Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да затворим животинските ФЕРМИ !  (Прочетена 4564 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #45 -: (Сряда) 03 Юни 2015, 12:29 »

Да, тези, които се интересуват от езотерика в дълбочина, имали душа, а останалите са просто животинчета в човешки тела... clap
Между другото, то и самото ниво на развитие не винаги е в градивна посока, много често хората деградираме при определени условия,  които отключват деструктивното и саморазрушителното у нас. Мое мнение. Има хора, които са чувствителни, но стават по-равнодушни и дори сурови след претърпени травми, други пък са сензитивни до края на целия си живот.
Съмнявам се във всичко, което прочета или чуя. При среща с 20 човека, поне 18 ще излъжат за нещо, пък дори да е дребно, какво остава за истината за сътворението, за реалното състояние на Матрицата и т.н. Напоследък конспиративните теории са много по-популярни в нета, което пък означава, че има нова ниша/поле за дезинформация/програмиране/защита на определени интереси. Естествено, в конспирацията има повече истина, отколкото в официалните обяснения и теории.
Grin Grin..Ми така ти се пада,нека те лъжат,щом очакваш да чуеш от човек "истината за сътворението"..
Ех,ливади Бонсови..Колкото индивидуални съзнания има във Вселената,толкова и индивидуални истини има.
И ако някой е убеден в правотата си,то не значи,че непременно лъже.
Ся как да нарека лъжец,човек който с все сърце вярва в Дядо Коледа?
Само защото аз не вярвам във същото нещо ли?
Има и нарочни манипулатори.Да.
Обикновено правят филми,водят семинари и пишат книжки(поръчкови Cool)
Активен
Неактивен tan16
Jr. Member
**
Публикации: 56

« Отговор #46 -: (Сряда) 03 Юни 2015, 12:35 »

Да, баш същото ще е. Laugh Как обаче пък никой от подкрепящите тезата за ОП-овете не изказва съмнение за това дали сам не е ОП? Или Егото не го допуска, пък и подобно разграничаване между ОП-ове и хора с душа поставя още едно изкуствено разделение, с което да се захранва егохолизмът и чувството за превъзходство над останалите. Да, да, досещам се за отговора - аз, Тан16, съм животинска инкарнация със засегнато Его, което не приема "Истината". Хубаво, възможно е, както и изобщо да не е вярна тази теория. 
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #47 -: (Сряда) 03 Юни 2015, 12:59 »

Да, баш същото ще е. Laugh Как обаче пък никой от подкрепящите тезата за ОП-овете не изказва съмнение за това дали сам не е ОП? Или Егото не го допуска, пък и подобно разграничаване между ОП-ове и хора с душа поставя още едно изкуствено разделение, с което да се захранва егохолизмът и чувството за превъзходство над останалите.
Ъмм.Ква готина идея.. Grin

Ся като се замислих,може и да съм ОП.
Нали викат,че обикновено били с атрактивни черупки.. Cool

Да, да, досещам се за отговора - аз, Тан16, съм животинска инкарнация със засегнато Его, което не приема "Истината". Хубаво, възможно е, както и изобщо да не е вярна тази теория.  
А болднатото..
Понеже Вселената е първо съзнание (ментален аспект) и едва тогава всичко друго,то следва,че ние сме това което си мислим,че сме.
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 811

« Отговор #48 -: (Сряда) 03 Юни 2015, 17:19 »

Не знам какво е ОП, но по принцип си мисля, че хората също са животни и имат животинска душа. С разликата, че освен животинската душа имат и потенциала на разсъдъчната душа. Докато при животните липсва разсъдъчната душа, но базата е една и съща/обща. Дори и да е имало някаква намеса (хапване на ябълки, инзвънземни и т.н. митове), трудно може да се игнорира и пренебрегне наследството на еволюцията.     
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #49 -: (Сряда) 03 Юни 2015, 17:37 »

Не знам какво е ОП, но по принцип си мисля, че хората също са животни и имат животинска душа. С разликата, че освен животинската душа имат и потенциала на разсъдъчната душа. Докато при животните липсва разсъдъчната душа, но базата е една и съща/обща. Дори и да е имало някаква намеса (хапване на ябълки, инзвънземни и т.н. митове), трудно може да се игнорира и пренебрегне наследството на еволюцията.     
Haha..Всичко е съзнание..
Просто човешкия апарат разполага с 8 ядрен процесор,а животинския с 1 ядрен..Примерно казано
Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #50 -: (Сряда) 03 Юни 2015, 18:29 »

ОП е една от многото "измислици - премислици" на писачите на "Паралелна реалност" /"виртуалност " Grin/..."Органичен портал"...Дрън-дрън...Просто има по - неопитни и по - опитни Души, въпроса опира до способността им за справяне с животинската природа и физическата среда с нейните предизвикателства...
Всичко има Дух, както казах по - горе, дори камъка има Дух. А животните имат подобна на човешката Душа. Вероятно в животните се инкарнира Планетарния Аз, но няма как да съществува човек без душа /ОП/...Това е измислица на ония драскачи от ПР.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 811

« Отговор #51 -: (Сряда) 03 Юни 2015, 22:08 »

Зависи от гледната точка. Каква например е ползата от 8 процесора, ако хората не могат да реализират заложения потенциал на тези 8 процесора и си останат на ниво мислещо животно/пета маймуна? За тези органични портали, защо да няма хора без души? Щом човечеството може да създава популации от зомби телета, защо същото да не се отнася и за хората? Имат си някакъв живец, който да ги държи, но отвътре празно. Вместо да управляват кошерното съзнание, кошерното съзнание ги управлява. Като една огромна тълпа, или ято птици. Правят нещо, вършат обща работа, ама и те не знаят каква. В крайна сметка, какво е дух и какво е душа? Едно и също ли е? 
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #52 -: (Сряда) 03 Юни 2015, 23:13 »

защо да няма хора без души? Щом човечеството може да създава популации от зомби телета, защо същото да не се отнася и за хората? Имат си някакъв живец, който да ги държи, но отвътре празно. 
Не. Човечеството не създава зомби телета и овци Доли, а създава ФИЗИЧЕСКИ ТЕЛА, които се ползват по същия начин както и другите /нормалните/ физически тела от Духа и Душата.
Няма такъв "живец", който да държи живо едно физическо тяло, ако към него няма прикрепена ...същност...Дори тогава когато изглежда, че тази същност е извън тялото /астрална проекция, клинична смърт и т.н., то пак физическото тяло е в "стенд бай" режим благодарение на съществуващата връзка с въпросната същност/...Скъса ли се нишката, тръгне ли си същността, физическото тяло е до там. няма "стенд бай режим" без връзка със същността.
В крайна сметка, какво е дух и какво е душа? Едно и също ли е? 
Митака е твоят човек за отговора на този въпрос. Неговата дефиниция е просто брилянтна, издържана, конкретна и абсолютно уникална. Никъде не съм срещала толкова издържана дефиниция. И няма нищо общо с представата насаждана от различните религии и движения по въпроса.
Мога да направя копи - пейст, но би било добре Митко да отговори на този ти въпрос! На мен честно казано тази материя ми е малко чужда и е по - добре да не се опитвам да отговарям аз...
Митко, ще се включиш ли?  Smiley
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #53 -: (Четвъртък) 04 Юни 2015, 11:24 »

Зависи от гледната точка. Каква например е ползата от 8 процесора, ако хората не могат да реализират заложения потенциал на тези 8 процесора и си останат на ниво мислещо животно/пета маймуна? За тези органични портали, защо да няма хора без души? Щом човечеството може да създава популации от зомби телета, защо същото да не се отнася и за хората? Имат си някакъв живец, който да ги държи, но отвътре празно. Вместо да управляват кошерното съзнание, кошерното съзнание ги управлява. Като една огромна тълпа, или ято птици. Правят нещо, вършат обща работа, ама и те не знаят каква. В крайна сметка, какво е дух и какво е душа? Едно и също ли е?  
А кой е казал,че могат?!?

ОП–органичен портал
Активен
Неактивен Circle
Newbie
*
Публикации: 29

« Отговор #54 -: (Събота) 12 Септември 2015, 12:52 »

galaxsis, след като споменаваш Библията, запознат ли си с тази част:
 "11:1 И Господ говори на Моисея и Аарона, като им каза:
  11:2 Говорете на израилтяните, казвайки: Ето животните, които можете да ядете измежду всичките животни, които са по земята."
 След което ясно са посочени животните, които могат и не могат да се ядат. Като единственото общо, цялостно ограничение е да не се яде мърша и кръвта на което и да е животно. Цитатът е взет от третата книга на Стария завет- Левит. Ако ще споменаваш Библията, първо се запознай с нея.
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #55 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 09:21 »

galaxsis, след като споменаваш Библията, запознат ли си с тази част:
 "11:1 И Господ говори на Моисея и Аарона, като им каза:
  11:2 Говорете на израилтяните, казвайки: Ето животните, които можете да ядете измежду всичките животни, които са по земята."
 След което ясно са посочени животните, които могат и не могат да се ядат. Като единственото общо, цялостно ограничение е да не се яде мърша и кръвта на което и да е животно. Цитатът е взет от третата книга на Стария завет- Левит. Ако ще споменаваш Библията, първо се запознай с нея.

Имам предвид съвършеният човек създаден от самото начало, а не впоследствие  - падението му.
Когато  съзнанието му  мутира към месоядство и агресия . И  днес  достига своя Апогей на атрофия и способност да мисли трезво сам, какво да яде и какво не.

И се върни на Битие 1: 29

1:29   И Бог каза още: " Ето, давам ви всички растения, които са по цялата Земя и дават семе, и всички дървета с плодовете им, чието семе е в тях"  Нека те ви служат за храна.

1:30  А на всички земни диви животни и на всички летящи  в небесата създания, и на всяка душа, в която има живот и се движи по земята, давам за храна всички зелени растения.

Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #56 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 15:50 »

galaxsis, ако твоя цитат и този на Circle са от един и същ източник, имам предвид Библията, защо се получават според теб такива противоречия? Мисълта ми е, че това не е разминаване като червеното и розовото - единият го вижда червено, на другия му розовее и т.н. Тук разминаването е като черно и бяло.
Активен
Неактивен Circle
Newbie
*
Публикации: 29

« Отговор #57 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 16:09 »

Нещата опират до дървото на познанието и хитростта на змията. galaxsis е прав за това, че в началото на човека му е предоставена единствено храна от растителен произход, но пропускайки останалата част, нямаше как да приема тезата му за истинна.
 Посягайки към ябълката, Ева убива съвършения човек и следва продължение...
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1204

« Отговор #58 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 16:23 »

от Библията ...:
Така е и писано: "първият човек Адам стана жива душа", а последният Адам стана животворящ дух дух.
 Но първом не иде духовното, а душевното, и после духовното.
 Първият човек е от земя, земен; вторият човек е Господ от небето.
  Какъвто е земният, такива са и земните; и какъвто е Небесният, такива са и небесните;
  и както сме носили образа на земния, тъй ще носим и образа на Небесния.
  И това ви казвам, братя, че плът и кръв не могат да наследят царството Божие, нито тлението може да наследи нетление.
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #59 -: (Неделя) 13 Септември 2015, 16:26 »

galaxsis, ако твоя цитат и този на Circle са от един и същ източник, имам предвид Библията, защо се получават според теб такива противоречия? Мисълта ми е, че това не е разминаване като червеното и розовото - единият го вижда червено, на другия му розовее и т.н. Тук разминаването е като черно и бяло.

Няма никакво разминаване - има НЕ разбиране. Цитирах началото на Битие, и замисълът на твореца, как е бил създаден  човекът преди да посегне към забранения плод и бъде изхвърлен от пределите на парадейса. Circle, дава цитати след падението и изходът на евреите от Египет. Така че говорим за две различни неща.

Битие: 3:14 /16..17..19
 И каза бог на Змията бъди Проклета из между всички домашни животни и между всички...
Ще пълзишиш по корем и ще ядеш от пръста през всичките дни на живота си

На жената каза бременността ти ще е много трудна и в болки ще раждаш деца....

На мъжа каза с тежък труд ще се изхранваш през всичките дни на живота си..
С пот на челото си ще ядеш хляб , докато не се върнеш в Земята от която бе взет...Защото си пръст и в пръста ще се върнеш..

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Е, кое не е вярно от всичко ТОВА?

Като вземим първата ЛЪЖА  на ЗМИЯТА...." Никак, никак......няма да умрете, като ядете от дървото, а ще станете като Бог да познавате доброто и злото.

Умираме ли? -умираме.....
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: