Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Защо жените харесват уверени мъже  (Прочетена 2022 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен poli58
Newbie
*
Публикации: 15

« Отговор #15 -: (Понеделник) 24 Август 2015, 22:15 »

Защото както знаем всяка жена търси силен и уверен мъж, който да може да я подкрепя и тя да се чувства сигурна в неговите ръце.
Активен
Неактивен tan16
Jr. Member
**
Публикации: 53

« Отговор #16 -: (Понеделник) 24 Август 2015, 23:44 »

Аз пък не харесвам прекалено самоуверените хора(знам, че заглавието на темата засяга основно мнението на жените, но аз обичам да си изразявам позицията, когато имам изградена такава). Голяма част от тях са просто хвалипръцковци, които силно хиперболизират качествата си, когато се презентират. Мутрите са силно самоуверени и нямат умствения багаж, за да изградят своята реална самооценка. Всъщност, на какво се базира високото самочувствие? На физическа красота при мъжете и жените - телосложение и фейс, на здравен статус, на кариерно развитие и материално обезпечение - коли, имоти и пари. С други думи, материята се оценява и разделя на органична и неорганична и според морално-етичния кодекс/принципи/порядки се отсява кое е по-важното за дадения индивид. Завишената самооценка, която не граничи особено с реалността, е предпоставка за вземането на грешни решения (всъщност, от тях никой не е застрахован), повече лекомислие, действия с повишен риск - оттам пък обаче има повече и по-разнообразни емоции и опитности. Когато някой вирее в облаците, е ясно, че избива някакви  комплекси, страда от егохолизъм, нужда от внимание (attention whore) - показност/позьорщина. Няма нищо лошо човек да е самоуверен и самонадеян (зависи от контекста на думите) - в добрия смисъл, това значи, че вярва в себе си, надява се на себе си - мамка му, какво по-хубаво и прекрасно от това??!! Това са силни хора с характери, наистина много съм респектиран, когато се срещам/излизам/запознавам с такива. Когато обаче самоувереността започне да граничи с високопарност, това мен лично не ми прави добро впечатление. Уважавам хора, които са самоуверени, имат добро самочувствие и самооценка, но когато то е с някакво покритие и се доближава до реалността. Познавам много глупаци, които са силно уверени в правотата(ъъмм...тъпотата си), и други много интелигентни, но по-интровертни, обвити в някакви шибани ненужни черупки. И това вечно робуване на чуждото мнение не ми допада особено, като някаква примка или дразнещ сърбеж... Вечна предпоставка за изкуственост, фалш и лицемерие.. А един от белезите на дразнещата ме хипокризия е, когато хората критикуват само околните, но не са склонни и дори са враждебни към самокритичност/самоирония или справедлива чужда ирония/сарказъм - двойният аршин го срещам навсякъде, най-вероятно и самият аз понякога ставам негова жертва - проявявам този двоен стандарт. Човек често вижда в другите собствените си недостатъци. Ще завърша поста с тези три цитата:
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се кол*баят." Бъртранд Ръсел
 "Да си естествен, е поза, която дразни хората повече от всички други." Оскар Уайлд
"Винаги съм се чудил на нас, хората, - обичаме себе си , но държим повече на чуждото мнение, отколкото на нашето собствено". Марк Аврелий
« Последна редакция: (Понеделник) 24 Август 2015, 23:51 от tan16 » Активен
Неактивен karina
Newbie
*
Публикации: 38

« Отговор #17 -: (Вторник) 25 Август 2015, 08:39 »

https://www.youtube.com/watch?v=e95Sw11mTjQ&index=1&list=FLOPp90G59CsVLTby9SSJX9w

Много симпатично клипче и филм изобщо!
Активен

„Достигни до истината отвъд разума. Любовта е мостът.”

"Ако извадиш навън това, което е вътре в теб, то ще те спаси. Ако не   извадиш навън това, което е вътре в теб, то ще те унищожи."
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: