Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Надеждата  (Прочетена 2498 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1199
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #45 -: (Вторник) 09 Септември 2014, 20:07 »

Grin
1,Вяра-вяра всеки мУ,доверие нико Му.
2.Надежда/Неволята, която умира с мен.
3.ЛЮбов-завършека на градацията.(е може и да има още)
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.
Неактивен Bobi
Sr. Member
Публикации: 494

« Отговор #46 -: (Сряда) 10 Септември 2014, 08:45 »

Боби,  каква  е  връзката  между  оптимизъма  и  надеждата?

Умерената доза оптимизъм подсилва вярата. Тя е следствие на наблюдение на действителността и изготвяне на възможно най -точна прогноза, която дава условие за избор на положителен развой на събитията. Тоест, този избор е на базата на реална преценка. Отчиташ както доброто, така и лошото, и избираш да вложиш сили за реализацията на добрия изход.
   Прекаленият оптимизъм, изразяващ се в слепота за лошото, има връзка с надеждата дотолкова, до колкото изразява неприемане на действителността в нейната цялост.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1490
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #47 -: (Сряда) 10 Септември 2014, 14:24 »

Grin
1,Вяра-вяра всеки мУ,доверие нико Му.
2.Надежда/Неволята, която умира с мен.
3.ЛЮбов-завършека на градацията.(е може и да има още)
 Cool
meander, не се връзва - надеждата не умира. Връзката между трите ми се струва, че е в такъв захват:

Ако надеждата умре се разваля единството. Другите две излиза, че остават ялови.
Аз ги номерирам по същия начин, както се произнасят:
1. Вяра
2. Надежда
3. Любов
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #48 -: (Сряда) 10 Септември 2014, 19:31 »

Grin
Страшкоу
Мба,картинката не ти е вярна.Тя е плетеница.Мисля че упоменах, че всяко нещо е такова каквото е,ние правим манджите.
Надеждата е модерното име на неволята.
 Wink
Активен

Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #49 -: (Сряда) 10 Септември 2014, 19:59 »

Надежда

Какви синоними и дават учените глави:
очакване, упование, вяра, надяване, ожидание
вероятност,шанс
блян, мечта
възможност
доверие, доверчивост

Неволя
Синоними:
беда, мъка, бедствие, страдание, нещастие, злополучие
лишение, сиромашия, беднотия
зло, болка, напаст, гибел
злочестина, скръб

Наш Меандър обаче твърди че :

На кой да вярвам аз сега  Shocked ....... А ?
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #50 -: (Четвъртък) 11 Септември 2014, 11:40 »

Wink

Е според мен са различни неща. Неволята не е оправдание да отричаме надеждата.
Като каза модерно ето нещо в тази връзка. Има една наука, която се нарича - Ноетика - става дума за силата на мисълта. И да го вържа с темата  ...ако човек игнорира надеждата в себе си, силата на мисълта трудно ще се прояви. Който му е любопитно ето едно предаване от БНТ-то: Науката ноетика и силата на мисълта

Е тя непризната наука се води - в графа псевдонаука се намира. През търсачката има още доста инфо в тази посока.
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #51 -: (Четвъртък) 11 Септември 2014, 12:01 »

Grin
Страшкоу
Цитат
Е според мен са различни неща. Неволята не е оправдание да отричаме надеждата.
Явно сте слепи.Така ли не виждате че всичко ни е обърнато навънка.Християнството е, обърнато навън знанието ни Да/Дао.
Същото е и със надеждата,обърнато навън неволя.Поне на мен така ми се струва.Всеки си живее с неговата истина.Всичко което е важно за нас е навътре,всичко навън обслужва някои други и ни вреди.
Или- Трай коньо за зелена трева.
 Cool
П.п.
Цитат
Е тя непризната наука се води - в графа псевдонаука се намира. През търсачката има още доста инфо в тази посока.
Науката не ни помага, а ни изучава.И изученото го прави(краде) в технологии.Земята и живота, не са технологични,а технологиите са копирани знания от живота.И като копия са вредни за живота,съответно и за учените.
« Последна редакция: (Четвъртък) 11 Септември 2014, 12:09 от meander » Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #52 -: (Четвъртък) 11 Септември 2014, 12:12 »

Явно сте слепи.Така ли не виждате че всичко ни е обърнато навънка.Християнството е, обърнато навън знанието ни Да/Дао.
Същото е и със надеждата,обърнато навън неволя.Поне на мен така ми се струва.Всеки си живее с неговата истина.Всичко което е важно за нас е навътре,всичко навън обслужва някои други и ни вреди.
Или- Трай коньо за зелена трева.
 Cool
meander, мразещият е сляп за любовта, обезсърченият е сляп за вярата. Този който е отчаян е сляп за надеждата. Надеждата е вътре в човека, заедно с вярата и любовта.
-------------------------------

Науката не ни помага, а ни изучава.И изученото го прави(краде) в технологии.Земята и живота, не са технологични,а технологиите са копирани знания от живота.И като копия са вредни за живота,съответно и за учените.
Знам, знам какво ти е мнението за науката. Няма да спорим по тази тема. Просто исках да го спомена, понеже ми се стори важно. Все пак нашите учени са стигнали до извода, че използваме 10% от умствените си възможности. Ноетиката загатва за останалите 90%. А със силата на мисълта, човек може да си излекува всички болежки по тялото, да си оправи настроението, да си възвърне радостта в живота   ...а заедно с нея и вярата, и надеждата, и любовта. Smiley
« Последна редакция: (Четвъртък) 11 Септември 2014, 12:19 от Страшкоу » Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #53 -: (Четвъртък) 11 Септември 2014, 12:30 »

Grin
Страшкоу
Цитат
meander, мразещият е сляп за любовта, обезсърченият е сляп за вярата. Този който е отчаян е сляп за надеждата. Надеждата е вътре в човека, заедно с вярата и любовта.
Струва ми се че не си прав.Всяко нещо е това което е.Омразата си е омраза,любофта любоф.Ние правим манджите,и дали са правилни разбираме след време.
Цитат
Все пак нашите учени са стигнали до извода, че използваме 10% от умствените си възможности. Ноетиката загатва за останалите 90%. А със силата на мисълта, човек може да си излекува всички болежки по тялото, да си оправи настроението, да си възвърне радостта в живота   ...а заедно с нея и вярата, и надеждата, и любовта.
И ти  им вярваш? Когато насилваш нещо, няма как да му видиш пълните възможностти.Второ за да работи мозъка му трябва бая ток и здрава енергийна система.
Със силата на мисълта можеш само да насилваш,правим нещата със инстинктите си,а мозъка му е друга работата.Излекуването не зависи от силата на мисълта,а от наличието на необходимите енергии и знания за възстановяване,и най важното-Дух.
А Вярата недеждата и любовта са само приказки.Колко наистина могат да "работят" с тези енергии? Между мерак/приказки и можене е голяма разликата.
А "учените" дупе дават, да овладеят любовта,ма чалъм хич.
 Cool
Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #54 -: (Четвъртък) 11 Септември 2014, 12:56 »

А Вярата недеждата и любовта са само приказки.
Приказките не са за подценяване - казана дума, хвърлен камък.
То някой път един юмрук в лицето е по-безобиден от казаната дума.

Колко наистина могат да "работят" с тези енергии? Между мерак/приказки и можене е голяма разликата.
Всеки човек има потенциала да "работи" с тези енергии. Има ли мерак човек, ще намери чалъм да работи с тях.
--------------------------------------

Струва ми се че не си прав.Всяко нещо е това което е.Омразата си е омраза,любофта любоф.Ние правим манджите,и дали са правилни разбираме след време.
Така е, времето разкрива всичко. Но те нещата вече се случват доста бърже - и ти си го споменавал това. А и все повече се забързват май. Времето ще покаже. gimmefive

« Последна редакция: (Четвъртък) 11 Септември 2014, 13:06 от Страшкоу » Активен
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: