Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КТБ- кой я източи?  (Прочетена 6534 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6897
мислите определят съдбата ти

« Отговор #60 -: (Сряда) 09 Март 2016, 10:35 »

Аз пък съм твърде далеч от мисълта, че този свят се върти от глупаци и съм твърде далеч от това да си помисля, че обяснението на нещо може да бъде алчност, лудост или каквото и да е.

Питам се обаче - това ли е пределът на ума на политическите анализатори? "Алчонст"? Това е отговора?

Моля ви се...

Питам се ЗАЩО политическите анализатори не продължават по линията на логиката напред. Ти, Божинка, питаш ли се същото? Каква е причината да се спира пред този точно праг?

Или "няма" причина? "Алчност", както казваш, е универсалният отговор на всичко, за което пишеш и изтъкваш наяве?

Форум, отиваме в друга тема - философска и психологическа! Това, което теб те вълнува - психологическите аспекти на алчността, мен не ме интересуват. Ако искаш отвори си тема по  проблема, наистина е интересен, и си обсъждай. Тук става  въпрос за КТБ. Да не се разсейваме! hi
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #61 -: (Петък) 29 Април 2016, 21:42 »

Истината Лъсна: Бойко Борисов е Истинския Собственик на КТБ ! Виж Тук:

Борисов Вежди
Един от двамата гръмна с два милиона, познайте кой!
Много скоро смятам да затворя темата с КТБ! Да го знаете! Омръзна ми от спекулации, омръзна ми от разни писания и фантазии,  закани се Бойко Борисов!

Настоявам всичко, което е ставало вътре, да излезе бързо  на яве. Няма само с това да се занимаваме!

Да вземат там институциите да проверят всички, дето са  теглили  разни пари, как са ги теглили, защо са ги теглили…. и да си направят изводите! Да се разгледат борчовете на всички  – политици, съдии, про*урори, разни публични лица  и други, с които се занимават медиите и да се свършва. Какво е това нещо – на час по лъжичка… и медиите се хвърлят настървено!

Много е просто . Имаш влог и Сметната палата веднага може да види дали тези пари са попълнени в  техните декларации. Работа за два дни е това. Не да се влачи със седмици.

Аз съм сигурен – някой за КТБ се опита да ни вкара  в някаква схема и ние да оберем негативите.

Аз съм разпоредил Владислав Горанов – финансовия министър, да изпрати писмо до  американската компания, която разследва случая, с всички данни за нещата в КТБ.

Ако американците се съгласят, обявяваме имената и оттам, който е за про*урор – нека го разследват. Ама всеки ден да ми пишат разни небивалици и да ни вкарват в схеми, не съм съгласен. Някой иска да си направи изборите на наш гръб и спекулира с темата КТБ, сбъркал е адреса! – каза премиерът.

КОМЕНТАР НА SKANDALNO.NET:

Ааа, не е сбъркан адреса, господин Борисов! Никак даже не е!

Навсякъде в независимите сайтове се налага твърдението, че КТБ не е собственост  на Цветан Василев, а той просто е подставено лице. И не на кого да е, а на вас г-н Борисов, Пеевски и Доган!

Няма как един банкер да заплете толкова сложна схема по източване на банка, ако няма здрав партиен гръб зад себе си. Иначе отива в пандиза.

Няма как герберските общини почти до една да държат там парите си на влог. А вкупом с тях и магистратите, политиците, избрани културтрегери, слуги на властта и всякакви богоизбрани с години да смучат яки лихви от банковата пирамида КТБ. И всичко това под носа на партията-държава ГЕРБ.

Все има някой, който им е казал да го направят. Нямаше как и лично вие като премиер да изберете банката за гарант на „Южен поток“, ако не вярвахте в нея и не я бяхте проверил до девето коляно.

Просто КТБ беше пирамида. Създадена от вас пирамида – която закономерно рухна, след като бе източена.

Източена от кого?

Отговорът е ясен!

http://jivko1128.blog.bg/politika/2016/04/29/istinata-lysna-boiko-borisov-e-istinskiia-sobstvenik-na-ktb-.1448262

А сега де! Какво става? За това ли вече три години няма нищо по "източването"! Shocked Shocked Huh? Shocked Huh?
Някой нещо си разследва и тишина!!!!
Активен

bojinkata
Неактивен csm
Newbie
*
Публикации: 12

« Отговор #62 -: (Понеделник) 02 Май 2016, 16:10 »

КТБ беше най-голямата пирамида. Както в началото ни обираха с пирамидите и фараоните през 90те години, когато никой си нямаше и понятие от тези неща. Възползваха се тогава от неподготвеността и доверието на хората и натрупаха първоначалния капитал.

Този път го направи много по-мащабно. Аз имам една теория, че този обир всъщност е двойно по-голям. Т.е те откраднаха и едновременно дублираха парите. Как? Ами просто най-големите вложители си обраха собствената банка веднъж и втори път си възвърнаха "откраднатото" чрез външен държавен дълг, който да им покрие "загубите". Така си удвоиха парите. Сега половината от парите са им по офшорките, а другата ще я изплащаме ние през следващите десетилетия. За капак на всичко се притуриха и Аликс партнърс на доошушкат допълнително държавата с "доклад" за милиони, който съобщава, че банката е някак си източена (каква изненада само, не се бяхме сетили).

Активен
Неактивен Sergo
Newbie
*
Публикации: 42

« Отговор #63 -: (Вторник) 12 Юли 2016, 21:24 »

Един малък къс....
Фалшиви и умишлено манипулирани данни на спецслужбите и МВР са предшествали удара срещу Корпоративна търговска банка. Те били изпратени на американските служби и Държавния департамент с уверението, че са автентични.

След задълбочени проверки американците установили по категоричен начин, че става дума за измама. Тя трябвало да аргументира атентата срещу КТБ. Това научи Фрог нюз от дипломатически източници, пожелали анонимност.

Основната теза във въпросните документи била посочване на източници от България, които уж финансирали терористични организации, включително и „Ислямска държава”. Под фалшивите данни и съчинени оперативни данни стояли подписите на високопоставени ченгета и дори на министър. Това заблудило първоначално американската страна, но силно разминаващите се твърдения с информацията на US службите събудили съмнения. Впоследствие те не само се доказали, но разкрили и пъкления замисъл по разбиването и последващото ограбване на активите на четвъртата банка у нас.

В заверата били ангажирани министри, висши про*урори, дансаджии и политици.
Очакват се в скоро време мащабни разкрития за колосалната измама, сравнима с национална измяна, рискуваща цялата финансова система на страната.

Фрог нюз разполага с имената на участниците в това огромно престъпление, както и на тези, които са подписали фалшивите „документи”.

Предполага се, че държавата ще започне задълбочено разследване на скандала. Известно е, че заговорът е реализиран по време на кабинета „Орешарски”, който бе съставен от ДПС и БСП. Това не е само национален, но и международен скандал, коментираха пред Фрог нюз дипломатическите източници, предоставили ни информация за наглото престъпление.

ВАЖНО! Фрог нюз ще ви държи в течение за развитието на скандала. Очаквайте смразяващи разкрития за задкулисни мръсни игри, в които са замесени  политици, магистрати и висши ченгета. Лятото наистина ще е горещо...
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #64 -: (Четвъртък) 14 Юли 2016, 18:52 »

Sergo, вярваш ли, че истината ще излезе? Че ще има имена на виновните? Huh?
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #65 -: (Петък) 09 Септември 2016, 14:17 »

ЦВЕТАН ВАСИЛЕВ: ДВА СА КЛАНОВЕТЕ – ЕДИНИЯТ Е НА ПЕЕВСКИ, ДРУГИЯТ – НА ПРЕМИЕРА. БОРИСОВ НЕ Е ОТ ТИЯ, КОИТО НЕ СИ ИСКАТ.НЕ МОЖЕШ ДА ПРАВИШ ГОЛЯМ БИЗНЕС, АКО НЕ СЕ ОТЧИТАШ. БЪЛГАРИЯ ИМА МАФИЯ НА ВЛАСТ, КОЯТО СЕ ОПИТВА ДА КОНТРОЛИРА ВСИЧКО И ДА ПЕЧЕЛИ ОТ ВСИЧКО.

ЦВЕТАН ВАСИЛЕВБлагодаря Ви, че се съгласихте на това интервю. Как живеете в Белград? Как Ви минава всекидневието?

В крайна сметка прецених, че мълчанието не е злато, въпреки че през последните две години не може да се каже, че мълча. Всекидневието ми в Белград се различава от това в София. Но във всички случаи не съм се алиенирал от обществото, продължавам да поддържам бизнес контактите си, включително и международните. Работя по моята защита и по многобройните дела, които съм завел срещу участниците в заговора срещу КТБ. Не мога да се оплача от сивота в ежедневието. Наред с това, имам много повече време за четене и по-специално на философия.

Какъв е актуалният статус на делата?

Дори ми е трудно да изредя всичките. По отношение на наказателното производство, предполагам ви е известно, че след две години родилни мъки измислиха, че организирана престъпна група под моето лидерство е източвала КТБ в продължение на пет години, за да отложат внасянето на делото в съда с елементарен трик. За тази цел преместиха делото в специализираната про*уратура, командироваха си същия велик екип от градската про*уратура и следствието само и само да продължат и да спечелят време. Очевидно това е делото на живота им. Не че за мен не е. Натрапва се мисълта, че делото ще бъде вкарано в удобния за тях специализиран съд. Аз съм съгласен, че има организирана престъпна група, но не е моята, а на тези, които организираха заговора срещу КТБ. Всички тях ще съдя, след като настъпят някои политически промени.

Ще се върна след малко на голямата картина. Преди това искам да ви питам нещо по актуалните събития. Наскоро излязоха резултатите от стрес тестовете на банките в България. Как ще ги коментирате?

Публична тайна е, че реално почти нито една банка не е минала стрес тестовете, при това те нямат нищо общо с теста, на който беше подложена КТБ преди две години. Активите на КТБ бяха оценени по най-консервативната методологията AQR, която никога не е прилагана в България и която категорично не е разработена, за да се прилага спрямо банка, оцеляла масови тегления.

Аз не съм противник на банките, независимо че съществена част от колегите направиха всичко възможно, за да помогнат на организаторите на пуча срещу КТБ. Убеден съм, че няма как да има здрава банкова система при нездрава икономика.

И старото, и новото ръководство на БНБ са част от престъпната група по затварянето на КТБ. При атаката срещу банката БНБ имаше абсолютно срамна позиция. От немай-къде Искров излезе с една декларация, когато организирано изтече информация за повдигането на обвинение срещу подуправителя Гунев.

След това изиграха ключова роля в досъсипването на КТБ с неадекватната политика по време на квестурата и, разбира се, най-главното решение, което им беше наложено от организаторите на заговора – да ликвидират банката, като й отнемат лиценза на база на оценките по AQR, които никой още не е виждал. За това измислиха, че акционерите нямат правен интерес да протестират срещу отнемането на лиценза, за да не станат въпросните „оценки“ публични и за да не могат да се коментират. Това, между впрочем, е в рязко нарушение на практиката на Европейския съд по правата на човека в Страсбург.

Сега, разбира се, изпълняват друга роля – да замитат следите и докажат тезата, че КТБ е била особена банка и тя била единственото изключение от системата, защото там имало един крадец Василев, който, видиш ли, пет години е ограбвал.

С изключение на много малко банки, без да цитирам имена, за да не ме обвинят в дестабилизиране, почти всички имат капиталов недостиг. Главната причина е неработещата икономическа среда. Другата е малоумно поставените според мен високи критерии за капиталова адекватност. За да се хареса на Трише и ЕЦБ, Искров натресе 12% капиталова адекватност на банките, докато всички други се бореха с 6-7%. Сега от 2014 г. въведоха още 1,5% допълнителен капиталов буфер и така предпоставиха одиторите и централната банка да си затварят очите при прегледа на активите на банките.

След близо година, сделката за „Виваком“ е обявена за финализирана. Това беше един от най-важните активи, финансиран от КТБ. Какъв е Вашият коментар по нея?

Това би трябвало да се разглежда като апотеоз на срама. Да позволиш водещ телеком да бъде продаден на цена малко над 4 пъти EBITDA (оперативна печалба-бел.ред.), си е чисто престъпление.

Когато през 2012 г. „Виваком“ беше придобита от „Бромак“ и ВТБ, компанията беше на много по-висока стойност от сега, независимо от голямата й задлъжнялост. Тя имаше три типа кредитори, които не можеха да се разберат помежду си, имаше претенция на държавата от над 120 млн. евро, имаше златна акция, с която държавата държеше в шах собствениците на компанията. Всичко това беше решено от моя екип и „Виваком“ стана комплексен телеком номер едно в България.

Това, което се случва сега, е класическа криминална кражба с участието на една руска държавна банка, толерирана от българската държава. Явно добре са обещали да защитят интересите на тези, от които зависи. Държавата, за да затрудни прехвърлянето на собствеността на „Виваком“, включи компанията в претенциите на КОНПИ (Комисия за отнемане на незаконно придобито имущество – бел.ред.) с една-единствена задача – този, който иска да придобие „Виваком“, трябва да отиде и целуне ръка на силните на деня, за да освободят блокадите.

Нека сега да видим позицията на държавата и подопечния на Борисов началник на КОНПИ. След като този полуграмотен, наведен чиновник търси от моето семейство 490 млн. евро за „незаконното“ ми придобиване на „Виваком“, дали ще се осмели да се противопостави на крадците, покровителствани от руската държавна банка. Между другото сделката тогава беше узаконена от дирекция „Кон*уренция“ на Европейската комисия. За това сега е достатъчно от българска страна да се блокира сделката и да се поискат от новите собственици средствата, търсени от моето семейство, за да се освободят акциите. Дано, ама не вярвам. Защото обещаната плячка е голяма.

Под каква форма?
........................................................................
http://afera.bg/%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD-%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B2-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B5%D0%B4%D0%B8.html
Активен

bojinkata
Неактивен Only USA
Restricted
*
Публикации: 157
Има,има истина една-само USA!

« Отговор #66 -: (Сряда) 14 Септември 2016, 18:40 »

Е,коя да я източи катебето,много ясно,че са комунистите!
Кой разсипа България?
Активен

Русия=Злото на земята
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #67 -: (Понеделник) 26 Септември 2016, 08:50 »

Цветан Василев: Как Пеевски и Лазов ограбиха КТБ и кредиторите

Автор:Topnovini.bg
19.07.2016 | 11:35

//www.zahariada.com/

Банкерът в изгнание Цветан Василев написа поредното писмо, в което разказва за това как депутатът от ДПС Делян Пеевски с помощта на бившата дясна ръка на Василев - Бисер Лазов, са “ограбили КТБ”.

Според него на медийният магнат Пеевски “му се изплъзва” сделката за “Виваком” и “Дунарит”. Повод за новото писмо на Василев са публикации в медиите “Стандарт” и “Блиц”, за които банкерът твърди, че са подопечни на Пеевски, макар официално да не се водят част от медийната му група.

София Topnovini.bg публикува цялото писмо на Цветан Василев без редакторска намеса и в оригинално форматиране на текста:

Тъмнокафявият сайт на Бозукова изплака болката на нейния ментор – ненаситния Пеевски, че сделката за Виваком или по-скоро „отредените“ му 33% от телефонния оператор му се изплъзват. Разбираемо е изнервянето на „бизнесмена“, след като „перлата“ му Булгартабак е със затихващи функции, а системата му за източване на фондове чрез строителни компании „пощенски кутии“ беше осветена. Виваком и Дунарит останаха последните му надежди. А може би и единствен начин да откупи благоволението на своите господари, уверили се в неговата непочтеност.

Стилът е типичен за съответното същество, кой знае защо припознато от някои като „национално богатство“. Под мотото за защита на обществения интерес (пази, боже) недосегаемият господин се опитва да отклони вниманието от наглата кражба, наречена нескромно търг за продажба на необслужван заем от компания-майка на Виваком. Естествено с крайна цел да се добере до това, което му отказах през 2014 г. Но понеже апетитът му очевидно се е увеличил, злите езици говорят, че е спазарил 33% от баницата за себе си и още някои фактори. Говорят още, че очаква от това не по-малко от 100 милиона евро. Какъв борец за защита на обществения интерес! А и как да не е, когато има поддръжката на цялата държавна машина – най-вече на изпълнителната власт, защото машинациите му продължават да минават, но и на репресивната, тъй като тя му е основното оръжие срещу политическите и икономическите му противници.

Малко предистория

Следните факти свидетелстват до каква степен Фондът за гарантиране на влоговете на гражданите, който е подопечен на финансовия министър, за който отдавна е известно, че е пионка на Пеевски, е защитил интересите на кредиторите на КТБ:

Пеевски придоби Техномаркет, без да влезе и лев в КТБ. Причината – квесторите, синдиците и държавните институции позволиха делът на основния акционер да падне на 15% след фиктивно увеличение на капитала за сметка на оборотния капитал. Загубата за КТБ от това е над 50 милиона лева.

В обезпечение на ангажименти на Водстрой 98 към ПИБ след машинации на измамника и доверено лице на Пеевски и лично подчинената му про*уратура Бисер  Лазов попадна сградата на София Прес. Пряката загуба за КТБ от това е 20 милиона лева. Про*уратурата и БНБ са уведомени. Познайте каква е реакцията?...

Проспано е ограбването на активите на стъкларския завод Рубин в Плевен от партньора на Пеевски по кражби и изнудване Александър Сталийски, въпреки че 80% от акциите на завода са заложени в КТБ. Загубата за КТБ от това е 70 милиона лева.

Тандемът Веселин Бушев (по стечение на обстоятелствата свидетел по зашеметяващия доклад на Аликс Патнерс…чудя се защо ли?) – Бисер Лазов източи под носа на синдиците и про*уратурата активи на ИПС, включително и вземания от АПИ, за над 50 милиона лева.

Вездесъщият и готов на всичко измамник Бисер Лазов успя да окраде чрез фиктивни цесии централата на КТБ, 50% от две газови компании, редица имоти в Обзор, Разлог, Горна Оряховица, Велико Търново и София на реална стойност над 100 милиона лева. За всичко това про*уратурата и синдиците са сигнализирани. Няма смисъл да коментирам липсата на реакция от тяхна страна.

Позволиха на Пеевски да си спести 80 милиона лева, които дължеше на КТБ за изграждането на неговото печатарско бижу – новата му печатница. Няма да се учудя, ако сега я придобие чрез някой от камикадзетата ЧСИ (Якимов, Бъзински) на 10-15% от цената.

Докато Пеевски си разиграваше спокойно с помощта на небезизвестния Петър Манджуков операции по доказване на доходи чрез акциите на Булгартабак, въпросните защитници на  интересите на банката (синдици) отказаха да гласуват срещу мениджмънта на Булгартабак, номиниран от Пеевски и работещ в ущърб на миноритарните акционери, каквато е и КТБ. Загубата за КТБ от това се измерва с над 40 милиона лева.

Селективният престъпен подход към атакуването на цесиите цели само едно – контрол от страна на Пеевски на всичко и респективно осребряване на заслугите му по сриването на КТБ. Как иначе да си обясним двойния аршин, прилаган в редица фрапантни случаи, като например цесията на ПИБ, освен с интересите на Пеевски и голямата грижа на управляващите да не се гътне „перфектната“ банка.

Само от неадекватните действия и липсата на стратегия за максимизиране на стойността на активите на КТБ (каквато предложих през есента на 2015 г. в последен опит да отворя очите на правителството на Борисов) са загубени над 600 милиона лева от фирми, преминали в ръцете на други кредитори (Петрол, ХК Костенец, Телиш).

В същото време с лека ръка се разграбват или се позволява разграбването на активи от фирми, несвързани с КТБ занад 150 милиона лева – Оранжерии Петрич (може би заради близостта на собственика им Велин Георгиев с Бисер Лазов), Генимекс, Интерхотели – Велико Търново, Странд Бургас и други.

Междувременно единственото добре усвоено от Пеевски и компания упражнение – безцеремонните кражби, се практикуват при и без това „постната“ маса на несъстоятелността. От нея, по неофициални данни, чрез подставени юридически кантори под контрола на бившата касичка на Владимира Янева – Момчил Мондешки и неговия приятел Матей Матев, приближен до Позитано, досега са източени над 120 милиона лева за правни услуги. Казват, че 75% от тях се връщали в брой на Пеевски и сие. Ако някой се интересуваше, щеше досега да провери случая след толкова сигнали. Вярвам, че тези, от които зависи това, не са заинтересовани. Защо ли? За едни месечни абонаменти говоря, господа от про*уратурата, ДАНС и НАП!

Мога да продължа с изброяването, но и това би трябвало да е достатъчно да предизвика интереса и на обществото в държава-членка на Европейския съюз. За жалост, при нас това не е така. Очевидно, за всички е много по-лесно да хвърлят вината върху мене. Това, че парите няма да се върнат, не ги интересува. Цинизъм е, че точно тези, които са клекнали в неприлична поза на Пеевски и компания, трябва да защитават интереса на обществото!

Да се върнем на „Бозукините вълнения“

Що се отнася до активите, които оплакват Бозукова и Крачунов, те са единствените, които ще могат да се осребрят относително добре. Причината е една-единствена: не преминаха през месомелачката на Пеевски, независимо от непрекъснатите опити за това.

На широката публика сигурно не е известно, че от няколко месеца контролираната от Пеевски КЗК (преди чрез Петко Николов, а сега чрез Юлия Ненкова) не разрешава увеличение на капитала на Дунарит с 60 милиона лева, предназначени за погасяване на задълженията на Хедж Инвестмънт – компания, която е записана на моя сметка. Компания, която беше спасена през 2014 г. от лапите на Пеевски и Сталийски, които опитаха чрез Лазов да наложат лица от техния кръг, и по-специално Мирослав Миленов (за бизнес историята на този герой ще говорим в друг формат, когато му дойде времето), за  изпълнителен член на борда с цел овладяване на Дунарит и Авионамс.

В същото време и правителството, и про*уратурата си затварят очите пред поредния опит на Пеевски да овладее Дунарит чрез никому неизвестната фирма Виафот от Вирджинските острови, откупила вземанията на Едуардо Миролио. Фактът, че компания с 500 лева капитал има претенции за десетки милиони към предприятие от отбранителната промишленост, не смущава иначе бдителните държавни институции. Министър Лукарски беше готов да отнеме лиценза на предприятието заради „заплаха за националната сигурност“ от мене и да го постави в зависимост от Пеевски и мераклията Петър Манджуков. Това е „държавническо“ мислене!

Сега, обаче, всички удобно мълчат. Както мълчат по отношение на безобразното източване на Булгартабак чрез знайни и незнайни фирми на Пеевски, известни и на ДАНС, и на НАП, и на про*уратурата. За да им освежа паметта, ще им припомня част от тях – Булгартабак Трейд Дубай, Тобако ЕМЕА, Ти Джи Ай Мидъл Ийст. Там въобще не става въпрос за пране на пари в огромни мащаби. И там въобще не са намесени марионетките на Пеевски Александър Ангелов и Венцислав Чолаков.

Случаят Авионамс пък от своя страна е еманация на цинизма и шизофренията в поведението на държавните институции.Хем държавата тържествено обяви, че го е придобила, хем КОНПИ го търси от мене. Решението на правителството да закупи Авионамс за 28 милиона лева е добро само за държавата и по-скоро за тези, които са си я приватизирали, тъй като само печалбата от договора с НАТО, който бе подписан през 2014 г., въпреки усилията на всички да го спрат, ще донесе над 50 милиона лева печалба. Отсега бих могъл да предположа в чий джоб ще отиде лъвският пай от това. И за чия сметка ще бъде! Само да припомня, че същата тази компания беше закупена от държавата за повече от 70 милиона лева без никакъв потенциал, без лицензи и договори.

За Виваком

Случаят Виваком представлява особен раздел от сагата КТБ. Виваком беше не просто най-големият актив, придобит чрез финансиране от банката – той беше и най-желаната хапка за ненаситния Пеевски и неговите ментори. След като с лека ръка правителствата на Плевнелиев (уж Близнашки), а след това и на Борисов, отхвърлиха предложението за възстановяване на КТБ, включващо естествено всички активи (и Виваком), започна масовото им разграбване от кликата на Пеевски с помощта на подопечните им квестори и синдици, под благия поглед на институциите, призвани да защитават обществения интерес.

Овладяването на мениджмънта на Виваком от владеещите несобственици Велчеви-Пеевски очевидно не представляваше трудност при наличието на готовия на всяко подчинение само и само да защити личния си интерес Атанас Добрев. Естествено, в източването беше включен веднага Телелинк на Любомир Минчев (какво стечение на обстоятелствата: хем партньор на Спас Русев, хем бивш собственик на Канал 3), както и много други знайни и незнайни герои, уредени на вимето на Виваком от Велчеви и Пеевски. За да стигнем и до отбора на народа, щедро финансиран от компанията без никаква логика (за да зарадват Пеевски и Сталийски).

Неприлично наведеният тогавашен Председател на КЗК разреши сделка, която бе в ущърб на кредиторите на КТБ, и допусна последващо акциониране на ВТБ при положение, че ВТБ е в списъка за санкции на САЩ и ЕС. Истината е, че единствената спирачка за тази безобразна кражба от страна на кликата Велчеви-Пеевски с помощта на руската банка се оказа Дмитрий Косарев. Той, разбира се, има ангажимент да възстанови финансирането от КТБ за придобиването на този актив.Това финансиране надхвърля значително размера на компенсацията, определена предварително при сделката на Спас Русев в размер на около 115 милиона евро, която е очевидно одобрена от правителството. За разликата до 500 милиона евро, колкото е реалната стойност на пакета, финансиран от КТБ, отговорни са българските държавни институции, срещу които ще предявя поредния иск в Страсбург.

В тази сметка не включвам пазарната стойност на НУРТС, придобит от Виваком на смешна цена и служещ сега като разменна монета на лакомниците, управляващи Виваком, при оттъргуването на безобразната кражба на Виваком с т. нар. държава.  Естествено, за моя сметка и за сметка на кредиторите на КТБ.

Едва ли на широката публика е известно, че „обективната“ БНТ се излъчва безплатно в продължение на повече от 2 години с щедрото спонсориране на Виваком. В ущърб на НУРТС и на Виваком. Задълженията са за повече от 30 милиона лева, но какво от това! Нали журналисти на БНТ лапат к*бапчета в Белград на държавна софра, за да отразяват обективно процеса на века. А групата от златотърсачи-престъпници, вкл. Велчеви – Пеевски – правителство, ще се компенсира от печалбата от препродажбата на телекома, която се оценява скептично на повече от 300 милиона евро!

Засега, обаче, голямото плюскане се отлага. Благодарение на Косарев. И на мене.

А дотогава, в един по-добър свят, НАП и про*уратурата биха потърсили отговорност от ГМ Прес, Стандарт и Блиц, излизащи благодарение на десетки милиони левове неразплатени задължения на техния „гуру“ към банката. Ако не друго – поне да спрат да излизат още две тъмнокафяви медии на Пеевски! Едва ли някой би загубил нещо от това!

Хм, банкерчето нещо спести едно важно ИМЕ в писмото си! И него го е шубе! Що така бе цецо?
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #68 -: (Понеделник) 30 Януари 2017, 19:31 »

Радев/Герджиков/ ще разровят ли КТБ? Че има един доклад от ЦРУ/гръцкия филиал/, където двама агенти, наши, докладват какво са чули и видяли преди фалита!
КУЛЕЗИЧ: МЪЛЧАНИЕТО ЗА ДОКЛАДА НА ЦРУ ЗА КТБ Е ПОЗОР! ОМЕРТАТА В МЕДИИТЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ТЕ СА СЕ ПРЕДАЛИ, ТОВА Е КРАЯТ.
http://afera.bg/%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%87-%D0%BC%D1%8A%D0%BB%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D1%80%D1%83-%D0%B7.html
Активен

bojinkata
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #69 -: (Понеделник) 30 Януари 2017, 20:22 »

В  коя  афера  за  милиони  не  участва  ББ?   Ние за  това  си  го  избираме,  защото  е  способен.
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #70 -: (Вторник) 18 Април 2017, 14:40 »

Другарю Радев, трябва много да поработите, за да докажете, че сте нещо повече от Плевнята.

автор: kolevdobri

Доколкото разбрах, Радев е отказал да се публикува стенограмата от събрание на "вождовете на пролетариата" при него, преди фалита на КТБ.

Ще ми бъде интересно, ако президентът направи изявление, ЗАЩО КРИЕ ОТ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД ИСТИНАТА ЗА ТОВА ЗАСЕДАНИЕ? КАКЪВ ОБЩЕСТВЕН ИНТЕРЕС ИМА ДА СЕ КРИЕ И НА КАКВО ЗАКОННО ОСНОВАНИЕ ТОЙ КРИЕ ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ ОТ НАС?

Колкото повече управляващите крият от нас каквато и да е информация, толкова повече ги мразя. Мразя ги с цялата възможна сила на душата си. Вероятно и други хора ги мразят. Тази омраза няма как да не руши и нас самите и държавата. Ако утре, тези мръсници, които ни управляват, вземат, че умрат, аз няма да плача за тях. Нека да идват други, по-честни от тях.

ЗАТОВА ГОСПОДИН РАДЕВ, ОМРАЗАТА КЪМ УПРАВИТЕЛИТЕ НА ТАЗИ СТРАНА СЕ УПРАВЛЯВА ОТ САМИТЕ ВАС, ТЕЗИ, КОИТО НИ УПРАВЛЯВАТЕ. КАКВО СИ МИСЛИТЕ? ДОВЧЕРА БЯХТЕ ШОФЬОР НА САМОЛЬОТ, А СЕГА СИ ПОЗВОЛЯВАТЕ ДА ИМАТЕ ТАЙНИ ОТ НАС. ТАЙНИ ЗАТОВА, КОЙ Е ВИНОВЕН, НИЕ, ДАНЪКОПЛАТЦИТЕ ДА ОЛЕКНЕМ С ЕДНИ 4,5 МИЛИАРДА ЛЕВА. РАДВАМ СЕ, ЧЕ НЕ ГЛАСУВАХ ЗА ВАС. ЗНАЕХ, ЧЕ СТЕ СЪЩИЯТ БОКЛУК КАТО ПЛЕВНЯТА И НЕ СЪМ СЕ ИЗЛЪГАЛ. МОЖЕ И ДА СТЕ ПО-МАЛЪК БОКЛУК ОТ НЕГО, НО ВСЕ ПАК СЪЩЕСТВИТЕЛНОТО СИ Е СЪЩЕСТВИТЕЛНО.

КАТО КРИЕТЕ ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ, НИЕ ПЪК МОЖЕМ ДА СИ ПОМИСЛИМ И ВЕЧЕ СИ МИСЛИМ, ЧЕ СТЕ КОРУМПИРАН, СЪЩАТА ОТРЕПКА КАТО ТЕЗИ, КОИТО СМЕ СМЕНИЛИ В ПРЕЗИДЕНТСТВОТО. НЕДОСТОЙНА ПОСТЪПКА, КОЯТО САМО ПОКАЗВА, ЧЕ ЧЕНГЕДЖИЙСТВОТО НИКОГА НЕ СИ Е ОТИШЛО ОТ НАШАТА ПОЛИТИЧЕСКА СЦЕНА. ЖАЛКО НАИСТИНА. ДОСЕГА ЗНАЕХ, ЧЕ СТЕ ВОЕНЕН ПИЛОТ. СЕГА ВЕЧЕ ЗНАМ, ЧЕ СТЕ ЧЕНГЕ, ОТ ОНЕЗИ ЛОШИТЕ, ТАЙНИТЕ, КОИТО ПРЕНАРЕЖДАТ НА ТЪМНО ПОЛИТИЧЕСКИЯ НИ СПЕКТЪР, ЗАД ГЪРБА НИ, ЗАД НАШИТЕ ИНТЕРЕСИ, В ПОЛЗА НА ВАС САМИЯ И НА ПОЛИТИЧЕСКАТА КЛАСА. КОГО КРИЕТЕ, ГОСПОДИН ПРЕЗИДЕНТ?

Отказал Радев, отказал, но защо мълчи и не обясни защо е отказал! Или и на него са му запушили лесно устата! Поредния измамник се качи във властта!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #71 -: (Петък) 26 Май 2017, 15:53 »

СДЕЛКАТА ЗА “АВИОНАМС” – НАРЪЧНИК ЗА ОГРАБВАНЕ НА КТБ. 2 МИЛИОНА ЛВ. ВЛИЗАТ В ДЖОБОВЕТЕ НА ЮРИСТКОНСУЛТИ, ПЛАТЕНИ ОТ СИНДИЦИ НА КТБ!

Сделката за „Авионамс“ – наръчник за ограбване на КТБ

Близо 2 млн. лева са влезли в джобовете на юрисконсулти и ЧСИ, платени от синдиците на КТБ, т.е. от парите на вложителите в КТБ,  само от сделката с „Авионамс“.

Преди 10 дни държавата, чрез Министерството на икономиката, обяви, че  „Авионамс“ окончателно e станал собственост на държавата.  Това е директно ощетяване на вложителите,  защото близо 2 милиона са отклонени от масата на несъстоятелността. В документа по-долу ще видите, че  1 192 600 лева са възнагражденията на юрисконсулти, 680 551 лева е пропорционалната такса за ЧСИ Стоян Якимов, а таксите и разноските на КТБ са още 33 417 лв.

Вместо синдиците на КТБ да наемат хора, които срещу трудово възнаграждение да свършат тази работа, те плащат на армия от юрисконсулти.  В адвокатските среди упорито се говори, че между 50 и 70 % от тези възнаграждения се връщат  където трябва.

„Авионамс“ АД – бившият „Терем – Георги Бенковски“, е един от най-големите заводи за капитален ремонт и обслужване на летателна техника в Европа. Основната част от завода е разположена в района на авиобаза „Граф Игнатиево“.  Компанията беше един от активите на КТБ. През май миналата година 2 090 729 акции на „Авионамс” АД, собственост на „Хедж Инвестмънт България“ АД, бяха предложени за продажба и Държавната консолидационна  компания предложи да заплати за тях 28 941 111 лева. Преминаването в собственост на държавата стана възможно, след като постановление на частен съдебен изпълнител влезе в сила. С него по съдебен ред се потвърди обявяването на Държавната консолидационна компания за купувач на продадените на публична продан от синдиците на КТБ акции на дружеството. Сделката е сключена в ущърб на вложителите на КТБ, защото цената им е занижена многократно. Парадоксалното е, че именно държавата, като купувач, целенасочено ощетява още веднъж всички пострадали от фалита на банката, извършен с нейното и на про*уратурата участие.

След всички манипулации по „усваяването” на актива „Авионамс” АД, жизненоважни за крайните бенефициенти от фалита на КТБ лица и институции, в т.ч. и българската държава в лицето на БКК, след изплащането на космически и недължими в нормални обстоятелства и немафиотизирани държави разходи и хонорари, в масата на несъстоятелността на банката влизат около 20 млн.лв. срещу кредит от 80 млн.лв., който частна българска фирма – потенциален купувач, бе предложила за акциите на „Авионамс” АД, платими директно на КТБ.

Това, което не съобщиха медиите е, че срещу тази сделка НПО „Ние, гражданите“ има  подаден сигнал в Про*уратурата и множество публикации. Например „Унищожаването на КТБ – наръчник за грабители. Защо не можем да ремонтираме сами самолетите си МиГ „

Ще ви припомним, че през лятото на 2014 г. лично Нели Кордоска, която сега е във Фонда за гарантиране на влоговете, отказа жизнено важни средства на едно дете.  Беше отказан достъп до дарителската сметка на болно дете. Тогава майката на детето отправи молба до БНБ и до квесторите на КТБ АД, с която кратко и ясно описа случая на болното си дете, което е със степен на увреждане 89% и може да бъде обслужвано само с чужда помощ. Пояснено беше на чиновниците от БНБ, че за лечението на детето и налагащите се изследвания е открита дарителска сметка в КТБ АД, проведени са множество кампании за набиране на средства, включително и сред служители на МВР. За покриване на месечните разходи за детето бяха необходими средства в диапазона от 156 до 527 лева, както и за лекарства около 100 лева.

Ще напомним на българските граждани, 1 200 000 от тях директно засегнати от бързи изпълнителни произовдства, че за започването на изпълнително дело се попълва само един формуляр. Обикновено тази рутинна операция се извършва от адвокатски сътрудник или секретар и цената й достига до 200 (двеста) лева, независимо от размера на претендирания дълг. 200 лева, а не 1 192 600 лева!!!

Вижте протоколът за разпределението на хонорарите от сделката за „Авионамс“ АД:

AVIO1

AVIO2

AVIO3

АВИОНАМС

НПО „НИЕ, ГРАЖДАНИТE”
http://afera.bg/%D1%81%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D1%81-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE.html
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #72 -: (Събота) 27 Май 2017, 12:38 »

Р. Гечев „разбули” стенограмата за КТБ - Борисов е част от играта

Автор: zahariada

След решението на Административен съд – София, че стенограмите от проведените срещи при бившия президент Росен Плевнелиев не са класифицирана информация, някои от участниците в тях взеха активна позиция за тяхното публично огласяване.

Между обикновения популизъм обаче се прокрадна следната информация, обръща внимание юристът Даниел Божилов от НПО „Ние, гражданите”:  „На срещата при президента Росен Плевнелиев същия ден са присъствали лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и Владислав Горанов. „Те поискаха държавата да поеме всички разходи по КТБ – ставаше дума за 4,5 млрд. лв. Лансираха тезата, че трябва да се вземе държавен дълг и да се покрие сумата.“ Това бе казал в интервю за БНР народният представител Румен Гечев на 22 май т.г.

Припомняйки хронологично събитията оттогава се установява, че  „КТБ“ АД беше поставена с решение на УС на БНБ под Специален надзор на 20 юни 2014 г. Със същото решение е определено да се извърши проверка на активите на банката. За целта беше проведена процедура в резултат на което на 25 юни 2014 г. за извършване на тази проверка бяха определени три дружества: „Делойт – България“ ООД, „Ърнест и Юнг“ ЕООД и „Аффа“ ООД. Същите започнаха проверката на 26 юни 2014 г. по специално задание на БНБ, като самата оценка приключи с доклад на 11 юли 2014 г.

При тази хронология резонно възниква въпросът, ако е вярно твърдението на Гечев, че на 29 юни 2014 г. Борисов и Горанов вече са знаели размера на обявената след приключване на оценката от консултантите дупка от 4,5 млрд. лв., откъде са получили тази информация. Логичният отговор на този въпрос е, че тя им е предоставена от самата БНБ. Това обаче прави на пух и прах лансираната в публичното пространство информация от Иван Искров – тогавашен управител на БНБ, че БНБ не е наясно с фактическото положение на банката към този момент и поради тази причина е необходимо да се назначат специални одиторски фирми да направят ревизия на банката. Съвпадението на изнесените цифри от Борисов и Горанов и последващите данни от самата проверка, която към 29 юни е едва започнала е поразителна. Обяснението е просто – резултатите от проведените проверки са били предопределени и резултатът от тях е бил предизвестен. Но след като БНБ е било наясно с положението в банката към онзи момент, възниква въпросът защо не е предприела нищо по-рано?

Тези въпроси не намериха отговор нито в докладите на фантомната фирма „Аликс Партнърс” нито в докладите „Атанасова“. За сметка на това затвърждават впечатлението, че събитията около фалита на „КТБ“ са били предварително планирани и всички предприети впоследствие действия са насочени за прикриване на истината да обслужат конкретни сценарии.

http://frognews.bg

То за туй е  и  това протакане и не разрешаване да се види стенограмата. Сега и да излезе под натиска, едва ли ще е същата. Ще  е "леко" коригирана, с тъмни петна! Не се накрадаха тези мръсници!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #73 -: (Събота) 10 Юни 2017, 08:58 »

Овъртането за КТБ показва, че убийството й е политическо

Автор: jivko1128
Той затри банката, а сега лапа и активите й

Три години продължава агонията по издирване на истината за фалита на КТБ. Три години държавата, в лицето на управлява и институциите отказва да разследва виновните за смъртта на четвъртата банка у нас. Внушенията, че собственикът и негови служители са действали като „организирана престъпна група” отдавна будят само ирония.

Защото да краде човек, който е платил 40 млн. лева данъци е нелепо. Да правят същото високопоставени служители с прекрасни заплати и условия за работа – също е тъпо.

Про*уратурата, ако бе истинска такава, отдавна щеше да е измъкнала на светло заличителите на банката. Първо, защото ги знае и е близка с тях и второ – щеше да ги разпознае по фирмите и имената на тези, които днес присвояват бандитски активите на КТБ.

„КТБ е управлявана криминално и трябваше да фалира!” Тази „велика” мисъл изрече в предаването „Референдум” на БНТ проф. Валери Димитров, бивш шеф на Сметната палата. Сега е член на Управителния съвет на Фонда за гарантиране на влоговете в бaнките.  Професорът преподава и в УНСС – горките студенти, но това е друга тема.

Когато някой се изцепва по такъв начин, трябва да знае, че идиотът не е отсреща...

„Реакцията на БНБ по отношение на КТБ беше навременна и точна. Мисля, че нещата ще се развият по добър сценарий. Специалистите на БНБ са преценили, че КТБ ще отвори на 21 юли, което е правилно”.

„Трябва да бъдат направени всички възможни стъпки, за да бъде спасена КТБ”.

Познахте – и това са думи на проф. Валери Димитров. Защо се върти като пумпал, обаче, знае само той. Е и онзи с камшика...

Проф. Вучева, участник в същото предаване не се сдържа и го попита: Димитров, ти един път говориш едно, след това точно обратното. Да не би мнението ти да се е променило, като влезе в Управителния съвет на фонда?

Променило се е, проф. Вучева, и още как. Той Волен Сидеров от враг на Бойко Борисов му стана брат, както са Винету, Инчо-Чуна и Поразяващата ръка, що Димитров да няма право на еволюция. Дори Дарвин ще го оправдае, при определени обстоятелства.

Един друг „финансов експерт” и бивш зам.-министър на финансите пък рече, че КТБ и инвестиционния фонд на Бърнард Мадоф в САЩ били едно и също. Бре. Ето как с едно изречение може да се обяснят всички последни места в ЕС, които заемаме. В подкрепа на мъдреца-финансист ще ви разкажа малка история. Двама бащи си говорят пред училището, където чакат децата им: „Мойта дъщеря играе балет, - хвали се единият. „И синът ми също. Често пада на терена и треньорът  му вика Мая Плисецкая”... – отвърнал другият.  

Седмици, месеци наред тръпнем в очакване дали ще отворят стенограмата от разговорите при президента Плевнелиев. Съдът реши: отварят я. Да, но имало и втора. Пак пот и д*бати – накрая научаваме, че и с нея ще се запознаем.

Тъкмо да си отдъхнем и ето нов удар: преди говорилнята при Плевнелиев имало тайни съвещания в БНБ. Присъствали тогавашния гуверньор Иван Искров, Лютви Местан и Йордан Цонев (разбирай Пеевски) от ДПС и представители на БСП, водени май от Михаил Миков. Орташка сбирка по линия на коалицията в кабинета „Орешарски”. Там, казват, била решена съдбата на КТБ. При Плевнелиев (мотивиран да си отмъсти на Цветан Василев – той си знае за какво) присъдата била само оповестена.

Но и това не е всичко. Много преди летните срещи през 2014 г. е имало друга, тайна, на която е обсъден и приет план за унищожаването на КТБ и отстраняването на мажоритарния собственик Цветан Василев. Отстраняване – в буквалния смисъл на думата.

Срещата е описана в доклад на офиса на ЦРУ в гръцката столица Атина. Според него в схемата били не само хора от ДПС, но и представители на правителството и парламента.

Въпросният документ осветява и още една любопитна подробност: Бившият шеф на БНБ Иван Искров е работел и като информатор на американското разузнаване. Той издал на ЦРУ, че в офиса на една от политическите партии се е провела среща между него, Пеевски, Йордан Цонев, бившият шеф на Следствието Ангел Александров, зам.-главния про*урор Борислав Сарафов и Бисер Лазов, изпълнителен директор на КТБ.

Информацията била потвърдена и от бившия министър на вътрешните работи Цветлин Йовчев.

Според доклада на Иван Искров до ЦРУ, именно на въпросната тайна среща е взето решение да се организира фалирането на КТБ.

Всички опити да се обясни с днешна дата, че КТБ била „криминална банка”, „пирамида” и пр. издишат. Защото няма начин за броени дни през юни 2014 г. някой да извърши одит или ревизия и да се запознае с истинската ситуация в банката. Не е е измислен такъв способ! Нужно е много повече време. Така че решенията са взимани по предварително обмислени внушения.

Няма и досега отговор на въпроса, защо ДПС, Плевнелиев и про*уратурата натискат КТБ да бъде „криминализирана” и убита, а друга – спасена на всяка цена. Каква е разликата между двете? Според някои експерти състоянието на КТБ е било далеч по-добро към онзи момент от това на повечето банки в България. Само Виваком, която е част от активите на КТБ, струва над 2 млрд лева. Ами „Петрол”, „Дунарит”, „Авионамс” и пр. предприятия? За каква дупка въобще става дума?!

Защо никой не обелва дума за разграбването на тези активи в момента?

Дори банката да бе одържавена, те можеха да бъдат продадени на реални цени или използвани по друг начин за връщане парите на вложителите. Само че нямаше да могат да ги придобият мафиотите от политиката и властта.

Ако КТБ е била пирамида, защо се извършват цесии и задължения от нея се приемат охотно от други банки?

Някой обясни ли досега, как така активи за милиони са обезценени от синдици на жълти стотинки? Защо държавата си затваря очите за този пладнешки грабеж? Защото участват нейни представители?

Направи ли си някой труда да сравни имената на замесените във фалита на банката и тези, които изкупават днес активите? Да, едни и същи са. Но това не прави впечатление на главния про*урор, нито на премиера и неговия финансов министър.

Няма отговор и на въпроса, защо се отпуска огромна държавна помощ за банка, която гарантира сумата с кредити, а не със злато или ценни книжа?

В д*бата, продължаващ вече три години, все се пропуска участието на про*уратурата в удара срещу КТБ. На МВР също. А истината е, че тогава почтени хора от службите са излизали спешно в отпуск или болнични, за да не участват в „това клане”, както се изразяват някои от тях. Събирани са служители от различни отдели и дирекции, за да участват в нахлуванията в офиси на банката и свързани с нея фирми. Били са погнусени от скалъпения сценарий за някакъв атентат срещу Делян Пеевски, поръчан от Цветан Василев. Тази провокация се разпадна в съда и се наложи главният про*урор да признае, че няма доказателства за такъв сценарий. След дъжд качулка.

Вече се повдига и завесата около мистериозния доклад на „Алекс партнърс”. Оттам се показват шокиращи разкрития. Едно от тях е, че данните са предоставени на прясно регистрираната фирма в Лондон от български източник. Платена е огромна сума, за да се представят българските писания като доклад на лондонската фирма, която, забележете, вече не съществува.  

И това са само част от фактите.

Задава ли ли сте си въпроса, защо про*уратурата все още не вкарва делото за КТБ в съда, след като уж било ясно, че собственик и служители сами са погубили банката? Защото знае, че ще стане като с „убийството” на Пеевски. Ама ние сме си за таковане, защото продължаваме да плащаме на НСО да варди Пеевски.

Всичко това ни убеждава, че в разгрома на КТБ е впрегнат огромен ресурс и цели институции. И това наистина е криминално деяние. Извършено от политици, управленци, дансаджии, ченгета и магистрати. Един ден обаче и тази мръсна българска тайна ще бъде разбулена.

Борис Петков
  Ето стенограмата: https://www.president.bg/docs/1497024633.pdf
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #74 -: (Събота) 10 Юни 2017, 12:55 »

ЕТО КОЙ ФАЛИРА КТБ! Разсекретена Стенограма Разкри Страшната Истина! Виж Тук:

http://zahariada.blog.bg/novini/2017/06/10/eto-koi-falira-ktb-razsekretena-stenograma-razkri-strashnata.1551009

Стенограмата за фалита на КТБ се оказа най-страшната държавна тайна!

Тайна, от която треперят много хора, защото са във властта и столовете им ще се разклатят. Битката при президента Радев за разсекретяването на поне едната стенограма се оказа повече от епична.

В битката се метна и Росен Плевнелиев, който заяви, че е национално предателство да се разсекретявят документи. А не е ли предателство да оставиш толкова хора без спестяванията им, да ги орежеш, да им стопираш бизнеса и парите и да  връщаш  след цяла година ?

Не е ли непочтено към цял един народ да вземеш от държавния бюджет, тоест от данъците му 3 милиарда лева и да покриеш част от дълговете на една фалирала банка?

Про*уратурата, /ако имахме такава и беше румънска/, отдавна щеше да е извадила  на светло имената на тези, които заличиха банката. Защото това първо са известни хора, близки до самата про*уратура и второ продължават да си купуват за жълти стотинки активите на институцията. Но оттам цари гордо мълчание, което видите ли, било държавна тайна.

Ами нали държавата – това сме ние – хората!

Защо се пази в тайна кой ни ограби?

Впрочем тайната отдавна е обществена и в нея няма нищо изненадващо.

Всички знаят за тайното участие на Йордан Цонев и протежето му Пеевски в совалките около банката, всички знаят, че няма как един такъв фалит да се случи, ако няма огромен чадър отгоре. Чадърът бе разпънат от Борисов. Всеки имаше различен мотив. ДПС и Пеевски и сие да си запазят парите и да ги утроят, а Борисов да свали Орешарски и да докаже, че един икономист не е способен да се оправи дори с банковата система.

Намери се умен човек, който не позволи рухването на другите две банки, а и самият Иван Искров се изплаши, че кризата ще стане неконтролируема.

Да. В дъното на пладнешкия обир на КТБ са Доган, Пеевски, Йордан Цонев, Борисов и марионетките им. А съгласие са дали и от ЦРУ, пише сайтът Фрогнюз. Своя дял са дали и магистрати, висши чиновници и даже ДАНС. С мълчание.

Освен всичко с фалита са прикрити и сделки за милиони лева за продажба на оръжие на ИДИЛ, твърдят икономисти.

Но ако някой вярва, че разсекретяването на стенограмата ще промени нещо и ще посочи виновниците с пръст, жестоко се лъже.

Каквото трябва, вече е заметено.

Документите ще се появят в редактиран вариант.

Ще остане да реве само Плевнелиев, който пък има личен интерес да прикрие свои хора, замесени във фалита.

Кучетата ще полаят малко, а керванът ще продължи да си върви.

Пардон, да краде!

А безродниците ще продължават да ограбват България!

Докато им позволяваме!

Автор Станислава Славова  Skandalno.net
Активен

bojinkata
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: