Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Втората Световна война - забранената история  (Прочетена 1484 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен trustno1
Sr. Member
Публикации: 351

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 02 Октомври 2014, 11:14 »

форум младеж ....мога само да сложа емотикон фейспалм...ама не виждам..
ти си само за профайлър..

нещо ми се струва че се взе насериозно )))браниш си темата ли  ?нЕма ядове няма да пиша в нея.Първо научи правописа...после отправяй критики плс.Моля те.Как бързо ме прецени.Шматка.

Първо аз съм интровертен - можеш да провериш думичката в уикипедия,щото се съмнявам да знаеш какво значи това и искрено се ядосвам когато срещу себе си имам човек с голямо самочувствие без покритие.Знам,че си силен тук на думи ,но в живота вероятно работиш за 500лв (в което няма ,лошо) всеки работи за да се храни,но с тоя снизходителен тон,моля ти се.С децата и внуците..мой човек.

пак ще ти отговоря по темата

Ето ти бърз и последен аргумент  "Принудителна Стерилизация" Не по цвят на кожата а по физически и психически недъзи"

Кога започва Huh?Huh?Huh?Huh? 1909г ,Което значи автоматично,че първа и втора световни войни са просто стъпка към планът за баланс на планетата( възможно е и да е експеримент,на тия другите,влечугите)

Всичко е планувано ,още преди Хитлер да ходи под масата...не му гледай неговите речи нищо няма да видиш,гледали са ги толкова хора,търси там където не се търси.

Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 2926
xaumana@abv.bg

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 02 Октомври 2014, 13:03 »

Поднасям извинения  форум.Обичам да пиша България с голяма буква.

Разбирам. Аз също бих искал да пиша "България" с голяма буква - точно поради това я пиша с малка буква. Пиша "България" с малка буква от уважение към България. За да разгранича двете неща, за да не се смесва онова, което е, с онова, за което е родено да бъде.

П.П.
trustno1 със сигурност рано или късно ще се ориентира относно ситуациите и хората, защото е заложено в развитието му.. и дотогава дребнавите му заяждания не заслужават коментар. Неведнъж обаче повдига въпроса с правописа, и въпреки че темата въобще не е за това, тази забележка заслужава да й се обърне внимание. И това има общо със забележката на Sergo.

Българският език е последното нещо, което ни остава за гордост в крайна сметка. Само че, trustno1 ще бъде абсолютно прав, ако отбележи отново, че българсият език многократно е преправян, осакатяван и е целенасочено унищожаван (заедно с цялата ни култура, и историческото ни и археологическо богатство) и умишлено върху му се издевателства с целенасочена безстопанственост.

Така че не стига, че само езика ни остана... ами на всичкото отгоре той не е в оригиналната си версия и отдавна не е онова, което едно време е бил.

Лексиката на определени други държави, които са фаворити на силните на деня, се обогатява и развива всекидневно, и се разпространява и внедрява в чужди култури по целия свят. Аз съм на мнение, че езикът и хората (българския народ) трябва ДА СЕ ПРИБЛИЖАТ ЕДИН КЪМ ДРУГ, че езикът и хората трябва да ВЪЗСТАНОВЯТ ВРЪЗКАТА СИ.

И след като "Времето е в нас, и ние сме във времето", то очевидно е, че лексикалната еволюция на българския език следва ХОРАТА. А не обратното. Аз няма да съм човека, който ще спазва рамките на една манипулирана система, няма да съм човека, който ще се съобразява с норми, посатвени над него.

Аз съм на мнение... че след като всекидневно упражнявам българския език, след като съм един от по-големите ползватели на това средство за комуникация, то значи АЗ определям нормите. И езикът се променя заедно с мен - тоест заедно с хората, които го използват, а НЕ заедно с отвратително архаичното културно министерство, което никога няма да се промени за по-добро.

Не само че ми е през дедовия за провописа, заради това че аз, като активен комуникатор, определям нормите.. а не те мен... Ами на мен не ми дреме много и за думите като цяло.
Забележи, trustno1, че една от болестите на съвременния свят е липсата на връзка с реалността. Вместо да се обсъжда емпиричната реалност, тя се заменя с думи, след това се говори за думите и се обсъждат думите, а не емпиричната реалност.

Да, разбира се, отстрани изглежда, че аз се хващам за думите винаги. И това е естествено - защото, за да развенчаеш всеобщата летаргия, трябва да разкъсаш думите, защото ДУМИТЕ са лицето на летаргията, те са фалшивия заместител на емпиричната реалност. Лиши заспалия от думите му - лишаваш го от илюзиите.

Изключение прави meander - при него от думите често не остава и следа, и вместо да отрезви, той оспива още повече.

Така че е безпочвено да ми правиш забележки за правописа. Всъщност... аз нарочно прецаквам краткия и пълния член. Когато искам мисълта да протече плавно и бързо, ползвам кратък член, а когато искам мисълта да протече по-бавно, задълбочено, и стъпка по стъпка, ползвам пълния член. Защото съображенията ми са съвсем други, а не да се харесам на някой си даскал по литература... Харесал съм се на достатъчно даскали по литература през живота си, за да съм се освободил от лексикално нормиране.

Отрезвил съм се е за истинския образ на България, който се пише с малка буква.

« Последна редакция: (Четвъртък) 02 Октомври 2014, 13:08 от форум » Активен

Per aspera ad astra - Свирепа вяра, смегчена от мъдростта на науката, е ключът!

june1900blog . wordpress . com
Неактивен trustno1
Sr. Member

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 02 Октомври 2014, 13:52 »

чудно що ли оригиналния български език е руски с мягкий знак  ))
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 2926
xaumana@abv.bg

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 02 Октомври 2014, 14:31 »

Ето ти бърз и последен аргумент  "Принудителна Стерилизация" Не по цвят на кожата а по физически и психически недъзи"

Кога започва Huh?Huh?Huh?Huh? 1909г ,Което значи автоматично,че първа и втора световни войни са просто стъпка към планът за баланс на планетата( възможно е и да е експеримент,на тия другите,влечугите)

Всичко е планувано ,още преди Хитлер да ходи под масата...не му гледай неговите речи нищо няма да видиш,гледали са ги толкова хора,търси там където не се търси.

Все пак спазвам някакъв ред, trustno1. Всичко тук е разделено на теми, раздели и прочие. Това според мен е много грешно и вредно, ако се преследват образователни цели... и съм се опитвал да го поправя във времето, но без задоволителен успех за сега (поради различни причини). Така че нямам избор, освен да се впиша в правилата на една форумна система.

Но да - време е да говорим и за това, за което напираш, то е по темата. Но това ще стане когато аз самия имам и времето, и вътрешната нагласа да го направя. Междувременно форумната организация се опира на теб като пълноценен участник в нея да поемеш своята собствена щафета в този процес, и да напишеш първата си по-съдържателна публикация в свой стил и със своя информация, представяйки своя собствен принос към всичко това.

Защо започнах с публикуваното до сега в темата? Защото социалната реалност в това ограничено интернет пространство (xcombg.net) налага определени съображения. Всяко пространство си има аудиторията, и всяка аудитория си има своя образ, етапи на развитие и вътрешни случвания. Тук (което не е уникално само за това място) има силна поляризация в политическата сфера... и ако искаш някой да те разбере... ако искаш да повлияеш над информираността на читателя... ако искаш да му подариш разнообразие, и различна гледна точка, в името на добруването на неговата култура... трябва да го направиш интелигентно, тоест съобразявайки се със съответната социална среда.
Така че реалностите тук налагат представянето на различната гледна точка, която отсъства - про-нацистката и про-фашистката, за да се ПОПРАВИ изкривената картина, идваща от про-социалистическата гледна точка, която от толкова време се изсира тук и после отново се яде.

Вече съм споменал всъщност за ролята на... така да ги наречем "извънземните". В тази тема, към която мисля вече те насочих. Проблемът с тази тема е, че твърде малка част от активната аудитория тук са достатъчно запознати с английския език, така че те нямат достъп до изложеното там. Аз от своя страна нямам капацитета да преведа целия интернет.

В темата мисля става ясно, че названието "извънземните" е неприложимо в действителност. Така-наречените колективно "извънземни" не могат да бъдат колективизирани по никой признак. Различните от нас раси, с различните си култури, следователно нужди, следователно мотивация, и следователно намерения, се намесват по МНОЖЕСТВО начини, много активно в съвременната ни цивилизация, КАКТО и в цялата история на цивилизацията ни, и е почти невъзможно да се определи коя крупа кога и по какъв начин се е намесила в исторически събития и с каква цел.

В различни теми из форума говоря много и подроно относно тези конкретни различия. В горната тема, към която те линкнах, обаче споменавам конкретно за големите и значителни намеси на различни от нашата раси в КЛЮЧОВИ ЗА ЦЕЛИЯ СВЯТ моменти.

Не е достатъчно да кажеш, че Хитлер е "извънземна разработка". Не е достатъчно да кажеш, че Хитлер е "еврейска ционистка разработка". Не е достатъчно да кажеш, че Хитлер е "илюминатска разработка". Защото това би било дезинформация. С други думи - не е достатъчно да споделиш публично факта, че все още имаш лична представа, която само частично засяга темата.

Има голяма нужда от отговори.

Както многократно посочих, шест-часовия материал, причина за тази тема, е ценен в конкретна светлина, и тя е повече политическа. Например ти забелязваш, че в материала не се споменава за летящите чинии, които унищожават цяла ескадрила от нацистки панзери при битката при *урск, след което цялата война се обръща в ущърб на нацистка Германия до самия край. Летящи чинии, които нито нацистите, нито комунистите разпознават като свои. В линкнатата тема ще прочетеш за това и ще изгледаш и материала.
/между другото мисля, че голяма част от онези линкове вече не са валидни... за няколко месеца много неща бяха изтрити, но винаги споменавам - който има интерес, мога да пратя всичко по мейл ако линка вече го няма/

Какво значи това? Това, trustno1, означава, че Хитлер е разработка на едни извънземни групи... и в същото време ДРУГИ извънземни групи - чужди и на комунистите и на нацистите - го провалят. Това е много по-заплетена завръзка и не могат да се правят обобщителни и твърде кратки констатации.

Забележи също така, че СЪЩАТА тази неразпознаваема група извънземни има и други намеси:
- помагат на Александър Велики в Близкия Изток, без тяхна помощ е нямало да може да мине оттам.
- отравят Александър Велики в момента на най-големия му връх.
- помагат на Наполеон да стане император.
- спират възода му в Москва (летящи чинии унищожават цялата му армия там и изпепеляват града).
- отравят Наполеон по-късно.
- помагат на Хитлер да стане император за 6 години.
- спират Хитлер в момента на най-големия му възход при *урск и обръщат потока на събитията, унищожавайки империята му.

- събарят стените на Йерихон, помагайки на евреите

- намесват се дори в Балканската война... цели полкове с войници изчезват, отвлечени преди сражението си с турски части на турска територия.

С каква цел? С какви последствия? От кого? Защо? Всичко това трябва да се сглоби.

Можеш ли да кажеш също, че евреите са фаворизирани от извънземна група? Разбира се... Но кой народ НЕ Е? Тогава.. ако всяко голямо нещо на тоя свят е фаворизирано от някой по-нагоре, то значи везните са наклонени в много различна от посоката, която на пръв поглед се описва от бързите кратки мнения по форумите.

Можеш ли при това положение просто да ходиш наляво-надясно и да сееш елементарни констатации? Не.. Преди да можеш лесно да сглобиш и да изложиш нещата, ти първо трябва да образоваш аудиторията, голяма част от която не разполага с предварителните познания по нужните теми, за да разбере последствията от взаимното противопоставяне на различните извънземни групи една на друга.

Преди това с други думи трябва да публикуваш много други неща... обръщайки внимание на много други свързани въпроси... дори и на някой да не му прилича тези въпроси да са свързани.
« Последна редакция: (Четвъртък) 02 Октомври 2014, 14:38 от форум » Активен

Per aspera ad astra - Свирепа вяра, смегчена от мъдростта на науката, е ключът!

june1900blog . wordpress . com
Неактивен trustno1
Sr. Member

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 02 Октомври 2014, 14:42 »

Един приятел съконспиратор се изрази много правилно.
Ние си мислим че масони и илюминати са мозъците на всичко.Не.

Те са просто мениджърите.Разбира се 10пъти  по-умни от са средностатистическия човек.Но си имат господарчета.Така че the chasing продължава...Евреите са предпочитаната раса,защото са древна раса...по-древна от всички други и съответно имат голям житейски опит.Умни са,навсякъде са.Мисля че с терорима се получава така.Сащ казват има терористични клетки тук и тук.А,всъщност е обратното.Има еврейски клетки тук и тук.Всичко друго е парлама и за пред обикновения човек...да вярва да различава добро и лошо.
Всъщност от всичко което прочетох и гледах до преди 1 година - виждах Ясно концентрирано зло(в лицето на терористите-чалмите) и ясно и концентрирано добро и хуманно (в лицето на Сащ и ЕУ)
Но...всъщност винаги съм знаел ,че арабите не са толкова гадни колкото ги изкарват,защото те също са древна нация или супер етнос.Тогава ?Сещам се за един еврейски обичай...при сватба ,увиване на чаша в кърпа и чупенето и чрез настъпване и се замислям...не е ли по-лесно просто да я изпусне на земята,нали водата така тече свободно а водата е символ на живота.
Но не ,те дори в религията са си преценили всичко.И си мисля друго.Когато Хитлер е искал да ги изтрие от лицето на земята....мисля че колкото и фантастично да звучи...просто те са се провинили пред господарите си и затова всичко се е объркало така тежко.Защото както по-горе споменах те са били мениджърите на тия които управляват света.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: