Страници: 1 ... 23 24 [25]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Политическа Партия - ГЕРБ  (Прочетена 19040 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6899
мислите определят съдбата ти

« Отговор #360 -: (Понеделник) 16 Октомври 2017, 12:49 »

СКАНДАЛ!КАТО СЛУЖИТЕЛ НА ДАТО, БЯХ ЗАСТАВЕН ДА ПРАВЯ РЕМОНТИ НА ТЪСТА И СЪПРУГАТА НА ШЕФА НА ДАТО ЦВЕТАН КИТОВ! ИЗДЕВАТЕЛСТВАТ НАД МЕН! ПРИЗОВАВАМ ВСИЧКИ ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ ДА СПРАТ ДА СЕ СТРАХУВАТ И ДА СЕ ИЗПРАВЯТ СРЕЩУ СВОЕВОЛИЯТА В ДЪРЖАВАТА!

ДО
ПРЕЗИДЕНТА НА
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
ГОСПОДИН РУМЕН РАДЕВ
ДО
МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
ГОСПОДИН БОЙКО БОРИСОВ
ДО
ОМБУДСМАНА НА
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
ГОСПОЖА МАЯ МАНОЛОВА
ДО
РЪКОВОДИТЕЛЯ НА
ГЛАВЕН ИНСПЕКТОРАТ КЪМ
МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ
ГОСПОЖА МАРИЯ ТОМОВА
Ж А Л Б А
от
Цветан Христов Христов, ЕГН xxxxxxxxxxx,
служител в държавна агенция „Технически операции”,
адрес за кореспонденция: xxxxxxxxxxxxx
 УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ПРЕЗИДЕНТ,
          УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ,

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО МАНОЛОВА,

УВАЖАЕМА ГОСПОЖО ТОМОВА,

Казвам се Цветан Христов и съм назначен в държавна агенция „Технически операции” в началото на месец август, 2014 г. Докато течеше процедурата ми по назначаване, като лице работещо по трудово правоотношение, бях извикан от господин Драгомир Драганов, който ми каза, че ще трябва да направя оглед на обект в гр. Нови Искър. За него знаех, че е някакъв началник. Преди да започна работа в агенцията бях строител на свободна практика. Полагал съм изолация и довършителни вътрешно ремонтни дейности.

На следващия или по следващия ден се срещнахме с господин Драганов в центъра на гр. София в района на Министерство на вътрешните работи и заедно отидохме в гр. Нови Искър. Заведе ме и ми показа обекта, къща на един етаж със страна към тротоара без ограда. В двора се влиза през една метална врата. Там ни посрещна и разведе възрастен човек с малко име Киро. Не посмях да попитам чия е къщата, тъй като ме беше страх, че няма да бъда назначен на работа. За мен беше важно да започна тази работа, тъй като работата в частния сектор намаля, а работата в държавна структура ми дава един сигурен доход на месец. След като извърших огледа и установих какви материали ще ми трябват се уточнихме да започна работа и да поръчам каквито материали ми трябват. Казах на господин Драганов, че сам ще ми е трудно да направя изолация на цяла къща. Той ми каза да не се притеснявам, тъй като ще идва още едно момче да работи и той щял да ми помага.

Започнах работата по къщата през месец август, малко след назначаването ми. В процеса на работа разбрах, че къщата е на тъста на господин Китов, който е председател на държавна агенция „Технически операции”. След известно време той самият няколко пъти идваше на обекта да провери как върви работата и да попита за необходимост от допълнителни материали. Работата ми спореше, тъй като на обекта идваше да работи Милен Милошев, който в процеса на работа установих, че също е служител на агенцията. Докато аз полагах изолация, освен да ми помага Милен трябваше и да направи електрическа инсталация за външно осветление на къщата. По време на съвместната ни работа, той ми сподели, че при назначаването му, също му е поставено условие да извършва и дейности извън държавната служба.

Преди да започна работа на обекта в гр. Нови Искър ми се обади служител на човешки ресурси в ДАТО и ми каза, че съм назначен на работа и трябва да отида да си подпиша документите. Когато отидох, за моя най-голяма изненада установих, че съм назначен на длъжност помощник-кухня в някаква база в гр. Китен. Попитах служителя от човешки ресурси каква е тази длъжност, а той ми отговори, че било разпореждане „от горе”. Нищо не попитах повече, поради породен в мен страх, че ако продължа да разпитвам могат и да не ме назначат или скоро след това уволнят, тъй като господин Китов е известен със сприхавия си характер. Малко след като подписах назначението, започнах работа по обекта, без да съм платен годишен отпуск или отпуск по болест. Адреса на къщата е гр. Нови Искър, ул. „Ропотамо” № 4А.

След като приключих с поставянето на изолация, продължих работа в гр. София, като част от строителна бригада. Когато по разпоредени задачи давах мнение за подобряване на работата ми беше намеквано да не се обаждам, защото съм знаел от кой ми зависи работата. След известно време, не си спомням точно кога, бях повикан от господин Драганов. Каза ми, че ремонта в гр. Нови Искър продължава и ще има нужда от моето съдействие. Каза ми, че ще се полагат някакви декоративни камъни под прозорците, но трябва да отида на място. На следващия ден отидох до обекта в гр. Нови Искър. Там имаше бригада, която поставяше декоративни камъни под прозорците. Майсторите ми казаха, че след тях трябва да оформя всичките прозорци. След като приключиха работа се наложи да преправя част от изолацията.

Работех разпоредените ми задачи, докато през лятото на 2016г. отново бях извикан от господин Драганов. Каза ми, че ще трябва да огледам още един обект и ми каза да се свържа със съпругата на господин Китов – Весела. Аз и имах телефона и я познавах от работата ми в гр. Нови Искър. Същата ме заведе да извърша оглед на един апартамент в гр. София, кв. „Овча купел”, бл. 3, вх. А, ет. 8, среден апартамент вляво. Когато отидох на адреса установих, че апартамента е на висок етаж. Казах на Весела Китова че единственият начин да се положи изолация е на принципа „алпийски способ”. Казах и, че вече не го практикувам, поради болките в ръцете и проблеми с вестибуларния апарат. Допълнително и обясних, че от известно време не работя по „алпийски способ”, поради травми от миналото. Тя ми каза да се разбирам със съпруга и. Както споменах по-горе, поради страха ми да не загубя работата си и да лиша семейството си от доходи се съгласих и не съм се обаждал на никого. Започнах работа с мой лични алпинистки въжета и предпазни средства. За да закрепя въжетата се наложи да използвам химични анкери във вътрешен трегер в кухнята. Отново не съм пускал платен годишен отпуск или отпуск по болест. Отново материалите ми пристигаха директно от някаква фирма. Докато извършвах санирането ме беше много страх от злополука, но не посмях да кажа на никого. По време на работата няколко пъти получих световъртеж и загубих ориентация. След като приключих работата по обекта, проблемите ми се задълбочиха, което ме принуди да потърся лекарска помощ, за което мога да приложа документи.

След като свърши и тази работа, отново само ми беше благодарено. Отново ми бе намекнато, че дължа сегашната си работа на благоволението на господин Китов и господин Драганов. Мислех и се надявах да са свършили имотите на господин Китов, докато тази година в началото на лятото отново бях извикан от господин Драганов. Обясни ми, че трябва да отида да извърша оглед на личният апартамент, в който по настоящем живее господин Китов, като ми даде адреса в гр. София, ж.к. „Света Тройца”, бл. 175, вх. В, ет. 5, ап. 58. Отново се свързах с госпожа Весела Китова и заедно с нея извърших огледа, като се уговорихме ремонта да започне през месец октомври. Така посоченият ремонт отново следва да се извършва по „алпийски способ”. Докато чаках да ми кажат, кога ще започна работа по изолацията на 05.10.2017 г. господин Драганов беше събрал голяма част от дирекцията в един учебен център. Вечерта на същата дата господин Драганов ме извика настрана и ми каза, че освен изолацията ще трябва да направя и декоративна мазилка в същият апартамент. Каза ми да помисля и да предложа различни видове мазилка.

По време на тригодишната ми работа в агенцията се запознах с доста служители. Голяма част от тях са споделяли, че също са работили на обекти посочени от господин Китов, но поради страха си от загуба на работата си не са посмели да пуснат жалби.

Уважаеми госпожи и господа,

Това вече не се търпи. Рискувам здравето и живота си, за да запазя едничката работа, която имам, като върша частни задачи. Смятам, че не редно висши държавни служители да се възползват от служебното си положение за лична облага. Надявам се за вашата подкрепа тези издевателства над мен да спрат, тъй като това пречи, както на мен, така и на моето семейство. Пишейки настоящата жалба се страхувам от бъдещи рестрикции от страна на горепосочените лица.

Призовавам всички държавни служители да спрат да се страхуват и да вземат активна позиция срещу страха и своеволията в държавата.

Прилагам снимки на обектите на които съм работил.

С уважение: /Цветан Христов/

10.10.2017 г.        

гр. София   http://afera.bg/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D1%8F%D1%85-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82.html
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #361 -: (Петък) 03 Ноември 2017, 16:05 »

ДПС РЕЖЕ ТИКВАТА НА ОПГ – „ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ ГЕРБ“. ЩО Е РЕКЛА „АФЕРА“, ВСЕ Е ВЯРНО
imageОтдавна ви го рече АФЕРА, че както казват сърбите „тужно и полака“ Доган ще отреже тиквите на ГЕРБ „тиквите“, т.е. на Обединени Патриоти Герб.

Та, днес, ДПС вече го изрекоха и официално:

„Решение за свалянето на коалицията ГЕРБ – Обединени патриоти взе днес Централният съвет на ДПС на своето първо заседание след изборите, обяви председателят на движението Мустафа Карадайъ. „Загробването на ГЕРБ не е наш проблем, но тяхното поведение и политика загробват и държавата. Демокрацията е заплашена, стабилността в страната е под заплаха и това изисква спешни действия от нас. Вчера имахме заседание на Председателския съвет на ДПС, заедно с почетния ни председател Ахмед Доган. Четири часа и половина – така че тези внушения… Доколкото за завръщането му в активната политика, мисля, че неведнъж господин Доган е заявявал категоричната си позиция“, посочи Карадайъ.“

И понеже що е рекла АФЕРА, все е вярно, длъжни сме да отбележим, че Доган инфаркт не е получавал, нещо повече – набляга на варените кестени и се прочиства периодично с чай. А по повод на изреченото от Карадайъ /„Доколкото за завръщането му в активната политика, мисля, че неведнъж господин Доган е заявявал категоричната си позиция“/, пък сме длъжни да уточним, че Доган заявява, че не се занимава „с оперативна политика“. За ДРУГАТА ПОЛИТИКА не е заявявал, че я е оставял, и че се е разделял с нея… Анадънмо?!

Afera.bg
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #362 -: (Четвъртък) 09 Ноември 2017, 18:04 »

СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Борисов в КОМБИНА с подземния бос ЧЕРЕПА?! Делян Пеевски също набъркан в ДАЛАВЕРАТА! Вижте шокиращата истина!
Автор: zahariada
imageДържавната комисия по хазарта трябва да се намеси незабавно в набиращия сили скандал около премиера Борисов.

Всички се чудехме досега, защо Борисов с неговата мощна фигура, която вече дори собствените му крака едва я издържат, упорито играе футбол? При това, без да обръща внимание на многобройните травми в крайниците си, както и на неотдавнашната операция, заради скъсан минискус.

Мистерията, обаче, много бързо може да се разсее, ако случайно видим какво е логото на Борисовия спортен екип. А то е на най-голямата хазартна фирма в страната „Ефбет“. Ще припомним, че на 2 ноември се игра футболен мач между ветераните от отборите на „Бистришките тигри“ и ФК „Левски“.

Както винаги, мачът, в който участваше и Борисов, бе отразен от всички национални медии. По тази причина логото на хазартната фирма, закичено на мощните гърди на Борисов, бе видяно от над 2 милиона българи. За сведение на читателите фирма „Ефбет“ е собственост на Васил Божков. Уикилийкс в свои публикации твърди, че Васил Божков с прякор Черепа, има връзки с подземния свят и върти съмнителен бизнес.

imageНикой изобщо няма да се учуди на това, ако разбере, че фирма „Ефбет“ е грамадна верига от казина, онлайн сайтове за залагания и спортни барове. Към тази фирма, според Уикилийкс, имал отношение и Делян Пеевски, който със своята мрежа павилиони „Лафка“ разпространява навсякъде талоните на хазартните „игри на късмета“. Така двамата „приятели“ по хазарт, стигат космическите 600 – 700 милиона лева оборот на година.

Дали Борисов като рекламен гръб на хазарта в България, получава нещо от този огромен оборот – засега никой не може да каже. Защото хората на Вожда са навсякъде в съдебната система, в Комисията по хазарта и къде ли не. Истината, обаче е, че рекламата на хазарт и хазартни игри е забранена в страната. И да излиза някой, още повече един от най-висшите политици в България с логото на хазартни фирми на гърдите си е пряко нарушение на закона. За което се предвиждат доста солени наказания и дори затвор.

Това, обаче, не е първото нарушение на законите от страна на Винету. В мандата на втория Борисов кабинет Държавна агенция „Митници“ и Министерството на финансите, в комбина с Булгартабак водеха широко отразяваната в медиите кампания против контрабандните цигари. Спомняме си как от всеки сайт и електронна медия изкачаха предупреждения за контрабандата, която нанасяла големи вреди на държавния бюджет.

В същото време, обаче, финансовите служби на Турция уличиха в свой доклад точно ръководството на Булгартабак в контрабанден износ на цигари за Турция, Сирия и Ирак. Тоест, крадецът вика, дръжте крадеца. Въпреки този корупционен сигнал, подаден на нашата държава от комшиите ни, никой не видя и до ден днешен МВР или ДАНС да се заемат със случая и най-малкото да започнат някакво разследване. И така ще бъде, докато чадъра, който правителството на Борисов разпъва над държавни органи и частни фирми, не бъде премахнат веднъж и завинаги.

imageТова е партия ГЕРБ и нейният Вожд, уважаеми читатели. Всеки ден гърмят корупционни, шуробаджанашки и какви ли не още „гейтове“. Ще припомним още, че през 2014 г. хазартната фирма на Божков не плати и лев данъци в държавната хазна, поради „недоглеждане“ в закона. А това „недоглеждане“ бе осигурено от ДПС депутата и голям финансов „експерт“ Йордан Цонев, когото в Бургас не случайно наричат „Данчо Ментата“.

Така Божков, Пеевски и Борисов си въртят игрите за сметка на българския народ. И няма кой да им потърси сметка.

Освен нас, българите. Защото никой, освен нас, няма да бъде потърпевш от рухването на държавата.

Затова нека кажем своето решително „НЕ“ на мафиотските игри и на мафиотските правителства. За да оцелеем ние и нашата родина.

Автор Иво Македонски,   Skandalno.ne
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #363 -: (Вторник) 14 Ноември 2017, 10:22 »

ЩЕ СЕ ПРОВЕРИ ЛИ ПРИВАТИЗАЦИЯТА НА „ЗЛАТНИ ПЯСЪЦИ“ И ВРЪЗКАТА „СИБАНК – СЛАВЧО ХРИСТОВ – ЦВЕТЕЛИНА БОРИСЛАВОВА – БОРИСОВ“? ЗА ЕДНИ АХМАЦИ ПИТАМЕ, ДЕТО ЩЕ ДОЧАКАТ ТРАДИЦИОННОТО ПРО*урОРСКИ ИЗРЕЧЕНИЕ: „НЯМАМ ДАННИ ЗА ИЗВЪРШЕНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ“

приматизация„ГЕРБ иска да отпадне давността за приватизационни престъпления.

„Не се погасява по давност наказателното преследване и изпълнението на наказания за тежки престъпления, извършвани при и по повод на приватизацията в периода 1992 – 2017 година“, гласи проектът за нова ал. 8 в чл. 31 на основния закон“.

В този ред на мисли, АФЕРА задава резонния въпрос – ще бъде ли издъно проверена приватизацията на туристическия комплес Златни пясъци, преминал под владичеството на Славчо Христов? Пак в този ред на мисли – ще бъде ли проверен генезиса на връзката Славчо Христов – Иван Костов – Цветелина Бориславова – Бойко Борисов? И пак в този ред на мисли – ще се провери ли свързващото звено на Славчо Христов – Цветелина Бориславова – Бойко Борисов – прословутата Сибанк?

За едни ахмаци питаме, които ще се нагледат тепърва на „изпиране“ на нечии биографии с „уж“ проверки, от които ще излезе традиционното про*урорско изречение – „няма данни за извършено престъпление“.

Afera.bg

Снощи гледах опита за отговор на др.КомНинова по въпроса за този "нов закон" от журналисти! Доста беше притеснена.
Игра на тронове между др.ББ и др.КН!

По принцип всичко ще си е по старому. Гарван, гарвану око не вади. Парата отиде в свирката!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #364 -: (Вторник) 14 Ноември 2017, 20:04 »

БАНДИТИЗЪМ в ДЕЙСТВИЕ! Вижте КАКВО направи Борисов за Цветелина Бориславова! Истината е ШОКИРАЩА! Вижте ТУК!
Автор: zahariada К

imageВ опит да спаси кожата заради гибелната политика на своето правителство в най-важните за държавата сектори – здравеопазване, образование, доходи и сигурност, Борисов вдигна голям шум около приватизацията на българската промишленост и земеделие.

Той дори си направи парламентарна комисия от свои верни пудели, която да „започне работа“, по предложението „да нямало давност за престъпления, свързани с приватизацията“. Но, ние отдавна знаем, че най-добрият начин да покажеш на хората, че си загрижен за тях и искаш да им помогнеш, и в същото време да не направиш абсолютно нищо, за да им помогнеш…Този най-добър начин е да сформираш парламентарна комисия, която уж ще работи „на ползу роду“.

Истината, обаче, е, че бандитската приватизация няма как да бъда наказана от Борисов. По простата причина, че той самият е набъркан до ушите в нея. Защото Командирът я започна, а Вождът я довърши.

Другата, неафиширана, но много по-важна цел на тази Борисова шумотевица е, да уплаши опозицията. И да й покаже КОЙ дърпа конците в държавата. По същият груб и безпардонен начин, чрез своите хора в администрацията на страната, Гуруто на ГЕРБ се опитва да сплаши целия български народ. В тази дейност, той получава солидна подкрепа от Биг Бръдърите си във Вашингтон и Брюксел.

И защото отдавна се чувства над законите и смята, че дамоклевият меч на наказанието, няма да започне да свисти около главата му…Точно заради това Винету продължава да разкоства държавната собственост. И докато си изгражда образ на „борец“ за правда, Борисов тихомълком извършва ключови промени в законите, които да облагодетелстват директно неговите авери. И индиректно самия него.

За една такава „промяна“ в закона за туризма, приета от Министерския съвет само преди няколко дни, алармират природозащитници от сдружението „За да остане природа в България“. Тази „промяна“ де факто прави скрита приватизация на държавни активи. Според нея, в държавни и общински гори и земи ще може да се строи всякаква инфраструктура. И то без да се преминават задължителните за всички граждани, процедури за съгласуване на строежите. А на всичко отгоре, това ще става без никакви кон*урси и търгове. Без обявяване на някакви обществени поръчки. Без нищо.

Нещо повече. Министерството на туризма признава, че въпросните промени били „инициирани“ не от държавен орган, а познайте от кого…? От *урортен комплекс „Пампорово“. А почти пълен собственик на дружеството е не друг, а дългогодишната приятелка на Борисов, Цветелина Бориславова.

imageТака, тези промени, приетите под задкулисния натиск наБорисов, ще облагодетелстват Цветелина, както и новобогаташите, които заграбиха за лично ползване природата на Националните паркове Рила, Пирин, Витоша и Родопите. Познайте с чия протекция тези нови чорбаджии са си присвоили нашата великолепна и омагьосваща българска природа, чиито „бездни, висоти и гледки великански“ са омайвали и народния поет Иван Вазов?!

Ясно ли ви е сега, уважаеми сънародници, че не депутати и министри, а „честните частници“ и новобогаташи, които без срам и свян заграбиха цяла България и ползват нейните ресурси за лично облагодетелстване…Разбрахте ли сега, че точно тези престъпници правят и законите в нашата родина?!

Ето затова, ние от екипа на  Skandalno.net отдавна твърдим, че капитализмът е най-паразитният модел на човешко общество. Че той не поощрява развитието на ума и интелекта на народите. Че не прави нищо градивно за държавите. И в крайна сметка се опитва да подчини на своите прищевки милиарди хора. И да ги превърне в безсловесни същества и роби.

Защото това, което правят Борисов, Цветелина и обръчите от фирми около тях, е само далечен отглас от грабежа, на който глобалният капитализъм е подложил цялата планета.

Затова огромната част от хората трябва да разберат най-сетне, че капитализмът е път за никъде. И човечеството трябва да се раздели веднъж и завинаги с това „Зло под слънцето“. Ако иска да оцелее. И да пребъде човешката цивилизация.

Автор Иво Македонски,   Skandalno.net

Иначе по ТВтата  ни занимават с мъжътнагала, некви кученца, котета и други простотии!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #365 -: (Сряда) 15 Ноември 2017, 14:35 »

Турция официално посочи „Булгартабак“ за източник на контрабанда
Автор: zahariada

image Турция официално посочи „Булгартабак“ за източник на контрабанда Публикувано на 14.11.2017  в България
https://bultimes.com/%D0%A2%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D1%87%D0%B8-%D0%91%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%B0/

Турската служба за борба с организираната престъпност и контрабандата (KOM) е изготвила доклад за „продуктите, идващи от българската компания „Булгартабак“ и превърнали се в източник на контрабанда в нашата държава“, който е бил изпратен до главния секретар на международната организация за полицейско сътрудничество Интерпол.

В него за пореден път турските власти съобщават, че българските цигари съставляват основна част от нелегалния пазар в Турция. Според турските власти щетите за бюджета от незаконните цигари са 400 млн. турски лири (което е приблизително 172 млн. лв.) на година. „От друга страна, известен факт е, че терористичните организации „Работническа партия на Кюрдистан“ (PKK) и „Общество на кюрдските организации“ (KCK) постигат големи приходи, събирайки т.нар. такси от контрабандистите, за да ги оставят да преминат през т.нар. митнически пунктове, изградени извън нашите граници“, пише още в доклада.

В доклада на KOM се казва още, че информацията за контрабандата на цигари е била обсъдена с чуждестранни полицейски представители и по-специално британската Национална агенция за борба с престъпността, Центъра за правоприлагане в Югоизточна Европа (SELEC), Interpol и Британския кралски институт за отбрана и сигурност – Royal United Services Institute, който е много активен на Арабския полуостров и в Близкия изток, пише още „Капитал“ като се позовава на годишния доклад на KOM, който е публикуван миналата седмица.

Проблемът за българските цигари е поставен за пръв път от КОМ през 2010 г., но тогава делът им не е толкова значителен. След приватизацията на компанията през 2011 г. очевидно проблемът се задълбочава, защото въпросът се повдига във всеки годишен доклад на KOM (освен този за 2013 г.) През 2015 г. от правоохранителната институция съобщиха, че цигари с марките Victory, MM и Prestige съставляват 50% от нелегалния пазар в Турция. В тазгодишния доклад за пръв път се посочва директно името на „Булгартабак“.

Според турските власти цигарите тръгват от свободната зона в Дубай Jebel Ali, откъдето по различни канали през Иран, Сирия и Ирак достигат до Турция.

Новината, че турската служба за борба с организираната престъпност и контрабандата е посочила компанията на корпулентния депутат Делян Пеевски „Булгартабак“ като източник на контрабанда в нашата държава, едва ли изненадва читателите на Frognews.bg.

Това е така, тъй като нашата медия единствена в продължение на години публикуваше информация за контрабандните канали, които се използват в тази схема. Незнайно (или знайно) защо обаче тези новини не предизвикваха вниманието на останалите медии в България, които удобно си затварят очите за всичко, свързано с Делян Пеевски и модела „КОЙ“.

Позволяваме си да ви припомним част от тези публикувани материали, за да придобиете по-ясна представа за схемите, в които е замесено името на „Булгартабак“:

Турция разкрива Булгартабак като основен контрабандист

Говориха ли Ердоган и Цацаров за тероризъм и “Булгартабак” или да?

Френските служби първи надушили #КОЙ за контрабандата на цигари в Близкия Изток

„Булгартабак“ продължава да губи след флирта с „Ислямската държава“

FROG NEWS
Активен

bojinkata
Страници: 1 ... 23 24 [25]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: