Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос  (Прочетена 952 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Spirit
Sr. Member
Публикации: 256

« -: (Четвъртък) 28 Ноември 2013, 10:20 »

Знаете ли за следното нещо, искам да направя клип, който искам всъщност да продам,дали ще стане е божа работа ,но клипа ще се състой от други клипове който не съм снимал аз.Няма да използвам сцени от филми,а предимно от телевизия.Та правя клип,от 20 примерно други клипове,които изразяват моя идея и го пускам в ютуб.От къде/какво мога да тегля,така,че да не наруша авторски права и да го спрат или не дай боже нещо повече?Примерно новинарските емисии на телевизиите и любителските клипове, могат ли да ме осъдят за авторски права?Музиката която ще използвам също? Въобще дайте ми идея как да направя клип с чуждо видео без да наруша авторки права.
Активен
Неактивен x_name41
Sr. Member
Публикации: 469

« Отговор #1 -: (Четвъртък) 28 Ноември 2013, 11:24 »

да, запознайте се с условията за качване на видео на ютюб и авторските права, там е описано какво, кое и как Smiley
Активен

"музиката удължава живота"
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #2 -: (Четвъртък) 28 Ноември 2013, 12:47 »

Благодаря,но тук са много относителни условията, хем може малко,ама зависи,ама не е сигурно в какъв смисъл и тн.
Активен
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #3 -: (Четвъртък) 28 Ноември 2013, 16:36 »

С movie maker пробвал ли си?
Активен
Неактивен x_name41
Sr. Member

« Отговор #4 -: (Четвъртък) 28 Ноември 2013, 19:57 »

по скоро с AVS Video Editor v4.2.1.166, може и с най новата версия но при нея има проблем със текстовите надписи (след кракване се губи библиотеката с текстовите шаблони), освен това е по обемна а и функционалноста е на нивото на първата версия
Активен

Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #5 -: (Четвъртък) 28 Ноември 2013, 22:19 »

Мисля,че ще променя стратегията с видеата, просто защото не искам да спрат видеото заради права или пък ако го продам да ми свалят после и ризата от гърба,пак по същата причина.Ще мина на снимки, всъщност идеята е важна,въпреки,че с видео щеше да е в пъти по ефектно представянето на идеята.Но с снимки е по безопасно. Относно програмата,програми да искаш, но не в тях е проблема,а в видеата,които ще използвам.Иначе спрях се на Proshow Produser, работил съм и друг път с нея,лесна и бърза с доста повече ефекти от муви меикъра.
Активен
Неактивен x_name41
Sr. Member

« Отговор #6 -: (Четвъртък) 28 Ноември 2013, 22:37 »

може би ако измените оригиналното видео по някакъв начин, аз преди време качих и пуснах един клип с циганската версия на гангнам стайл и онези веднага ми пратиха уведомление (предупреждение) че съм нарушил авторските права, а в същото време гледам подобен клип на този който пуснах се върти спокойно от други потребители, даже го препратих за да обжалвам но както и да е, може би разликата е в детайлите, този който пуснах аз беше целия клип на фона на кючека а тези от другите потребители на фона на музиката се показват само отделни фрагменти от клипа и някакви идиотски карикатури там, жалка картинка
Активен

Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #7 -: (Петък) 29 Ноември 2013, 00:06 »

Няма да използвам цели видеа, като цяло нещо от рода на 30 сек до 1 минута, даже е много,но ще ми трябват около 7-8,ще махна дори звука,защото не ми трябва,ще махна и всякакви логота ако има и тн, проблема е че ако спечеля наистина от него, много хора могат да поискат права.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #8 -: (Понеделник) 02 Декември 2013, 15:07 »

Примерно новинарските емисии на телевизиите и любителските клипове, могат ли да ме осъдят за авторски права?Музиката която ще използвам също? Въобще дайте ми идея как да направя клип с чуждо видео без да наруша авторки права.
Ми ето ти примерно за новинарските емисии. В закона за авторското право мернах следното нещо:

Чл. 4. Не са обект на авторското право:
1. нормативни и индивидуални актове на държавни органи за управление, както и официалните им преводи;
2. идеи и концепции;
3. фолклорни творби;
4. новини, факти, сведения и данни.

А тук е целият закон, хоп: http://lex.bg/laws/ldoc/2133094401
А относно снимките примерно има сайтове където може да се пазаруват. Като си купиш снимката, дори и някой после да ти заведе дело, отговорността за снимката я носи този който я е пуснал за продажба. Ако е била авторска той си е платил, за да я разпространява. Но не съм юрист де, просто предполагам като аматьор.
Активен
Неактивен Spirit
Sr. Member

« Отговор #9 -: (Вторник) 03 Декември 2013, 14:06 »

hi Благодарско
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: