Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Работата в бъдещето  (Прочетена 2570 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен M37_Unseen
Newbie
*
Публикации: 38

« Отговор #15 -: (Събота) 31 Август 2013, 06:10 »

Практически не виждам как 100% от парите ще станат електронни.В третия свят няма как да се приложи.Но може да го приложат навсякъде, а само в третия свят да си останат с книжните пари
и да им пуснат една болест, която се носи по парите...Не че им го пожелавам, просто като една идея.
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #16 -: (Сряда) 04 Септември 2013, 04:59 »

На мен пък много ми харесват електронните пари. Не виждам какво толкова роптаете.
Няма смисъл да стават 100%. И да стане, то ще е след повечко години. 20-30, или пък 100. Когато електрониката наистина навлезе докрай в ежедневието и, примерно навсякъде ходиш с една ай-гривна, дето ще е тънка 2мм, и ще включва и портфейл и пари, и всички видове карти, кредитни, дебитни, медицински, ИД, или пък шофьорска книжка. Всъщност до 10ина години може и това да стане. (то вече има чипове за кредитни карти, дето се вкарват в смартфони, но за всички документи сигурно ще минат повечко години).
И пак едва ли ще задължат всеки да има. Пак ще има баби и дядовци по селата, дето ще искат книжни пари.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1490
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #17 -: (Понеделник) 09 Септември 2013, 13:07 »

На мен пък много ми харесват електронните пари. Не виждам какво толкова роптаете.
Няма смисъл да стават 100%. И да стане, то ще е след повечко години. 20-30, или пък 100. Когато електрониката наистина навлезе докрай в ежедневието и, примерно навсякъде ходиш с една ай-гривна, дето ще е тънка 2мм, и ще включва и портфейл и пари, и всички видове карти, кредитни, дебитни, медицински, ИД, или пък шофьорска книжка. Всъщност до 10ина години може и това да стане. (то вече има чипове за кредитни карти, дето се вкарват в смартфони, но за всички документи сигурно ще минат повечко години).
И пак едва ли ще задължат всеки да има. Пак ще има баби и дядовци по селата, дето ще искат книжни пари.
Не роптаем, не роптаем  ...просто констатираме. В тази връзка ето още нещо що-годе интересно.
БИТКОЙН - 100% виртуална валута, която от няколко години вече е в действие. Можеш да пазаруваш с нея по интернет, но може и да я обръщаш в американски долари. Просто се получава невероятно ...имагинерността на долара се виртуализира в биткойн  ...нямам думи просто...
Ето няколко клипчета, а през търсачката има повече инфо...
Биткойн - новата интернет валута
Виртуалните валути - благонадеждност и бъдеще
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #18 -: (Неделя) 15 Септември 2013, 05:53 »

Както винаги в бг медиите пише глупости. Журналистите никога не разбират ни най-малко това, за което пишат.
Тия пари и на мен ми се виждат идиотски.
Сигурно някой със силен гръб ги промотира.
« Последна редакция: (Неделя) 15 Септември 2013, 06:06 от Tangrata » Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2731
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #19 -: (Понеделник) 16 Септември 2013, 16:21 »

Уфф..Не съм съвсем по темата,ма Страшку да прецени кво да прави..

Тангра,хелп.. Smiley
Някви дефиници за субпространство и хиперпространство,ама на разбираем език.. Roll Eyes

Изобщо,който може да ми помогне ще съм му благодарна.. 
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #20 -: (Вторник) 17 Септември 2013, 17:48 »

Някви дефиници за субпространство и хиперпространство,ама на разбираем език.. Roll Eyes

Субпространство - фиу, хиперпространство - фиууууууууууууууууууууу  Grin Grin Grin Grin Grin

П.С. Страшку, трий, ама не се сдържах 
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2731
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #21 -: (Сряда) 18 Септември 2013, 15:42 »

Ми баш у 10ката си!

Именно поради наличието на опцията"фиууу",искам да си разясня понятията..Щото...Май тва "фиуууу"в субпространството,ми прилича на кошмар с екзестенциална величина!.....Ако ми е правилна идеята за субпространство де..Та за тва питам.
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #22 -: (Сряда) 18 Септември 2013, 20:47 »

Абе не знам нищо по въпроса, но самият термин субпространство ми звучи като някаква част и идея си нямам защо, но сякаш има изкуствен привкус...

А хиперпространство от камарите фантастика, която съм изгледала е когато джъткат космическите кораби в хипертунели за по-бързо придвижване из галактиките, тва червеевите дупки...

Това някой наясно с физиката или по скоро с астрофизиката трябва да ти го разясни  Grin.
Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1199
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #23 -: (Сряда) 18 Септември 2013, 21:18 »

Grin
За да не се кахърите,най бързата скорост за сега, е тази на мисълта(а за да я постигнете ви трябва?-тяло).А за да не се патнете/размажете някаде, ви помагат инстинктите.Ако имате въпроси,моля към 777.Не знам дали е тел.
Та? Навярно имаме още неща, в ръкавите,ма времето ще покаже. А как се изразяват фантастите си е тяхен проблем, а или учените, ма само зеят(от мерак).
 hi
П.с. За сведение питайте Вещичка-"Ай сиктир бе,вий сте луди, аз не стъпвам по земята"
Тя са метлосва между бая корави неща(без да и се налага да се изчегъртва),ма на тука си е, и е жива и здрава.
А работата в бъдещето,ми се струва нещо от рода-хей ръчички,хей ги две!!!
А и жените се разфърчават, по-после.
« Последна редакция: (Сряда) 18 Септември 2013, 21:29 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #24 -: (Вторник) 08 Октомври 2013, 09:14 »

Днес ставаме свидетели как производствени и оперативни дейности се оптимизират непрекъснато, благодарение на напредъка на технологиите. Автоматизацията на бизнес процесите улеснява компаниите, но и поражда сериозни предизвикателства на пазара на труда.  В бъдеще все повече ще се търсят умения и качества, които машините не притежават, и специалисти в области, в които човешкият фактор е незаменим.

Мислите ли, че качества като емпатия, общителност, критична мисъл и социална интелигентност, свързвани с хуманитарните и социални науки, ще са по-търсени в бъдеще в сравнение с тесните технически умения?

Аз мисля, че много зависи за каква работа става въпрос.
В много от професиите не са необходими общителност или критична мисъл ... "социална интелигентност" (каквото и да значи това). Техническите науки, роботизацията и автоматизацията освен че оптимизират човешките дейности, но често и по-качествено извършват голяма част от дейностите. Представете си завод с роботи или машини, не се плащат осигуровки, болнични и отпуска, майчинство или при определени обстоятелства и злополука с фатален или не толкова край. Това би трябвало да се приеме от рационалната гледна точка, не като ненужност на хората, а като много дейности, които е желателно дори да се извършват от машини.
Така в крайна сметка ще остане една администрация или съвсем редуцирана организация, която да се води за управляваща всяка държава. Както изкуствата и спорта. (макар че за спорта последно нали имаше един филм за роботи-бойци-боксьори ...Smiley)
И така, аз се надявам надявам на едно интересно бъдеще.
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #25 -: (Сряда) 30 Октомври 2013, 21:32 »

Работа няма и няма да има

Относително доскоро очаквахме, че поредната технологична революция, чиито свидетели сме, носи единствено благини. Скептиците и песимистите не се чуваха в общия хор на възторжени мнения, а тези с по-силен глас ги обявихме за врагове на прогреса. Напразно. Всяка революция е драматична в социално отношение, поне исторически досега е било така. Може ли сегашната система на управление,

производство и разпределение да овладява тази драма, да намали негативните социални последици?

Нашето мнение е, че не може, а и не си го поставя за цел.

Какво толкова страшно се е случило? Например това, че икономиката, основана върху новите технологии, влиза в противоречие със ситуацията на пазара на труда, който изостава от бързите промени в начините на производство.

Не за първи път, нито ще е за последно, цитираме своите идейни и буквални врагове, когато в техните думи се съдържа здрав смисъл. Така например един от главните гробокопачи на Руската революция 1917-1921, Владимир Ленин, през 1913 г. пише, че „за революция не е достатъчно низшите класи да не искат този си начин на живот. Нужно е и управляващите класи да не смогват да управляват както са свикнали“. Днес ситуацията е точно такава: народът не иска благосъстоянието му да пада на фона на развитието на новите технологии, а управляващата класа в стремежа си да използва всички изгоди на същите технологии, почва да изпуска кормилото на мениджмънта. Получава се революционна ситуация, от която обаче народът не е в състояние да се възползва поради разделението си на електорати, на етноси, по други маловажни в едър план признаци и щения.

Капиталистите и политиците – напротив – усещат изплъзващия им се контрол и вземат мерки. Често те изглеждат „отдолу“ като неадекватни, глупави, некомпетентни и голяма част от тях наистина са такива. Важното е обаче да не забравяме – управляващите класи гледат да наредят нещата удобно за тях, а не за всички. Лишенията в долните етажи на социалната пирамида ги вълнуват дотолкова, колкото недоволството там да не прерасне в организиран бунт.

Изследователите на американския пазар на труда постоянно стигат до едни и същи изводи: финансово-стопанската криза продължава, но печалбите на корпорациите растат. За сметка на какво? Не благодарение на абстрактни „работни места“, а вследствие на нарастването на продуктивността на служителите „с опит и навици“. При това производителността на работата им изпреварва динамиката на ръста на тяхното заплащане.

Доскоро беше прието да се мисли, че технологичният прогрес е изгоден поне на добре образованите хора. Само че и тук се появиха сериозни съмнения. Високотехнологичната икономика дава ясни симптоми, че престава да се нуждае както от нелегални работници без образование, така и от служители с дипломи.

Ерик Брюньолфсон и Андрю Макафи в книгата си „Надпревара с машината“ („Race Against the Machine“) твърдят, че сме на прага на ситуация на обезлюдяване в много области на човешката дейност, например услугите на преводачи от един език на друг, юридически консултации – все квалифицирани и високо платени професии.

Мнозинството икономисти все още не вярват, че стопанският ръст може да е съпроводен от понижаване на жизнения стандарт. Според тях това е „неправилно“. Фактите обаче говорят друго. Например, че прогнозирането на бъдещето въз основа на практиките на миналото умножава грешките, вместо да даде яснота какво да се прави. Технологичният прогрес изобщо не е задължително условие за автоматичното увеличаване на доходите на работещите.

Сложното е, че технологиите провокират нелинейно развитие на процесите и явленията в обществото. Затова прогнозите са толкова трудни. Следвайки линейната логика, днес пътуването от Европа до Америка не би трябвало да отнема малко повече от един час. Но… свръхзвуковите пътнически самолети като „Конкорд“ са спрени от експлоатация, пък и никога не са били масов транспорт поради скъпотията им. Време се губи на самите летища заради проверки от страх пред терористи. Позитивният момент тук е, че все по-рядко се налагат подобни пътувания, след като много неща могат да се свършат през интернет за секунди и минути. Освен ако не ни измамят във виртуалното пространство. Освен ако не ни трябва нещо съвсем материално като храна или облекло или сложен уред – все някой трябва да го достави физически.

Физическите доставчици пък вече разполагат с доскоро възприемано като фантастика средство – компютърно управляван автомобил. Какво ще се случи, ако тази технология на автопилотите стане масова? Какво би я спряло да стане масова? Няма причини автоматичното транспортно средство да не бъде по-икономично и по-безопасно. По улиците и шосетата няма да има задръствания или поне ще са десетки пъти по-редки, драстично ще намалеят катастрофите. Звучи чудесно? Не и за шофьорите на автобуси и камиони, които са милиони.

И когато до всеки достигне простата истина, че работа няма – какво правим?

Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 31 Октомври 2013, 07:20 »

И когато до всеки достигне простата истина, че работа няма – какво правим?

Ми то е лесно, продължаваме делото на лудитите и сме в джаза или може би в шеруудската гора щот в нашата дърветата са на превършване  Grin.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: