Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой и как управлява Земята!  (Прочетена 5099 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 730

« Отговор #45 -: (Събота) 09 Юли 2016, 19:52 »

Хоумър, думата информиран е една дума.
Фрагментирайки я, ти се опитваш да ми вмениш неща които не съм казал.
Казах, че съм информиран/информация, а не че знам.
В правото ми е да не се съглася с теб, и резултатът е писаното от теб си остава за теб.
По народному, чепа си остава при теб.
Бери си гайлето. Lips Sealed
« Последна редакция: (Събота) 09 Юли 2016, 20:10 от paci1 » Активен
Неактивен Робинзон
Full Member
Публикации: 138
Мисля, следователно...мисля!

« Отговор #46 -: (Събота) 09 Юли 2016, 20:03 »

Ми...кво да ти кажа, мислиш, че Луната е последният AR?
Може и да си близо до истината, но...досегашното хилядолетно бездействие не означава, че е активен! По-скоро се е превърнал в останки, в които са намерили убежище други постове на други раси!
Аз ще ти задам друг въпрос - защо Луната е все с едната си страна към Земята?
Много просто - защото по-голямата и маса е откъм нашата страна, тя не може да се върти сама около себе си - ексцентрик е по отношение на масата си!
Още повече, че по последни изследвания се оказва...куха?
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #47 -: (Събота) 09 Юли 2016, 20:46 »

Робинзон,

Предполагам,под "Империята" имаш предвид Орион-Сириус.
Аз като казвам Империя,имам предвид вероятен модел на глобално централизирана власт,все едно от коя планета/звездна система е.

Всъщност,не мога да кажа/напиша нещо,което да не е вече предъвквано в нашия форум или на други места.Но нали идеята е да се пише/споделят мнения,рекох да представя гледната си точка.Още отпреди интернет,от четене на фантастика темата за междузвездните/междупланетни интриги ми е интересна.

Повтарям се,целта ми е да изследвам(любителски) един възможен модел,който на мен ми изглежда достатъчно вероятен.

Нямам нищо против да оспорваш мнението ми,защото така може да видя слаби места,които са ми убягват.
Изкушавам се да коментирам второто и последното ти изречение,но ще се отклоним в друга плоскост.
   Самоцитат:
 "От което следва(в рамките на теорията),че и тяхната психология не ще да е драстично различна от нашата."

Това ще рече,че има съответствие между модела на Земята и този в големия космос/междупланетните отношения.
И моделът е - Както горе,така и долу.И обратно.Разликата е в мащабите.

"Долу" - на Земята - враждуващи фракции с цел глобално господство.
"Горе" - в космоса - враждуващи империи/или друга дума за централизирани структури,включващи повече планети.

Просто думата "Империя" ми се е набила У главата,затова я използвам.
Опитвам се да си представям модела на вероятно развитие/което включва и начина на мислене.

Да допуснем,че на планетата Кшира(съвсем примерно име),расата със същото име е успяла да стигне до глобално едновластие.
Една фракция е победила,постигнала е технология за преодоляване на пространството.И са принудени да вървят към експанзия,за да не станат жертва на чужда.До този момент от цялата им история,трябва да знаят,че е по-лесно да създадеш империя,отколкото да я запазиш да не се срути след като стане прекомерно голяма.
   Да допуснем,че са се справили с това на своята планета(въпросът "как" може би заслужава отделно внимание).Но им предстои да решават същия проблем,вече в мащаб,включващ нови планети.
   Изкушението от отцепване от Империята.Вътрешноимперски фракции.
   Кога би могло да стане това?

Когато/и ако Империята е достатъчно силна,за да устоява на кон*уренцията,дори при наличието на вътрешни брожения/сред елита/.
Иначе,отцепниците ще отслабят Империята,тя ще бъде победена от друга и какво става с отцепниците?

Ще бъдат унищожени или подчинени от кон*уренцията.

При това положение е безсмислено да се отцепват,по-добре да си стоят в Империята,по-изгодно е за тях.

Това отцепване,по-скоро го виждам като вътрешнополитическо подмолно обособяване на властови център,кон*урентен на Официалната власт.Който чака удобен момент да се отдели,подобно на роенето при пчелите.

Отделяне,но без"изгаряне на мостовете".Да наречем стремящите се към отделяне - "Рояк 2".
Рояк 2 трябва да използва интриги,а не директно силово противопоставяне.Заради подчертаното по-горе.
И в началото отношенията между Рояк1 и 2 ще са кон*урентно-симбиотични.

Рояк1 няма интерес да унищожи Рояк2.Защото ще станат по-малки и по-слаби.
Въпреки възможни малки "престрелки",Р1 и Р2 имат нужда от целостта на Империята.

Това ги принуждава да се ограничат до взаимно извиване на ръцете и ритане под масата,но ако се наложи да действат като едно пред заплаха за съществуването на самата Империя.

Но как/кога всъщност е подходящ момент Р2 да заяви себе си?

Как?По начин,достатъчно твърд,но същевременно без да е заплаха за целостта на империята.
Кога?Когато има достатъчно силна външна заплаха,така че Р1 да не може да си позволи мащабна груба сила срещу Р2,защото това е заплаха за самата Империя.Автоматично стават по-слаби и външният враг/кон*урент ще атакува.

И как все пак?
Врагът,който се чувства по-силен посяга на територията на кон*уренцията.За да я унищожи/подчини.

Рояк2 не може да си позволи такива намерения спрямо Рояк1(виж по-горе).
Но когато се почуства достатъчно силен може да заяви своите претенции.
Как?
Като "развее своето знаме" върху част от територията на официалната власт на Рояк1.
Чрез акт,който ще е достатъчно конкретен и осезаем,като същевременно е и символичен.

А къде,всъщност?
Определено не на планетата-Майка.

На някоя от планетите под юрисдикцията на Империята.
Р2 трябва да реши коя е планетата и кога е моментът.Трябва да избере мястото и времето на "раждането" си.
И трябва да внимава да не се "мъртвороди".

На определена от него планета Р2 трябва да извърши нагъл,дързък саботаж,конструиран обаче така,че Р2 да стане за Р1 не заклет враг,а "предателят,без който не можем(мамка му)".

(За Бога,некой да ми каже да спра...набирам се като каручка по нанадолнище).

Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #48 -: (Събота) 09 Юли 2016, 20:57 »

paci1 ,

Аз имам склонност да си философствам словоблудствайки.Ако ти изглежда,че ти вменявам нещо,извинявай,за всеки случай.

В правото ми е да не се съглася с теб, и резултатът е писаното от теб си остава за теб.

Разбира се,че е така.
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #49 -: (Събота) 09 Юли 2016, 22:06 »

Накратко,с написаните по-горе неоригиналности,мнението ми за това кой и как управлява Земята е  донякъде хибрид между концепциите на Форум и "Паралелната",само че без това да включва задължително съществуването на "медузите".
Така че ,пописах достатъчно в тази тема,нека има място и за други мнения.
За мен по-важното е какво може да направи обикновеният човек с живота си в такава среда.Което вече е въпрос за другите теми.
Активен

Неактивен Робинзон
Full Member
Публикации: 138
Мисля, следователно...мисля!

« Отговор #50 -: (Неделя) 10 Юли 2016, 18:48 »

Какво друго може да направи обикновеният човек, освен "ОМММММ..." ?
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #51 -: (Неделя) 10 Юли 2016, 21:07 »

"Какво друго може да направи обикновеният човек, освен "ОМММММ..." ?"

Робинзон,ако бях параноичен,щях да помисля,че зад привидно шеговития въпрос е скрито внушение в полза на рептилите.

А ако бях още по-параноичен щях да заподозра рептилска пропаганда,зад невинно-шеговития си отговор,който е:

Обикновеният човек би могъл да обмисли приобщаване към Будизъма,да речем.

Със стрелки съм означил "ОМ" там ,където се вижда по-ясно.
Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #52 -: (Понеделник) 11 Юли 2016, 08:19 »

Онзи ден ми хрумна нещо "еретично" относно днешното ми/ни схващане/разбиране за вселената.
Дали някой от местните капацитети(старите кучета у форума, пък и не само те) би се навил на една, да я наречем игра. Съвсем невинно, разбира се.
Пробвайте да пречупите знанията си, трупани с години, относно вселената, галактики, черни дупки, анунаки-манунаки, рептили, богове, извънземни, кралици и всякакви живинки, щъкащи насам-натам из космоса, през призмата на идеята/ереса за плоската земя/геоцентричният модел.
(която е добре забравена стара идея).
Почна ли да ви се "подрежда" картинката? Wink
Открихте ли връзки, търсени с години, и неоткриваеми следвайки хелиоцентричният модел на Коперник, ватиканът, и прочие "учени и светци" ?
Поиграйте си с идеята. Аз пробвах, и не ме заболя. Просто се върнах в първи клас. И с начале.
Успех в играта ! Smiley  (на тези, които се решат да поиграят, естествено)

« Последна редакция: (Понеделник) 11 Юли 2016, 08:46 от paci1 » Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #53 -: (Понеделник) 11 Юли 2016, 09:43 »

paci1 ,

Това ми се струва интересно упражнение за ума.Ще ми е интересно да прочета,ако опишеш процеса как си поиграл с тази идея,в отделна тема(стига разбира се да ти се занимава).
Активен

Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #54 -: (Понеделник) 11 Юли 2016, 11:39 »

Онзи ден ми хрумна нещо "еретично" относно днешното ми/ни схващане/разбиране за вселената.
Дали някой от местните капацитети(старите кучета у форума, пък и не само те) би се навил на една, да я наречем игра. Съвсем невинно, разбира се.
Пробвайте да пречупите знанията си, трупани с години, относно вселената, галактики, черни дупки, анунаки-манунаки, рептили, богове, извънземни, кралици и всякакви живинки, щъкащи насам-натам из космоса, през призмата на идеята/ереса за плоската земя/геоцентричният модел.
(която е добре забравена стара идея).
Почна ли да ви се "подрежда" картинката? Wink
Открихте ли връзки, търсени с години, и неоткриваеми следвайки хелиоцентричният модел на Коперник, ватиканът, и прочие "учени и светци" ?
Поиграйте си с идеята. Аз пробвах, и не ме заболя. Просто се върнах в първи клас. И с начале.
Успех в играта ! Smiley  (на тези, които се решат да поиграят, естествено)

paci1,
От  "от канала "Конспирации" във Vbox7.com" ли ги вадиш тези идеи с които ни предлагаш да си поиграем? Да ти подскажа:
http://m.vesti.bg/shte-pogylne-li-cherna-dupka-zemiata-video-6056087
Ще погълне ли черна дупка Земята (видео)
следващи заглавия, предложени непосредствено в края на темата:

Вижте още:

Конспирациите, които се оказаха истина

Защо Земята е плоска

Коя е първата официална теория на конспирацията

Доколкото си спомням точно ти говореше за "знаене и можене"?! Не знаеш ли случайно каква е формата на земята?! Нямаш ли някакво свое наблюдение, че търсиш всред чужди идеи? Не си ли я виждал при някой свой "астрален полет", плод на твоето лично можене?
Само ето това просто наблюдение върху човешките възприятия ми стига, за да кажа как се развива човешката история и защо. Ето основния проблем на човеците:
"Човешките" (няма да уточнявам повече дали са човешки, чии са и пр. ) "души" са в пъти повече от възможностите за телесни обвивки. Всички механизми във връзка с понятието живот-смърт се манипулират с цел "вместване" в ресурса. Да. Въпроси следват много. И мисля не от тях трябва да се тръгва, а от ревизиране на "предлаганите" отговори!
Защото, докато човека не се научи сам да вижда с личните си дадености, и сам да извлича съзнателна информация ще бъде храна, манипулирана да чете идеи, да гледа глупости, за да не би случайно да се събуди и да вземе да оцелее!
А вие търсете сензация, хранете егото си, карайте се помежду си дали земята е плоска или сферична, така сте по-удобна храна. Но не сте самосъзнаващи се същества. Защото ако бяхте щяхте да знаете и щяхте да се грижите за взаимното си израстване. Защото само Единство от индивидуалности не би могло да бъде изядено. И да кажа, че стадото не е единство от индивидуалности, нито глутницата вълци! Само човеците имат достъп до индивидуален дух!
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #55 -: (Понеделник) 11 Юли 2016, 17:26 »

hi   Това  е  наистина  мъдро!
        Самостоятелното  мислене  е  дефицитно!  Все  цитираме  някого.
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #56 -: (Вторник) 12 Юли 2016, 09:37 »

Хоумър, мисля че няма нужда от отделна тема.
Достатъчно е едно единствено наблюдение, което разклаща устоите на хелиоцентризма.
Много набързо да кажа какво виждам аз.
При изгрев и залез интезитетът на слънчевото греене е в пъти по-слаб от интезитетът в обедните часове.
Ако слънцето е наистина на милиони километри, то интезитетът му на светене, поради огромната му мощ, не би трябвало да се променя през целият ден поради стойността на земният мащаб, съразмерим със слънчевият такъв. (слон срещу мравка)
Т. е. би трябвало да "изгаря" очите при изгрев, на обед, и при залез.
Вярваш ли, че атмосферата при изгрев или при залез ще успее да филтрира интезитета на нещо толкова мощно? (по време на изгрев или залез гледаме към него без опастност да си повредим зрението,а по обед сме прецакани)
Не знам, но геоцентричният модел напълно обяснява този феномен.
И аз съм объркан, но фактите са си факти.
« Последна редакция: (Вторник) 12 Юли 2016, 09:47 от paci1 » Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7217
мислите определят съдбата ти

« Отговор #57 -: (Вторник) 12 Юли 2016, 09:59 »

Вярваш ли, че атмосферата при изгрев или при залез ще успее да филтрира интезитета на нещо толкова мощно? (по време на изгрев или залез гледаме към него без опасност да си повредим зрението,а по обед сме прецакани)

Вярвам! То си е факт! Сутрин и при залез слънцето отслабва! Другото са свободни съчинения.
Активен

bojinkata
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #58 -: (Вторник) 12 Юли 2016, 10:30 »

Божинката,  
Цитат
  То си е факт! Сутрин и при залез слънцето отслабва!  
Да разбирам ли, че според твоите вярвания, слънцето си променя интезитета спрямо часовите зони на земята избирателно?
Я помисли пак.
Нищо лично. В спора се ражда истината.(сентенцията със сигурност не е моя)

п.п. Постът ми бе предназначен за Хоумър.
Ти Хоумър ли си? Lips Sealed

п.п.2

Се си мисля, че форума е предназначен за тези, които го четат, а не за тези, които пишат в него.
Едно птиченце ми каза някои неща, ако са сещаш за какво иде реч.
Казвам ти дъще, сещай се снахо! Cool

« Последна редакция: (Вторник) 12 Юли 2016, 11:16 от paci1 » Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7217
мислите определят съдбата ти

« Отговор #59 -: (Вторник) 12 Юли 2016, 11:07 »

Слънцето си свети, грее  и не му пука кой как го възприема "избирателно"! Друг е въпроса как земната атмосфера отнема от неговия инзитет и съответно  какво стига до земната повърхност.  Елементарна геометрия.
     Значи не може да се включа в диалога? Ми пиши му на лични!
Активен

bojinkata
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: