Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Радиестезично махало  (Прочетена 4106 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #15 -: (Сряда) 09 Януари 2013, 21:11 »

Ами аз пак не стоплих как я мериш температурата?
Какво се прави точно с махалото?
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 738
Виждам те!

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 10 Януари 2013, 08:32 »

Тенкю. good2
Просто трябваше да отдалечиш малко фотоапарата. Не може да снима от толкова близко!  Smiley На втората снимка си отдалечила малко и е по-ясно.

Ако има някой пиниз в процедурата, имаш пълната свобода на избора да го споделиш с нас. Grin

Абе не ставам много за фотаджия и това е  Grin ...

Ами какъв пиниз то се прави следното: поставяш картончето на някаква повърхност и държиш махалото над първите деления. Задаваш въпрос например: Колко е температурата на Пешо? и тръгваш да движиш бавно махалото по скалата. Самото махало започва да се клати върху точните градуси. Ако искаш можеш да мръднеш и малко напред от градусите, на които се е заклатило за собствена сверка и след това да върнеш върху дадения градус. Това е. Нищо особено, ама върши работа.

Предполагам, че с мерене на кръвно ще става по същия начин, но на другата страна на картончето където са големите числа. Никога не съм имала проблем с кръвно и затова не съм мерила. С големите числа ще може и тегло и други неща да се мерят.

Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #17 -: (Събота) 12 Януари 2013, 22:57 »

Абе аз само едно ще кажа по отношение на махалото - бах мааму!
Направих таблицата с температурата да може да се разпечата за A4 формат:файл
Аз за самото махало използвам черупка от охлюв - върши страхотна работа.

http://xcombg.net/files/mahalo.jpg
Радиестезично махало

Охлюва е конусовиден. Завързан е с конец и сочи надолу. Черупката е куха и може да се поставят и разни работи вътре, ако има нужда. Охлювите ги събрах уж случайно, няколко дена преди да пуснеш темата. Smiley

Вещичка, аз обаче не успях да го направя както си го обяснила. Или таблицата е много голяма или ръката ми трепери - не мога да успокоя махалото.
Направих го по другия начин: на всеки градус го питам - това ли ми е температурата? Той все ми отговаря така -  nea
На 36,6 каза  ok
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #18 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 10:41 »

Страшку,

ти си се олял - моето картонче е 9см на 5 см, а ти си направил цял чаршаф бе братко  Grin Grin Grin...

Относно другото: махалото принципно става проводник на личната ти енергия и затова трябва да е от естествен материал - кристал или дърво. За рапанче идея си нямам дали може или не може, защото никога не съм пробвала. За да не ти трепери ръката си трябва упражнение. Никога ти не трябва да клатиш махалото, а то само трябва да се задвижва. При мен дори и да ми затрепери ръката, то махалото не мърда. Явно си иска тежест, а рапанчето е кухо.

Ако това на снимката ти е лист формат А4 то според преценката ми конеца на рапанчето е много дълъг. Трябва да не повече от 10-ина см, а твойто като го гледам сигурно минава 20см. Колкото е по-дълъг конеца, толкова повече енергия за задвижване на махалото се изразходва!

Иначе бравос, много добра таблица. Ако на мен ми се налагаше сигурно щях да я чертая на ръка  Grin...

За сведение само - в магазините за кристали и минерали има кристални махала по 8-10лв със синджирче.
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #19 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 10:48 »

Другата таблица е за кръвно налягане мисля, ама може да се ползва и за друго. На моето картонче са залепени двете една за друга и понеже е малко, може да се носи и в портфейл.
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #20 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 10:55 »

Сега се сетих за тоя чичко дето ме учи на махалото. Та той разправя, че го използвал за всичко. Когато забивали коловете за оградата на къщата му изобщо не е позволил на майсторите да ползват нивел - всеки кол е проверявал с махалото и всичко е било супер. Дори не се сещам за всичко, което е мерил с него. Ако ви трябват пък някакви по-особени цифри, то ги пишете на лист, леко раздалечени една от друга и махалото ще се заклати на дадения отговор. Пробвала съм с числа от тотото ама само до 3 числа познава кучето  Grin... Явно като не ти е "писано" в тоя живот да удариш джакпота, то ако ще и Абсолюта да питаш е все тая  hi-hi1.
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #21 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 19:34 »

По естествено от охлюва здраве му кажи! Кристала и дървото ги обработваш, дялкаш и т.н. При охлюва няма - всичко е натурал, без обработка, както го е природата оформила. Smiley Аз не, че съм се изкрънзял за едно махало да си купя, просто в 12 часа през нощта се сетих, че ще ставам радиестезист - видях на шкафа охлювите и викам - 'айде оправих работата.
Махалото не го клатя, а точно обратното - опитвам се, да не му придавам движения. Ама явно "чаршафа" е голям и като почна да обикалям цифрите и го разклащам.
Направих и една таблица с букви, понеже я видях в един сайт на една госпожа.

http://xcombg.net/files/bukvi_mahalo(ramka).png
Радиестезично махало

http://xcombg.net/files/bukvi_mahalo(bez_ramka).png
Радиестезично махало

Малко я оформих, за да сме по-езотерични. Първата е рамкирана, така че като се разпечата да може да се отреже по линията. Втората таблица е без рамка.
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #22 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 20:05 »

Ей ама ти верно яко си се зарибил по това махало  Grin... Моето с години си седи в кутията и дори не се сещам за него, освен ако някой на зор не дойде да пита нещо  Smiley.
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #23 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 20:24 »

Чакай, че правя една таблица за килограмите. Ако има някой диабетик или друго нещо - кръвна захар, инсулин, тва-онова да дава една таблица да му я оформя езотерично... hehe1
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #24 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 20:29 »

Ми тя кръвната захар доколкото помня 6,1 беше границата и оттам нагоре вече е на диабет работата. Едва ли ще е повече от 25, щото сигурно трябва да се захаросат с такава захар  Grin.
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #25 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 20:46 »

Абе колко килограма тежи една финна девойка? По-малко от 46 срещат ли се?
Активен

Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 1419
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #26 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 20:57 »

По-надолу от тва не е девойка а тапицарн скелет!
Иначе и аз мисля,че рапанът е перфектен за случая!
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #27 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 20:57 »

Мчи аз до преди 4 години бях 43 - грозна работа,  ама колкото и да плюсках всичко си отиваше по предназначение...  Grin Grin Grin Па сега може и къде 100 да съм - не зная, като минах 55 си изхвърлих кантара в казана да не се нервя...  hehe2 hi-hi1
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #28 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 22:54 »

Нещо не се получи с тия цифри...

http://xcombg.net/files/kilogrami_mahalo(ramka).png
Радиестезично махало

http://xcombg.net/files/kilogrami_mahalo(bez_ramka).png
Радиестезично махало

То стана като някаква кабала. Ако дойде някой нов във форума, ще каже - абе к'ви са тия секти тука, к'ви са тия кабалисти? hi-hi1
Активен

Неактивен hacko
Full Member
Публикации: 219

« Отговор #29 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 23:42 »

Здравейте и поздрави на всички.
Имам въпрос към Вещичка, може ли да си снимаш махалото? Благодаря!
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: