Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Тайното Общество на Совата" и Бохемската Гора  (Прочетена 2657 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 15 Октомври 2015, 11:43 »

Пълни глупости trustno1! Бягаш по тъча, че е неудобно да отговориш! Толкоз от мен! Не си интересен! Нормално за зомби!
Активен

bojinkata
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 15 Октомври 2015, 14:07 »

роектът за банкнотата е поръчан на руския емигрант Сергей Макроновски от вицепрезидента на САЩ Уолъс. Но кой се крие зад този псевдоним? Според някои специалисти зад псевдонима се крие самият Николай Рьорих – художник, мистик и философ. Много факти говорят в полза на тази версия. През 1920 г. Рьорих пристигнал с жена си в САЩ, основал обществото "Агни Йога" и създал Института за обединени изкуства в Ню Йорк. Приятелство го свързвало с мистика Хенри Уолъс, който по-късно станал близък помощник на Рузвелт. Вероятно с помощта на Уолъс през 1935 г. в Белия дом представители от 21страни подписали Пакта на Рьорих за защита на паметниците на изкуството. На церемонията присъствал и самият президент.

В Съветския съюз и България пионерите носеха триъгълни връзки. На гърба на пионера триъгълникът висеше с върха надолу. Мъжките вратовръзки също са наследени от масоните, а не произлизат от шаловете, както е прието. В обреда на приемането в ложата кандидатът е воден с връв на шията, завързана със самозатягащ се възел; краищата на вървата висели на гърдите. Това е един много добър символ – милиони хора всеки ден слагат стилизирана примка на шията си, носят я цял ден, собственоръчно я завързват и дори сами си купуват "примката".

Единствено си прав за вратовръзките/ и връзките   Cool

Ако обаче отхвърлиш  копи -пейста Рьорих на съзнания/ , и го замениш със знанието допринесено от  Ленчето Блаватска   в Америка съчетано  с твои такива, никога нямаше да покажеш подобно НЕВЕЖЕСТВО, относно разликата между  масони и илюминати   Grin

п.п. Много се забавлявам в този форум и да е жив и здрав Админа му    drinks
Активен
Неактивен trustno1
Sr. Member
Публикации: 361

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 15 Октомври 2015, 22:26 »

роектът за банкнотата е поръчан на руския емигрант Сергей Макроновски от вицепрезидента на САЩ Уолъс. Но кой се крие зад този псевдоним? Според някои специалисти зад псевдонима се крие самият Николай Рьорих – художник, мистик и философ. Много факти говорят в полза на тази версия. През 1920 г. Рьорих пристигнал с жена си в САЩ, основал обществото "Агни Йога" и създал Института за обединени изкуства в Ню Йорк. Приятелство го свързвало с мистика Хенри Уолъс, който по-късно станал близък помощник на Рузвелт. Вероятно с помощта на Уолъс през 1935 г. в Белия дом представители от 21страни подписали Пакта на Рьорих за защита на паметниците на изкуството. На церемонията присъствал и самият президент.

В Съветския съюз и България пионерите носеха триъгълни връзки. На гърба на пионера триъгълникът висеше с върха надолу. Мъжките вратовръзки също са наследени от масоните, а не произлизат от шаловете, както е прието. В обреда на приемането в ложата кандидатът е воден с връв на шията, завързана със самозатягащ се възел; краищата на вървата висели на гърдите. Това е един много добър символ – милиони хора всеки ден слагат стилизирана примка на шията си, носят я цял ден, собственоръчно я завързват и дори сами си купуват "примката".

Единствено си прав за вратовръзките/ и връзките   Cool

Ако обаче отхвърлиш  копи -пейста Рьорих на съзнания/ , и го замениш със знанието допринесено от  Ленчето Блаватска   в Америка съчетано  с твои такива, никога нямаше да покажеш подобно НЕВЕЖЕСТВО, относно разликата между  масони и илюминати   Grin

п.п. Много се забавлявам в този форум и да е жив и здрав Админа му    drinks
Ленчето не ме интересува,защот аз изводите си ги правя въз основа на огромна база данни ,която съм прочел....копи пейста е за да го покажа с няколко изречения на божинката...разлики има много няма еднаква...за мен масоните привличат илюминатите заради техния мозъчен ресурс...като самите масони им предоставят финансовия ресурс.И после илюминатите се отделят защото доктрината на масоните не им изнася.Не я следват просто.И това е логично.и идва още от Давид и Соломон.Ама тва друга тема.Е ти си чети Ленчето...аз ще си чета квото ще си чета.Става ли?Истинските изводи се правят индивидуално..а не от някой който е написал нещо и е решил да го продава или с друга цел
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #18 -: (Петък) 16 Октомври 2015, 14:05 »

Ленчето не ме интересува,защот аз изводите си ги правя въз основа на огромна база данни ,която съм прочел....копи пейста е за да го покажа с няколко изречения на божинката...разлики има много няма еднаква...за мен масоните привличат илюминатите заради техния мозъчен ресурс...като самите масони им предоставят финансовия ресурс.И после илюминатите се отделят защото доктрината на масоните не им изнася.Не я следват просто.И това е логично.и идва още от Давид и Соломон.Ама тва друга тема.Е ти си чети Ленчето...аз ще си чета квото ще си чета.Става ли?Истинските изводи се правят индивидуално..а не от някой който е написал нещо и е решил да го продава или с друга цел
trustno1, имам питане, преди се интересувах доста в тази посока, виждам че и ти търсиш и имаш доста ценно инфо: Обаче каква според теб е причината при илюминати, масони и други организации, структурата да е затворена и да има такава потайност и секретност на всичко което се случва и се прави вътре?
Активен
Неактивен trustno1
Sr. Member

« Отговор #19 -: (Петък) 16 Октомври 2015, 15:09 »

trustno1, имам питане, преди се интересувах доста в тази посока, виждам че и ти търсиш и имаш доста ценно инфо: Обаче каква според теб е причината при илюминати, масони и други организации, структурата да е затворена и да има такава потайност и секретност на всичко което се случва и се прави вътре?
ще ти отговоря много просто и ясно.Защото аз лично така мисля.В полицейското районно,теб викат ли те на оперативката?В министерството на вътрешните работи ,разбираш ли какви теми са дискутирали при закрити врати?И двете или повечето съобщества играят ролята на различни органи в държавите.В повечето случаи са неформални,неполитически,добре прикрити,сляти или франчайзнати към други такива които вече са официално,представителни и прочее публични един вид.Давам пример - Студената война.Информационен бой между две големи държави,привличащи по-малките такива като съюзници.Как мислиш дали големите държави ще си кажат всички детайли на техните планове на по-малките съоюзници?Никога няма да се случи това.Същото е и със тези така наречени тайни общества.Народа ги е направил тайни в голям процент.Те са били движения.С различни виждания са.Вземи пример ,едно време....лечителки и разни гадателки са обявявани за вещици и са горени на клада.Галилео Галилей...Всеки умен човек...стига да не е психично болен.Когато вижда че знае нещо повече...той се старае да го завоалира като послание.За да стигне до повече хора.Но до виждащите.Ако не го направи това,рискува да бъде помислен за луд ,изперкал,наркоман или квото се сетиш.Просто масите така разбират нещата.И оттам в крайна сметка тамплиерите,т.е розенкройц масонизацията и църквата са били врагове.Църквата се е притеснявала че ордена отваря очите на народа...т.е отслабва вярата на хората в религията...и е искала да унищожи ордена.Тва ти го нахвърлям на бързо за да схванеш идеята ми т.е обяснението ми за нещата.Това са друг вид кръгове.Примерно ,аз ,ти и другите няма как да разберем ....какво си приказват в кръга на Уорън Бъфет,Гейтс,Акерман ?Нали ?Просто не сме от техния ранг.Филма Кръстникът нагледно показва нещата.Как мафиотски бос със собствена философия за живота показва...ясно че Ватикана е по-голяма мафия от НЕГО....кво говорим ??Структурата трябва да е затворена за да функционира.Ако е изцяло публична подлежи на по големи атаки.Т.е е по уязвима.Затворената структура подсказва йерархия.Фундаментално просто е.Няма как да функционира иначе.Аз лично мисля,че при илюминатите процента достоверност е много по голям защото се базира на наука.Докато масоните са символични смисъл..те имат също свои ценности.Имам в предвид че откакто съществува масонството понеже е много по силно финансово от илюминатството.Структурата би била следната : Пример Аз съм масон....наследствен,а ти си илюминат доктор на науките.Но нямаш пари..Имаш знания обаче.Открил си нещо.Аз го разбирам,защото парите предполагат информация обезпечаване един вид.Аз се свързвам с теб,директно,индиректно чрез фирма,клондайк квото и да е.И ти казвам..Мисля че Ние може да ти помогнем,разкажи повече какво си открил.Ти ми казваш..ок.На мен ми харесва квото чувам и решавамЕ да те спонсорираме.Стават нещата ставаш откривател,регваш патент примерно.Или патента се регва от нас щото НИе сме парите.Така това е пръв пример.Втори пример.Масонска ложа №1 Главен Архитект. примерно над 33 степен.Илюминатска ложа...Главния масон по принцип сигурно страда от комплекса на Бог.Той мисли..илюминатите трябва да са под контрол.Я на всяка илюминатска ложа да сложим по една масонска шапка за началник.Ротшилд,Рокфелер играят такива роли затова ги водят илюминати.Защото са в ядрото на илюминатите.Но не са реални илюминати,щото не са умни..Просто са наследствени финансисти.Един Капитал се пази сам.Него може да го унищожи само Още по-голям капитал.Това е моята философия за нещата.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #20 -: (Петък) 16 Октомври 2015, 15:44 »

Да наистина това е ключово както си споменал в коментара си, че структурата да функционира е нужно да е затворена. Мерси за споделеното, обаче имам още един въпрос относно първата част на коментара ти. Каква е гледната ти точка:

ще ти отговоря много просто и ясно.Защото аз лично така мисля.В полицейското районно,теб викат ли те на оперативката?В министерството на вътрешните работи ,разбираш ли какви теми са дискутирали при закрити врати?
След приключване на случая полицията излиза с резултата пред обществото и съобщава за злоупотребите които са преустановили. Т.е. потайността и секретността е до приключване на мероприятието. След неговото приключване, полицаите разкриват на хората, злините които са предотвратили и доброто което са позволили да се случи и прояви след това.
Тогава не е ли логично затворените структури на илюминати, масони и други да излизат периодично с резултатите които са постигнали пред обществото на вече свършените дела? Защо това което са осъществили и е отминало, продължава да се държи в потайност при тях?
Активен
Неактивен bofara
Newbie
*
Публикации: 15
[6285174923344176257]

« Отговор #21 -: (Петък) 16 Октомври 2015, 15:46 »

Три разклонения са:
- Илюминати /твърдят, че просветляват обществото/;
- Тамплиери /съхраняват знанията/;
- Розенкройцери /рицари/.
Активен

[6285174923344176257]
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #22 -: (Петък) 16 Октомври 2015, 19:03 »

Всеки може да си пише и тиражира в и-нет каквото си иска. Ами те само Илюминатите са незнам колко си вида. Какво остава пък за разните розенкройцери, тамплиери и масони с техните ложи и конспиративни теории свързани с тях.     
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен trustno1
Sr. Member

« Отговор #23 -: (Петък) 16 Октомври 2015, 19:30 »

Да наистина това е ключово както си споменал в коментара си, че структурата да функционира е нужно да е затворена. Мерси за споделеното, обаче имам още един въпрос относно първата част на коментара ти. Каква е гледната ти точка:

ще ти отговоря много просто и ясно.Защото аз лично така мисля.В полицейското районно,теб викат ли те на оперативката?В министерството на вътрешните работи ,разбираш ли какви теми са дискутирали при закрити врати?
След приключване на случая полицията излиза с резултата пред обществото и съобщава за злоупотребите които са преустановили. Т.е. потайността и секретността е до приключване на мероприятието. След неговото приключване, полицаите разкриват на хората, злините които са предотвратили и доброто което са позволили да се случи и прояви след това.
Тогава не е ли логично затворените структури на илюминати, масони и други да излизат периодично с резултатите които са постигнали пред обществото на вече свършените дела? Защо това което са осъществили и е отминало, продължава да се държи в потайност при тях?
Ами полицията е силов орган и тя трябва да показва резултат,а резултата се оказва чрез оповестяване.Докато при тайните общества,резултата какъвто и да е бил,се префилтрира защото примерно те с един конкретен план променят няколко неща ,чрез причина и следствие.Ето давам пример : Копой какво означава ?Човек който следи друг.Ок.Тва ясно.Какво означава обаче ,примера.Конкретно обяснение.Обаче ..Пример 2 : Аз виждам че на еди кой си ъгъл или улица седи човек и дебне нещо ,т.е виждам копоя.От което си вадя заключения че ...човека дебне нещо или някой.Ако съм по-търпелив ще разбера.Разбира се и след като анализирам ситуацията като цяло.Селектирам :не е клошар,пияница не рови по кофите.Просто си седи всеки божи ден в колата по 3-4часа.Кво прави?Ясно е че следи нещо/някого.Когато наблюдавам картинката и виждам точно кой ,какво следи.След като го проследя разбира се.И в крайна сметка получавам информация примерно че В.Н е следен.Като намеря информация за В.Н разбирам кой може и би могъл да го следи.Така разбирам и господарите на копоя кои са.За това говоря.Тези съобщества не са изградени ....просто за да са тайни.Те си имат конкретни методики модус операнди един вид и така оцеляват.Не съм чул някой ,да е бил надълбоко и да е оцелял.След като се е отказал от тях.Тва е се едно да откраднеш от руската мафия и да оцелееш 1:1.000.000.В крайна сметка мисля,че те ни пускат толкова информация колкото ни е нужна.Или ни дават послания и загадки.Да вземем за пример Да винчи.Колко кодове има в неговите картини и чертежи.Много.Ами ако се замислим всеки един който е бил толкова способен и известен.Просто трябва да се научим къде да гледаме.Не каквото ни поднасят на готово.А,каквото манифестират.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #24 -: (Събота) 17 Октомври 2015, 13:58 »

Искаш да кажеш, че не разкриват резултатите на делата си пред обществото, защото резултатите се използват за нови начинания, които е необходимо да не се разгласяват за да могат да се случат - доста логично, не се бях замислял.

trustno1, прощавай, още няколко въпроса имам: Каква е причината вътре в структурата на такива организации, тези които са на долните нива, да нямат достъп за това което се случва на горните нива? И до колко това е вярно? Мисълта ми е, че един вид тези организации са потайни и прикрити от обществото, но те са потайни и прикрити и помежду си вътре в самата структура? Драсни няколко реда, ако имаш наблюдение.
Активен
Неактивен trustno1
Sr. Member

« Отговор #25 -: (Събота) 17 Октомври 2015, 19:22 »

Искаш да кажеш, че не разкриват резултатите на делата си пред обществото, защото резултатите се използват за нови начинания, които е необходимо да не се разгласяват за да могат да се случат - доста логично, не се бях замислял.

trustno1, прощавай, още няколко въпроса имам: Каква е причината вътре в структурата на такива организации, тези които са на долните нива, да нямат достъп за това което се случва на горните нива? И до колко това е вярно? Мисълта ми е, че един вид тези организации са потайни и прикрити от обществото, но те са потайни и прикрити и помежду си вътре в самата структура? Драсни няколко реда, ако имаш наблюдение.
съвсем възможно е да е така на 80% определено следват логика и разбира се виждаме много малко от нещата.Реално погледнато ние виждаме доста повече но на подсъзнателно ниво.Просто не разчитаме всичко което виждаме.Ами мисля че това е самозащита за достъпът.Няма как някой който е влезнал скоро  в такъв тип организация да знае кво става на последния етаж,нали?Мисля ,че изкачват стълбицата след заслуги и някакъв вид лоялност.Пирамидата мисля обяснява реално погледнато йерархията.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #26 -: (Събота) 17 Октомври 2015, 23:21 »

Всеки може да си пише и тиражира в и-нет каквото си иска. Ами те само Илюминатите са незнам колко си вида. Какво остава пък за разните розенкройцери, тамплиери и масони с техните ложи и конспиративни теории свързани с тях.      
bg2, те са много и различни ордени и организации, но има едно нещо което ги обединява всичките - това е потайността и прикритието. Има нещо тук според мен, нещо-горещо.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #27 -: (Неделя) 18 Октомври 2015, 00:25 »

Няма как някой който е влезнал скоро  в такъв тип организация да знае кво става на последния етаж,нали?Мисля ,че изкачват стълбицата след заслуги и някакъв вид лоялност.Пирамидата мисля обяснява реално погледнато йерархията.
Мисълта ми е, че на който и етаж да си, нямаш достъп до случващото се на етажа над теб.
В предишния коментар ти спомена, че те ни пускат толкова информация, колкото ни е нужна - trustno1, но всеки човек има пряка връзка и единственото което е нужно е да повярва във собствените си възможности. Аз не разбирам нуждата от посредници били те тайни ордени, съвременните религиозни структури, транслирането на информация от т.нар. ченелъри и всякакви други похвати и прийоми. В момента съвременното общество в което живеем знае повече за отделната личност, отколкото отделната личност знае за случващото се в самото общество. Това нещо изкривява отношенията между човеците според мен.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #28 -: (Неделя) 18 Октомври 2015, 15:15 »

http://m.vbox7.com/play:m5401bf523?p=group&id=we_are_legion_religii_misterii_z
Тъмните тайни: Вътре в Бохемската гора част 1

На 12:56 минута се разисква окултната страна в "забавленията" на елита, както и връзката с обществото на илюминати, възникнало в Германия.. И разбира се почитането на древно - вавилонски съгласувани божества, чийто символ е совата.

https://m.youtube.com/watch?v=WpMOGWCn5vk
Тъмните тайни: Вътре в Бохемската гора част 2
Alex Jones - Dark Secrets Inside Bohemian Grove - Directors Cut 2005 - Part 2 - Bulgarian Subtitles
« Последна редакция: (Неделя) 18 Октомври 2015, 16:31 от Мила » Активен
Неактивен trustno1
Sr. Member

« Отговор #29 -: (Неделя) 18 Октомври 2015, 21:50 »

тва е старо преди 3 години го гледах някъде за бохемиан гроув..имаше един дето беше партия на Айк,Дейвид  той даже беше направил филмче чрез айпи уебкамерка за шпиониране в някви подземия и беше заснел с лошо качество някакъв култ ,т.е ритуал даже имаше за шейпшифтинг-а ама колко е вярно не знам.В подземие ...камерка да лови уай фай ..за да ъплоудва в нета..малко космос звучи.Но да има ги тези работи но те не се крият,те ако искат ...няма и да разберем.Факт е че си имат къртици които изкарват инфото на бял свят.Но с каква цел.Можем да предполагаме.Аз лично мисля че и между лошите има и добри.И то също на ключови позиции.За да има баланс.
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: