Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Свободната ни воля  (Прочетена 11717 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Вещичка
Hero Member
Публикации: 820
Виждам те!

« Отговор #30 -: (Събота) 12 Януари 2013, 20:16 »

А кое те кара да мислиш обратното?  Tongue
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #31 -: (Събота) 12 Януари 2013, 20:36 »

А кое те кара да мислиш обратното?  Tongue

Аха, измъкваш се. acute Този въпрос между другото от доста време ми се въртеше в главата и все не можех да го формулирам словесно! Е най-после успях.
Задавам го към всички - Смятате ли, че престоя ни на Земята е резултат от свободен избор? Аз мисля, точно на обратното на Вещичка. Smiley
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #32 -: (Събота) 12 Януари 2013, 21:05 »

Относно болда: Що па си толкова сигурна в това?! Я ми дай дефиниця за осъзнатост, моля!
Относно другото: Никой не говори за управление на егрегори бе, де го прочете тва? Писала съм, че волята на осъзнат индивид е в пъти по-силна от тази на един егрегор.
1/ "Осъзнат" = "Запазил себеусещането си, което е имал преди да се инкарнира, себеусещането си на Висшия си Аз"
Такива може и да има...няколко десетки човека /общо!!!/. Останалите са под упойка - пълна или локална.  Grin
2/За волята на егрегора и на човека съм напълно съгласна. Егрегора няма собствена воля. Има програма. Неговата сила идва от огромната му енергийна мощ. Останалото му го даваме ние самите чрез пристрастяванията си. Проблема е, че както казах, докато сме живи не можем да се изолираме 100% от всички егрегори. Защото все един ще ни остане. Ние не живеем във вакуум. И тоя форум тука - и той си има собствен малък егрегор даже... Wink А за егрегора на парите - да не говоря. За сексуалния вече стана дума. за егрегора на езотериката да споменавам ли? Или за женския и мъжкия егрегор?
Няма измъкване от егрегорите. Може обаче да култивираш взаимоотношенията си с тях така, че да не си безусловен донор и пешка. Рецептата е аскетизъм. Но до там. Другото е да се бориш да станеш фаворит на егрегор...Това са нашите "политици", нашите "мутри", нашите "свети отци, църковни деятели" и т.н.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #33 -: (Събота) 12 Януари 2013, 21:19 »

Страшку,

не се измъквам. Просто исках да разбера какво те кара да мислиш така?  Smiley
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #34 -: (Събота) 12 Януари 2013, 21:26 »

"Осъзнат" = "Запазил себеусещането си, което е имал преди да се инкарнира, себеусещането си на Висшия си Аз"

Е, мога да ти кажа, че последната година си възвърнах много голяма част от спомените и вече много отдавна не се идентифицирам с човека Вещичка, а със свободната енергия Вещичка. ВА и аз сме едно доколкото е възможно в тази реалност - знам защо съм се инкарнирала, какво съм правела в другите си животи, какво съм била преди да се инкарнирам... Освен мен имам и доста приятели, които са осъзнати.

Не го казвам за да се драча, но следващия път когато решиш да сложиш всички под един знаменател, то помисли! Лично за мен осъзнатите не са мираж или приказки от 1001 нощ. Подобното привлича подобно - един от Вселенските Закони.
Активен

Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #35 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 09:52 »

ОК, радвам се за теб. И аз не искам да засягам никого с думите си. НО! Кажи ми честно: успяваш ли да се разкачиш напълно от паричния егрегор? Или от егрегора на езотериката? Или от ...избери си сама някой егрегор, с който си свързана. Например егрегора на компанията за електричество, която ти доставя тока за да си включваш всеки ден компютъра?  Grin
Според мен: няма начин да успяваш. Можеш в най-добрия случай да регулираш взаимоотношенията, но не и да се разкачиш 100%.
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #36 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 10:02 »

Мира,

как да ти го кажа чадо  Grin - никога не съм била закачена за паричния егрегор. Туй парите за мен са такъв мираж, че просто наистина не познавам друго такова завеяно същество като мен по отношение на парите. Като ги има - харча, като ги няма - не харча и туй то... Вселената никога не ме е оставяла без нужното, но пък винаги съм имала безпрекословна вяра в нея. Егрегора на езотериката го ползвах докато имаше какво да ми даде, вече ми все през крачолите за него, защото езотериката е вътрешно познание, а то се достига не като се закачиш за даден егрегор, а като навлезеш в себе си. В случая егрегора е само патерица и то до едно време  Wink. Егрегора на тока ли - дори и не го познавам и не зная къде се плаща тока от 20 години насам  Grin - споразумение при развода, кво да правиш кой как се уредил  Laugh Laugh Laugh...
Активен

Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #37 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 11:51 »

За егрегора на...електричеството...разбираш дали и колко си свързан с него.... Grin...като ти спре тока, не и преди това... Wink
За егрегора на езотериката - щом все още могат да те ядосат нечии незрели твърдения, противоречащи на "езотеричния" /личния "езотеричен"/ поглед, значи и тук не си скъсала с отношенията .  Grin
За паричния егрегор: не приемам обяснението. Това не е "скъсване" което си описала. Скъсване е да спреш да искаш паричките и да ги използваш, дори и когато ги има. Ей така: отиваш в магазина и викаш: "взимам това печено пиле" и просто си тръгваш от там.
 Laugh
Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #38 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 13:52 »

Тцъ, на много погрешен път си  Wink, но наистина не ми се обяснява вече. Прекалено е уморително, а и имам къде-къде по-интересни неща за вършене от това да се опитвам да обяснявам неща, които няма да се разберат и на хора, които са затворили собственото си съзнание...
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #39 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 15:51 »

За егрегора на...електричеството...разбираш дали и колко си свързан с него.... Grin...като ти спре тока, не и преди това... Wink
За егрегора на езотериката - щом все още могат да те ядосат нечии незрели твърдения, противоречащи на "езотеричния" /личния "езотеричен"/ поглед, значи и тук не си скъсала с отношенията .  Grin
За паричния егрегор: не приемам обяснението. Това не е "скъсване" което си описала. Скъсване е да спреш да искаш паричките и да ги използваш, дори и когато ги има. Ей така: отиваш в магазина и викаш: "взимам това печено пиле" и просто си тръгваш от там.
 Laugh

А стига бе?Верно ли?Ми как ще храниш децата бе?Парите купуват храна и подсигуряват физическото съществуване.Баси..То бива псевдо-утопия,ма ти къртиш всички мивки. Grin Grin

И наш кво..В стария форум имаше една дето генерализираше и обощаваше..Ти си кат нея.Ма ще те помоля да не го правиш,че е мноо дразнещо!Говори само за собствените си способности и възможност,но не принизявай всички до собственото си ниво.Щото не сме.Аз си имам его,дето си угоявам и си го обичам,но никога не бих скрила собствената си неадекватност и неспособност под маската на всеобщаТака,че..Аре баста!Писна ми!

Ха,аха апа определението за осъзнат кърти не само миФките ми бидетата! Grin Grin
Ми ако ти е просветнало по-късно?Ако си бил напълно неосъзнат и после си рабрал кой и кво си?Или викаш,такъв вариант нема.
« Последна редакция: (Неделя) 13 Януари 2013, 15:57 от Psyhea » Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #40 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 17:57 »

1/ * Правиш избор - инкарнираш се. Било то едновременна инкарнация (Митак, ще прощаваш ама точно тука си объркал пътя  Wink) или последователна.
    2/ * Преди инкарнация си наясно с генералните неща, които ще преживееш и СЕ инкарнираш.
    3/ * Преди инкарнация сключваш договори с други души за определени неща - било да ти бият шамари, било ти да биеш шамари. Няма го тва ама той ме удари па аз не исках - искал си и точка по въпроса.
    4/ * По време на инкарнация имаш свободната воля да правиш всичко, като си носиш последствията за направеното. Дали ще работиш някъде при някой некадърник и той ще те тормози, или ще се ожениш за някого и той да те тормози е все тая - подписал си - значи си се съгласил. Точка по въпроса.
    5/ * Самата инкарнация е подписване на договора ти за 3Д - влязъл си в тяло - подписал си. Точка - никакво мрънкане от тук нататък!
     6/  И още нещо: НИКОЙ пак повтарям НИКОЙ не те съди там горе. Тва за съденето иде от библията, а както повечето сте наясно тя не става и за задни нужди щото е гланцирана! Що да те съди ВА примерно, като той е част от теб и тая част е натресена в блатото - спасяваш се както можеш и с възможностите, които имаш. Забравете съденето - това е презумпция на човека, а не на ВИСШИТЕ КОСМИЧЕСКИ СЪЩЕСТВА дето сме всъщност!
     1/  Не  мога  да  сбъркам  пътя,  защото  отдавна  нямам  такъв!  Смятам,  че  живота  е  низ  от  ситуации  и  важното  е  как  ще  реагираме  в  самите  тях,  а  не  как  ще  ги  коментираме!  Пак  повтарям  няма  едновременни  инкарнации!!!!
    2/  Преди  инкарнирането  си  наясно  не  какво  ще  преживееш,  а  какво  се  налага  да  промениш  в  поведението  си,  така,  че  да  прекъснеш  повтаряемостта  на  един  и  същ  грешен  модел  на  реагиране  спрямо  сходни  ситуации.
    3/  Да  ама  ти  би  дузпата  на  бащата  на  децата  си  и  даже  го  изнуди  да  ти  плаща!  Що  не  го  търпя  нали  е  даденост?   
    4/  Кога  и  къде  ще  понесем  последствията   и  кой  ще  ни  принуди  да  си  платим  дяволиите?
   5/  Да  самата  инкарнация  е  резултат  от  постигнато  споразумение!  За  мърдането,  обаче,  не  си  права  -  Един  урок  можеш  да  го  научиш  по-много   начини  не си  ли  съгласна?
    6/  Интересно  къде  забута  последствията!  "ВИСШИТЕ КОСМИЧЕСКИ СЪЩЕСТВА дето сме всъщност!"   Да  уточним   висши  спрямо  кого?Huh?Huh?   
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен mira
Hero Member

« Отговор #41 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 18:22 »

А стига бе?Верно ли?Ми как ще храниш децата бе?Парите купуват храна и подсигуряват физическото съществуване....
Е, именно де, именно!!! За това говоря и аз. Ама ти не четеш, камо ли пък внимателно...Това казвам и аз: докато си тука не можеш да се отървеш от егрегорите, можеш само да облагородиш отношенията си с тях.
Останалото което си написала е...... Lips Sealed

Смятам,  че  живота  е  низ  от  ситуации  и  важното  е  как  ще  реагираме  в  самите  тях,  а  не  как  ще  ги  коментираме!    
Съгласна. Точно за това дори и да си майстор и много напреднал в езотеричното познание това с нищо не ти помага когато нещата опрат до реална практическа лична житейска ситуация. Защото на изпит се подлага не колко си запознат с нещата, а какво става вътре в сърцето ти в този момент.
Преди  инкарнирането  си  наясно  не  какво  ще  преживееш,  а  какво  се  налага  да  промениш  в  поведението  си,  така,  че  да  прекъснеш  повтаряемостта  на  един  и  същ  грешен  модел  на  реагиране  спрямо  сходни  ситуации.
т.е. "темата" и героите са ясни предварително, но не и точните подробности. Защото живота се ИЗЧИСЛЯВА, но после се пускаш по пистата, а там стават и изненади, които не си могъл да предвидиш.
Хареса ми една мисъл на Силвия Браун: "В отвъдното не дават медали за мъченичество"...Т.е. Ако една ситуация ти е дадена, само от свободната ни воля по време на инкарнацията ни зависи какво ще направим с нея.
 hi
« Последна редакция: (Неделя) 13 Януари 2013, 18:39 от mira » Активен

Неактивен Вещичка
Hero Member
Виждам те!

« Отговор #42 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 18:32 »

Митак,

айде да не коментираш личния ми живот, при условие, че нито ме познаваш, нито знаеш как стоят нещата а!
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #43 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 18:43 »

Чета бе мире.То твойто елементарно за разбиране и четене.Ама..Айде да ти дам пример..Боли ме ФАРА за шибаните религии.Дреме ми за Исус,Буда,Мохамед и сичкото му рода!Е тва е!!Кинта не давам,от църкви и храмове ме е гнус и ми се повръща,както и от секви техни производни.Как се наричат отношенията ми с религиозният егрегор в този случай? СЛожен въпрос.Знам...По-добре верно си Lips Sealed,че едвам ти изтрайвам неадекватните ограничени писаници понякога.Честно.И ти,точно ще врещиш кат заклана коза,за бланс?!?!?! Grin Grin Grin Grin Grin
Ти,дето всяка втора дума ти е "егрегор"! Grin Grin Grin

МИТКО,не че не нещо..МА ква е тая работа дето викаш ма вещичка за мъжо и? Shocked Shocked Shocked Shocked
Ми ако бащата ме маризи,ако ми изневерява и т.н.Аз кво?Щот съм била глупачка да родя дете,тряя да търпя тормоз до живот ли?
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #44 -: (Неделя) 13 Януари 2013, 19:10 »

Митак,

айде да не коментираш личния ми живот, при условие, че нито ме познаваш, нито знаеш как стоят нещата а!
  Съжалявам  и  се  извинявам!
  За  личният  ти  живот  споменавам  само  това  което  си  споменала  ти  самата,  не  го  коментирам  тоест  не  вземам  отношение  правилно  или  неправилно! 
  Извинявам  се!!!!!!!!!!!!!!!!!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: