Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Bedini SG - дискусия  (Прочетена 2463 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен peppone1
Hero Member
Публикации: 531

« Отговор #15 -: (Петък) 04 Септември 2015, 07:23 »

Хванал съм се за тригерната намотка защото не вярвам този мотор изобщо да се завърти, но ако ти си сглобил тази машинка, би ли споделил какви са резултатите? И колко време ще работи този мотор веднъж захранен само с добре зареден акумулатор на празен ход, т.е. с отворена тригерна намотка, така че акумулатора да не се зарежда и втори път натоварен, със затворена намотка както си работи по принцип машината. Дори във втория случай времето на работа да е по-дълго, тези шокови токове ще скапят батерията за нула време. Моето теоритично мнение е че във втория случай мотора ще работи по-кратко или наравно с първия път, съобразено също и с цикличното зареждане на акумулатора и за да е напълно точен резултата, машината трябва периодично да се запуска по график докато изтече годността на батерията, а това може да са месеци и години. Смятам този мит за разбит, очаквам следващото издание за да оспамя и него.
Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #16 -: (Петък) 04 Септември 2015, 07:46 »

Искаш да кажеш, че нарочно спамиш с простотията си, за да размиваш информацията? Или нещо не съм разбрал?
Активен

Неактивен skeleta
Newbie
*
Публикации: 8

« Отговор #17 -: (Петък) 04 Септември 2015, 08:27 »

Пепоне, направо съм без думи!!! Бившия ми шеф имаше един любим виц за един овчар и една сватба, и ......... айде да не продължавам. Та в конкретния случай предпочитам да вярвам на очите си отколкото на тебе. Че се върти яко няма да го коментирам, има достатъчно клипове из  нета че да ти снимам моя генератор. Дали зарежда в повече: Моя все още не, защото е с малко бобини и ми се размиват сметките. Но на Жоро зарежда яко и то много бързо. 90ач акумулатор го зареди за малко повече от час.
 Аман от теоритици!!!
 Всъщност от преведеното от Форум ми дойде нещо наум и като имам време ще го пробвам. В тоя генератор не е важна честотата а височината на импулса и затова може би с кондензатора ще е по-ефективен, но само пробата ще покаже.
 Благодарности на Форум за превода!!!
Активен
Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #18 -: (Петък) 04 Септември 2015, 13:43 »

Искаш да кажеш, че нарочно спамиш с простотията си, за да размиваш информацията? Или нещо не съм разбрал?
Ще разбереш! Само посмей да пуснеш още една такава тема за СЕ да видиш какво ще ти се случи. Всеки противник срещу каменните закони на физиката и науката като цяло ще бъде безмилостно нападан от мен, прошка няма да има. Ръкавицата е хвърлена.
Апропо: Защо всичките машини за СЕ са сложни и работят чрез трикове, както казва самият Бедини? Явно в триковете е разковничето, но природата няма как да надхитрим, можем да излъжем само себе си. Много факти не бяха взети под внимание, а само плюсовете. Струва ми се че тази машина е незавършен проект и самият Бедини е оставил задачата на любителите да докажат теорията му. Едно че няма практическо приложение, друго че се насърчават начинаещите че в името на науката финансите са без значение, което е вярно, но само когато дава плодове. Защо не беше одобрена книгата му в онези години, защото липсва категорично заключение от автора, с бележка от проведените тестове в дни, часове, минути и секунди. След като теорията може да ни отговори, нужно ли е да практикуваме безсмислени играчки, освен ако не искаме да изучаваме явленията, но много техници са ги изучили преди нас и са разбрали че тези неща не стават.

Благодарности не дължа към никой в свободата си всеки да споделя каквото намери за добре, да прави каквото си поиска, стига да няма комерсиални цели. И още нещо, не мога да разчета документа с офис пакета 2003 и с уиндоуските програми, а всички други документи ги разчита, независимо с каква програма са били написани. Може ли нещо да се направи, да се копират в друг уникод ли, не знам?
Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #19 -: (Петък) 04 Септември 2015, 13:53 »

Пуснал съм сигнал към модератор.
Активен

Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #20 -: (Петък) 04 Септември 2015, 14:47 »

Търсиш подкрепа от модератор ли? Е, ако не искаш да участваш в битката, ще приема че си се предал, но-о-о-о както казваше един бивш съфорумник от истината боли. Щом тъй упорито вярваш в нестандартното, защитавай се, имаш безброй магнити и показваше безброй експерименти с тях, би могъл да експериментираш и с тази машина. Ако нямаш необходимите знания и не искаш да научиш и избягваш спора, то тогава каква е целта на тези теми? Опитваш се нас ли да научиш или себе си чрез нашите знания и моите скромни? Аз също избягвам дискусии с теоретици зубрачи, които едно че нямат практика, друго че и не мислят. Все пак тъй като съм що годе полупрофесионалист, понеже ни завърта омагьосаният кръг се получава така че колкото повече изучаваме, толкова повече разбираме колко малко знаем, а виждам че имаш интерес към електротехниката и разполагаш с необходимите материали, а просто те мързи. Но ще чакам в бойна готовност следващото издание и лесно няма да се предам, веднъж те разбих с машината на Лийдскалин, но тогава не се предаде, и избяга и завоюва друга територия, но воинът винаги се връща на бойното поле. Пожелавам ти да изучиш основите на електротехниката за да разбереш че учените не пасат трева и техниците които строят работещи машини го правят за благото на народа, защото и те се топлят с електрически печки и климатици и се къпят с топла вода от бойлери нали? Задай си въпроса, защо толкова малко техници проявяват интерес към темата за свободна енергия?
« Последна редакция: (Петък) 04 Септември 2015, 16:21 от peppone1 » Активен

Неактивен kikaha1
Newbie
*
Публикации: 13

« Отговор #21 -: (Събота) 05 Септември 2015, 00:16 »

Уважаеми pepone1, виждал ли сте някога със собствените си очи т.нар. Свободна енергия? Съдейки по коментарите ви в темата - навярно не. Но тя съществува, аз лично съм виждал как крушка светва в ръката на човек който няма никакъв контакт с конвенционалната ел. мрежа. Виждал съм с очите си и още много други необясними за науката неща, затова и чета тоя форум, и подобни нему, именно защото са неконвенционални и могат да дадат приемливо обяснение на неща за които официалната власт/наука нямат адекватен отговор. Признавам си, физиката и в частност електротехниката са ми на ниво 8 клас, нямам никакви претенции да разбирам от тея неща, но виждайки вашата грамотност в тая сфера, не мога да разбера защо досега не сте направили реплика на въпросната машина, и въз оснава на нея да коментирате в тая тема - кое как работи или не работи.  hi
Уважаеми форум , не се връзвай на всеки нереализирал се специалист/мислител/философ. Знам какво е да даваш безусловно и безвъзмездно от себе си, колко много време, енергия, ресурси ти коства всеки един проект, и накрая все има по някой недоволен.  
Трудно е да обясниш на стария ескимос че в по-голямата част на света деня и ноща са по 12 часа, а не по 6 месеца както при него. Това не отрича възможноста, някъде, на неизвестно нам място денят и ноща да продължават цяла една година, а защо не и по 5. Нали?  hi
« Последна редакция: (Събота) 05 Септември 2015, 00:27 от kikaha1 » Активен
Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #22 -: (Събота) 05 Септември 2015, 13:32 »

Никога не съм отричал свободната енергия, която се извлича от околното пространство и има още много полета за изучаване, но не и тези машини, които са изградени и работят върху базови закони на електротехниката и се опитват да ни кажат тази наука пет пари не струва. Не съм изготвил машинката защото съдържа скъпи материали и в края на краищата не върши никаква работа. Аз също съм виждал с очите си как един фазомер свети в ръката на техника. Но освен да светне една 25W крушка и да се задвижват детски играчки във малък воден басейн, по-сериозна работа поради земното съпротивление не може да се извърши.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #23 -: (Неделя) 06 Септември 2015, 01:09 »

peppone1, разбрах че си мизерник. Не е нужно всеки път да ми напомняш, че нямаш пари за 3 в 1. Освен, разбира се, ако не си просиш да ти спонсорирам изгладнялото семейство.

Ето ти нещо, специално за теб, което можеш да си направиш с левче. Много добре ще ти онагледи неща за намотките, които някак ти убягват.

https://www.youtube.com/watch?v=oB1gslDaeS4

Части от Лего-конструктор, като колелото има зверско триене (спрямо мащабите на системата). Магнити на колелото. Ефектът е много слаб, така че са нужни три намотки с желязна сърцевина, за да се постигне самозадвижване.

Както обяснява човека, цялата идея е да има смяна на полюсите в правилния момент, така че въртенето на колелото да е продукт от един магнитен цикъл, саставен в едната си половина от сили на привличане, а във втората - сили на отблъскване. Понеже това не може да се направи като хората механично, трябва да се направи електрично.

Не обяснява КАК е направена намотката. Споменава единствено, че е ДВОЙНА НАМОТКА, и има ТРАНЗИСТОР.
Тъй като целта й е да обръща полюса на лицевата страна на бобинката, предполагам, че транзисторът е преходния момент между двата слоя, намотани в обратни посоки. Казва, че единия от двата е ПО-ГОЛЯМ.

Но подробностите може да са ти за домашно, да има с какво да се занимаваш, докато го откриеш.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #24 -: (Неделя) 06 Септември 2015, 01:37 »

Предлагам ти, ако ще го пробваш, да пробваш с махало. С една бобина точно отдолу в средата. Има по-малко възможности за грешки и е по-чиста постановка.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #25 -: (Неделя) 06 Септември 2015, 02:48 »

https://www.youtube.com/watch?v=cgvZiA-HWkw

Правят и играчки. Ето ти махало. Отдолу в кухината на дъното има тъкмо такава намотка - двойна намотка, намотана в две посоки, едната посока по-голяма от другата, преливащи една в друга през транзистор.

Бедини, в неговите видео материали, към които skeleta те насочи, също демонстрира такова махало.

П.П.

Ето още.

https://www.youtube.com/watch?v=PwHgwCTknKM
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #26 -: (Неделя) 25 Октомври 2015, 00:02 »

мне. за триене.
« Последна редакция: (Неделя) 25 Октомври 2015, 00:15 от форум » Активен

Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #27 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 16:01 »

А-ха, дочаках с нетърпение и 3-тата част. А сега стой на линия да посрещнеш обещаният смъртоносен удар или се предай. Първо - изчетох тази глава отчасти и видях същото като в предната и първата част, само че с още повече диоди и транзистори. Каква е консумацията на тези диоди и транзистори, очевидно никой не го интересува. Всяко едно усложняване на дадена схема повишава без изключение и нейната консумация, но именно тук е разковничето, колкото е по-сложно, толкоз по-лесно се оплиташ и като излезеш от лабиринта си видял че обикаляш в кръг. Така както е и при компютъра, енергията за която ни е известно че се движи със светлинна скорост, но когато я впрегнем в могобройните транзисторчета, диоди, светодиоди, памети, процесори и т.н., тази скорост пада до десетки минути, докато потегли някоя бъгъва програма, понякога и часове, докато блокира, а в това време консумацията расте и процесора прегрява поради собственото си бавнодействие и съпротивление. Ето че и тук има "триене", а какво остава за видимата магнитна индукция, от къде ще дойде енергията за електронната схема, ако не от батерията? И какви процеси протичат в един акумулатор, когато го зареждаме с шокови импулси? Каква електролиза ще се осъществи и вместо да имаме 100% за 10 часов заряд капацитет, ние ще получим 10% от капацитета му, а какво става с живота на батерията е друг въпрос. На нито едно от тези явления не беше обърнато внимание, не беше засечено времето на работа на машината, спрямо големината на батерията, въобще нищо сериозно. Много е опасно, когато нямаме основни познания нещо, да почнем да обясняваме алтернативата на това нещо. Да, СЕ съществува, но НЕ Я ТЪРСЕТЕ ПРИ КОНВЕНЦИОНАЛНАТА НАУКА, ЩЕ ВИ ИЗЛЪЖАТ! Но ако се замислим по-задълбочено ще разберем че и свободната енергия не е свободна, докато някой образован тарикат не я впрегне и нея в печалба. И ще стават все повече такива, възползвайки с от невежеството на народа, манипулацията е огромна и не се връзвайте с лека ръка на всичко което ви покажат, ако има такова нещо мафията ще го изтребе до край, разбира се има и много неказани технически подробности в електротехниката  които никъде не се изучават, но въпреки това техниците произвеждат тези масово достъпни машинки и най- изученият професор ще се удиви когато види вътре малката хитрост на производителя, а затова мога да пусна такава тема, както в отчасти показах елементарни схеми, които така са обяснени че създават погрешно разбиране при повечето техници, благодарение на които ми се изсмяха и бях изключен от техните форуми, а под техен чадър и от другия алтернативен на този форум в който бях написал не повече от 10 реда.
« Последна редакция: (Вторник) 27 Октомври 2015, 16:06 от peppone1 » Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #28 -: (Вторник) 27 Октомври 2015, 16:57 »

А сега стой на линия да посрещнеш обещаният смъртоносен удар или се предай.

Апффф...
Активен

Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: