Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Моаите на остров Рапа Нуи (Великденският остров)  (Прочетена 1702 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« -: (Четвъртък) 03 Януари 2013, 22:08 »

Мистерията около каменните статуи е същата като мистерията с пирамидите - как и защо са построени?
Почти всички сме ги виждали. Ето за тези статуи става дума:

Около хиляда бройки са открити на острова. Някои от тях тежащи десетки тонове. Доскоро всички ги знаехме само като каммени глави, но всъщност тези глави са с тела, които се намират вътре в земята:

http://snaiper-bg.net/wp-content/plugins/php-image-cache/image.php?path=/wp-content/uploads/2012/05/v-ostr1.jpg
Моаите на остров Рапа Нуи (Великденският остров)

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/05/25/article-0-134A21C1000005DC-727_634x885.jpg

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/05/25/article-0-134A21D3000005DC-603_634x937.jpg

Малко да се посмеем с хипотезите които имат "учените" за произхода на хората и на моаите: Местното население е дошло с канута от Америка и се е захванало да дялка каменните статуи. Пренасянето на статуите е било, чрез търкаляне върху дървени трупи от палмите които растели на острова. Обаче в разгара на дялкането на каменните плочи, захласнати хората изсекли всички дървета от острова и нямало повече как да търкалят статуите. Затова една голяма част от тях останали недовършени. Smiley
Има и доста други интересни неща, които тепърва трябва да се проучват - пещерите които са под острова - кой ги е правил, защо? Как изобщо тия хора са се озовали на острова или всъщност са си били на това място и не са идвали от никъде? Твърденията, че са плавали с канута са доста нелепи. Вижте за какви разстояния става дума:

В ограденото кръгче се намира острова, а вдясно Южна Америка.
А ето и документален филм където се споменава за моаите:
http://vbox7.com/play:b18843ed#

Поредната заплетена мистерия, както и всичко останало свързано с човешката история...
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6195
мислите определят съдбата ти

« Отговор #1 -: (Сряда) 09 Януари 2013, 16:05 »

Това, че две трети от статуите е под земята не се коментира много-много. Старателно се заобикаля от учените. За първи път виждам тези снимки. Иначе филми има доста, но този факт се крие.
Активен

bojinkata
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #2 -: (Сряда) 09 Януари 2013, 16:24 »

Това е най-силното оръжие на манипулаторите. Това което може да се скрие - ДА СЕ СКРИЕ. Другото което не може да се скрие - ДА СЕ ИЗОПАЧИ. Естествено че ще крият и ще неглижират такива снимки...
Пускам още един много хубав фотос. Правен е или по изгрев или на залез.

Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #3 -: (Сряда) 09 Януари 2013, 18:14 »

Малко да се посмеем с хипотезите които имат "учените" за произхода на хората и на моаите: Местното население е дошло с канута от Америка и се е захванало да дялка каменните статуи. Пренасянето на статуите е било, чрез търкаляне върху дървени трупи от палмите които растели на острова. Обаче в разгара на дялкането на каменните плочи, захласнати хората изсекли всички дървета от острова и нямало повече как да търкалят статуите. Затова една голяма част от тях останали недовършени. Smiley

Е добре де, може ли големи хора да твърдят такива простотии, че и някой да им върже  Grin...
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #4 -: (Сряда) 09 Януари 2013, 18:28 »

Е, то това е най-малкото. Прокрадват се предположения, че след като изсекли дърветата, не могли да си построят вече нови канута, за да ловят риба и така са си измирали на острова и започнал канибализъм. Smiley ...хипотези, хипотези.

Но дори и да си отговорим на въпроса (как?) с технологията на построяването, остава още един съществен въпрос - Защо са ги градили?
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2720
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 10 Януари 2013, 12:54 »

"Защо"не е въпросът,поне не и за тези статуи.И до днес се увековечаваме с фигури.Тщеславие..суета..Интересното е КАК са направени?Виж за пирамидите и някои други монументи наистина въпросът "Защо"?
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #6 -: (Петък) 11 Януари 2013, 00:01 »

Само че има една подробност. Не става дума за 1-2-5-10 статуи. На острова има около 1000 бройки. Бая суета е било за да направят толкова бройки.
Моаите най-вероятно са свързани с извършването на някакъв ритуал. Ако разберем какъв е ритуалът, ще се ориентираме и защо са построени. Wink
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #7 -: (Петък) 11 Януари 2013, 00:28 »

Ами..Ако отидеш на едно гробище колко паметници има?
Не знам..За мен това е правено в естествен ръст,или поне близък до естествения.Т.е.правено си е от гиганти.Великанска раса.
С каква цел?Има ли значение?Може да е било"Долината на чираците"и всеки да си дялкал своя статуя.Може да гробище.А може и да са им детските играчки.. За да стигне до отговора тук,от кой са направени,тези статуи не трябва да се търси защо,а как?
Не виждам шапките.Тези глави имат шапки.На някои са запазени.И имат следи от червен цвят до колкото помня.Моите предположения са,че са останки от Атлантска култура,макар и така примитивни и груби.Ма не знам де..Може па и атлантите да са били почитатели на абстракционизма и нео-модернизма.Знам ли..Вещичка да каже,макар моето вътрешно"усещане"за Атлантида е усещане за финес,грация и елеганс.Такова нещо не виждам в тези статуи,но пък може да са правени от наследници на разрушената цивилизация..
Не знам..Лялям си тука,ма съм сигурна че не са правени от хора с ръст 1,6 и с камък и длето.А па местено и транспротирането..Ай сиктир..Баси и ритуалите,баси и подмазването пред боговете..То ще им отнеме време..На едно племе от 1000-2000 човека ще се паднат примерно по 50-100 статуи изработени и транспортирани,за един житейски цикъл..А па те тея племена нали векуват,разбираш ли..я изкарат до 40 години я не..Че и за друго не мислят,само с тея статуи ще да са се занимавали..И кво излиза?Че са ги правили в продължение на100 или 200-300 години ли?Щот нали се сещате..Само с чук и длето(евентуално железни,идея нямам и не ми се мисли ся)ама..флекс-кекс примерно..Няма такива екстри.Маат там с чука като изоглавени и тва е.Маат първо да откъртят огромния тежащ тонове каменен блок(и тва 1000 парчета!)После маат да го оформят кат човек с огромна шапка,па после бъхтат и да ги транспортират на майната си.Е тва е по тъпо и от онова дето четох за хилядите мумифицирани котки,открити край храмовете на Бастет,в началото на 19-ти век,и докарани от Египет в Европа,за да ги ползват за наторяване!!! Grin Grin Grin Grin
Както и да е.Теорията да са правени от моа е нелепа и издиша от всякъде.Може в последствие да са ползвани и свързвани с ритуали на това племе,но не те са ги правили.

Ето шапките

« Последна редакция: (Петък) 11 Януари 2013, 00:42 от Psyhea » Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #8 -: (Петък) 11 Януари 2013, 00:46 »

Теорията да са правени от моа е нелепа и издиша от всякъде.Може в последствие да са ползвани и свързвани с ритуали на това племе,но не те са ги правили.

Да ти кажа, много малко разбрах от това което си написала. Едно уточнение само:

Моаи се наричат каменните монолитни фигури, а не племето и хората които са живеели или живеят на острова.
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #9 -: (Петък) 11 Януари 2013, 00:56 »

ashamed ashamed ashamed ashamed...Въх,че да беше уточнил по-рано,да не се излагам кат кифладжйка Grin Grin

Ми начи..Както и да е.Не помня всичко що съм чела,и реших,че теорията е,че са правени от местно племе наречено моаи.За тва и тея локуми,че не възможно да са правени от хомосапиенс с височина 1,6 въоръжен с чук,длето и дървени трупи за въргаляне.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #10 -: (Петък) 11 Януари 2013, 01:02 »

Има нещо друго което може да се отбележи, като говорим за населението на острова. При откриването на острова са открити негри, индианци и бели хора. Ако тази информация е сигурна е доста показателно от какво са бягали и са се събрали да съжителстват на острова, не мислиш ли?
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #11 -: (Петък) 11 Януари 2013, 01:08 »

Ммм..Ми моето мнение,е,че тея статуи са от преди нашата раса.Така,че от кво са бягали идея нямам..Всъщност..Изобщо не съм мислила.То толкоз чудесии по тая планета..Кое първо да запомниш,че да анализираш Grin
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #12 -: (Петък) 11 Януари 2013, 01:19 »

Psyhea, много си опасна. Grin
Ако моряка дето е открил острова наистина е срещнал негри, индианци и бели, то извода е че те са бягали от - ПОТОП!
Водата ги е гонила ...поне аз така си мисля.
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #13 -: (Петък) 11 Януари 2013, 02:09 »

Друга ключова хипотеза за измирането на местното население прави археологът Тери Хънт от университета в хавай. Хънт предполага, че упадъка и измирането на местното население, не е само резултат от изсичането на палмовите дървета. Археологът Тери Хънт забелязва, че когато полинезийците са преплували разстоянието от Южна Америка до острова, става дума за някакви си 3000-4000 км., полинезийците са донесли с канутата си и плъхове от Южна Америка. Докато полинезийците били ангажирани неуморно ден след ден с дялкането на статуите, плъховете се размножавали на воля и живеели в охолство и в изобилие. Така те след години достигнали милиони в популация си. За да се изхранят, плъховете изяли семената на палмите и изобщо изяли цялата растителност с което настъпила и екологична катастрофа на острова. Така настъпил упадъка на цивилизацията и не само упадъка, а и тяхната гибел.

Да ви кажа, аз лично се замислям дали да не стана един археолог като Тери Хънт? То да си археолог е по-забавно и от цирка! Smiley
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #14 -: (Петък) 11 Януари 2013, 02:34 »

И за тва трябват кинти!
Идеята за потоп е добра.Иначе тъкмо и аз ся го четох тва за плъховете..

http://www.kaminata.net/topic-t42930.html
« Последна редакция: (Петък) 11 Януари 2013, 02:40 от Psyhea » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: