Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Скрижалите от Джорджия (Georgia Guidestones)  (Прочетена 3393 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« -: (Четвъртък) 10 Януари 2013, 15:31 »

Мястото е САЩ, североизточната част на щата Джорджия, окръг Елбърт.

http://prikachi.com/images/747/5720747C.jpg
Скрижалите от Джорджия (Georgia Guidestones)

http://prikachi.com/images/748/5720748K.jpg

Тук се намира един много интересен монумент - Georgia Guidestones,  който наподобява по архитектура английския Стоунхендж. Преведено на български е нещо от рода на - пътеводнитека камъни на Джорджия.

http://prikachi.com/images/788/5720788P.jpg

http://prikachi.com/images/789/5720789Z.jpg

Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #1 -: (Четвъртък) 10 Януари 2013, 15:45 »

Масивните плочи от полиран гранит са дълбоко закопани и се издигат на около 5м. височина над Земята.
Всяка от четирите масивни плочи тежи по 20 тона. Върху тях за издълбани 10 заповеди на 8 езика: английски, руски, китайски, испански, арабски, иврит, хинди и суахили.
Обекта е астрономически ориентиран, като проектанта е предвидил възможност да се следят следните неща:

http://prikachi.com/images/787/5720787V.jpg

2. По време на слънцестоене или равноденствие, поглеждайки през хоризонталният процеп се наблюдава изгрева на слънцето.

3. През отвора пробит в централната плоча може да се наблюдава полярната звезда (Поларис).

4. Отвора в хоризонталната плоча, пропуска слънчевите лъчи върху централната колона и в обедните часове се отбелязва деня от годината.

Всичко изглежда много впечатляващо и човек развълнуван се пренася мислено примерно 5000-10000 г. назад във времето в някоя древна цивилизация.
Само че това нещо се е появило през 1980 г. с неизвестен поръчител с неизвестен собственик и с неясна цел, въпреки пояснителната плоча. Още по-загадъчни са 10-те послания, всяко от които написано на 8 езика:

1-ва заповед: Поддържайте човечеството под 500 000 000 в постоянно равновесие с природата!
2-ра заповед: Размножавайте се разумно. Подобрявайте здравословното си състояние и генетичното разнообразие.
3-та заповед: Обединете човечеството с нов Жив език.
4-та заповед: Управлявайте със състрадание, вяра, традиция и умереност.
5-та заповед: Защитавайте хората и нациите със справедливи закони и честни съдилища.
7-ма заповед: Отхвърляйте дребнавите закони и безполезните длъжностни лица.
8-ма заповед: Изравнете личните права със социалните задължения.
9-та заповед: Ценете истината, красотата, любовта, търсейки хармония в безкрайното.
10-та заповед: Не се превръщайте в рака (злото) на Земята. Оставете място и за природата!

Останалите надписи са с египетски йероглифи, старогръцки, санскрит и вавилонско клиновидно писмо.

Аз лично оставам със смесени чувства, изпитвайки едновременно чувства на възхищение и отвръщение. Лично на мен посланията ми се струват като посланията на една мадама, май беше природозащитничка - Крис Корда. Мотото на нейната кампания, беше следното:

'Та и в тези 10 заповеди, някак си го усещам мазохистичния характер на посланията. Може би посланията са наистина добри, но за някаква отбрана група?
Това което може да се отбележи е, че въпреки напредналите технологии, камъка си остава най-сигурният начин да предадеш нещо на следващите поколения. Smiley Ето още фотоси, като в някои се вижда, че съпротивата не спи и някои от камъните са допълнително "обработени" със спрей.

Снимка Снимка Снимка Снимка Снимка
« Последна редакция: (Четвъртък) 10 Януари 2013, 15:56 от Страшку » Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #2 -: (Четвъртък) 10 Януари 2013, 19:09 »

Ma моля те..Планетата може спокойно да понесе и по-голяма популация.Стига да я експлоатираме разумно.Останалото са неясни утопични предписания.В които няма лошо,но може би идеи,алтернативи на старите системи и закони,биха били по-полезни и използваеми,от няколко гръмки фрази.. rtfm
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #3 -: (Петък) 11 Януари 2013, 22:42 »

Ама аз нищо не искам да внушавам. Просто отбелязвам, че през 1980 година се появяват някакви монолитни камъни изписани на 8 езика с послания и никой не знае кой ги е поръчал, защо ги е поръчал, на кой е собствеността- никой не може да ти отговори. Все едно да ти боядисам във вас стените и да напиша едно съчинение върху тях и ти да не знаеш кой го е правил, защо го е правил и да ти е все тая и т.н. Пък и обърни внимание на първото послание.
Струва ми се, че си я прелистила темата по диагонал. Smiley
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #4 -: (Петък) 11 Януари 2013, 22:59 »

Ми баш първото е за редукция на популацията!Чак пък под 500 000..Както и да е..Тва може и некой луд с кинти да го е правил точно както има имитатори на кръговете.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6210
мислите определят съдбата ти

« Отговор #5 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 14:17 »

Някъде бях чел, че земята е на Рокфелер, но не съм сигурен. Не е случайно. Бе то да разреждат населението, но защо започнаха от нас, дето сме най-разредени? Roll Eyes
Активен

bojinkata
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 596

« Отговор #6 -: (Неделя) 05 Октомври 2014, 21:14 »

Като гледам подобни паметници и си мисля, какви знания са нужни за да се конструрат подобни соларни календари.   
Активен

Неактивен ARRI
Hero Member
Публикации: 1831

« Отговор #7 -: (Събота) 11 Октомври 2014, 13:44 »

2-ра заповед: Размножавайте се разумно. Подобрявайте здравословното си състояние и генетичното разнообразие.

Ето защо омешаха нациите, та даже сталинка апелира да приемаме бежанци, та да може да оправим полулацията си...В скандинавските страни това си е практика вече от десетилетия...Каките си търсят по-тъмнички и здрави батковци от, които да родят..... Smiley....Мисля, че се досещам какво имат на предвид под ''разумно'' размножаване, но не съм много сигурен...А иначе 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10та илюминатски заповед ми харесват...

А направи ли ви впечатление, че има надписи и на кирилица...? Не е точно на български...май е на сръбски, или руски Undecided...

Активен

Ако искате картина на бъдещето, представете си ботуш, който стъпва върху човешкото лице и остава там завинаги.Оруел
Неактивен trustno1
Sr. Member
Публикации: 351

« Отговор #8 -: (Четвъртък) 16 Октомври 2014, 13:05 »

да не забравяме,че хората сме батерии...и излъчваме също така енергия,която си има някакъв допустим резултат върху околната среда,ако станем 10млрд до 1-2 години,самата природа ще се обърне срещу нас.Не е ли ясно?И това не зависи от това дали си си хвърлил фаса,в кофата или до кофата.Нещата са на много по-високо технологично ниво.Тези човешки жертви по -света всичко е с цел и е баланс,звучи грубо...но е факт.Някой може да си направи труда да потърси как се образуват хипер цунамитата...аз лично не вярвам да е от вятъра..нито от подводни взривове,но е свързано с енергия.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: