Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Свободната ни воля  (Прочетена 11238 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Hero Member
Публикации: 2730
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #60 -: (Вторник) 15 Януари 2013, 11:29 »

Няма мешавица.Конфронтацията се получава поради явлението"съзнание в съзнанието"и амнезията.Описала съм подробно за кво иде реч само една страница по-напред!В случай,че ти се чете Wink
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #61 -: (Вторник) 15 Януари 2013, 11:51 »

В случай,че ти се чете Wink

Чета всичко момиче младо ... нищо не пропускам ама освен егоизцепки друго смислено не виждам ( не ми се сърди ама зачети се в постовете ви и виж за какво иде реч  Wink ) , но вие продължавайте все в този дух, много ме кефите  Laugh.
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #62 -: (Вторник) 15 Януари 2013, 11:57 »

Странно..Сефте виждам "мислещ" човек който да се забавлява с глупави,безсмислени и празни приказки..За мен тва е хабене на ценно време. hi
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #63 -: (Вторник) 15 Януари 2013, 12:18 »

Първо кой ти каза че съм мислещ Wink, второ има време за работа и за разтоварване  Wink, когато четеш вицове хубаво ли ти е или е загуба на време  Wink. А и свободна воля  бре момиче младо ... воля свободна  Grin.

Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #64 -: (Вторник) 15 Януари 2013, 14:29 »

Първо кой ти каза че съм мислещ Wink,

Извинявай Олд.Моя грешка. Sad

второ има време за работа и за разтоварване  Wink, когато четеш вицове хубаво ли ти е или е загуба на време  Wink. А и свободна воля  бре момиче младо ... воля свободна  Grin.
Различни сме.За мен екзистенциалните въпроси за несъпоставими с виц.Но свободна воля да избираме кои,какви и как да сме.
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #65 -: (Вторник) 15 Януари 2013, 14:56 »

Различни сме.За мен екзистенциалните въпроси за несъпоставими с виц.

Да различни сме и поради тази причина света е толкова колоритен .. интересен Wink.
За екзистенциалните въпроси, виж сега Psyhea, ако са поднесени както Митко ( освен когато не поства някоя простотия от нета  Wink ) или ти когато не включваш емоционалноста си, да гледам ги на сериозно, но поднесено по другия начин ... ами просто се кефя и разтоварвам ... нямя да ми се сърдиш за това аз съм си такъв, просто стар зевзек  Grin. Това е карма "свободна воля" и още нещо  Grin.

Поздрави  hi
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #66 -: (Вторник) 15 Януари 2013, 23:50 »

Оо,съгласна съм,че чара на планетата е в разнообразието което предлага.И често се питам,когато роптаем срещу различието,не предаваме ли всъщност избора си да дойдем тук,не въпреки а именно заради въпросното разнообразие/различие?
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #67 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 05:05 »

От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна.

Олд, почакай малко. После ще те изкарат, че нарочно ги дразниш, за да им точиш от енергията.
Последен коментар в тая връзка, че не е по темата.
Става въпрос за тва,че тука идем за да живеем буквално.

Интересно защо има толкова голямо търсене и четене на езотерична литература? Интересно защо окултните филми, където се пускат частици от пъзела са много полулярни напоследък? Като че ли, ми се струва че хората търсят нещо? ...искат да разберат нещо? Защо просто не си изживеят живота, а търсят нещо из книжките и филмите? Smiley
Защото на хората не им харесва живота им, такъв каквъвто е. Няма "приемане" и "смирение" и все търсят нещо различно, което "им се полага".
След това изчитат няколко езотерични бозички и хоп, почват да си измислят какво "им се полага" допълнително.
Това е цялата работа.
Никой не чете, за да търси допълнително "работа" и практика. Хората търсят някакво обещание за мързел и всесилност.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #68 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 12:50 »

Аааа да бе..Някои натрупаха кинти от  тва четене.Станаха гуру-та,философи,водачи..Зависи кой с ква цел чете Grin
Аз съм от мързелите де.Спор няма.Мен толкова ме мързи,че отдавна вече не чета..
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #69 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 20:10 »

Защото на хората не им харесва живота им, такъв каквъвто е. Няма "приемане" и "смирение" и все търсят нещо различно, което "им се полага".
Никой не може да приеме и да се смири да живее в тирания. Особено тези, които я осъзнават. Тяхната борба, погледната през очите на онези, които не я осъзнават - буди недоумение.

...Заради това сме с амнезия. Една от причините е тази: за да не преписваме...
Определени групички, много старателно се грижат амнезията да е на ниво! - ваксинките, gsm-a до ушенцето, флуорирането на водата и т.н. Мишената към която са насочени изброените благинки е в главата на човек...
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #70 -: (Сряда) 16 Януари 2013, 21:29 »

Определени групички, много старателно се грижат амнезията да е на ниво! - ваксинките, gsm-a до ушенцето, флуорирането на водата и т.н. Мишената към която са насочени изброените благинки е в главата на човек...
A това е така.Спор няма.
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #71 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 04:09 »

Хвани някой да ти обясни разликата между приемане и борба, че не ми се пишат по 100 пъти едни и същи работи.

И както говорим по темата, ти лично каква ти е борбата? Какво се бори днес?
Или боренето е само на думи?
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #72 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 09:45 »

Приемането на действителността ни прави свободни-прав е Танграта.Това няма нищо общо с примиряването.Освободен е човек,който приема двойнствеността на съществуването.Ако умът желае да приеме само едната крайност-той пренебрегва или се бори с другата.А те и двете са част от съществуването.Тогава заживява във филм,фантазия,илюзия.Не можем да принудим Живота да се пригоди спрямо нас.Той върви по свой собствен път. Ако можем да сме заедно с него, ще бъдем позитивни,креативни и ще изразяваме свободната си воля на воля. Smiley
Активен
Неактивен Psyhea
Hero Member

« Отговор #73 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 11:19 »

Приемането на действителността ни прави свободни-прав е Танграта.Това няма нищо общо с примиряването.Освободен е човек,който приема двойнствеността на съществуването.Ако умът желае да приеме само едната крайност-той пренебрегва или се бори с другата.А те и двете са част от съществуването.Тогава заживява във филм,фантазия,илюзия.Не можем да принудим Живота да се пригоди спрямо нас.Той върви по свой собствен път. Ако можем да сме заедно с него, ще бъдем позитивни,креативни и ще изразяваме свободната си воля на воля. Smiley
Лелее..Направо не мога да повярвам,че ще се съглася с думите ти Grin
Ама само първата част де.ТИ не можеш да принудиш живота да върви в посочен от теб коловоз.Не обобщавай за всички,щото имам примери пред очите си дето живота(личния)е яко впрегнат и подчинен на човешката воля.Знам че,онова чучело Дънов  ги разтяга такива,ма на са ми по вкуса Angry
А иначе ако имаш предвид живота на бълхите и помиярите..Да.Те вървят по свой път.

Ако можем да сме заедно с него, ще бъдем позитивни,креативни и ще изразяваме свободната си воля на воля. Smiley
Ауууу..Кво великомъдрие Grin А ако не можем тогава квоооооооооо?Как се нарича това?Щом знаеш какво би било,"ако можехме да бъдем заедно с живота",начи знаеш и обратният вариант.И при него(демек ако не сме заедно с живота/ Grin Grin Grin/)какво се случва със свободната ни воля?
Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #74 -: (Четвъртък) 17 Януари 2013, 13:43 »

Не можем да принудим Живота да се пригоди спрямо нас.Той върви по свой собствен път.

Не, че нещо ама ако животът ти не върви заедно с тебе, ти що мърдаш още?  rolleyes2

Ако можем да сме заедно с него, ще бъдем позитивни,креативни и ще изразяваме свободната си воля на воля. Smiley

Че то и Манчо селския ни идиот е позитивен и креативен бе - винаги е усмихнат и все нещо прави там с някви въжета и сопи и си изразява свободната воля безнаказано...

Абе я се вземете в ръце! Животът ви е такъв, какъвто си го направите! Ааааааа ма ха...
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: