Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: за Алиса Брадуно в страната на бялото братство  (Прочетена 3378 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2732
Дата на регистрация 2012-12-12!

« -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 17:07 »

Бе гледам..Доста народец е инспираран от тоя мошеник Алиса Брадуно(Тангра,да си жив и здрав още дълги години,ще те запомня с тва и оня лаф за смирението Grin)..Таа..мисълта ми беше..Имаме тема за религиите,обаче да не забравяме и производните им секти,сектички,братства и сдружения ЕООД от типа на Висарион-чо!На печелившите честито!На мислещите..Заповядайте да си плюем на воля срещу Пешо Дънов-ия и подобните нему гурута,водачи и пастири!
Долу белите нощници,не сме в психиатрично отделение!

п.с.Па и да не забравяме,че сме у 3Д-то,и кой квото и да ти говори,знай,че става въпрос за пари!
Е..в редки изключения целта е предимно точене на енерджи,но в повечето случаи освен че и точат енерджито на овцатаа и стрижат и вълната.При това до кожа.Нема зима,нема лето..Овца е.И да и стане клинч,ще търпи.Нали"бог"така казва! Grin
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #1 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 18:16 »

Ми аз не съм много запозната с учението на Дънов. Та не се наемам да плюя с храчки още.  Grin
И все пак кажете кво му е на Дънов? Кво е направил тоз дядо Коледа? hi-hi1
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #2 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 22:40 »

Един месец преди да си замине Учителят, а Той си замина на 27 декември 1944 година, към 18,30 часа след обяд, бяха дошли трима души от новата милиция на комунистическата власт, с джип, който спря пред салона. Оказа се, че това са трима полковници. Те поискаха разговор с Него. Бяха приети от Учителя и Той води разговор до пианото в салона на "Изгрева" без никакви свидетели, около час и нещо. После те си заминаха с джипа за града.
Втори път дойде същият джип, със същите хора, на 28 декември, когато Учителят си бе заминал и тялото Му бе положено на одъра за поклонение. Дойдоха полковниците, срещат брат Ради и питат: "Къде е Учителят Дънов?" Ради ги вижда, че са вече в униформа с джипа и им казва: "Сега ще ви заведа при Него." И Ради ги повежда в салона, където е положено тялото Му, а около Него са наредени приятели и се прощават с Него. След като тримата оглеждат обстановката, един от полковниците казва: "Закъсняхме, Той се измъкна!" А те бяха дошли да Го арестуват и да Го дадат под съд.
...
Когато с явно огорчение тримата полковници си отиваха, без да могат да арестуват Учителя, чак в този момент ние разбрахме думите Му: "Втори път Христос няма да бъде разпънат."-тоя се има за Ицето бе Grin

Разбрахме какво бе казал много по-късно с думите, които Той изрече на прощаване: "Аз си отивам за ваше добро."
По същото време Той бе казал: "Ако Аз остана, те ще посегнат срещу Мене и българският народ ще си създаде карма, хилядократно по-страшна от еврейската и този народ ще бъде затрит от лицето на земята. Бог не желае това. Бог даде чрез Великия Учител Словото Си и то трябва да се съхрани за идното човечество от Шестата раса."

Галилей Величков (1911-1985), "Заключителният акорд на симфонията за плътта и Духа."
ИЗГРЕВЪТ НА БЯЛОТО БРАТСТВО ПЕЕ И СВИРИ УЧИ И ЖИВЕЕ, Tom 1

"Свободата на българите е дадена от Бялото Братство и ако злоупотребят с нея, да му мислят. Щяха да видят българите свобода, ако не беше влязъл Бог в руския цар Александър II и не му беше внушил да освободи България. Манифестът на руския цар за обяване на войната е Словото на Господа за освобождение на България. Така че българите дължат освобождението си първо на Бога, второ - на Бялото Братство, трето - на руския цар и четвърто - на руския народ."

Петър Дънов, "Българската душа", "Българите и България", Издателство "Астрала", 2000, стр. 187-188.

Аз съм вселен. Вселяването е станало на 7 март 1897 г (стар стил). Това вселяване е станало на няколко етапа.”
Петър Дънов, “Българската душа”, Издателство “Астрала”, София, 2000 г., стр.315 .

"Тук няма никакъв Дънов, а Аз, Господ, който се проявявам чрез неговата душа!"
14.08.1906 г., Варна, Годишна среща на Веригата

Тоя ми  е любим Grin Grin Grin Grin

Между всички проповедници в България аз се различавам по това, че зная на кого служа; че моето учение е Божествено. Аз няма да защитавам това учение, не съм дошъл за това, има кой да го защитава. И който се опълчи срещу мене, ще срещне Бога.

"Преди няколко дни дойде при мене един приятел и ми каза, че някои учени щели да говорят на събрание против мене, против моето учение. Е, тогава те се заблуждават; учение на господин Дънов няма. Следователно ако говорят против учението на Дънов, те са донкихотовци. Има едно Божествено учение, което ми е познато. То е великото Божествено учение за живота; с него аз съм запознат от памтивека."

"Напразно Ме почитат", беседа от Учителя, държана на 3 юни 1923 г. в София

п.п.Не му липсват арогантност и самочувствие на дъртия мошеник.Даже има птретенции именно неговите фантасмагории да единственото "божествено"/разбирай правилно/"учение"[/color].Нагъл,нагъл до мозъка на костите си! Grin

"Вашите отношения към мен са отношения към Бялото Братство, а отношенията ви към Бялото Братство са отношения към Бога. Ще кажете: „Ние познаваме само един Господ.“ Вие имате грешка. Слънцето се познава чрез светлината, но и за нея има един посредник. То е етерът, иначе то ще бъде невидимо. Също така и Бялото Братство е посредник между вас и Бога."

8 август 1920 г., беседа, държана на мъжете в София

Тук няма никакъв Дънов, а Аз, Господ, който се проявявам чрез неговата душа. Вие забравяте, че мястото, в което се намирате, е свято. Засрамете се!

11-ий август 1906 Варна

Плашили са ви, че има ад. Ходили ли сте вие да проверите адът какъв е? Христос ходи и го видя. Той ходи в ада и които бяха в ада, извади ги. Като излязоха из ада, възкръснаха, явиха се на много хора. Убедиха ги, че има оня свят. Христос отдолу ги извади, не отгоре. В Земята бяха затворени, извади ги и ги пусна. Всички тези, които излязоха от ада, са най-умните. Казват: „Още веднъж не влизаме в този затвор.“ Най-умните хора са, които излязоха из ада. Онези, глупавите, които не са ходили, те само търсят парите.
Христос сега държи ключовете на ада, понеже знае, че е опасно.
"Доброто училище", 24-та беседа, държана от Учителя на 28.III.1943 г., неделя, 10 ч. сутринта, София, Изгрев.

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b0/Verigata.pdf

Ми то на тоя простотиите край нямат,ма ако някой го влече,бялото братство е насреща.Тонове забавен булшит.Е има и верни неща,ма те са като купа в сено,на фона купищата плява.
« Последна редакция: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 22:57 от Psyhea » Активен
Неактивен Наско
Hero Member
Публикации: 525

« Отговор #3 -: (Петък) 18 Януари 2013, 16:23 »

Присъединете се към групата Beinsa Douno

http://www.facebook.com/groups/BeinsaDouno/
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #4 -: (Петък) 18 Януари 2013, 16:24 »

Присъединете се към групата Beinsa Douno

http://www.facebook.com/groups/BeinsaDouno/
Ма там го плюят или му лижат дирнико?
Активен
Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #5 -: (Сряда) 17 Юли 2013, 20:26 »

Уфффф....закъснях за купона бре.....Ето нещо и от мен....

..........ще отидете да живеете на Сириус. Там ще прекарате 500 милиони години като стар, още толкова като възрастен и толкова като млад.......... crazy2

Този с бялата нощница, е от един отбор с рьорих и блаватска....БРРРРРРР.....

Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #6 -: (Четвъртък) 18 Юли 2013, 17:02 »

Сириус-Йеховата..

То тия са генетичните ни инженери,така,че ясно що Беинсата им е фен Grin
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #7 -: (Четвъртък) 18 Юли 2013, 18:53 »

Съмнява ме да има живот на сириус. Тая звезда има много кратък живот. И много лоша пропорция на инфра червено към гама излъчване. Прекалено е гореща.
Това означава, че хем е студено, хем има огромни количества убийствена радиация. И е много млада звезда, на 200млн години. То за толкова още континенти няма. Всичко е вулкани и тектоника.

Тия, дето пътуват и из пространството с мислите си, да кажат. Ама никой още не се е обадил с лични впечатления. А имаме във форума пътуващи.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #8 -: (Четвъртък) 18 Юли 2013, 19:12 »

Е да де, ще ходим до там не с физическите си тела, а с духовните...

Ей го мойто духовно костюмче....аз така ще пътувам до Сириус.....

Фешън ли съм.... Laugh
Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен ARRI
Hero Member

« Отговор #9 -: (Четвъртък) 18 Юли 2013, 19:19 »

Сириус-Йеховата..

така,че ясно що Беинсата им е фен Grin

И маша в ръцете им.....и даже айнщайн го рекламира....Абе все са от един кюп....  Grin

"Всички се прекланят пред мен, а аз - пред Учителя от България", казва айнщайн
Активен

Неактивен Deus Romanorum
Full Member
Публикации: 136

« Отговор #10 -: (Петък) 19 Юли 2013, 00:46 »

Сириус-Йеховата..

A, какво общо има " Ориона - Йеховата" ?
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #11 -: (Петък) 19 Юли 2013, 08:07 »

Съмнява ме да има живот на сириус. Тая звезда има много кратък живот. И много лоша пропорция на инфра червено към гама излъчване. Прекалено е гореща.
Това означава, че хем е студено, хем има огромни количества убийствена радиация. И е много млада звезда, на 200млн години. То за толкова още континенти няма. Всичко е вулкани и тектоника.

Тия, дето пътуват и из пространството с мислите си, да кажат. Ама никой още не се е обадил с лични впечатления. А имаме във форума пътуващи.

Абе пич, имаш се за интелигенция па допускаш груби, та да не кажа кардинални грешки! Що приравняваш живота на тази планета с живота на която и да е друга? Защо приравняваш живота само с човека и животното?

Значи по твоята логика ако не мяза на Земята, ако не мязат на хората, то няма живот и точка. Баси праволинейното мислене  Grin Grin Grin...
Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1490
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #12 -: (Петък) 19 Юли 2013, 12:01 »

Защо приравняваш живота само с човека и животното?
Това схващане и аз не мога да го разбера. Преди беше на мода, че Земята е център на Вселената  ...мина тая мода. Сега човекът е център на Вселената...  Undecided
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member

« Отговор #13 -: (Петък) 19 Юли 2013, 15:26 »

Абе пич, имаш се за интелигенция па допускаш груби, та да не кажа кардинални грешки! Що приравняваш живота на тази планета с живота на която и да е друга? Защо приравняваш живота само с човека и животното?

Значи по твоята логика ако не мяза на Земята, ако не мязат на хората, то няма живот и точка. Баси праволинейното мислене  Grin Grin Grin...
Като за човек, който твърди, че не му пука от нищо и от никого, се изказваш доста емоционално обременено, и то без провокация.
Чисто и просто казах, че ме "съмнява". Не знам със сигурност как е, само предполагам. (както се предполага за една "интелигенция" ...)
НО!
Казах!
Който може да пътува, да каже какво е видял!
Е, каза ли!?
Или само опитваш да се заяждаш без никакъв принос в дискусията.
Ми, не става така, вещичке. Айде у лево!

Кажи какъв ще е тоя другия живот, за който говориш. Опиши го както си го представяш. Нямам претенции за "интелигетно" описание. Просто напиши какво ти смяташ. Ако не си го видяла, поне опиши какво имаше предвид под "друг живот" като ще ме критикуваш.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Tangrata
Hero Member

« Отговор #14 -: (Събота) 20 Юли 2013, 15:20 »

Защо приравняваш живота само с човека и животното?
Това схващане и аз не мога да го разбера. Преди беше на мода, че Земята е център на Вселената  ...мина тая мода. Сега човекът е център на Вселената...  Undecided
Считай се и ти свободен да отговориш на същия въпрос, който съм задал в предния постинг на вещичката.
Тъй като ти не си казвал, че можеш да летиш и да пътуваш, ще се задоволя само с това, което си представяш. Няма да те карам да описваш какво си видял.

Никъде не съм твърдял, че човек е център на вселената.

Въпросът беше, да повторя, как си представяте и опишете подробно тази сириуска цивилизация, дето не приличала на хората.
Примерно духове из астрала ли, или какво? А може пък духове из високите измерения?
Имат ли проявление в материята и какво е то?
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: