Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Студени душове  (Прочетена 3356 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен zinaida
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #15 -: (Петък) 23 Септември 2016, 15:39 »

Само да вмъкна по повод на студените душова , че нещото за което най -силно съм се радвала по времето на моите сухи гладувания ( за сега едва 4 дневни) бяха именно студените душове. Там може би роля за щастието , което се изпитва от допира с ледената вода е опита да се потуши бушуващия в теб огън от изгарянето на ненужните клетки.
Активен
Неактивен Ключарят
Full Member
Публикации: 186

« Отговор #16 -: (Неделя) 25 Септември 2016, 23:47 »

Само да вмъкна по повод на студените душова , че нещото за което най -силно съм се радвала по времето на моите сухи гладувания ( за сега едва 4 дневни) бяха именно студените душове. Там може би роля за щастието , което се изпитва от допира с ледената вода е опита да се потуши бушуващия в теб огън от изгарянето на ненужните клетки.

:)))

Забелязал съм, че Форум в миналото обичаше да флиртува с един интересен процес в Мирозданието, който има своите плюсове и минуси - макар да не съм го обсъждал публично. Умишлено да се втурнеш в един дуален режим на Съзнанието, поляризиращ и привличащ противоположните аспекти в живота си. Когато сами експериментирате с Ин-Ян аспектите по този начин, ще чувствате една неописуема радост от тяхното евентуално сливане! :) В цитата от zinaida - сухият режим за тялото дни наред и последвалата вода за него.

Разбира се, че трябва да се вземат и други проявления от живота й, защото едва ли zinaida е била в прекомерен Ян режим на съществуване, подсилвайки разликата в потенциалите до онова опасно ниво - при което в най-лошия случай може да доведе до смърт, защото както съм писал, че и виждал - Ин не може без Ян и обратно. Настъпва анихилация.

Ето защо Инеядата, спирайки храните - задължително трябва да се отвори и да приема, т.е. да проявява Ин аспекти в други направления (в това число и да се грижи за всяка клетка в себе си), както и да намали прекомерния Ян поток, защото тялото първо ще се обади, когато разликата започва да става опасна за живота на съществото. Първият слой, който ще загубите - е физическото тяло. Ако продължавате в този дух скоро и него няма да го има. :D

По-велико за мен винаги е било да бъдеш в отвъд дуален режим (а не да се люшкаш между полярните състояния), хармонизирайки и рафинирайки Ин-Ян потоците си и активно проявявайки ги. За отгледания със западната парадигма човек това изглежда по-трудно, защото се иска Вие да създавате разликата/движението Съзнателно, а не да чакате външни стимули/реакции да Ви провокират, за да проявите най-доброто си. Ако не го направите, достигате до състоянието на неутралитет и покой - което според мен беше плашещата реалност за миналия Форум, и затова той предпочиташе движението и динамиката пред смъртта. :) Може и да греша и да не е била това причината.

И двата подхода на съществуване могат да доведат до развитие или смърт. Което е прекрасно! :) От едно ниво нататък обаче не виждам как ще успеят първите, без да преминат на втора предавка. :)

~~~

zinaida, може да споделиш опита си с гладуването в тази тема. Определено ще е полезно за другите да опишеш физиологичното си и психическо състояние преди гладуването, както и какви храни си консумирала, евентуално що за характер си и как преминаха тези дни на ментално, емоционално и физическо ниво. :)

4 дни на сухо въобще не са малко. Вярно, че лятото при над 30 градуса си е по-тежко - но си е постижение и в двата случая, така че не виждам защо присъства думата "едва". :)

~~~

Продължавам си с миксовете от студено-горещи душове и въобще няма и да спирам. :))) Както обикновено - никакви боледувания от страна на Ключарчето, но пък да взема да отбележа публично нещо важно: всеки път, когато гадовете пръскат с Чемтрейлс и през прозореца си отворен уловя с вдишването си даден вирус - следва или болка в гърлото и отшумяване, или направо стига до милото ми дантиенче, придружено с известни спазми и разстройство 2 пъти в рамките на 1 ден, след което съм свеж и нищо ми няма. Това се случва не повече от 3 пъти в рамките на една година.

Активен

Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: