Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИНФОРМАЦИЯ - като основа на мирозданието  (Прочетена 2720 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« -: (Четвъртък) 22 Октомври 2015, 22:20 »

1:1 В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.
        В  началото  бе  Информацията  и  Информацията  беше  у Бога  и  Информацията  бе  Бог
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #1 -: (Вторник) 03 Ноември 2015, 22:22 »

Мите, каква е тази тема 1 :1 ?

.....Пише се глава, абзац..и т.н.....?!?

Всеки, който ползва глави от Библията , за собствени цели , трябва да я познава из основи и тогава да борави с нея и оборва.

п.п. П. и Х. не са ли ти предали Библейски уроци ?....или те не я познават , а може би отричат , но тъжните които си видял в  стаята, разчитат на теб и Библията   Smiley
« Последна редакция: (Вторник) 03 Ноември 2015, 23:10 от galaxsis » Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #2 -: (Сряда) 04 Ноември 2015, 06:25 »

Аз от кога задавам въпроса за информацията,да я разчепкаме,какво точно значи това..

Ама тц..Само фрази и клишета.. Huh?

Кое се самосъздава и самоорганизира като/в "in form"?
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #3 -: (Понеделник) 09 Ноември 2015, 17:10 »

Аз от кога задавам въпроса за информацията,да я разчепкаме,какво точно значи това..

Ама тц..Само фрази и клишета.. Huh?

Кое се самосъздава и самоорганизира като/в "in form"?

Добре де..

Тва питане е повече от елементарно.. Huh?

Имаме само един единствен елемент който се съдържа навсякъде ВЪТРЕ във Вселената ни така,КАКТО и ИЗВЪН нея !

Това е вакуума/хаоса/тъмна материя,ниЩото..

На мен ми харесва нашето си българско ниЩо и за това него си го ползвам..

Та според мен ниЩото (съдейки по нашата Вселена!) има Троичен аспект и Двойнствена същност.

Двойнствената му същност е НиЩо - НеЩо

А троичния аспект се изразява в едновременната проява на Съзнание-Енергия-Материя

Тази троичност както знаем,а и съвсем логично,се отнася и до неЩото.Т.е.до проявената материя

Няма материя без съзнание,и това,че съзнанието е в различни фази..(да го наречем на развитие) не значи,че нисшите не са важни.Напротив!
Капитан без кораб,какъв капитан е? Smiley

Отговорът на питането "какво всъщност е информацията" е НИЩО-то.Това е информацията.Най-първичния ин форм.Базисния
А НЕЩО-то,това вече е резултатът от самоосъзнаването и самоорганизирането на Нищото

И мисля,че най-най-най-първичния информ(или форма на информация,информационен носител)..това е АЗ

Аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз,аз...Натрупването на импулс води до лъч,нали?

Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #4 -: (Понеделник) 09 Ноември 2015, 19:47 »

Имаме създател! - Бог ( съзнание)

Една от най-голямата грешка на учените е че не търсят СЪЗДАТЕЛЯ, а закономерностите в природата и законите, за които не им достигат земните години, за да ги докажат .
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 12 Ноември 2015, 12:51 »

1:1 В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.
       В  началото  бе  Информацията  и  Информацията  беше  у Бога  и  Информацията  бе  Бог

Понеже в една друга тема за " Доброто и злото " стана въпрос дали словото е било първо или творението , а и Митко е цитирал от Евангелието на Йоан  - Ето разяснения според Библията.

Йоан 1:1
В началото беше Словото и Словото беше с Бога, и Словото беше бог.

Йоан 1:2
То беше с Бога в началото.          

Йоан 1:3
Всичко възникна чрез него и без него не възникна нищо.

Йоан 1:4
Онова, което възникна чрез него, беше животът и животът беше светлината за хората.

[ бел. Отиваме на Йоан 1:14, където се пояснява написаното в  Йоан 1:1 и цитирано от Митко]

Йоан 1:14
И Словото стана плът и живееше сред нас, и ние видяхме славата му - слава, която еднородният син има от баща си. Той беше изпълнен с незаслужена милост и истина.

[ Йоан свидетелства за еднородният син / Христос/ на Всевишния, който е участвувал в Творението, заедно с баща си и се  инкарнира в плът и човешко тяло за да предаде словото на баща си ( връщам се отново в началото за да стане ясно);
●●●●●
 Йоан 1:2
То беше с Бога в началото.       [  бел.Тоест словото в плът / Христос ]

Йоан 1:3
Всичко възникна чрез него и без него не възникна нищо.

« Последна редакция: (Четвъртък) 12 Ноември 2015, 13:05 от galaxsis » Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #6 -: (Вторник) 01 Ноември 2016, 22:40 »

https://www.youtube.com/watch?v=V1usyiENS48  

В  този  филм   23-10  се  говори  за  това,  че  мозъкът  ни  е  просто  преводач.  Това  за  което  са  казвали  Паалла  Хоол  преди  години.  Любителите  на  статистиката  могат  да  проверят  в   другия  форум.   Филма  е  публикуван на 30.09.2015 г.   Важно  35-27
« Последна редакция: (Вторник) 01 Ноември 2016, 22:46 от МИТКО » Активен

Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 544

« Отговор #7 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 09:38 »

Пък на мен ми се струва, че мозъкът е връзката със съзнанието ни. Двупосочна.
И ако между двете някой е сложил "посредник", става мазало.
И май посредникът диктува какво да е общуването между двете. Нещо като байпас, ако се сещаш.
Инфото тече по байпаса, а верният път между мозък и съзнание е блокиран от някого.
И после имаме вярна преценка за нещата, ама друг път. Или пирамидата с отрязаният връх. Посредникът е между двете части. Астрален/енергиен контрол на всички нива.
Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #8 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 11:33 »

Съзнанието се ражда в материята , докато стане самостоятелно / безкраен кръговрат през различни форми/ трябва да му се казва какво да прави / ролята на посредника / . Посредника избира мислите според потребностите ни , а ние ги припознаваме като наши. Съзнанието се развива. Следва момента когато съзнанието убива посредника /просветлението/.

Лошото е, че посредника превежда както си иска и все грешно.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #9 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 16:48 »

Hm..Веско,ако допуснем,че си прав,и съзнанието се ражда в материята,то кое е това нещо което поражда самата материя? Smiley
Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #10 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 17:38 »

Всичко е материя/енергия/ с различна плътност. Няма нещо което да не е материално. Всички светове са материални, всичките ни тела са материални. Концентрираната материя придобива ПЪРВОНАЧАЛНОТО СЪЗНАНИЕ за форма. Wink Бог няма. Има съзнания които си играят на Богове.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #11 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 17:55 »

А,така може..

Концентрираната материя придобива ПЪРВОНАЧАЛНОТО СЪЗНАНИЕ за форма.

Защото така казано,вече е нещо съвсем различно от "съзнанието се ражда в материята".. Smiley
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #12 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 19:12 »

Пък на мен ми се струва, че мозъкът е връзката със съзнанието ни. Двупосочна.
И ако между двете някой е сложил "посредник", става мазало.

Да,  Паци,  прав  си,  че  връзката  е  двупосочна.   За  посредника  не  съм  съгласен,  че  е  възможно  да  има  подмяна  на  директната  връзка  между  тяло  и  душа.

Всичко е материя/енергия/ с различна плътност. Няма нещо което да не е материално. Всички светове са материални, всичките ни тела са материални. Концентрираната материя придобива ПЪРВОНАЧАЛНОТО СЪЗНАНИЕ за форма. Wink Бог няма. Има съзнания които си играят на Богове.
        Леле  пишете  и  малко  ама  малко  мислете  бе  хора!    Според  теб,  Весо,  има  ли  разлика  между  душа  и  съзнание.
Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1578
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #13 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 20:27 »

Grin
А бе хора =
Цитат
Концентрираната материя придобива ПЪРВОНАЧАЛНОТО СЪЗНАНИЕ за форма.
wacko1
 Тва съсзнание го врете навсякъде, както преди със абсолюта.Имайте малко милост.   crazy
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #14 -: (Сряда) 02 Ноември 2016, 20:40 »

Mi щото всичко е съзнание,просто се осъзнава по различен начин.Но само щото не можем да видим да регистрираме движението поради неговата скорост,то не значи,че не съществува.Е,ние може да си му викаме покой..Но истината е,че сме свикнали да възприемеме като несъзнателно,всичко онова което не разпознаваме като съзнание.

Съзнанието е процес- движение.Всяко нещо е движение/процес.

п.п.А Абсолюта е толкова наврян в нас,колкото и ние в него..
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: