Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Em Drive  (Прочетена 1352 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен рибар
Jr. Member
**
Публикации: 62

« -: (Събота) 04 Април 2015, 18:04 »

Здравейте, интересувам се от експеримента Em Drive, някой знае ли нещо по подробно за този експеримент?, понеже не владея английски език, някой който го владее може ли да прочете http://www.armaghplanet.com/blog/no-nasa-has-not-verified-an-impossible-space-drive.html и да разкаже дали този експеримент е нещо сериозно и плодоносно. И как се обяснява от гледна точка, на съвременните разбирания за физичните закони.
« Последна редакция: (Събота) 04 Април 2015, 18:15 от рибар » Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #1 -: (Неделя) 05 Април 2015, 13:35 »

Здрасти, ползвай гоогле преводач  Wink
Активен
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« Отговор #2 -: (Петък) 31 Юли 2015, 07:33 »

невъзможен двигател http://it.dir.bg/news.php?id=17158590
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #3 -: (Петък) 31 Юли 2015, 09:18 »

Здравейте, интересувам се от експеримента Em Drive, някой знае ли нещо по подробно за този експеримент?, понеже не владея английски език, някой който го владее може ли да прочете http://www.armaghplanet.com/blog/no-nasa-has-not-verified-an-impossible-space-drive.html и да разкаже дали този експеримент е нещо сериозно и плодоносно. И как се обяснява от гледна точка, на съвременните разбирания за физичните закони.

Благодаря, alexxx39, че извади темата на бял свят... Нямам навика да гледам назад.

рибар, в статията се сучат локуми относно "запазването на инерцията", без да се каже нищо конкретно. За твой късмет =p , чел съм какво означава това, и мога да те насоча към изобретател, изобретение, и да обясня теорията в общи линии =)

Запазване на инерцията означава следното.

Ясно ти е, какво значи запазване на температурата - това означава, че топлинна енергия, чрез някакъв физичен механизъм, се запазва в системата без да я напуска. Това не е съвсем вярно обаче, защото не можеш да създадеш истински затвор в природата - всеки път, когато енергията е хваната в капан, тя ще си смени формата, така че да го напусне. Вместо това, запазването на температурата разчита на РЕЦИКЛИРАНЕ - рециклиране на температурата - това означава, че затваряш цикъла от метаморфози на енергията в една система. Не й пречиш да се променя, а затваряш промяната в цикличен кръг.

Ясно ти е и какво означава запазване на енергията, нали така. Ортодоксалният закон, Законът за запазване на енергията. Той е също относно РЕЦИКЛИРАНЕ на енергията, "енергията не се създава, само се видоизменя..." и прочие.

Тук в пълна сила участва Първия Закон на термодинамиката. Нека си го припомним:
"Пълният входящ енергиен поток в една система трябва да е равен на пълния изходящ енергиен поток на системата плюс изменението на вътрешната енергия на системата. Първият закон на термодинамиката изключва възможността за вечен двигател (перпетуум мобиле) от първи род."

Да, но тук има уловка, на която пропадняшките даскали в училище а И във ВУЗовете не обръщат внимание. Повечето - защото са некадърни, а единици от тях - нарочно, заради проблеми с егото и ценностната система.

Уловката е, че не може да има вечен двигател от първи род. А ти, например... или пък хора като peppone1... знаеш ли какво означава вечен двигател от втори род?

Това означава Закон за запазване на работата. Не енергията е перпето-мобилето - а работата. Неинтересуващите се от алтернативния научен поглед пропускат да забележат това.

Да кажем, вкараш 1 (една единица) енергия в една физична система. Тази единица енергия ще свърши 1 джаул работа. В процеса на свършване на тази работа, енергията ще смени формата си. Например, нека тя е влязла като електрическа енергия. След като свърши този 1 джаул работа, тя ще се е превърнала в единица механична енергия.
Да, но енергията не може просто ей така да си стои. Тя постоянно се променя - това е нестихващ процес. Така че... тази механична вече енергия, ще се промени съвсем скоро, във, да кажем, топлинна енергия. Сещаш ли се колко работа ще свърши тази енергия в този процес?

Ще свърши 1 джаул работа, да.

После тази топлинна енергия ще се трансформира в светлинна, нали така? Колко джаула работа ще свърши чрез това си трансформиране? 1 джаул работа.

Една единициа енергия влиза - една единица енергия излиза: Първи закон на термодинамиката.

Но... колко джаула работа са свършени? 3 джаула до тук. Цялото уравнение е всъщност неравенство - и винаги е било такова. От това именно следват всички неща, които във физиката се учат като "грешка, допустими стойности на грешката". Тоес тте просто се абстрахират от факта на неравенството, и си представят, че е уравнение... правейки компромис с това, че накрая няма да са изцяло прави. Голяма работа.

Имаш два начина за безкрайна енергия оттук-настене.

1 - можеш да си представиш такава система, която натрупва голямо количество свършена вътрешна работа, докато единицата енергия я напусне. Част от свършената работа може да бъде вложена в привличането на още енергия. Това не ти дава безкрайна енергия, но ти дава безкрайни ДИВИДЕНТИ. Разбираш ли? Енергията не е безкрайна, но е безкраен ефекта от нея. Защото винаги ще имаш ПОВЕЧЕ свършена работа, съпоставено с употребената енергия... и този запас от допълнителна, нетаксувана работа постоянно ще расте, докато най-накрая системата не постигне ЕНЕРГИЙНО БЕЗПЛАТНО качествено изменение.

На този принцип функционират живите организми. При тях не наблядаваш безкрайна енергия... но наблюдаваш постоянни СВРЪХ-РЕЗУЛТАТИ от минимални квоти енергия, до момента, в който популацията нараства до много по-големи размери, отколколкото е наличната енергия за това наоколо.

2- можеш да си представиш такава физична система, в която метаморфозите на енергията са вкарани в затворен цикъл, вътрешен за системата. Това е малко по-трудно да се направи, но има стотици примери до сега, които са обществено достъпни и известни. Ще ти дам точно такъв пример накрая на темата, зъщото точно това е разработката на НАСА, за която питаш.
В този случай енергията не напуска системата... но това не означава, че системата е затворена. ТОЧНО ОБРАТНОТО - системата Е отворена. (Но трябва да е отворена по правилния начин.) Отворена е, защото РАБОТАТА излиза навън.
Да, точно така - това означава, че една такава система произвежда НЕГЕНТРОПИЯ - тя постоянно структурира пространството около себе си, по този начин генерирайки обратното на ентропия.

В учението на Даоистката вътрешна алхимия се казва, че в тялото има два такива кръга - единият е от първия вид, описан горе, а другият е от втория.

Единият енергиен цикъл на тялото взима енергийни квоти отвън. Докато напуснат тялото, те вършат много пъти себестойността си в работа - генерират негентропия за тялото, създават вътрешен ред. По този начин този кръг е отговорен за поддържане на младостта. Но не и за удължаването на живота.

Другият енергиен цикъл не взима енергийни квоти отвън, ами ползва един фиксиран обем енергия, с който се раждаш - това е полово-сексуалната енергия. Тя не напуска тялото, освен ако ти сам не изтощиш този обем чрез еякулиране (при мъжете) или липса на правилно стимулиране (при жените). Тя постоянно се върти в тялото, и произвеждайки много единици работа, която обаче е насочена навън - екстровертният израз на системата ти. По този начин този втори цикъл не поддържа младостта, но е отговорен за продължителността на живота.

(Можете успешно да впишете в тази рамка отношенията на циклите на Кребс и Кори, за които говоря в тази тема, публикация #3.)

В контекста на НАСА, става дума за микровълнов двигател. Той спада в групата на себе-осцилиращите системи. Уорел Кийли поставя началото на разглеждането на вибрационните себе-осцилиращи системи със своя водно-звуков двигател (двигателят е в музей, и ако се напълни с вода, все още работи между другото... Кийли се смята за бащата на вибрационната физика, и съм писал за него в тази тема). Тесла поставя началото на разглеждането на електрическите себе-осцилиращи системи, с изобретеното от него "совалиране на ел.импулс" (electric impulse shuttling), и за това не съм писал никъде из форума, за сега.

Става дума, че с електрически импулс се съдават микровълнови лъчения в специална осцилираща бутилка. Тя рециклира микровълните отново в електрическа енергия, но свършената работа се насочва навън - вибрациите (авто-осцилациите) са под формата на инерция. Сиреч - перпето-мобиле от втори род.

Това обаче не е оригиналната идея.

Оригиналната идея, от която по-късно е развит микровълновия двигател, е системата за запазване на инерцията на професор Лейтуайт.

Историята на професор Лейтуайт е класическа. Изключително популярен за времето си - изнася лекции и преподава ортодоксална физика във всички от най-известните университети на САЩ, както и Англия. Стремглава, и напълно заслужена кариера към върховете на академичните кръгове на времето си. Репутацията му е непокътната с десетилетия.
Но Лейтуайт, освен че е експерт по електричеството, магнетизма и електродиманиката... също така има голям интерес и обожава да се занимава с гироскопи.

Ако не знаеш какво е гироскоп - няма време и място в тази тема. Трябва да разбереш от другаде.

За Лейтуайт съм пуснал няколко материала в този форум, в тази тема, публикация #1 (дефакто #2).

Лейтуайт в крайна сметка изобретява СИСТЕМА ОТ ГИРОСКОПИ, която запазва инецията. Инерцията, както знаеш, е величина, изразяваща движение. Така че това, което той ВСЪЩНОСТ изобретява, е вечен двигател от втори род: тотално запазване на енергията вътер в системата, и генериране на работа/негентропия навън от системата, която в случая е под формата на инерция.

Още тогава Лейтуайт предлага тази система да се ползва за безгоривен и на практика вечен двигател в космическите апарати и совалки.

Карирерата му се срива до абсолютното дъно в рамките на няколко години. Името му става табу в академичните кръгове, бившите му колеги се правят, че не го познават, уволнен е като лектор от повечето университети. Умира безславно и безизвестно (през 97ма).

Никой на този свят обаче не може да отрече, че машината му, генерираща инерция, не работи, защото тя работи всеки път. Никой ортодоксален учен от друга страна не знае как и защо работи... защото академичната общественост... се прави, че не съществува такава машина и че не знае за нея. Отговорът при опит някой да ги подсети за машината и за уважавания на времето Лейтуайт е, че не е възможно, не работи, и няма начин.

Ето и изобретението:

https://www.youtube.com/watch?v=1eQp4grGdqY
- много е старо... но... каквото-такова
- той самия го нарича "система за пренос на маса" (идеята е, че чрез системата си от гироскопи той постоянно провежда масата на превозното средство от задната към предната му част... сиреч - генерира инерция)

Оттук е идеята за микровълнов космически двигател на НАСА.
« Последна редакция: (Петък) 31 Юли 2015, 09:30 от форум » Активен

Неактивен peppone1
Hero Member
Публикации: 525

« Отговор #4 -: (Петък) 31 Юли 2015, 17:36 »

Понеже отново срещнах името си и в тази тема, ще си позволя да я оспамя и нея. Ако на една машина подадеш 1 джаул енергия, тя ще извърши също 1 джаул работа, в съвкупност от полезната енергия и загубите (топлината). Но ако тази машина извършва 1 джаул полезна работа, тогава тя няма да отделя топлина или тя ще е толкова малко че за нищо няма да става. Как до сега никой не изобрети примерно една ефективна енергоспестяваща печка под 2KW? Не че не е възможно с 10-20%, както в друг технически форум съм обяснявал че не се обръща внимание на закона за ампернавивките (при магнетизма), но този закон можем да го приложим и при топлинната енергия. Много често се получават недоразумения, например в магазина откъдето исках да закупя един високоговорител, но нямаха същият и  ми предложиха по-мощен със същия размер, но аз им казвам че искам да сменя само единия от двата и да свирят с еднаква сила. Но продавачът ми казва че този говорител няма да свири по-силно от моя и някак не му се обясняваше защо. А защо ли, защото повечето техници пренебрегват този закон и гледат единствено че на табелката пише същото съпротивление, а следователно и токът който консумира говорителя ще е същия и ще извърши същата работа, да ама не. Като изключим разликите в големината на магнитите и ги приемем за еднакви, то по-мощната шпула трябва да бъде навита с по-дебела жица и съответно за да получим същото съпротивление на намотката, трябва да удължим жицата като добавим повече навивки. Подчинена на формулата F=w.I, то намагнитващата сила е пропорционална на броя на навивките умножени по големината на тока. Следователно един 8W говорител ще свири по-силно от един 4W и ще консумира същата мощност както 4W-вият говорител. Затова е добре мощността на високоговорителя да превишава тази на усилвателя, колкото се може повече, но задължително със същото съпротивление (импеданс). Без значение на един 4W усилвател можем да свържем и 200W говорител, но не и обратното, тъй като маломощния говорител ще изпуши от големия усилвател. Но тъй-като плътността на тока B , който тече в проводника е обратно пропорционална на неговото сечение S (B=S:I), то по-дебелата жица ще издържи на по-голям ток и оттам още по-голяма намагнитваща сила и по-силен звук.
Същата аналогия може да се приведе и в нагревателните уреди, където магнетизма е незначителен. При реотан с повече навивки и по-нагъсто ще се нагрее повече, отколкото ако те са разредени и тогава е нужен по-голям ток. Преди години често ми гореше поялника и всеки път купувах нов нагревател, затова исках готово навит на спирала, който да го надена  върху шамота и за тази цел исках от продавача готов навит, но без усукани краища, а към тях да добавя отделна оплетка за да не намалям от дължината на реотана. Един колега веднага ми направи забележка "Каква работа ще ти върши този поялник след като му намалиш мощността?" Не ми се спореше тогава, но сега поялника консумира по-малко ток и нагрява същото, ако не и повече, защото като не съм развивал от реотана, дължината му е по-голяма и навивките са по-сгъстени при надяването му в шамота. Но това не е СЕ, а просто повишаване на КПД близо до 1. Но за съжаление все още не е изобретен кантал или друга сплав с по-малко специфично съпротивление за да се направи една истински енертоспестяваща печка.
« Последна редакция: (Петък) 31 Юли 2015, 19:39 от peppone1 » Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #5 -: (Петък) 31 Юли 2015, 20:05 »

Добре peppone1 ! ... admin и МИТКО в последните дни, някакси, май ми влязоха в главата. Затова, знаеш ли какво ще направя..

Заравям томахавката! Повече няма да те споменавам по разни места и да се заяждам. Нямам представа защо, знам, че ти така и така няма да върнеш жеста и да станеш по отворен към това, което говоря. Но може би е време за промяна поне от моя страна.

До колкото разбрах, темела на публикацията ти е ето това:

Как до сега никой не изобрети примерно една енергоспестяваща печка?
Струва ми се, че ако този темел се скърши, всичко надолу заминава. Прав ли съм?

Понеже имаш късмет че съм И готвач-любител на всичкото отгоре, мога да ти дам пример за точно такава чудесна печка!

Нарича се "HYBORAC". Името идва от HYB за хибриден, и ORAC за Оргонен Акумулатор. Изобретателите са Пауло и Александра Кореа (Семейство Кореа) - Paulo & Alexandra Correa. Изобретението е част от полето на експерименталната етерометрия (науката за изучаване на етера) и до колкото ми е известно е патентовано (но не съм сърфирал до сега за патент, така че може и да не е - може и да не е, защото оргонният акумулатор сам по себе си е патентован на името на фамилия Райх, така че навярно би имало проблем с това).

Става дума за оргонен акумулатор, но не стандартен, а с особено устройство по такъв начин, че към него да може да се свърже стирлингов двигател от нисък клас модел Делта-Т.

Системата оргонен акумулатор - стирлингов двигател задвижва стирлинговия двигател КАКТО през деня, на слънце, на открито и на закрито, ТАКА и вечерта, на тъмно, и през зимата (като с това са свързани и разлики в интензивността на работа и оборотите).

Това демонстрира директно трансформиране на заобикалящата етерна/оргонна енергия от атмосферата/въздуха в топлинна и оттам я поема стирлинговия двигател, за да я обърне в механична. Стирлинга няма да спре да работи... а пък ти от своя страна не трябва да правиш каквото и да е, освен да го сглобиш.

Ето на! Енергоспестяваща печка! Която работи сама нон-стоп!

Ако искаш да закупиш подробното изследване на всички параметри както и подробно описание на строежа на устройството на HYBORAC (защото информацията много често струва пари в крайна сметка), можеш да дадеш на фамилия Кореа едни кирливи 20 долара за дигитално копие, ето от този сайт:
http://www.aetherometry.com/DISPLAY/AS2-25

Ако пък искаш ПЪЛНАТА документация по въпроса, струва къмто 75 долара, видео + 4 пдф файла:
http://www.aetherometry.com/Bookstore/AM-02.html

Чел съм по американски форуми, че е успешно репликирана от много хора.
Активен

Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #6 -: (Петък) 31 Юли 2015, 20:29 »

Поправка: формулата за плътността на тока е J=I:S.
Как до сега никой не изобрети примерно една енергоспестяваща печка?
Струва ми се, че ако този темел се скърши, всичко надолу заминава. Прав ли съм?

Понеже имаш късмет че съм И готвач-любител на всичкото отгоре, мога да ти дам пример за точно такава чудесна печка!

Нарича се "HYBORAC". Името идва от HYB за хибриден, и ORAC за Оргонен Акумулатор. Изобретателите са Пауло и Александра Кореа (Семейство Кореа) - Paulo & Alexandra Correa. Изобретението е част от полето на експерименталната етерометрия (науката за изучаване на етера) и до колкото ми е известно е патентовано (но не съм сърфирал до сега за патент, така че може и да не е - може и да не е, защото оргонният акумулатор сам по себе си е патентован на името на фамилия Райх, така че навярно би имало проблем с това).

Става дума за оргонен акумулатор, но не стандартен, а с особено устройство по такъв начин, че към него да може да се свърже стирлингов двигател от нисък клас модел Делта-Т.

Системата оргонен акумулатор - стирлингов двигател задвижва стирлинговия двигател КАКТО през деня, на слънце, на открито и на закрито, ТАКА и вечерта, на тъмно, и през зимата (като с това са свързани и разлики в интензивността на работа и оборотите).

Това демонстрира директно трансформиране на заобикалящата етерна/оргонна енергия от атмосферата/въздуха в топлинна и оттам я поема стирлинговия двигател, за да я обърне в механична. Стирлинга няма да спре да работи... а пък ти от своя страна не трябва да правиш каквото и да е, освен да го сглобиш.

Ето на! Енергоспестяваща печка! Която работи сама нон-стоп!

Ако искаш да закупиш подробното изследване на всички параметри както и подробно описание на строежа на устройството на HYBORAC (защото информацията много често струва пари в крайна сметка), можеш да дадеш на фамилия Кореа едни кирливи 20 долара за дигитално копие, ето от този сайт:
http://www.aetherometry.com/DISPLAY/AS2-25

Ако пък искаш ПЪЛНАТА документация по въпроса, струва къмто 75 долара, видео + 4 пдф файла:
http://www.aetherometry.com/Bookstore/AM-02.html

Чел съм по американски форуми, че е успешно репликирана от много хора.
Въпросът беше за енергоспестяваща печка, а не за енергиятаа на вятъра и слънцето. Слънчевите панели и вятърните генератори не произвеждат СЕ и независимо от какъв източник ще пуснем тази печка, тя пак ще гълта 2KW. А ако тя е по-икономична, то толкова и работа ще върши. Учените не пасат трева, мнозина са оспорвали теориите на Айнщайн, но никой от тях не е успял  и от нищото любители правят някакви творения без да доказват тяхната ефективност. Но дори и да има такъв енергоспестяващ уред това не доказва наличието на СЕ, а просто някакъв скъп и дефицитен материал от който е изготвен, такъв материал може да бъде и кристала използван в полупроводниците, но той пробива при температура над 150 градуса. Не ме интересува официалната наука какво е скрила от народа, но е достатъчно че ни е дала знанията и законите за да открием това сами и както и да се заобикаля, каквито и "фокуси" да гледаме в свободното интернет пространство те не могат да оборят и една теория на великите учени, които днес за съжаление ги няма. Щом вечния държач на Лийдскалин и битороидния трансформатор впрочем  на чийто принцип са направени някои електрожени и стабилизатори, щом те се оказаха фалшификати за какво друго да говорим? Нима има такава машина на която отгоре да сипеш сено, а отдолу да потече мляко?
« Последна редакция: (Петък) 31 Юли 2015, 20:51 от peppone1 » Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #7 -: (Петък) 31 Юли 2015, 20:40 »

Споменах изрично, че стирлинговия двигател работи на студено и тъмно? Сложих главни букви, не прочете ли?

А кога се е оказало, че държача на вечно движение и би-тороидния трансформатор не работят? Никъде в тукашните дискусии не срещнах подобно заключение?

Дадох ти нещо по-добро от енергоспестяваща печка - печка с КПД>1.
Активен

Неактивен peppone1
Hero Member

« Отговор #8 -: (Петък) 31 Юли 2015, 21:04 »

Заключението си го направи сам. Аз дадох практически изследвания, които може всеки да ги проведе лично и веднъж да покаже някакви реални измервания. Аз няма да съм този който да противодоказва нещо, аман от ню ейджъри, но как иначе да заличат голямата истинска конспирация, ако не ни баламосват с фокусници? Съжалявам че оспамих темата на автора, но нищо не разбирам от ракетни двигатели. Нека администратора ако може премести тези мнения в друга тема или в коша. Мен не ме бива да създавам теми, затова ми е по-лесно да крада по малко от чуждите, а и форума не е технически.
« Последна редакция: (Петък) 31 Юли 2015, 21:11 от peppone1 » Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #9 -: (Петък) 31 Юли 2015, 21:12 »

Учените не пасат трева, мнозина са оспорвали теориите на Айнщайн, но никой от тях не е успял  и от нищото любители правят някакви творения без да доказват тяхната ефективност.

Тесла е оспорвал почти всяка дума на Айнщайн, и е направил множество творения, доказвайки тяхната ефективност.

Но дори и да има такъв енергоспестяващ уред това не доказва наличието на СЕ, а просто някакъв скъп и дефицитен материал от който е изготвен, такъв материал може да бъде и кристала използван в полупроводниците, но той пробива при температура над 150 градуса.

Можеш много лесно да видиш, че устройството на въпросния уред не ползва подобни материали - публикувано е в материала и е достъпно за всеки, а и съм чел свидетелства от репликатори.

Заключението си го направи сам. Аз дадох практически изследвания, които може всеки да ги проведе лично и веднъж да покаже някакви реални измервания. Аз няма да съм този който да противодоказва нещо, аман от ню ейджъри, но как иначе да заличат голямата истинска конспирация, ако не ни баламосват с фокусници?

Ти не си дал НИЩО на този форум до сега. Смятам, че е нормално, след като си традиционалист, попаднал в "Алтернативен форум" да си в ролята на този, който да противодоказва всякакви неща. Иначе какво търсиш тук?
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: