Какво е общото между сън и медитация.
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво е общото между сън и медитация.  (Прочетена 8272 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #15 -: (Неделя) 22 Септември 2013, 13:06 »

Мхихи...
Psyhea, то се чака да дойде неволята ...и като дойде и те изпържи по задн... и скачаш я на колелото, я вземаш писалката.  good
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #16 -: (Неделя) 22 Септември 2013, 13:08 »

Дрън,дрън!
Тва излиза..Като да чакаш да се научиш да караш колело,ама без никога да се качваш на колелото...Или па да искаш да пишеш,без изощбо да се запознаваш с буквите Grin  Grin

Абе Пси мнооо си далеч от истината  Grin.
« Последна редакция: (Неделя) 22 Септември 2013, 13:25 от old4 » Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #17 -: (Неделя) 22 Септември 2013, 13:50 »

Grin
old4  
Харна си е,то жена съгласна ли е, нещо не и е в ред.
 hi
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #18 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 07:40 »

И двете страни в спора са прави.Но някои-частично Grin
  От една страна,ако не опиташ ,а само чакаш да ти се случи нещо в бъдеще,евентуално,дай Боже,а дано,ама надали-ще си изчакаш чакането.Защото единственото време,в което нещата се случват е сега.Няма друго време на случване.
  Потенциала за това си дреме в нас-за да го развиваме.Ако семето каже,че не иска да се променя,иска да остане такова,каквото е-ще има ли дърво?За да има дърво-семката трябва да изчезне напълно,да умре.Тогава ще изпълни това,за което е родена.
  То дървото си е там,само че не е проявено-още не се вижда,още плодове не ражда.Той и Бога е така у нас.....
  От друга страна-медитация насила не става-ето тук са се хванали мъжете и стискат здраво.Ако медитацията е цел-тя няма да има никаква стойност.Медитацията е средство,състояние в което обект и субект се превръщат в едно-сливат се.И да-тя се случва,но по-добре да ти се случи,когато си готов.За какво са ми милиони,ако съм разсипник?И да ми се даде,и да не ми се даде-аз пак ще ги разпилея.За това-нека аз да си работя над себе си и като се случи да ми се даде-тогава ще знам и какво да правя.
  Нищо не-правене и мързел,не са едно и също,уважаеми Meander hi
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #19 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 07:55 »

...И като съм казала,че не са едно и също-я като мъж да се обоснова Grin
  Нищонеправенето е изключване на ума.А при мързела умът работи на 200 %,умувайки кой да свърши нещо,вместо теб Wink
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #20 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 17:52 »

Mи той си е казал народа..Хвани мързеливия да работи,че да те научи на акъл. Grin

Обаче,сериозно по темата..истината е по средата.
Ако идея нямаш с кво се за захващаш,кофти.. Huh?..Ама па то невежеството и неинформираността по принцип са си нещо малко кофти..
От друга страна..Да очакваш да се научиш да караш колело,без изобщо да завъртиш педалите на колелото..Пак не става..

Мисля,че всеки може да упражнява пси способностите си,както и техники и практики..Просто трябва да знаеш какво и как и защо..

Такива алабализми като"не е дадено"са меко казано несериозни!!!Кой очаквате да ви ги раздаде?Бог?Абсолюта?Дядо Коледа?Кой?

Тялото е машина.Перфектна според мен.Познаваме сигурно няма и една десета от потенциала му..Представям си какво сме ако постигнем максимума в еволюцията си като биол.апарат.Това е което ви е"дадено".От вас зависи как ще го ползвате.

Вижте..Духовните дадености са като физическите..Има си хора с генетична мускулеста структура,но има и такива които ако искат стегнато и мускулесто тяло,тряя да бачкат упорито..
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #21 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 18:01 »

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Grin
Дрън та бръм, кат и двата ти крака са леви ша караш колело ама друг път  Wink, а даденост е за човеци като Ванга и подобни на нея  Wink, другите са просто напънджии и форумни дрънкалници .
 Grin

Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #22 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 18:57 »

Психея-на Дядо Коледа,дето дава-ти му казваш ВА.Същото е.В който вярваш-той ще ти даде.Иначе си е у теб нещото-спор няма.
  А Олд-ами ако имаше интернет и форуми по времето на Джисъс-и него щеше да го таковаш,да си трае Grin WinkСега да не ме плеснеш,че се сравнявам-твърдо Нйе.Ванга ако не се беше срещала с хора и да покаже какво има -ти откъде щеше да знаеш за нея?
  А знаеш ли колко има като нея,за които не подозираш,че даже и Бай Гугъл ги не знае Grin
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #23 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 19:27 »

Не мисля,че ВА може да ме спре ако реша да медитирам,да усвоявам техники за дишане,телепатия,далечно виждане и т.н.
Твърдо Нйе!!!
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #24 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 19:54 »

Щом  аз  го  не  мога  значи  никой  не  го  може!  Да,  ама  не!!!!!!!!!  
        Медитацията  е  нещо  което  изисква  много  малко  теория  и  много  практика!  Никой  не  може  да  медитира  насилвайки  се,  просто  медитацията  идва  като  продължение  на  релаксацията.  Между  съня  и  медитацията  няма  нищо  общо.  При  медитацията  настъпват  изменения  във  физиологията  на  тялото  и  мозъка.  
        Медитацията  е  нещо  което  може  да  се  дискутира  от  медитиращи,  не  знам  защо  но  коментарите  отричащи  този  път  развитие  са  обикновено   хора   немедитиращи!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #25 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 19:54 »

Психея-на Дядо Коледа,дето дава-ти му казваш ВА.Същото е.В който вярваш-той ще ти даде.Иначе си е у теб нещото-спор няма.
  А Олд-ами ако имаше интернет и форуми по времето на Джисъс-и него щеше да го таковаш,да си трае Grin WinkСега да не ме плеснеш,че се сравнявам-твърдо Нйе.Ванга ако не се беше срещала с хора и да покаже какво има -ти откъде щеше да знаеш за нея?
  А знаеш ли колко има като нея,за които не подозираш,че даже и Бай Гугъл ги не знае Grin

Smiley

Нема да те плескам  Smiley, само че да почива в мир бабчето Ванга нито се е пънала нито е медитирала ръйш .... няма да продължавам сама се сети  Wink.А тези дето го могат не се пънат по форумите, това казвам аз  Wink.Имаше в другия форум една жена оплюха я всички та то не беше подигравки то чудо .... а тя го можеше, ама нали ние треа сме най по .... абе дрънкалска работа та взех да се чудя какво ли правя тук ама като се махна хептен ще се разпашите  Grin та засега нема мърдане за после ша му мисля .
Чай си затворя "входчето" кат Меадърът  Grin Grin Grin
 Smiley
       Щом  аз  го  не  мога  значи  никой  не  го  може!  Да,  ама  не!!!!!!!!! 
 .................................     

Ти пък ако си мислиш че аз например ти завиждам , мноооо си далеч от истината Wink.
 Smiley
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #26 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 20:02 »

Олд..Не знам как по-елементарно да го кажа..

Има хора които се раждат с генетика на атлети и такива които я изграждат в последствие.

Говориш ми за Лора Дана ли?Може,може...Ама тя беше баш пример за тва,кво става като 3 годишно си играе с огъня..
Един бог знае кой даваше инфото и се представяше за Йехова..Молим те.. Grin Grin
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #27 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 20:08 »

Олд-разбирам те за какво говориш.Ако не ти е в кошницата(заложено като потенциал)-колкото и да се пънеш-не става.Така е.
  Обаче Митко знае много добре,че то и не става с напъни-а съвсем естествено.Само е нужно да си го позволиш.
  Само,че ,Олд-ти не можеш да знаеш какво има в кошниците на другите и за това всяко генерализиране е излишно.
  Но най-голямата бъркотия е,че Олд говори за "свръхспособности",а Митко -за медитация.Аз давам аналогия с това да ми се дадат пари(средство),а Психея ме разбра,че някой друг ще ми дава да медитирам GrinНееее.Недоразуменията така стават.
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #28 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 20:22 »

Олд-разбирам те за какво говориш.Ако не ти е в кошницата(заложено като потенциал)-колкото и да се пънеш-не става.Така е.

Smiley
Ти си ме разбрала, няма смисъл да се пъна повече.
 hi

Grin
П.С.А Боби има и нещо друго, факти всеки тук се пъне ама аз мога а де са фактите, щом го можеш го докажи ако нещеш не парадирай с него, иначе гооолем смях  Grin, та такивами ти работи, а Лора Дана имала взимане даване с лоши а ние нашите са по добри  Grin, ша ма спукате от смях  Grin, сега ще дойде и "негово височество" и опала у коша  Grin Grin Grin, взема да си отворя блог в него  Grin.
 Grin

Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #29 -: (Понеделник) 23 Септември 2013, 20:43 »

Понеже  аз  нямам  високо  мнение  за  себе  си  като  интелект  и  възможности  смятам,  че  медитацията  е  нещо  велико,  но  може  и  да  бъркам!  Така,  че  да  попитам  опонентите,  абе  хора  какво  ви  пречи  да  опитате.  Опитайте  поне  с  подготвителните  упражнения!  Твърдя,  че  съвременният  човек  поема  и  изпуска  въздух,  но  не  диша,  дишането  е  доста  по-сложен  процес  изискващ  волеви  контрол  поне  в  началото  (докато  се  превърне  в  безусловен  рефлекс)  Другото  упражнение  е  релаксация  и  двете  упражнения  са  достъпни  за  всеки,  след  това  дали  ще  настъпят  медитивни  изживявания  не  зависи  от  нас  -  тя  идва  спонтанно.  
      Щом  аз  го  мога  може  го  всеки!  -  мое  мнение,  но  както  казах  по-горе  интелекта  ми  куца  и  може  да  не  съм  прав!      
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: