Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Генератор на напрежение с постоянни магнити  (Прочетена 12172 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен XVisible
Newbie
*
Публикации: 6

« -: (Петък) 11 Януари 2013, 20:55 »

Някой чувал/чел ли е нещо за такава благинка?

Все още не мога да си простя загубата на този линк. Цената беше около 10 000 $, но имайки предвид какво означава това...
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #1 -: (Петък) 11 Януари 2013, 22:19 »

Не знам дали съм те разбрал правилно, имаш предвид генератор на безплатна енергия?
За кой принцип на задвижване става дума? - чрез определеното позициониране на магнитите в статора и ротора се получава самозадвижване след като се стартира един път генератора? За това ли питаш?

Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен XVisible
Newbie
*
Публикации: 6

« Отговор #2 -: (Събота) 12 Януари 2013, 19:53 »

Точно за това - статор и ротор от постоянни магнити, роторът задвижва генератор, който произвежда ток.
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #3 -: (Събота) 12 Януари 2013, 20:14 »

Това ми се струва като това http://desibo.net/%C3%83%C2%A2%C3%82%E2%82%AC%C3%82%C5%93fuel-shark%C3%83%C2%A2%C3%82%E2%82%AC%C3%82%20-ured-za-ikonomija-na-gorivo-pri-avtomobilite-p-34.html ;).
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #4 -: (Събота) 12 Януари 2013, 20:17 »

Имам някакви пдф-та на дискове, ще потърся после. Имаше описани някакви специфични моменти, американски патенти и т.н. но доста оскъдно и до колко е вярно е друг въпрос.
Имам и някакви ръководства с ротор с постоянни магнити, а статора е с някакви намотки. Едни бобини се захранваха с импулсен ток и като връщат електродвижещото напражение се получаваше повече енергия отколкото си вкарал - демек пак генератор на свободна енергия. Ще ги потърся после и ще ги пусна в темата.
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #5 -: (Събота) 12 Януари 2013, 20:30 »

old4, ти все песимист го раздаваш. Smiley
Ако говорим за самия принцип - чисто механично задвижване само с постоянни магнити - възможно е! Определеното съчетаване на магнитите под определен ъгъл, използване на ротор с променлива геометрия, който при въртене се измества радиално/аксиално, въртене и на статора заедно с ротора в определено съотношение и т.н. и т.н. Като цяло задвижването е възможно, на базата единствено на постоянни магнити.
Ето едно видео с хитър принцип на действие: видео

статора подскача точно в момента, когато магнитите се отблъскват, подскачайки нагоре се преодолява отблъскването на магнитите.
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #6 -: (Събота) 12 Януари 2013, 20:42 »

Ами то си е за песимизъм бе Страшко, професията ми е такава, доста добре съм запознат с тези неща и като чуя за такива измислици ми става смешно  Wink.

П.С. Вярват само вярващите, аз по една случайност съм невярващ или по точно око да види ръка да пипне  Wink .... то 21.12.12. мина вече  Grin.

П.С.За разни принципи ли говорим или за реално устройство с което например да ползва едно домакинство да речем?
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #7 -: (Събота) 12 Януари 2013, 21:22 »

Виж сега. Относно оптимизма и песимизма - братя Райт когато са засилвали дървениите си от скалите, не са имали предвид конструкцията им да полети до Луната. Всеки път като са разбивали аероплана са изхождали от позицията, че някъде грешат, а не че няма да полети.

Аз да ти кажа, смятам че и в момента има домакинства, които се захранват с такива измислици. Ама това си е мое мнение, няма как да го докажа. Ако си направя или се сдобия с генератор на безплатна енергия, последната ми грижа ще бъде да се опитвам да го обявавам пред обществото, чрез медиите или да го доказвам на хора които невярват.
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #8 -: (Събота) 12 Януари 2013, 21:36 »

Дерзайте тогава, възможно е някой от вас да направи перпетомобиле, знае ли човек.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #9 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 01:51 »

XVisible, виж в торент търсачките, свалял съм от там някога големи архиви. По 500MB, 1GB само с текстови и pdf документи. Ключови думи - banned book, free energy, fuelless engine, creative science and research и др.

Намерих някакви на дисковете - Единия архив е към 100MB, другия е към 500MB. Виж някакъв начин, предложи ако искаш да ти ги пратя. Вътре в архивите има от езотерика и окултизъм, през овърклокване на пс-то, отглеждане на марихуана, до двигатели на безплатна енергия - вътре е наблъскано с какво ли не. Ако успееш да ги прочетеш всичките и да ги осмислиш, ще те призная - хайде да не е за бог, а за полу бог.  Grin
Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6217
мислите определят съдбата ти

« Отговор #10 -: (Понеделник) 11 Февруари 2013, 22:11 »

Ето тук пак нещо с магнити:
http://legna.blog.bg/technology/2013/02/08/izobretatel-dokaza-che-tesla-e-prav-moje-da-se-poluchava-tok.1051228
Активен

bojinkata
Неактивен Наско
Hero Member
Публикации: 525

« Отговор #11 -: (Вторник) 12 Февруари 2013, 14:14 »

ШВЕЙЦАРСКАТА МАШИНА "ТЕСТАТИКА"

http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2012/12/blog-post_8.html

Има доста интересни коментари и препратки
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #12 -: (Сряда) 06 Март 2013, 21:47 »

Ето го и архива с книгите за който ставаше дума по-горе. Xvisible го е качил във нета:
banned book - около половин гигабайт е голям.
Активен

Активен форум
Hero Member
Публикации: 2974
xaumana@abv.bg

« Отговор #13 -: (Събота) 09 Март 2013, 21:10 »

XVisible, търси патентите на Howard Johnson. Има ги в Google Patents.

Онова, което е цитирано като линк малко по-горе в темата, ми прилича на модела на Перендев, но Перендев все още е спорен, а и не знам да са му дали патент.
Активен

Per aspera ad astra - Свирепа вяра, смегчена от мъдростта на науката, е ключът!

june1900blog . wordpress . com
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6217
мислите определят съдбата ти

« Отговор #14 -: (Понеделник) 05 Август 2013, 09:07 »

Заралия патентова уред за евтин ток

Заралия е патентовал уред за производство на по-евтин и екологично чист ток без енергоизточници. Първоизточник е самата еленергия, уредът се включва в  мрежата, след известно време се изключва, но продължава да произвежда ток, пояснява чудото изобретателят Димитър Димитров пред старозагорския в. "Национална бизнес поща". Той признава, че революционната идея му дошла след серия скандали с моноплистите от австрйската компания ЕВН, която стопирала и намерението му да изгради фотоволтаична централа край едно старозагорско село. Изобретателят вече е разработил протип на уреда в старозагорска частна фирма. Той е с мощност 2,5 киловата, а двигателят на устройството се захранвал с 1 квтч. Остатъкът от полезна еленергия обаче бил 50 на сто повече - 1,5 квтч. Според изчисленията на находчивия старозагорец произведеният ток от такава система ще струва около 6 пъти по-евтино от конвенционалния. Израждането на малка централа с мощност 5 мегавата ток, която може да захранват цял старозагорски квартал, щяла да излезе около 3 млн. лв. Сметките показвали обаче, че заради много по-евтиния ток в сравнение със сегашните цени, тя щяла да се изплати само за месец-два.
Към изобретението на Димитров, което може да остави без хляб енергийните монополисти, имало вече сериозни интерес от наши и чужди фирми. На първо време той самият смятал да обедини усилията на старозагорския бизнес да изградят малка централа, която захранва уличното и парково осветление с евтин ток.
Матей Бонев

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-08-05&article=460547
Активен

bojinkata
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: