Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Изкуственно удължаване на живота  (Прочетена 622 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« -: (Събота) 29 Юни 2013, 20:28 »

Не е тайна че съвременната наука разкри доста от тайните на биохимията и начина на функциониране на живите организми,и успя да извлече или синтезира някой групи хормони и вещества,които все повече навлизат на пазара ето един пример http://media.silabg.com/vsichko-za-rastejniya-hormon-news296.html   има много отзиви за и против. Моля за вашето мнение
« Последна редакция: (Събота) 29 Юни 2013, 20:34 от alexxx39 » Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #1 -: (Неделя) 30 Юни 2013, 13:31 »

alexxx39, прочетох статията, ама да ти кажа това според мен е омагьосаният кръг. Пък и те пишат ей така да си пиеш профилактично хормони като хранителна добавка. Хубавото е, че му се види края вече на фарма-мафията и хората взеха да се поосъзнават ...или поне така си мисля. ashamed

Ето ти моето мнение: енергийните центрове (чакрите) са свързани с жлезите от които се отделят хормоните. На сърдечния център е тимуса, на гърлото щитовидната жлеза, на слънчевият сплит е панкреаса и т.н.
Има един принцип за причината и следствието. Ако мога да го кажа чрез него ще прозвучи така: Потока на енергията през центровете е причината, а хормоните са следствието. Сегашните учени единствено констатират следствието - те гледат с уредите и с микроскопа кой хормон кога се появява, кога циркулира в кръвта, кога изчезва и т.н. Но те изобщо не вземат под внимание причината. А именно енергиите преминаващи през центровете регулират цялото психично и физиологично състояние на човека - хормоните са просто средството това да се постигне. Не знам дали ми схвана идеята, искам да кажа, че да се опитва човек да балансира хормоните, без да е наясно откъде се управляват е все едно да бараш насляпо с отвертката един отворен телевизор "Велико Търново" и да въртиш отзаде където каквото видиш за въртене. Grin
Активен
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« Отговор #2 -: (Неделя) 30 Юни 2013, 14:14 »

Страшко ,съгласен съм за енергийните центрове ,но те се манипулират по трудно отколкото ,да изпиеш едно хапче ,аз се опитвах да ги регулирам и две години се занимавах с йога ,но май не постигнах голям успех.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: