Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лична "опитност"  (Прочетена 2113 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1778
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #30 -: (Събота) 25 Юли 2015, 19:03 »

Grin
Dorssay
Цитат
Респективно това би трябвало да означава , чи ти ги правиш тези разлики ? Похвално , изключително съм доволен от възможността да се докосна до такова възвишено Съзнание като твоето.
Значи се налага да ти обърна внимание.Знание и съзнание са различни неща.Някой ден ще ги различиш.Нещо подобно е на майстор и професор,ако ме разбереш.
Цитат
Ако е някаква форма на шега - е едно. Ако е някаква форма на парадиране с безкомпромистност , то тогава бих споделил (доколкото пак повтарям , обекта на това действие съм аз) че предпочитам "духането" да е отпред и по възможност без да използваш ръцете си.
Явно не си наясно с феномена палене на свещ.Няма да те уча.Но и съм безкопромисен към личното си пространство(имам причини),макар и под "благовидния" повод с палене на свещ.Нищо лично.
А ако си сериозен с духането,ще предоставя тая част на драконката(огнена е), която ми е душа.Ма надали ще си доволен,а тя ще се хили бая на акъла ти.
 Undecided
П.с
Цитат
Колко хора си убил до момента , или поне върху колко си изпробвал умението на "поразяващата ръка[/b]" ?
Grin
Свещенна простота.
Тоя който го може правилно, не го прави никога.Не мога да гледам кръв.И неща.Но ако се наложи по правилата,мога да мина през бая,даже и няма да разберат какво е станало.Знанието Да е живо в нас.Нямаш си представа колко е тежко да можеш бая неща,и да спазваш правилата.Чувал ли си за тигрова лапа?Дадена ни е от барса.Защо Българите не им пука и си траят.Щото могат.
« Последна редакция: (Събота) 25 Юли 2015, 19:17 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Dorssay
Sr. Member
Публикации: 264

« Отговор #31 -: (Събота) 25 Юли 2015, 19:12 »

Спокойно , ще я срещнем твоята Драконка с моята Русалка и ще видим , кой -кого .
 Cool
В кръга на шегата , разбира се хи хи хи хи

Наясно съм с феномена "палене на свещ" , както и с още няколко от "Огнените Ритуали" въпреки , че по обясними причини ме тегли към тези на "Водата".
Душичка - какво да се прави.

Но ... сега всъщност си дадох сметка , че си приел репликата ми за "паленето на свещ пред иконата на Св. Меандър" като нахблуване в личното ти простраство.

За да съм обективен ще поясня , че тук имах предвид , че ще те възприемаме като "Светец" , нещо като Светия на кого всички аспекти на битието и небитието са понятни. Естествено , с определената доза хумор , от което чувство явно контакта ти с "Драконката" те е оперирал и ти липсва. И си се взел много насериозно поради тази причина.

Както и да е , това са си твои пхроблеми и не ми е работа да ти давам наклон в кой джоб ще си носиш кесията , в левия или десния. Това си е твоя работа.

Разговора за мен приключи момчето. Обръщай ми внимание колкото ти е необходимо, ако имаш нужда от това разбира се , нямам нищо против още повече , че това ще е още един повод да си натренираш уменията в "Стихийната Магия".
 Cool

Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1778
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #32 -: (Събота) 25 Юли 2015, 19:24 »

Grin
Dorssay
Цитат
"Стихийната Магия"
Моя начин е да си общуваме със стихиите,а ако се получи магия от самосебе си,съм  Laugh
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Dorssay
Sr. Member
Публикации: 264

« Отговор #33 -: (Събота) 25 Юли 2015, 19:29 »

..............Моя начин е да си общуваме със стихиите,а ако се получи магия от самосебе си,съм...........

Мда. Разговора мина в плоскост , която не е повече за обща дискусия във форума. 
Ако сме свършили с надприказването , имаш ли нещо против да продължим по съществото на тази последна тема в страни от хорските очи ?
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #34 -: (Събота) 25 Юли 2015, 19:33 »

Тогава хората са били хермафродити. т.е. не че са имали едновременно мъжки и женски полови белези а , че цикъла мъж/жена е ставал по няколко пъти по времето на един живот.

След това периода между циклите е започнал да се удължава и промяната е ставала през всяка следваща инкарнация , т..е през единия живот е мъж , през другия - жена.

Към момента се приема , че цикъла за такива Души е в порядъка на три инкарнации. например , сега е жена , в следващата е мъж (но с Подсъзнание на жена , или както им викаш Едерас , доколкото в Подсъзнанието се съхранява информацията за минали инкарнации) , а в ...........

...

Наскоро гледах един документален филм за Турция, където показаха, цяло село където хората са хермафродити, също споменаха че има селца в по-рядко населените места на Гърция, където също се срещат такива мелези.
Мисля че селото бе някъде към Анадола, но просто не си спомням името му.
Знаете, че в Лувъра се съхраняват статуетки на Хермафродити, намерени през първи век в Месопотамия.
Историята и легендата разказва, че синът на Хермес и Афродита се влюбва в нимфата Салмакида и тогава боговете го трансформират в хермафродит.
Генетичните мутации и експерименти са известни за Месопотамия и древен Шумер, така че не е изключено все още да има доказателство за остатъка на подобни мелези скрити в необитаеми местности.

Само че, това не е потвърждава в никакъв случай, че ние хората сме били от тези мутанти и че сега те се инкарнират всред нас като *едераси и лисбийки....

Левит: 18: 22-28

22. Не лягай с мъж така както лягаш със жена. Това е  отвратително нещо.

23. Недей да имаш сексуални отношения с животно, за да не се омърсиш чрез това......Жена да не застава пред животно, за да има сексуални отношения с него. Това е противоестествено.

24. Не се омърсявайте с никой от тези неща, защото чрез всички тези неща се омърсиха  народите, които  аз изгонвам пред вас.
25.Затова Земята е нечиста и аз ще наложа наказание върху нея за прегрешенията и, и Земята ще из бълва своите жители.
26. А вие спазвайте моите постановления и моите съдебни решения и не правете нито едно от тези отвратителни неща..
.......
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 811

« Отговор #35 -: (Понеделник) 30 Ноември 2015, 21:26 »

Ще използвам темата за да засегна въпроса за, да го наречем книжно знание.

За илюстрация ще използвам цитат от Кибалион (херметична философия)

Цитат
"Притежаването на Знание, ако не е придружено от проява и изразяване в Действие, е като трупането на скъпоцен­ни метали - безсмислено и глупаво нещо. Знанието, подобно на Богатството, е предназначено за Използване. Законът на използването е Универсален и този, който го нарушава, страда заради противопоставянето си на природните сили."

Ако приемем, че историите на Пинокио и Дороти от Магьосникът от Оз са знание, питането е как това знание може (или не може) да се трансформира в действие? Ако някой иска да сподели мнение за връзката между литературните/измислени герои и човека в 3д плътноста на обитание, моля да се изкаже. За мен си е загадка.
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #36 -: (Понеделник) 30 Ноември 2015, 23:37 »

Цялото това нещо от Кабалион е вредно обобщение. Ето ти пример:

Събирам и трупам знание, и го съхранявам в себе си, без да го пускам навън и без да го демонстрирам, като го ползвам. По този начин допринасям за дефицита на знание в света. С времето всички ще станат зависими от това аз да освобождавам малки квоти знание, и така ще мога да изнудвам целия свят.

Това е абсолютно валидния, доказан и демонстриран принцип на генерирането на нищета и поробването чрез нищета. Примерът просто използва знанието като един от многото видове ресурси в случая.

Кабалион не е кръстен "Кабалион" заради това, че не е коварен.
Активен

Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #37 -: (Неделя) 13 Декември 2015, 11:36 »

форум, като те чета и се чудя защо си сменил "И" с "А" от думата Кибалион. Не прилича на грешка от недоглеждане при писане. Ако искаш може и да не ми отговаряш, не държа да знам.

Активен

Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #38 -: (Неделя) 13 Декември 2015, 12:18 »

Това ми е ясно. Ти по принцип държиш да пишеш, без да знаеш.
Активен

Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #39 -: (Понеделник) 14 Декември 2015, 23:33 »

Знам нивото на форума (xcombg.net) и колко лесно от една подменена буква може да се правят всякакви асоцииации, Ка - Кабала и тем подобни щуротии. Написаното е такова каквото е. 

Писах каквото писах, а вече кой каквито теории иска да си развива, ваш си проблем. bye
Активен

Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #40 -: (Неделя) 04 Март 2018, 14:41 »

Темата е стара, но ще я използвам за да споделя мнение във връзка с едни думи на Рудолф Щайнер.

Извадката е от GA-14 "Пробуждането на душите" - Духовно и душевни събития в сценични картини

превод от немски Димо Даскалов
Нередактиран превод

Също и по отношение на "Пробуждане на душите" трябва да направим
една забележка, която е подобна на тази направена за по-предните мис-
терийни драми. Нито духовните и душевни събития, нито също духов-
ните същества не трябва да се разбират като символични или алегорич-
ни. Който би искал да ги разбира така, за него действителната същност
на духовния свят би останала далече. Също в явяването на изживявани-
ята на мисли /Втора, Трета и Четвърта картини/ не е представено нищо
само като символично, а като действителни душевни изживявания, ко-
ито за участвувайки в духовния свят са също така действителни както
лицата и събитията в сетивния свят. Ако би се касаело за символизъм
или алегоризъм, аз бих се отказал напълно от това представяне. Относно
някои въпроси аз опитах също и този път отново да започна да прибавям
като "Допълнителни забележки" някои обяснения към тези мистерийни
драми. Но както по-рано, и този път аз изоставих настрана този опит. На
мене ми е противно да прибавям такива неща към драмата, която трябва
да говори чрез самата себе си. При замисъла и разработването на драма-
та такива абстракции не могат да играят никаква роля. Те биха действу-
вали тук само смущаващо. Духовната действителност, която е изобразе-
на, застава пред душата със същата необходимост както нещата на физи-
ческото възприятие. При това естествено е образите на възприятието на
духа да бъдат отнесени от здравото духовно виждане към техните съ-
щества и събития. От друга страна трябва да кажа, че начинът, по който
духовните събития застават пред възприемащата душа, съдържа също
разположението и композицията на една такава драма.
Трябва да споменем особено, че музикалните добавки за представянето
на четирите драми са от Адолф Аренсон.

Мюнхен, август 1913 г.
Рудолф Щайнер

Коментарът на Р. Щайнер към мистерийните му драми ме накара да се замисля дали нещата които се пишат и четат в този форум не влияят по някакъв начин на по-чувствителните хора? Чувствителни, в смисъл, четенето да предизвиква "оживяване" на образи в ума и от този сорт неща.

Преди се чудих на акъла на meander, какво толкова има против четенето на книги, но като гледам дискусиите във форума се замислям дали има и нещо друго?
Активен

Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: