Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да затворим животинските ФЕРМИ !  (Прочетена 4562 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Circle
Newbie
*
Публикации: 29

« Отговор #60 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 16:41 »

Всеки текст си има начало, развръзка и край. Библията не е само Битие. Ти започваш с "Имало едно време" и спираш. В началото са само представени героите, след това се проследяват и техните действия. Ако ще се връщаме в началото, що не тръгнеш гол по улиците? 
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #61 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 16:48 »

Всеки текст си има начало, развръзка и край. Библията не е само Битие. Ти започваш с "Имало едно време" и спираш. В началото са само представени героите, след това се проследяват и техните действия. Ако ще се връщаме в началото, що не тръгнеш гол по улиците?  

Щот не голотата ми е причина да  тръгна гол по улиците, а замърсените човешки съзнания и замърсения  Парадейс.

« Последна редакция: (Неделя) 13 Септември 2015, 16:53 от galaxsis » Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #62 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 16:53 »

galaxsis, ако твоя цитат и този на Circle са от един и същ източник, имам предвид Библията, защо се получават според теб такива противоречия? Мисълта ми е, че това не е разминаване като червеното и розовото - единият го вижда червено, на другия му розовее и т.н. Тук разминаването е като черно и бяло.

Няма никакво разминаване - има НЕ разбиране.
Е няма как да има разбиране, когато има противоречия.
Ще опитам с друг пример: има около половин милиард будисти, които изхождат че земния живот е един отрязък, религията на тези хора се основава на живота преди и след смъртта, т. нар. прераждане. От другата страна има няколко милиарда християни, религията на които позовавайки се на Библията заявява, че животът след смъртта на физическото тяло не съществува. Няма как такива големи маси от населението на земята, да живеят в разбиране, когато има такива явни противоречия - това нещо създава напрежение сред хората и мен ме вълнува проблемът с това напрежение да се отстрани. Аз съм далеко от мисълта да защитавам коя религия е праведната, коя е грешната. Мен ме интересува проблемът с неразбирателството между човеците, без значение коя религия изповядват. Но това което виждам е, че именно Библията в този и вид създава неразбирателство между хората, създава напрежение.

И въпроса ми към теб и другите е: защо се получават такива противоречия в Библията? На въпроса който задавам, няма как да се отговори чрез цитат от Библията - това ще е главоблъсканица според мен. Дано съм успял да задам по-ясно въпроса.
Активен
Неактивен Circle
Newbie
*

« Отговор #63 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 17:24 »

Страшкоу, вземи една стъклена чаша и я изтряскай в земята, после залепи счупените парченца и си налей вода. Дори и да не прокапе от нея, чашата няма да е същата. galaxsis цитира част от началото на Библията, там човекът още не е измамен от змията, аз цитирах част от Библията, след измамата. Нормално, ясно личи разликата между човека преди и след докосването му до злото.
Колкото до Християнството и Будизма, това са две коренно различни религии и няма как да не се различават.
Моето мнение е, че религията е оръжие. Ако я нямаше, много убийства от миналото щяха да бъдат спестени на човечеството. И не самата религия е виновна, а онези, които чрез нея оправдават престъпленията си.
Само да вметна, да не останете с погрешно впечатление- не съм против религията, Христос е действителна личност, против онези съм, които я използват с не добри намерения.
« Последна редакция: (Неделя) 13 Септември 2015, 18:14 от Circle » Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #64 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 17:31 »

Страшкоу, пак казвам, че в Библията няма противоречия, а има Не разбиране.
Никъде не се говори че има рай или ад след смъртта, а се казва че душата, която я съгрешила ще умре.
Раят някога е бил създаден тук на земята и в последствие изгубен. Хората обичат да мечтаят и търсят изход в задгробния живот, за да се успокояват и точно тогава попадат в капаните на Сатана и демоните, които много умело могат да се представят и за твой починал близък.
Виж само какво огромно разминаване има във всички останали религии, и колко много лъжи.
Мюсюлманите, вярват че ще отидат на небето в рая и че там ги чакат 40 девственици...В хиндуизма ги лъжат, че душата прераждайки се ще изкласи  и ще постигне по Добър живот в своя следващ  последователен живот. ( А не им обясняват за Изгубения Рай  Grin )
Това е една много добре  скроена манипулирана лъжа, за да се поддържа кастовато  неравенство всред населението изповядващо хиндуизма.
Разгледай, която и да религия и ще видиш, че няма единомислие по въпросът след смъртта.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #65 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 17:41 »

Страшкоу, пак казвам, че в Библията няма противоречия, а има Не разбиране.
Никъде не се говори че има рай или ад след смъртта, а се казва че душата, която я съгрешила ще умре.
Раят някога е бил създаден тук на земята и в последствие изгубен. Хората обичат да мечтаят и търсят изход в задгробния живот, за да се успокояват и точно тогава попадат в капаните на Сатана и демоните, които много умело могат да се представят и за твой починал близък.
Виж само какво огромно разминаване има във всички останали религии, и колко много лъжи.
Мюсюлманите, вярват че ще отидат на небето в рая и че там ги чакат 40 девственици...В хиндуизма ги лъжат, че душата прераждайки се ще изкласи  и ще постигне по Добър живот в своя следващ  последователен живот. ( А не им обясняват за Изгубения Рай  Grin )
Това е една много добре  скроена манипулирана лъжа, за да се поддържа кастовато  неравенство всред населението изповядващо хиндуизма.
Разгледай, която и да религия и ще видиш, че няма единомислие по въпросът след смъртта.

Страшкоу, вземи една стъклена чаша и я изтряскай в земята, после залепи счупените парченца и си налей вода. Дори и да не прокапе от нея, чашата няма да е същата. galaxsis цитира част от началото на Библията, там човекът още не е измамен от змията, аз цитирах част от Библията, след измама**. Нормално, ясно личи разликата между човека преди и след докосването му до злото.
Колкото до Християнството и Будизма, това са две коренно различни религии и няма как да не се различават.
Моето мнение е, че религията е оръжие. Ако я нямаше, много убийства от миналото щяха да бъдат спестени на човечеството.
Ок, мерси за инфото и гледните точки които споделихте и двамата. В друга тема най-вероятно трябва да бъдат тези неща и ще пресечем гледни точки там, понеже тази е за животинските ферми. Пък и няма да си разваляме настроението заради Библето я. : )
Активен
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #66 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 20:39 »

Той Страшкоу точно ви го казва, що да си разваляме настроението заради религиозни писаници. Ако още не сте разбрали, че всички видове религии са средство за манипулация и контрол, то на Мама й е много мъка за вас.
Що не четете какво ви пише Форум?! Тоя пич, с Апостолски ентусиазъм и енергия, още от времето когато се подписваше като Спорт-Здраве и 936, та до днес, се опитва да ви набие в кухите лейки общовалидни, за всеки един от нас, принципи и правила,действащи на тази планета и в 3Д пространството въобще. Или както би се изразил Меандър:"То да е *ур, да влезе, ама не е".
Всяка една религия е технически способ и социално инженерство на една извънзема фракция за противодействие на друга такава. И "извънземна" може би не е точно понятие, щото те са си тук от време преди нас, идват едни, други си заминават, между тяхните шеги и закачки са ни създали, после за да си правят на пук, взели, че ни тунинговали и т.н., та до днес.Скромното мнение е на Мама е, че темата религия обижда средностатистическата интелигентност на четящите тук. То си сайтове като Православиеточкацом, дето ОПовете се давят в схоластика и фанатичен екстаз.
Ако не много нахално, направо да помоля Админа  да закрие целия раздел за религиозни писаници.
Понеже всички тук сме Бългалри, само да припомня,че преди много години, един велик дух, инкарнирал се от най-висши селения е написал "Моята молитва". Някой може ли да каже нещо повече ?! А знаете ли, че когато е таписал това произведение е бил само на 22 години.
Админе, помисли по молбата ми, тези писаници подменят духа на форума.
Мама ви желае да прогледнете и да не ви се налага отново да идвате на тази планета. Щото аз съм тук за последно !!! Писна ми вече !!!
Активен
Неактивен Circle
Newbie
*

« Отговор #67 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 22:49 »

Мерси за пожеланието.
 Погледни заглавието на темата, след това премини към изложението на автора, прегледай коментарите и тогава коментирай коментиращия.

« Последна редакция: (Неделя) 13 Септември 2015, 23:18 от Circle » Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #68 -: (Понеделник) 14 Септември 2015, 10:48 »

Той Страшкоу точно ви го казва, що да си разваляме настроението заради религиозни писаници. Ако още не сте разбрали, че всички видове религии са средство за манипулация и контрол, то на Мама й е много мъка за вас.
Що не четете какво ви пише Форум?! Тоя пич, с Апостолски ентусиазъм и енергия, още от времето когато се подписваше като Спорт-Здраве и 936, та до днес, се опитва да ви набие в кухите лейки общовалидни, за всеки един от нас, принципи и правила,действащи на тази планета и в 3Д пространството въобще. Или както би се изразил Меандър:"То да е *ур, да влезе, ама не е".
Всяка една религия е технически способ и социално инженерство на една извънзема фракция за противодействие на друга такава. И "извънземна" може би не е точно понятие, щото те са си тук от време преди нас, идват едни, други си заминават, между тяхните шеги и закачки са ни създали, после за да си правят на пук, взели, че ни тунинговали и т.н., та до днес.Скромното мнение е на Мама е, че темата религия обижда средностатистическата интелигентност на четящите тук. То си сайтове като Православиеточкацом, дето ОПовете се давят в схоластика и фанатичен екстаз.
Ако не много нахално, направо да помоля Админа  да закрие целия раздел за религиозни писаници.
Понеже всички тук сме Бългалри, само да припомня,че преди много години, един велик дух, инкарнирал се от най-висши селения е написал "Моята молитва". Някой може ли да каже нещо повече ?! А знаете ли, че когато е таписал това произведение е бил само на 22 години.
Админе, помисли по молбата ми, тези писаници подменят духа на форума.
Мама ви желае да прогледнете и да не ви се налага отново да идвате на тази планета. Щото аз съм тук за последно !!! Писна ми вече !!!

От какво ти писна бе Квазимодо?

Що спамиш  в темата ми или много ти дойде  семейното свинско и  кебечатетат на масата, че  реши да се включиш с Апостолски изповеди ?

Aко не бе Н. да цитираш с извънземните фракции - Roll Eyes

и форум със способа за социално инженрство  Huh?

Кого би предложила ?    

И как ще казваш на Страукоу, кои раздели да закрива, след като си толкова  неграмотна....

« Последна редакция: (Понеделник) 14 Септември 2015, 11:54 от galaxsis » Активен
Неактивен admin
Administrator
Публикации: 535

« Отговор #69 -: (Сряда) 16 Септември 2015, 00:49 »

Писна ми вече !!!
big mama, няма смисъл да си разваляме настроението, не се ядосвай за дреболии. : ) drinks
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #70 -: (Понеделник) 21 Декември 2015, 16:52 »

97% от прасетата в света се "произвеждат" в Китай.

70% от консумираното по света червено месо е козе.

Броя на кокошките за консумация е по-голям от броя на хората на планетата.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #71 -: (Понеделник) 21 Декември 2015, 17:17 »

Отвратителното одиране на крокодил:
https://www.youtube.com/watch?v=07iiV3CMo5I

Защото хората ядат и това. Когато му отделя главата накрая е важен момент, обърнете му внимание. До този момент крокодилът се губи все повече... но точно когато му отделя главата, нещо се случва, някакъв отвратителен преход към механичното, най-накрая и последният остатък от впечатлението за нещо, което е било живо, умира. Сега вече прилича на някакъв сглобяем макет. Накрая отива където отиват всички благородни създания - в кофата.

Истината за купешкото месо: Лепило за месо

Саламите и филетата, които се продават като цели парчета, всъщност са дребни късове и остатъци. Поръсват се с изключително опасен за плътта храносмилателен ензим, затова се обработва задължително с ръкавици. Този ензим разгражда месото, видоизменя белтъците и свързващите вещества и тъкани, които в последствие, след като ензимът се изтощи (неутрализира се в материала, тоест месото) отново коагулират заедно. Така накрая се получава една слепнала, цялостна кашеста маса.

За да се продава най-добре, се оформя като нещо истинско, придава му се вид и подобие на някаква анатомична реалност, въпреки че това е просто макет - една скулптура от мърша - и не може да заблуди никой хирург с истинска диплома.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #72 -: (Четвъртък) 15 Септември 2016, 12:22 »

15 септември 2016

Животинско жертвоприношение в бангладешката столица Дака превърна улиците на града в кървави реки.

Причина за необичайната гледка е празникът *урбан байрам, при който мюсюлманите правят животински жертвопринушения, а местото се изяжда и най-често дава на бедните.

Пороите и наводненията в града са другата причина улиците на Дака да изглеждат така.

За жертвоприношенията властите са били отредили специални места, но много от жителите на града са предпочели свой начин и място за коленето на животните.

Животинското жертвоприношение е нещо нормално за празника *урбан байрам. През 2010 г. в Пакистан бяха заколени 7.5 млн. животни на стойност 3 млрд. долара, пише Independent.

http://offnews.bg/images/events/2016/09/15/636059/php1jkthd_559x*.jpg
Да затворим животинските ФЕРМИ !

Утре вечер, 16-ти срещу 17-ти септември, 2016г, е последното от трите Лунни затъмнения за тази година.

Това Лунно затъмнение се характеризира с това, че образува аспект със звездата Маркаб, главната звезда в крилото на съзвездие Пегас. Едно от нещата, с които е известна в астрологията, е че влиянието й спомага продължаването на пропагандтните действия. Затъмнението образува аспект и със звездата Садалбари, намираща се в гърдите на Пегас. Името й на арабски означава "Добрия късмет на Превъзходния". Съзвездието се свързва с амбиция, суета, капризи и лоша преценка.

Естествено, изтъквам само отрицателните черти, коrто се свързват със смъртта на толкова много животни. Конфигурацията си има и доброто влияние, но човек определено не се синхронизира с него чрез отнемане живота на живи същества.*урбан Байрама НЕ СЕ провежда за синхронизиране с положителните звездни ритмичности.

Освен това, Марс ще образува квадратура със Затъмнението, и това е важно, защото в момента Марс е и в тригон с Уран. Триъгълникът на Слънцето, Уран и Марс се нарича "Триъгълникът на Учението".

Затъмнението се намира в Декан 3 от Риби, така че ще засегне родените в този Декан за следващите три месеца, като извади наяве в поведението евентуално налични детски травми.

Така че на Монарх робите, родени в Декан 3 на Риби, ще се даде специална роля в следващите три месеца от днес и утре. В комбинация с кървавите реки от *урбан Байрама в Азия, Задкулисието може да инвестира сили в доста отвратителни неща, които да ни сполетят в близкото бъдеще.
Активен

Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #73 -: (Четвъртък) 10 Ноември 2016, 17:22 »

Индустрията с кожи противоречи на Вселенския закон за ненасилие. За да помогнат на хората да осъзнаят каква отговорност носят, вече има най-различни организации по света и у нас, които провеждат все по-интересни и провокиращи информационни кампании. Наскоро азиатският клон на световната организация за защита на животните PETA (People for the Ethical Treatment of Animals - Хора за етично отношение към животните) започна шокираща информационна кампания в защита на екзотичните животни и против използването им в модната индустрия - Behind the leather - Зад кожата.

В един от търговските центрове на Банкок е монтирана изложба, която много прилича на действително изложени кожени дрехи и аксесоари. В момента, в който клиентът отваря ципа на чанта или яке, вътре вижда сърдечната дейност на животното, чиято кожа е използвана.

Кожената индустрия в България и по света
Много хора смятат, че материалите за кожени изделия са остатъчен продукт от месарската индустрия. В някои случаи наистина е така, но не изцяло. Отдавна минаха времената, когато всеки в двора си отглеждаше по няколко животни за прехрана и обработка на кожа за собствени нужди.

Индустриалната кожа се прави от селскостопански животни - крави, прасета, кози и овце; диви животни - лисици, елени; екзотични животни като алигатори, змии, щрауси, кенгуру. В Китай дори използват котки и кучета за техните кожа и месо, а кожите им се изнасят за редица страни по света. Това далеч не е пълният списък от животни, използвани в кожената индустрия.

Сред най-скъпите кожи в света са тези от норки. В България официално има 2 ферми за норки - едната е в село Маджерито край Стара Загора, а другата е във варненското село Любен Каравелово. Фермите не са нови, както много хора предполагат, а функционират от години. В сайта на  Animal Hope Варна откриваме просто обяснение на това как и защо се отглеждат норки в България:

Фермите за норки се оказват просто цикъл от работата на големите птицекланици в страната или завършващо звено от този цикъл. Норките се хранят с остатъчните продукти от птиците, които се отглеждат в птицекланиците. Малките бозайници се развъждат, после се дерат и носят допълнителни печалби на собствениците на птицефермите.

Какъв е технологичният процес за “добив” на кожа?
Животните, отглеждани за кожа, преминават през същия ужас, който изживяват тези, отглеждани за месо. Всички живеят в клетки с метални решетки и бетонен под. Рядко влизат светлина и свеж въздух. Клетките са претъпкани с животни дотолкова, че животните едва успяват да помръднат и да стигнат до съдовете с храна и вода. Това им причинява много психическа и физическа болка, проблеми със ставите, костната система, мускулите.

Никое животно не може да легне, а тези, които се сгромолясват от изтощение, обикновено биват стъпквани от останалите. Всички са подложени на жигосване, рязане на опашки, човки и рога, и всичко това има се причинява без обезболяващи средства. Когато някое животно роди, рожбата се отнема почти веднага, а майката дълго след това отчаяно зове и търси малкото. Почти винаги на животните им прерязват гърлата и ги дерат, докато са в съзнание.

Същото се случва и с норките. Животинките са в миниатюрни клетки, където са принудени да се размножават, за кратко време да отглеждат потомствата си, които след това им биват отнемани. Работниците във фермите приспиват норките в газови камери, цепват им лапичките и със специални машини ги одират в съня им. Животинките на са умъртвявани преди одиране, защото най-качествената и скъпа кожа се получава, когато животното е живо. Всичко това се прави, за да бъдат произведени много скъпи палта.

Законите за отглеждане на животни за кожа се променят в световен мащаб
По данни на организацията “Четири лапи” през 1999 Съветът на Европа отправя препоръка относно отглеждането на животни във ферми за кожа. За съжаление тя не е достатъчна, тъй като позволява държането на животни в тесни клетки. Освен това се толерират решетъчните подове и липсата на възможности за катерене, копаене или плуване.

В много европейски държави няма други норми за фермите за кожа с косъм. Няколко страни обаче дават пример, като защитават животните със строги национални регулации. В Австрия и Великобритания фермите за кожи с естествен косъм са забранени.

Швейцарският закон за защита на животните гласи, че дивите животни като норки и лисици трябва да бъдат отглеждани в условия, в каквито биха живели в зоопарк. Техните изисквания обаче са толкова високи, че в Швейцария вече няма ферми за кожа с косъм. В Холандия отглеждането на лисици и чинчили за производство на кожа с косъм е забранено. Норките, най-важните животни за кожа в Холандия, не са достатъчно защитени. В ЕС вносът и търговията с тюленска кожа, както и с кожа от кучета и котки, са забранени.

По информация на българския сайт Stop Animal Cruelty - Bulgaria, забрани има и в Хърватия, Дания, Словения, Швеция. Вносът на тюленови кожи е забранен в 34 страни: 28-те страни-членки на ЕС, САЩ, Русия, Казахстан, Беларус, Мексико и Тайван.

Люксембург ще реформира закона за защита на животните от 1983 година и ще забрани отглеждането на животни за кожа, съобщи в началото на месец май местното издание L’essentiel. Законът ще засили санкциите при нарушаване на наредбите. Правителството увеличава както административните, така и наказателните санкции, които ще достигнат 3 години лишаване от свобода и глоба до 200 хиляди евро.

Интересно е, че законодателството в България също забранява производството на кожа с косъм, както и вноса и износа на такива кожи (само кожи, не продукти), но очевидно все още има действащи ферми за производство на кожа.

Има ли алтернатива?
В социалната мрежа фейсбук е създадена общността “Не купувам стоки, тествани върху животни” - тук можете да намерите подробна информация по темите: защо производството и потреблението на кожени изделия е жестоко, по какъв начин вреди на околната среда, каква отговорност носи всеки един от нас, как да участваме в решението на проблема.

Изложената до момента информация няма за цел да критикува и да внуши вина у производителите и потребителите на месни и кожени изделия, а да информира заинтересованите по темата. Факт е, че 50 милиона животни са убивани всяка година в името на модата и това далеч не е хуманно, но е факт също така, че всеки от нас е на различен етап от живота си и има право на свободна воля.

Много хора биха стигнали до извода, че купувайки месни и кожени продукти от ферми за животни, пряко участват в грубото нарушение на вселенския закон за ненасилие. За тези от вас, които искат да променят потребителските си навици, представяме алтернативи на естествената кожа.

Като за начало може да започнете с изхвърляне на всички изделия от естествена кожа, които сте ползвали до момента. След това може да ги замените с такива от изкуствена кожа или както още я наричат - еко кожа. Тя е по-евтина от естествената и не е енергийно пропита с кръв и болка.

Други достъпни и много приятни материи за дрехи и обувки са тези от памук, лен и коноп. Наскоро световноизвестна спортна марка пусна на пазара обувки от индустриален коноп. Също така технологиитe и човешкият интелект са толкова напреднали, че през 2013 г. на една TED конференция бе представена компания за печат на 3D изображения на тъкани и органи. Тази компания вече принтира месо и кожени изделия без да е пострадало и едно животно.

Изгледайте видеото от конференцията с български субтитри. Достатъчно е да видите първите 2 минути, за да се уверите, че човешките способности са безгранични, когато сме решили да уважаваме правото на живот на всяко живо същество.

« Последна редакция: (Четвъртък) 10 Ноември 2016, 17:31 от Antistar » Активен
Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #74 -: (Четвъртък) 10 Ноември 2016, 19:18 »

Това е чинчила в шок, след като е била одрана жива за кожата й. Поглежда в очите на самия Дявол, докато на заден план се вижда как други Демони дерат тези беззащитни същества.
Защото за едно палто от чинчила трябват между 100 и 200 броя.
Преди това, те са били “умъртвени” чрез обгазяване, същия метод който се използва в българските ферми за кожа. Смъртта на тези животни в газовите камери е жестока и бавна. Въглеродният диоксид е раздразнителен при вдишване, а въглеродният окис предизвиква оток и кървене в белите дробове. Това се случва, докато животните са още в съзнание. Процесът на задушаване е болезнен, животните често страдат от гърчове, преди да умрат.
Този метод е най-жесток за норките, които са полуводни животни, добри плувци и могат да си задържат дъха за дълги периоди от време. Затова, те често остават живи след газовата камера и се събуждат докато ги дерат.
Това предстои на над 60 000 норки, отглеждани в България. Дрането започва скоро, тъй като ноември месец дойде, времето застудява, и козините скоро ще са готови за “реколта”.
Нека тази година бъде последната, в която позволяваме това да се случва! Присъединете се към  Гражданска инициатива за забрана на добива на ценни кожи в РБ

!
Всеки който иска да помогне в каузата - харесайте страницата и следете публикациите - има нужда от активисти https://www.facebook.com/dobiv.na.cenni.koji/?hc_ref=NEWSFEED&hc_location=ufi
!

Ферма за норки край Стара Загора предизвика еколози да пуснат петиция в интернет с искане за закриването й. Мотивите им са нехуманно отношение към животните, които се отглеждат заради скъпите им кожи. От управата на фермата, твърдят, че имат всички разрешителни, необходими според европейското законодателство.

Фермата за норки край Стара Загора е втората в България.

д-р Виолета Матева, управител на фермата: „При отглеждането на норки трябва да се спазват всички изисквания като за всеки животновъден обект. Това е ферма за промишлено отглеждане на норки. Във света се отглеждат над 100 млн. норки.“

Необходимите документи са надлежно набавени.

д-р Виолета Матева, управител на фермата: „Ние получихме разрешително от РИОСВ, а също и от Областна дирекция по безопасност на храните, защото обекта трябва да се регистрира с ветеринарен регистрационен номер. Това означава че той трябва да покрива всички изисквания за хуманно отношение към животните“.

Оказва се, че отглеждането на норки с промишлени цели е отдавна познато производство.

д-р Виолета Матева, управител на фермата: „Само в ЕС се отглеждат около 63% от цялото производство на норки в света. В Дания се отглеждат около 40 млн норки, в Холандия над 9 млн., в Полша над 11 млн. във Финландия над 4-5 млн. норки.“

Норките се приспиват с въглероден оксид и се транспортират за Полша. Те не могат да оцелеят в дивата природа, защото са специално селектиран вид за промишлено отглеждане.

http://www.agrotv.bg/p_4098Ferma-za-norki-kraj-Stara-Zagora-predizvika-gneva-na-ekolozi.html
« Последна редакция: (Четвъртък) 10 Ноември 2016, 19:34 от Antistar » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: