Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИНФОРМАЦИЯ - като основа на мирозданието  (Прочетена 2730 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #15 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 20:55 »

Мите, напъни се малко, как си тръгнал до никъде няма да стигнеш. На Меандър сектата държи най-висшето познание, тека че тук съм пас  Smiley
Активен
Активен meander
Hero Member
Публикации: 1579
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #16 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 21:06 »

Grin
Уффф маа
Цитат
Mi щото всичко е съзнание,просто се осъзнава по различен начин.
Знам че си жена ма не можеш ли малко от малко да са сетиш какво четеш? За да стигнеш до със/ знание,трябва първо да имаш знание.И тогава със/ знания си вършиш работа,което на теб не ти върши работа.Щото ти работиш със осъзнаване на знанията които са във тебе.А те са всичките постигнати тука на Земята.При вас са на куп и всяко което осъзнаеш минава във стелт режим викат му инстинкт.Като бутнеш една чаша и я хванеш преди даже да ти дойде мислата, как ще регистрираш скороста ,при положение че си я хванала преди да ти дойде мисълта= малее счупи са?
Веско
Цитат
На Меандър сектата държи най-висшето познание, тека че тук съм пас
А ве педал, първо не ме познаваш,второ за каква секта иде реч.Почваш и ти да си показваш рогата.Само един вид, кат видят зора почват да вменяват по опорни точки.Какво станало толкова кат попитах дали са я поздравили за празника или ти си морозов на абразурата на манГалка.А да не си някой неин клонинг щото има такава слабост да си множи личността .Даже се чудя дали е пропуснала регистрацията на 666,ако се е минала .Малееее.
 Cool
« Последна редакция: (Сряда) 02 Ноември 2016, 21:27 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Веско
Hero Member

« Отговор #17 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 21:46 »

Grin
Уффф маа
Цитат
Mi щото всичко е съзнание,просто се осъзнава по различен начин.
Знам че си жена ма не можеш ли малко от малко да са сетиш какво четеш? За да стигнеш до със/ знание,трябва първо да имаш знание.И тогава със/ знания си вършиш работа,което на теб не ти върши работа.Щото ти работиш със осъзнаване на знанията които са във тебе.А те са всичките постигнати тука на Земята.При вас са на куп и всяко което осъзнаеш минава във стелт режим викат му инстинкт.Като бутнеш една чаша и я хванеш преди даже да ти дойде мислата, как ще регистрираш скороста ,при положение че си я хванала преди да ти дойде мисълта= малее счупи са?
Веско
Цитат
А ве педал, първо не ме познаваш,второ за каква секта иде реч.Почваш и ти да си показваш рогата.Само един вид, кат видят зора почват да вменяват по опорни точки.Какво станало толкова кат попитах дали са я поздравили за празника или ти си морозов на абразурата на манГалка.А да не си някой неин клонинг щото има такава слабост да си множи личността .Даже се чудя дали е пропуснала регистрацията на 666,ако се е минала .Малееее.
 Cool

Меандре, не ти чета глупостите, не знам какво и кои си питал. Не ме коментирай ако няма какво да кажеш. Защото аз мога да ти обясня като на малоумен всичко от самото начало. Но що ли да го правя.
Активен
Неактивен светулка
Newbie
*
Публикации: 43

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 03 Ноември 2016, 06:01 »

Съзнанието се ражда в материята , докато стане самостоятелно / безкраен кръговрат през различни форми/ трябва да му се казва какво да прави / ролята на посредника / . Посредника избира мислите според потребностите ни , а ние ги припознаваме като наши. Съзнанието се развива. Следва момента когато съзнанието убива посредника /просветлението/.

Лошото е, че посредника превежда както си иска и все грешно.

good. Давам линк към сериала "Западен свят"? Точно същото се случва и там - съзнанието се ражда в материята докато стане самостоятелно и се превръща в изкуствен интелект. Като го гледам филма и се чудя не сме ли и ние хората създадени по същия начин. Ето го линка към сериала:
http://www.filmi2k.com/category/westworld-zapaden-svyat/
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 03 Ноември 2016, 08:16 »

Добре  дошла! 
      Съзнанието  е  първично,  а  не  материята!!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 544

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 03 Ноември 2016, 09:09 »

Психо,
Цитат
 Кое се самосъздава и самоорганизира като/в "in form"?  
Ако държиш да се "хванем" за думата, то информация би могло да се разгледа по следният начин:
ИН  ФОРМ АЦИЯ (три думи в една).
Или ВЪВ ФОРМА АЗОВА
Или пък АЗ във ФОРМА/ТЯЛО
Струва ми се, че Меандер ще може по-добре да обясни кондиката Wink, щото и аз се обърквам в терминологията.
После друго:
Цитат
 Hm..Веско,ако допуснем,че си прав,и съзнанието се ражда в материята,то кое е това нещо което поражда самата материя?    
СЪС ЗНАНИЕто променя материята, или виждаш, пипаш, усещаш това, което си научил/осъзнал/познаваш. Или житейският ти опит/битие определя какво да виждаш/усещаш около теб.
Обозримият свят е това, което си научил за него самият. Израствайки, ти трупаш опит/знание, и го осъзнаваш като промени, настъпили в света около теб. Или казано другояче, осъзнаваш промените в материята, породени от промяната/израстването/натрупването на знания.
Мисля, че знанието ни/със знанието ни не създава нова материя, а преобразува/променя съществуващата такава отпреди да се родиш.
Тоест, съзнанието определя битието.
« Последна редакция: (Четвъртък) 03 Ноември 2016, 10:16 от paci1 » Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 03 Ноември 2016, 09:27 »

Меандре, а как ще коментираш, че който осъзнава инстинктите на другите, може да манипулира въпросните им инстинкти?

Аз например съм човек, който инстинктивно манипулира инстинктите на другите. Има такива хора. Не се замислям, манипулирам другите, като предизвиквам инстинктите им, просто автоматично и "без да искам".

Как ще коментираш и обратното - който осъзнава инстинктите си, не се води по моите манипулации? Понеже говоря от опит, говоря от примера на целия си живот. Факт е, че онези хора, които осъзнават инстинктите си, не се подвеждат по инстинктивния ми, автоматичен опит да ги манипулирам чрез инстинктите им.

Срещал съм и други хора като мен. В ранния етап на живота ми, когато не осъзнавах инстинктите си, ме манипулираха, и винаги бях отдолу спрямо тях. Това ме ядосваше дори, защото вътре в себе си знаех, че сме една порода, но понеже кляках пред тях, ядосваше ме, че съм още неопитен спрямо тях.
След един определен момент в живота ми, след като научих повече за себе си и след като се опознах, собствената ми порода спря да ме манипулира. Започнах да разпознавам онези от моята природа, онези със същия този вроден инстинкт за манипулиране на чуждите инстинкти, защото веднага съзнанието ми улавяше момента, в който те неволно подтикваха инстинктите ми в определена посока... но поведението ми не ги следваше. И тази много директна и бърза игра на инстинкти стана шаблона, по който се разпознавам с онези от мойта порода.

Как ще коментираш въпроса... кое е по-горе и кое е по-надълбоко - инстинкта за нещо, осъзнаването на нещото, или осъзнаването на инстинкта за това нещо?

Аз мисля, че си прав - тук става дума за знание. Това "нещо" е определено знание. А осъзнаване и инстинкт са различните начини, по които се знае това знание. Така е.

Но според мен, и говоря от личния си опит, няма по-пълноценно и по-непълноценно знаене на дадено знание. Всяко знание се знае така, както е най-практично за ситуацията и както е най-изгодно за самия човек на база употр*бата на знанието. Понякога е най-адекватно едно знание да се знае като инстинкт. Друг път, обаче, не е. Друг път е адекватно дадено нещо да се знае като осъзнаване. А има случаи, когато знаенето трябва да се знае два пъти - първо да се знае като инстинкт, и отгоре на това да се знае като осъзнаване на този инстинкт.

Аз бих казал, че това са просто различни функции на една адресна книга, така да се изразя. Различен начин на водене на един тефтер. Понякога записваш нещо по един начин. Друг път го записваш по друг начин, защото е по-удобно. А понякога е нужно да се води и отчет на записаните неща, за да не може някой да манипулира старите записки. Сиреч, одит на знанията.

Активен

Неактивен светулка
Newbie
*

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 03 Ноември 2016, 13:42 »

Добре  дошла! 

Добре заварили!
В сериала става въпрос за организиран огромен по площ „развлекателен парк“ в прериите на съвременните САЩ, нещо като резерват, в който роботи от плът и кръв, наричани „хостове“ обитават парка и участват в предварително програмирани сюжети и сюжетни линии, като задачата им е да въвличат „гостите “ /т.е. истински хора, платили луди пари за да изкарат ваканцията си в парка/ в различни случки. Гостите са преоблечени като каубои, хостовете също. Гостите идват в парка за да изнасилват, убиват, да се забавляват по какъвто си искат начин. Не могат да убиват други хора, могат да убиват само хостовете. Хостовете пък, не могат да убиват хората, дори и да стрелят по тях. Хостовете могат да се убиват само едни – други. Под повърхността на парка е прокопан цял подземен комплекс, в който се произвеждат хостовете, има отдел, който се занимава с програмирането им, има отдел „качество“, има отдел „поддръжка“, има отдел „сигурност“, мениджъри, психолози, съдружници и т.н.
Когато привикат някой хост за анализ, обикновено го правят нощем и рестартират хоста, като той остава с чувството, че е сънувал, или изобщо нищо не помни.
Един от хостовете, обаче за ужас на „кърпещите тялото му“ след една престрелка, се пробужда на операционната маса…Вижда хората с предпазните облекла, вижда нахвърляните убити тела на други хостове и припада…Успяват да  я приспят отново и да я рестартират, но тя започва да сънува /явно не са спазили до края някой от протоколите или …просто се заражда съзнание – изкуствен интелект/….хоста започва да сънува…и да си спомня….В главата и започват да се зараждат мисли и въпроси.  Решава да влезе в осъзнат контакт с онези, които отново я „кърпят“ след поредната престрелка….Успява да се събуди в съня си….
Отделно, стареца, който е създателя на това място и който буквално си играе на Господ в него, и той има някакви неизяснени помисли…Казва, че ще създаде нов сценарий, но не издава намеренията си пред акционерите и според мен замисля някаква изненада за всички тях…
Активен
Активен meander
Hero Member

« Отговор #23 -: (Четвъртък) 03 Ноември 2016, 20:49 »

Grin
Май ще стане приказка.
Първо кат гледам заглавието на темата и се дразня.Или нарочно е подвеждащо или тоя който го е писал е бая объркан.Щото според мене информацията винаги следва събитията.Има един момент когато се разпространява ифо за предстоящо събитие , например концерт.Или по модерному му викат на инфото ,новини.При това положение няма как инфото да бъде някаква основа или база на мирозданието, ако не се ползва едно нещо наречено "пророчество" чрез което се "оправдава" създадена енергийна платформа/"ритуал" която е  основа на нещо което да се случи(но е умишлено,и е със обърнат ред).Толкова за инфото.
Цитат
След един определен момент в живота ми, след като научих повече за себе си и след като се опознах, собствената ми порода спря да ме манипулира
Хубу са чепите по знания и инстинкти, а някой да се сети за какво развиваме чуствата си? Като тука жените са със едни гърди напред.А при разбирането мъжете са със две мъдурки напред,и се изравняваме.  Tongue
Цитат
Меандре, а как ще коментираш, че който осъзнава инстинктите на другите, може да манипулира въпросните им инстинкти?
Тука си във грешка.Няма как да стигнеш до инстинктите на другите поради различноста.Докараш ли знанията до инстинкт,то това значи че са истина и са като духа,само истината.Туй нещо нито са краде нито се копира.Могат да копират действията(физиката на тялото) ти, но не и инстинктите.Копиран съм,и съм проверил нещо.Щом копието ми вика, обясни ми....  Laugh."Манипулацията" може да стане на база акъл,но не и на инстинкт,или казано просто ти се вмени във акъла.И той не може да обърне внимание на истината/инстинкта ти.При това положение кралете са троянските коне, ако не се усетиш или не се познаваш.
Има  един проблем,ще се пробвам със пример-
Влизате във един аквариум чиято вода е чиста,и като си отворите очите можете да видите рибките във аквариума даже и да си метнете по едно око.Ако аквариума е пълен със редки лайна, ще можете ли да си видите поне носа?
За да ви се развиват чувствата които са основата на знанията които ще развиете ще трябва да сте във чист аквариум/тяло.Ако не сте, сте прецакани. Когато пипнеш няколко пъти горещи неща ще направиш разлика между тях на база чувство-изгоря ми ръката,попарих си ръката,изгорих се до кокал.И вече събираш база данни на база чувство и почваш да се ориентираш във обкръжаващата обстановка. Ако някой е забелязал във енергийното чувствителноста ни е друга.Защо?
Същото е и със другите материални неща около нас.
Относно знания и осъзнатости, разликата е във картинката.И цялото нещо е един пъзел.Във жените е картинката на кутията със пъзела,а мъжете събират парченцата чрез разбиране и знание.Жената взима парченцата които е намерил мъжа и ги налага на картинката/шаблона който е във нея.Тя чувства картинката но докато не събере от мъжа всички парченца не може да осъзнае/да работи със нея директно.Но усета и си седи и то работи във нея, но без тя да има нещо общо със картинката,и само пуфти(демек има сърбеж).Колкото парченца намери мъжа и жената им намери място на картинката във нея толкова по се усилва чуството на база картинка/знание във нея и се подготвя по този начин за пълното нареждане на картинката.И а я нареди винаги потрошава мъжа който и е намерил последното пъзелче и то от радост, ако до тогава не е научена как да се израдва.  Ужас. Колкото е по чиста и по напред със женската си работа ,толкова по е изпекана жената, и мощността и е пряко свързано със локаторите/чувствата и.И даже почва да ориентира мъжа и във неговите чувства,а мъжа и отвръща като и дава да работи със неговите неща.Колкото по навътре е една двойка толкова повече неща могат да си менкат.  Wink
А и да не забравяме ,че телата ни излъчват чувства/енергия/информация по хиляди начини,и по същия начин чувстваме хиляди неща,за които достигаме до разбиране със времето.Или да е по просто чрез чувствата си събираме пълния набор от характеристиките на това което сме почуствали(или колкото сме чувствителни),и после го таманим/разбираме пак на база следващи чувства.Докато стигнем да алилуя-добре ни е/зле ни е.От там ориентацията , добро и лошо,ма кофти врътката е че ни се връщат деянията.  Wink
 Cool
П.п. Веско- това
Цитат
Меандре, не ти чета глупостите, не знам какво и кои си питал.
и това
Цитат
са твои писаници.Да та питам добре ли си иначе?Щото малко на разноглед/а/ ми приличаш.

« Последна редакция: (Четвъртък) 03 Ноември 2016, 21:45 от meander » Активен

Неактивен Веско
Hero Member

« Отговор #24 -: (Четвъртък) 03 Ноември 2016, 22:48 »

Явно съм прочел някой и друг ред / без това няма как да мине/ преди години и съм си направил изводите . Естествено те проверявам от време да време да не си мръднал нанякъде, но не си  Smiley
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #25 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 18:33 »

Grin
Май ще стане приказка.
Първо кат гледам заглавието на темата и се дразня.Или нарочно е подвеждащо или тоя който го е писал е бая объркан.Щото според мене информацията винаги следва събитията

Не,  не  съм  объркан,  Меандре!  По-скоро  ти  разсъждаваш  повърхностно. 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 179

« Отговор #26 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 23:28 »

:good:. Давам линк към сериала "Западен свят"? Точно същото се случва и там - съзнанието се ражда в материята докато стане самостоятелно и се превръща в изкуствен интелект. Като го гледам филма и се чудя не сме ли и ние хората създадени по същия начин. Ето го линка към сериала:
http://www.filmi2k.com/category/westworld-zapaden-svyat/

Светулчице, направил съм тема за WW тук и ще я развия там, когато свърши първия сезон. Определено филмът съдържа мнооого свързани и интересни теми. Наслаждавам се на това, което виждам! Рядко ми се случва с вълнение (и в случая прилежащо незнание и догадки) да чакам развитие на някакъв сериал. Засега се справят блестящо - и режисьори, и сценаристи, и актьори.

И казвам на аудиторията, че този сериал трябва да се гледа минимимум 2 пъти - толкова детайли изникват на второ гледане, поради многопластовостта на филма. Например едно е да имаш информацията от пети епизод и след това да гледаш отново първи, втори ... и четвърти. Че дори повторното гледане само на пети епизод позволява на Наблюдателя да извлече различни теми, които от първото гледане са му убегнали. :))) Епичен сериал, а аз си водя бележки в черновата, от които да правя смилаем текст ... :)

Да, Светулчице, едната перспектива е да гледаш на хостовете/"домакините" като на генното инженерство, извършило се върху човешкия вид в миналото. Другата перспектива е да гледаш филма като генното инженерство, което се извършва в настоящето и ще завърши окончателно в близкото бъдеще. Това е само един пример защо филмът е велик (и многопластов)! :)
Процесът никога не е свършвал, просто методите са и ще стават по-рафинирани. :) Дори Хопкинс буквално изрече тези слова във филма. :)

Човешкото тяло и програмите му са едно, Духът е друг слой на Съществото. Те не могат да създадат Духа с технология, макар във филма да внедряват* противоположната мисъл, като в последните серии, в диалозите, се говори за създаването на прилежащото (или през друга перспектива - оформящото го) Съзнание и целия парк (това вече могат). :)

* Внедряването се извършва върху зрителя чрез фикцията (която Несъзнателното му приема по подразбиране), че щом го има създадено и се потапяш в сюжета в първа серия, то те вече са създали не само изкуствен интелект, а Съзнание 'от нищото' (или материята). Mind trap ...

Под повърхността на парка е прокопан цял подземен комплекс, в който се произвеждат хостовете, има отдел, който се занимава с програмирането им, има отдел „качество“, има отдел „поддръжка“, има отдел „сигурност“, мениджъри, психолози, съдружници и т.н.
Когато привикат някой хост за анализ, обикновено го правят нощем и рестартират хоста, като той остава с чувството, че е сънувал, или изобщо нищо не помни.

Да, има различни отдели и старецът (Робърт / Хопкинс) не е просто програмист - той е софтуерен инженер (архитект) + програмист. :) Той е много повече от просто боравещ с програмен код. Дори сега прегледах трета серия (че не си бях правил никакви бележки за нея) и върху вратата му забелязах 'Director of the Park' - към средата на серията, когато Бернард отива да говори с него за "бъговете/грешките". Ще внеса още една поправка, а и да разбереш правилно един детайл, без субективни неточни интерпретации от твоя страна. Дори на мен би нужно второ преглеждане на първи епизод, за да забележа:

Успяват да  я приспят отново и да я рестартират, но тя започва да сънува /явно не са спазили до края някой от протоколите или …просто се заражда съзнание – изкуствен интелект/….хоста започва да сънува…и да си спомня….В главата и започват да се зараждат мисли и въпроси.

Не се заражда Съзнание - всичко това е резултат от софтуерния ъпдейт на стареца, който той нарича reveries ('блянове' го превеждат). Оказва се в трети епизод, че този негов ъпдейт е засегнал ядрото им (дори той не го е очаквал, защото при споменаването на колегата му Арнолд потрепва и е загрижен, макар Хопкинс много добре да играе ролята на безскрупулния и недосегаем манипулатор на всичко в парка*) и всъщност програмистите изтривайки сесиите, е все едно да изтрият данни в RAM, но не и от твърдия им диск. :)

* спомни си много силната сцена в четвърти епизод между него и жената. Толкова прекрасно изпипана в емоционален план, най-накрая разкриващ персонажа на Хопкинс, който очаквах да е такъв още от самия трейлър и първи разговор с Долорес - че всъщност не могат да се нарекат Приятели ... И едва в пети епизод виждаме спираловидно завръщане към този момент.

Пети епизод е силен и защото вкарва например нов елемент като .... преплитане на повече от една реалност, макар зрителят евентуално да го интерпретира като "спомени от предишни loop-ове" или "интуиция на Долорес за бъдещето" (която е показана в края на трети епизод, когато успява да изживее версията, в която е простреляна - и да я преодолее, яхвайки се на белия кон). Точно защото не са показали преди Долорес да е била в Pariah (препратка към India) - може да се тълкува по различен начин виденията й. :) Да не правим в десета серия спираловидно връщане към пети? :D

И ще се спря, защото не е тук мястото и времето за анализ на сериала. :D

Отделно, стареца, който е създателя на това място и който буквално си играе на Господ в него, и той има някакви неизяснени помисли…Казва, че ще създаде нов сценарий, но не издава намеренията си пред акционерите и според мен замисля някаква изненада за всички тях…

Да, ще е интересно какво ще създаде Хопкинс, готов да унищожи останките на стария свят, без капка съчувствие за участващите (силния диалог в четвърти епизод). Ще видим неговия ход. :) Засега единствената подсказка е онзи паракликс с християнския кръст в края на втори епизод. Което може да е препратка към Антихриста, а Апокалипсиса да се разиграе в 7ми епизод - когато светът на Хопкинс ще измести стария. Просто си мисля, че няма как да изпуснат седма серия точно за бъдещия свят на Хопкинс. Дори несъзнателно и "съвсем случайно" да се прави от сценаристите - 7 ще си резонира прекрасно с тема като 'създаването на един нов свят'. 8 или ще го ползват за спираловидни движения във време-пространството (и изясняване на неразбраното в предходните серии - 2, 4 и 6 като основни кандидати), или за трансформация на Съзнанията (Бернард, Долорес, мъжът в черно (Ед Харис) и Уилям като основни кандидати :D) ... или ще искат да насочат Несъзнателното на зрителя да свързва 8 с масова смърт (което ще е тъпо и падение на сериала, защото първите две теми, които изброих - са къде-къде по-епични) ...

Ще видим дали ще позная и тези теми, или филмът ще ме изненада! :)))

Обърнете внимание, че в трети епизод, другарите на Wyatt се държат като гости - *уршумите на Теди не ги ловят. Или това са гости/хора, или Хопкинс е създал нова версия роботи ... Ако това последното се окаже вярно, участващите в парка въобще няма да имат "лесна разходка" в него, бидейки недосегаеми и можещи да правят каквото си искат с хостовете.

Може въобще да не излязат от него. Звучи ли познато като agenda? Стряскащо ли е? Гениално е да го покажат на филм, отново пред очите на милиони ... Вече са го правили с Матрицата, макар изходът на Нео от нея да изпъква в Несъзнателното на зрителя, отколкото непрекъснатия цикъл и пагубност за останалите (които, разбира се, сами са си заслужили и избрали) ... Нео сам намери Пътя навън и го показа чрез живота и най-вече смъртта си. Който гледал и разбрал - браво на него. :D Който не - паркове да искаш ... (или повторни гледания/участвания)

Активен

Активен meander
Hero Member

« Отговор #27 -: (Неделя) 06 Ноември 2016, 08:29 »

Grin
Митко
Цитат
В  началото  бе  Информацията  и  Информацията  беше  у Бога  и  Информацията  бе  Бог

Цитат
По-скоро  ти  разсъждаваш  повърхностно.  

Ми може да съм на повърхноста.Тебе кат та гледам колко си скромен във писането,а хем си се гмурнал(или още не си стигнал повърхноста).Ма мен ми се види че първо информацията трябва да бъде направена,щото нищо даром няма.Тъй че във началото се прави нещото,и чак като се направи то може да бъде негово,ако не го е крал от няъде.Пусни се от ръчичките на даскалите си ,щото застояваш като блато, чакайки те да ти потвърдят нещо.Така няма да се развиеш и на милиметър.И аз съм го правил,и съм разбрал че по добре е да сгреша отколкото някой да ми каже как е.Аз губя.Или по просто-по добре е другите да ти оценят знаенето и моженето,отколкото ти да питаш дали това е вярно.Нищо лично,просто си приказваме.
Между другото правенето на стая е същото като да ти направ/ят/иш/ щит,губиш усета/чуство за това което става около тебе.
А иначе последното е техния начин да са богове, като овладеят информацията.Защото тялото е отворено(има отвори)И чрез иформация можеш да вкараш нещо във него.АЗа не е отворен,и той отговаря какво допуска във тялото.Като питаш учители дали нещо е вярно,ти пускаш отговора да влезе през ушите ти,и той заема мястото където ти трябва да  съхраниш твоята постигната истина(чрез труд).А техния отговор на тебе ти се пада информация.Или както вика ключаря-имаме хардуер, имаме и софтуер.По добре е софтуера да си го пишеш сам,а не да ползваш нечий .Те не могат да създават.А ти пишейки си софтуера,можеш да промениш хардуера,и си сЪтворец.Т.е. си -Балабар Петко със мъжете,не със третия вид.
 Cool
« Последна редакция: (Неделя) 06 Ноември 2016, 08:45 от meander » Активен

Неактивен светулка
Newbie
*

« Отговор #28 -: (Неделя) 06 Ноември 2016, 08:41 »

ключарю, споделям част от заключенията ти, беше ми интересно да прочета анализа ти. Другата тема за филма не съм я видяла. Филма наистина е многопластов и сериозен, но пишещите тук изобщо не проявиха никакъв интерес явно, заети да се държат един друг за гушите...Тъжна работа.
Активен
Активен meander
Hero Member

« Отговор #29 -: (Неделя) 06 Ноември 2016, 08:56 »

Grin
 светулка
Здравей.
Цитат
Филма наистина е многопластов и сериозен, но пишещите тук изобщо не проявиха никакъв интерес явно, заети да се държат един друг за гушите...Тъжна работа.
Ми ако погледнеш от друга страна,също е тъжна работа да са надяваш на един филм, за да разбереш нещо за живота,и да ни трябва филм да си приказваме за него.Щото който плаща, той поръчва музиката/филма.Ти само зееш.А муха може да влезе само във отворена уста.Щом ти си съгласна/приемеш/ със филма,то ти се съгласяваш със всичко във него, и то става бъдеща част от твоя живот.Сама каза филма е многопластов и сериозен.Дали ще разбереш всички пластове, вероятно не.Но ще си отвориш много проблеми,щом се филмираш.
 Cool
« Последна редакция: (Неделя) 06 Ноември 2016, 09:03 от meander » Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: