Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Свободната ни воля  (Прочетена 11696 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #45 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 19:32 »

Хихихихи.... напълнихте догоре егрегора на простотията, дай и аз да се включа  Grin.

Задавам го към всички - Смятате ли, че престоя ни на Земята е резултат от свободен избор?

Свободен избор на това дето е в теб ( невидимото) не на човека Страшку  Wink, ама ми е интересен избора на Рокфелер исие къмпани, толкова ли съм бил прост че да се вкарам точно тук  dash2 мнооо тъпа инкарнация, аз затова не се имам много с "нея" не като вас да обичате само себе си ( "горното" себе си де ) и да не ви пука за "долното" Grin.
« Последна редакция: (Неделя) 13 Януари 2013, 19:42 от old4 » Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #46 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 19:57 »

Как се наричат отношенията ми с религиозният егрегор в този случай? СЛожен въпрос.Знам...По-добре верно си Lips Sealed,че едвам ти изтрайвам неадекватните ограничени писаници понякога.Честно.И ти,точно ще врещиш кат заклана коза,за бланс?!?!?! Grin Grin Grin Grin Grin
Ти,дето всяка втора дума ти е "егрегор"! Grin Grin Grin
Ако беше прочела нямаше да ме питаш това. И никак не е сложен въпроса ти...Никак. Само озлоблението ти е в повече и агресията също. Ама аз вина за проблемите ти нямам, та да се разтоварваш върху мен. Както казвам в подобни случаи: ти не си мой проблем. И минавам нататъка. Извинявай, но тона ти не е за форум. Осъзнай се малко.

П.П. по Btv започва страхотен филм.  Smiley

Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #47 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 20:02 »

Мире,не бе душо..Просто кат се сблъскам мноо с простотията и лицемерието,и честичко,не се сдържам да не им шибна два шамара,макар и виртуално..Макар и да знам,че файда нема!Агресивна съм да!
Но срещу простотията требе да се резистира,че инак става"заразно зло" Tongue Tongue Tongue

Остава факта,че от човека зависи кой егрегор ще обслужва,свободна воля!
Нямам религиозна принадлежност и обвързаност.Лръстена съм в църква,но 5 пари,не давам за християнството!Седователно съм разкъсала неговият егрегор!Факт!Така,че мирето мое да си врещи до трето пришестивие,че е невъзможно..Ху кеърс? Grin Grin Grin
« Последна редакция: (Неделя) 13 Януари 2013, 20:13 от Psyhea » Активен
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #48 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 20:17 »

Мира,

трябва ли да разбирам, че според теб няма духовно израстване, няма излизане от матрицата, няма никаква еволюция като Дух, щото имало спънки и било "невъзможно" еди какво си?

Зад тези твърдения стоят едни здрави, бетонирани стени на съзнанието. Те не пазят от нищо, а просто стопират развитието на едно място. НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!!! Всичко е възможно стига да го допуснеш в съзнанието си!

Не ме разбирай погрешно - не искам да променя Пътя ти, не желая и да се меся в развитието ти като Дух, най-малкото защото нямам това право, но искам да те накарам да срутиш стените или поне да се замислиш над някои неща! Ако искаш де - това си е твоят живот... Просто обичам провокациите...  hehe2 hehe2 hehe2
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #49 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 08:03 »

И Мира,

имам още един въпрос към теб. Кое е това нещо, дето свързва даден човек с някой егрегор? Щото винаги има връзка. Коя е тя?
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #50 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 12:03 »

В оня форум бях питал ама не ми отговориха точно ... та и тук да попитам, има ли егрегор на обичта на добротата ... на добрите неща ?

P.S.Щях да пропусна най важното а егрегор на "свободната" воля ?
« Последна редакция: (Понеделник) 14 Януари 2013, 12:20 от old4 » Активен
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #51 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 19:17 »

Вещичке, не стоя на тези позиции, които ми приписваш, напротив...Нито възприемам думите ти като агресия. Разбирам, че когато не познаваш някого лично и водиш ограничен диалог с него във форум, нещата могат и да не бъдат разбрани. Бих се радвала да поговоря с теб истински, защото съм сигурна, че тогава ще промениш мнението си за мен. Но не може за сега да стане.
На въпросите ти към мен за егрегорите - отговорих преди пет минути в новата тема .
По въпроса за "НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА"...100% съм съгласна с теб! НО! Има една мъничка подробност: както казва Зеланд /цитирам го защото много ми харесва как го е казал!/: "Абе, че имаш възможността - имаш я, ама не можеш да си я вземеш"...Т.е. освен "мисловния" има и друг ръст, който като не си го достигнал,...Има излизане от "матрицата", разбира се, че има! Но не виждам тук някой сред нас, който да е стигнал това ниво още.
Колкото и да е парадоксално, живеенето е най-бързия начин да растеш, а не проумяването на принципите на мирозданието.
Т.е. Тук сме за да го живеем този живот, и това изобщо не е ей така, самоцелно. Истинските изпити и нива се взимат именно в месомелачката на "обикновения" земен живот. В делничните ситуации. Надявам се да разбираш  какво имам предвид   Wink...
 hi
« Последна редакция: (Понеделник) 14 Януари 2013, 19:27 от mira » Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #52 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 20:48 »

Колкото и да е парадоксално, живеенето е най-бързия начин да растеш, а не проумяването на принципите на мирозданието.

Ако "живеенето" не води до - "проумяването на принципите на мирозданието", няма как човек да си набавя информация. Остава му единствено възможността да чете книжки и да гледа филми. hi-hi1

Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #53 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 21:47 »

Ма тя тука мира,права бе Страшку!Става въпрос за тва,че тука идем за да живеем буквално.Да сме у екшъна нон стоп.Щот горе време за проумяване и философстване бол!А тук е ограничено!И после,ако си пропуснал примерно скално катерене,горе после няма как да изживееш тръпката,щот нямаш тяло.АМа па си имаш съзнание с което да дълбаеш същността и смисъла на Битието за цяла вечност.Щот там само тва можеш.За да чувстваш истински ти тряя"плът".Такива са правилата.Хората подценяват материята,без да разбират ,че това е черешката на тортата!Може да си Абсолют,ма а ходи си топни д-то у морето и почувствай бриза върху кожата си,ако нямаш д,нямаш кожа,няма бриз,няма и море!
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #54 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 22:08 »

Последен коментар в тая връзка, че не е по темата.
Става въпрос за тва,че тука идем за да живеем буквално.

Интересно защо има толкова голямо търсене и четене на езотерична литература? Интересно защо окултните филми, където се пускат частици от пъзела са много полулярни напоследък? Като че ли, ми се струва че хората търсят нещо? ...искат да разберат нещо? Защо просто не си изживеят живота, а търсят нещо из книжките и филмите? Smiley
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #55 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 22:39 »

Защо просто не си изживеят живота, а търсят нещо из книжките и филмите? Smiley

Защото се страхуват че всичко е лъжа  Wink.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #56 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 22:44 »

Ми кое му е интресното бе Страшку?Дивото зове,дет се вика..В случая духа зове и търси отговори!
Ама парадоска,е че кат дигнеш глава мноо на високо,и не виждаш кво стаа на ниското.А в такъв случай..Какво изобщо правиш тук?Да си беше седял горе?Ама па ти не верваш в избора на живот тук.. Sad..Иначе тръгваш по пътя на логиката..И още нещо.Ако материята не беше нужна,то от къв зор е създадена?Не вервам Шефа да е способен на грешки и празни безсмислени дела..Мтц..
Материята е делимата част от "светата троица".Това е Сина.Нека не го пренебрегваме. Grin
Активен
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #57 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 23:04 »

Ако "живеенето" не води до - "проумяването на принципите на мирозданието", няма как човек да си набавя информация. Остава му единствено възможността да чете книжки и да гледа филми. hi-hi1
Не казвам, че "проумяването на принципите на мирозданието" е маловажно. Казвам, че "живеенето" /при това полагането на "изпитите" на най- делнично злободневно прозаично ниво!!!/ е в пъти по-важно за растежа ни и за целите, поради които сме се инкарнирали. Защото принципите ги знаем и оттатъка, а тука сме за "практиката"...А практиката не се полага /взима/ с теория, а с ...практика...И то практика, такава, неочаквана, нережисирана, спонтанна, истинна...Заради това сме с амнезия. Една от причините е тази: за да не преписваме...
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #58 -: (Понеделник) 14 Януари 2013, 23:13 »

Заради това сме с амнезия. Една от причините е тази: за да не преписваме...

Бе не е така.Ако си осъществиш връзка с"базата данни"мое си преписваш колко си искаш!!!!!!Никой копче не мое да ти каже.Баси..Ми нали вече съм реагирала веднъж в такава ситуация.Кво лошо има да ползвам опита си пак?Тц.Тва няма логика,даже напротив!Цел е да почнем да"преписваме"(особено когато сме решили правилно задачата),защото какво преписване е когато преписвам от себе си!?
Амнезията е заради емоциите.Не заради самите мисли и информация кои сме и кво сме,а заради прилежащите им емоции!
Те са разрушителни.Не мислите.Мислите ако не ги заредиш с енергия/емоция са вятър работа..
Активен
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #59 -: (Вторник) 15 Януари 2013, 06:43 »

Tук сме заради точно тези емоции,  за да ги изпитаме правилно трябва да почнем на чисто а и ние сме вече друга личност......... Wink. Чудя ви се, уж "АЗА" ви дошъл тук "доброволно" пък все искате да бягате  Grin ..... По "своя воля" дошли а драпат да въснат та и искат да "преписват" хихихихи ..... то така всеки може  Wink.

П.С.Изградете си една твърда теория и не отстъпвайте от нея  че иначе става голяма мешавица погледнато от страни Wink.
« Последна редакция: (Вторник) 15 Януари 2013, 07:05 от old4 » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: