателна способност от българина! Йорданецът, който обитава пустинята и държавата му е една от най-бедните в Близкия изток, притежава 13,67% по-висока покупателна способност от нас! Без да е член на ЕС и НАТО, “македонецът” има 6,92% по-висока покупателна способност от българина!

Боливиецът има 75,03% по-висока покупателна способност от българина! В Доминиканската република покупателната способност на местните жители е с 46,84% по-висока от тази на българите! В Малави (държава от южна Африка) е с цели 82,51% по-висока, в Мексико – 79,28% по-висока, в Пуерто Рико – 147,08% по-висока и т.н.

Ние сме една от най-бедните нации в света.
По-бедни от повечето държави от Третия свят.
Кой е виновен за това?
http://worldtodaybg.com/2013/01/08/%D0%B8-%D0%B2-%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D1%83%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B3%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%8F-%D1%81-%D0%BF%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82/
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #6 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 16:55 »

Един въпрос, кой е виновен според  вас за това ?
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #7 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 16:59 »

Малко ще е изтъркано да кажем, че все държавата и политиците са виновни.
Ние сме си виновни. Ние, защото им го позволяваме. Е не всеки, но голяма част от народа си мълчи, търпи и философства с ракийката на масата.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #8 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 19:21 »

Един въпрос, кой е виновен според вас за това ?

Подвеждащ е въпроса. При положение че една част от българите са под "упойка", а другите ги обучават на невежество от самото им раждане, няма как да ги сочим за виновни. То изобщо не е до България а до целия свят май.
По-важния въпрос е има ли предварителна умисъл в тази мизерия или всичко е просто - непредвидено, недалновидно стечение на обстоятелствата? Wink
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #9 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 19:33 »

Страшку въпросът хич не е подвеждащ  Wink, ето ти и отговора :
Ние сме си виновни.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #10 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 20:05 »

Ако човек не осъзнава невежеството си и търси проблема извън себе си - може ли да го сочиш за виновен такъв човек?
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #11 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 20:16 »

То българина търси проблема винаги извън себе си  Wink, но както е казано, прост народ - слаба държава, това е истината другото е лафмоабет, за жалост .
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #12 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 20:17 »

Лесно е вината все в другите да се търси. Малко са хората които се вглеждат и в себе си да търсят къде са сбъркали.
А невежеството не е оправдание. Нито зомбирането, нито манипулирането. Хората си търпят, примиряват се и най-важното е, че не си знаят правата. А още по-тъпото е, че има такива дето си ги знаят. Ама от малодушие пак мълчат. Наскоро се запознах с една жена. В майчинство е с второ дете. Уж умна, уж образована, уж знае законите. Особено след като е майка за втори път и знае как седят нещата. Аз не казвам, че ги знам законите, но като ми опре нещо се интересувам какви са ми правата.  Що годе случката и беше следната. Фирмата дето работи фалира. И кара всички служители да подпишат молба за напускане по взаимно съгласие. Тя знае, че по този начин ще загуби голяма част от обезщетението. Все пак е взимала чисто над 1000 лева. А по-този начин ще взима минималното което дава в закона. Айде да не е знаела - добре. Ама тя е наясно. И ми вика "Абе нали съм си добричка от мен да мине разписах молбата". Аз пък я гледам и си мисля " Не си добра - а си тъпа овца"
Имала съм подобен случай. Фирмата фалира и кара всички да подпишат молби. Някой подписаха, други не. Аз не подписах.
Някой подписали знаеха, че ще взимат минимално обезщетение, някой не знаеха и после се ядосваха. Евала им на тия дето знаеха и не подписаха. Хора които УВАЖАВАТ  себе си и знаят колко струват. Аз не подписах, но и не взех обезщетение, но поради други причини.
Активен
Неактивен user
Hero Member

« Отговор #13 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 20:22 »

Сега ти видях поста Страшку. Ми да - виновен е. Насила да седна да уча някой след като не ще не става. Последствията си са за него. А в някой ситуации засягат и други хора. Всеки си отговоря за действията.
Ето ти пример. Интеграцията на ромите. Можеш ли тия невежи същества да ги научиш на нещо. Не. Може ако те поискат да се интегрират и да работят. Малцина са ромите, поне тези които аз познавам дето работят и са учили. Роми, но много по-кадърни, свестни и разбрани от "бели" хора.
А това, че някой не осъзнава невежеството си не са виновни другите. Той си е най-виновния.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #14 -: (Четвъртък) 24 Януари 2013, 20:28 »

А бе що народа си трае, значи така му харесва. Парите му стигат, здравеопазването цъфти, образованието също. Пей сърце. Huh?
Активен

bojinkata
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: