Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Свободната ни воля  (Прочетена 11689 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #75 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 15:55 »

Не можем да принудим Живота да се пригоди спрямо нас.Той върви по свой собствен път.

Не, че нещо ама ако животът ти не върви заедно с тебе, ти що мърдаш още?  rolleyes2

Еее,вещичкеееее..Голема си лошотия!Мо'е ли да задаваш ся толкова трудни въпроси пък! Tongue
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #76 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 16:42 »

И както говорим по темата, ти лично каква ти е борбата? Какво се бори днес?
Или боренето е само на думи?
Днес борех мисли. Няма нужда от "работа" и практика. Прекършваш лъжата, манипулацията, невежеството още в зародиш - на ниво мисъл, без да се стига до действие. Много е ефективно и енергоспестяващо! Разхода на енергия е минимален! Изпробвано - от личен опит го казвам.

Другото ми борене беше свързано с много практика - засищах си стомаха. На думи с философстване не можеш да напълниш търбуха. Требе си работа! Изпробвано - от личен опит го казвам.

Конкретно по темата, въпросът не е какво борим. Въпросът е - Ти смяташ ли, че имаш свободна воля? (Да, Не, Отчасти) - Защо така смяташ? waiting
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #77 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 16:57 »

Днес борех мисли. Няма нужда от "работа" и практика. Прекършваш лъжата, манипулацията, невежеството още в зародиш - на ниво мисъл, без да се стига до действие.
Ma Страшку,то и мсиловния процес е дейност.Нищо,че не е мануална.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #78 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 16:59 »

Приемането на действителността ни прави свободни...

В думата действителност, влагаш някакъв непонятен за мен смисъл. Ако затвориш един човек физически в една стая, в един град, в една държава и т.н., осъзнавайки действителността, този човек едва ли би се чувствал свободен?
Ако ограничиш на един човек съзнанието, но той започне да осъзнава ограничението и наложените рамки, непонятно ми е как приемането на действителността на това което осъзнава ще го направи свободен?
Така както си го поднесла, звучи като изречението - безумният е умен. Smiley
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #79 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 17:02 »

Ами за Tangrata това са въздухарски работи - лапаш нещо, гълташ нищо. Той иска практика, "работа" - око да види ръка да пипне, иначе умряла работа. Smiley
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #80 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 17:18 »

Е,принципно е прав де.То и аз не съм практик,и ми се ще света да бъде изцяло утопичен,ма не би! Sad
Мисленето и то си иска практика.Иначе забравяш кво е тва"мислене"и повтаряш чужди простотии,които в повечето случаи дори не са ти ясни на теб самият.И нали гледаш кво се получава..(В този ред на мисли,очаквам с нетърпение кво ще отоговри бориславка,на въпроса поставен от вещичка Grin)
п.с.Разликата между тва да говориш простоии научени наизуст и простотии родени в съзнанието ти,е тая,че когато нещо в съзнанието ти се е избистрило като мисъл(без значение колко е глупава)може лесно и смилено да се аргументираш.Но когато повтаряш кат папагал,високопарни и непонятни за теб самият фрази,при един елементарен въпрос запецваш.Не можеш да аргументираш мисълта си,щот тя не е твоя,а чужда!
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #81 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 17:30 »

Мислите които споделих, бяха от личен опит, а не назубрени. Smiley
Активен

Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #82 -: (Петък) 18 Януари 2013, 04:37 »

Ами за Tangrata това са въздухарски работи - лапаш нещо, гълташ нищо. Той иска практика, "работа" - око да види ръка да пипне, иначе умряла работа. Smiley
Виж сега, приб*рзано съдиш кое за мен са въздухарски работи и кое не.
Вероятно моето ниво на изразяване на свободна воля е в пъти над твоето. И това е станало с бачкане, включително и чрез мисловен процес, всякакъв.
Това в общи линии отговаря и на въпроса ти, какво мисля за свободната си воля.
Смятам, че имам свободна воля, докъдето се простира личната ми сила. Основна цел в живота ми е, да я разширявам в най-различни посоки. И работя системно по въпроса, включително и мисловно. Също и с насочване на мислите, и много други неща.

Мрънкачите против системата, някак си се мислите за единствените мислители. Едва ли не само вие мислите, само вие пратктикувате и тн.
Мрънкането не е признак на практикуване, мисловно или материално.
Мрънкачите обикновено са отчаяни мързеливци. Дето само някой друг им е виновен и за това никога не се хващат те самите да свършат нещо.
Ако съм се припознал и не си от последния тип, приеми че не съм доразбрал заради ограниченията на виртуалното пространство. Където не можеш да покажеш в действителност наистина ценните си качества.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #83 -: (Петък) 18 Януари 2013, 08:17 »

Приемането на действителността ни прави свободни...

В думата действителност, влагаш някакъв непонятен за мен смисъл. Ако затвориш един човек физически в една стая, в един град, в една държава и т.н., осъзнавайки действителността, този човек едва ли би се чувствал свободен?
Ако ограничиш на един човек съзнанието, но той започне да осъзнава ограничението и наложените рамки, непонятно ми е как приемането на действителността на това което осъзнава ще го направи свободен?
Така както си го поднесла, звучи като изречението - безумният е умен. Smiley

Как можеш да ограничиш съзнанието на някого?Можеш да му създадеш илюзията,че съзнанието му е ограничено.Разбирайки,че съзнанието всъщност е безгранично-идва свободата.
  На другия въпрос-ако затворя човек в една стая.....защо ще го затварям,той позволил ли е да бъде затворен- Smileyуточняващи въпроси.Ако си физически свободен гражданин на света ,но си от собствени мисли поробен-истински свободен ли си?
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #84 -: (Петък) 18 Януари 2013, 13:57 »

Имаш  възможността  да  използваш  правото  си  на  свободна  воля  в  пълен  размер  само  ако  се  развиваш, ако  деградираш,  обаче,  може  и  да  ти  се  отнеме  не  само  това  право  но  даже  и  живота  (да  се  съкрати  преждевременно  инкарнацията)   
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 417

« Отговор #85 -: (Понеделник) 04 Март 2013, 19:00 »

Каквото  горе  такова  и  доле  означава,  че  законите  са  едни  и  същи,  а  не  че  ние  и  в  двата  случая  сме  на  едно  ниво!!   Напротив  точно  обратното  е!  Високо  развит  интелект  винаги  избира  трудни  инкарнации  с  доста  занижени  интелектуални  възможности!  
Здравейте форумци, здравей Митко,
         Досега никой не казал какви са законите горе.Както изживееш живота си долу, същото ще преживееш и горе още веднъж. Само дето последствията ще ги заплащаш да речем в друг живот, а защо не и в казана(майтап) Grin
 Какъвто си долу такъв си и горе. Не може горе да няма амнезия, а тука да има. Горе да си хиперсъщност, а долу простак със занижени мисловни възможности.

Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #86 -: (Понеделник) 04 Март 2013, 19:33 »

Каквото  горе  такова  и  доле  означава,  че  законите  са  едни  и  същи,  а  не  че  ние  и  в  двата  случая  сме  на  едно  ниво!!   Напротив  точно  обратното  е!  Високо  развит  интелект  винаги  избира  трудни  инкарнации  с  доста  занижени  интелектуални  възможности!  
Здравейте форумци, здравей Митко,
         Досега никой не казал какви са законите горе.Както изживееш живота си долу, същото ще преживееш и горе още веднъж. Само дето последствията ще ги заплащаш да речем в друг живот, а защо не и в казана(майтап) Grin
 Какъвто си долу такъв си и горе. Не може горе да няма амнезия, а тука да има. Горе да си хиперсъщност, а долу простак със занижени мисловни възможности.

Грешиш.Не много,но грешиш!
Инкарнационното съзнание се явява малко като автономия на ВА.И поради майата стаат сакатлъци!
Активен
Неактивен umbra
Sr. Member

« Отговор #87 -: (Понеделник) 04 Март 2013, 19:55 »

Здравей,
Наистина хубаво ще е да греша, даже надявам се дано да е така. Но мисля, че прекалено много привилегировате тези
В А-зовци. Тез инкарнации за нищо ги нямат... Wink
Активен
Неактивен umbra
Sr. Member

« Отговор #88 -: (Понеделник) 04 Март 2013, 20:20 »

Значи какво излиза..? долу +/- 7 милиарда АЗовци и горе още толкова се чудят в какво да се инкарнират... Grin
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #89 -: (Понеделник) 04 Март 2013, 21:17 »

Да бе да..7млрд.друг път!Не им знам точната бройка..Ма мен ако питаш я имат,я немат милион,два..
Първо..Не всичко живо е анимирано от човешки ВА.И второ..Има ВА които анимират десетки,стотици тела едновременно.Бе изобщо..миш-маш. bounce
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: