Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 7693 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 28 Август 2014, 20:55 »

Тангра,  не  е  важно  какво  е  казал  или  направил  Аррито,  важното  е  какво  си  направил  ти,  за  мен  лично  е  интересна  твоята  реакция!  Когато  аз  получих  заканата  не  отвърнах  по  същият  начин  провери.  Начина  ни  мислене,  Тангра,  е  различен.  Ти  си  готов  да  употребиш  сила  за  да  се  докажеш,  а  аз  не!  Какво  общо  има  това  с  темата,  ами  твоето  мислене  е  като  на  всички  които  смятат  парите  (имането) за  основа  на  ценностната  система,  а  това  е  виждането  и  на  вашата  (демократична)  система.  Докато  има  и  друго  виждане  на  нещата,  друга  ценностна  система,  но  вие  не  можете  да  я  разберете  за  вас  това  е  глупаво  и  още  по  лошо  вие  смятате,  че  едно  такова  мислене  е  присъщо  на  хора  непълтоценни,  на  втора  и  трета  ръка  хора!  
      Кога  е  било  премахнато  робството  в  Щатите,  а  апартейда?  В  България  никога  не  е  имало  робство  Тангра,  никога!  Само  преди  десетилетия  в  примера  за  демократичност  на  Европа  -  Германия  са  съществували  Освиенцим,   Дахау,  докато  дива  България  си  спаси  евреите  в  коя  демократична  страна  в  Европа  се  случи  същото?  
     Така,  че  Тангра  не  ми  говори  за  демократични  ценности. Вълкът  козината  си  мени,  но  нрава  никога!
     Защо  Европа  разруши  България??  Защо  Тангра?
     В  един  пост  по-напред  попита  -  Защо  всички  емигрират  в  Щатите,  а  не  в  Русия?  Ще  ти  отговоря  -  Защото  всички  които  емигрират  споделят  максимата,  че  да  имаш  е  по-важно  от  това  да  бъдеш!  Всички  които  емигрират  -  отиват  за  пари  и  за  нищо  друго!
    Вашата  ценностна  система  е  всичко  се  купува  с  пари!!  Да  ама  не!!!!!
    Поздрав  за  всички  с  Американска  ценностна  система:    

http://vbox7.com/play:0df53d85de
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 28 Август 2014, 21:05 »

http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/08/27/2369037_nato_shte_ima_novi_bazi_v_iztochna_evropa_tvurdi/
НАТО ще има нови бази в Източна Европа, твърди Расмусен
      Ще  изгради  много  неща,  но  няма  да  направи  завод  за  детски  храни,  завод  за  обувки,  или  просто  училища!
Активен

Неактивен Tangrata
Hero Member
Публикации: 779

« Отговор #17 -: (Петък) 29 Август 2014, 04:45 »

Гледам Русия и Путин се скъсаха да строят училища и детски градини:

http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/08/28/2370616_nad_100_ruski_voinici_sa_ubiti_v_srajenie_v_ukraina/
Над 100 руски войници са убити в сражение в Украйна, твърдят очевидци
Повече от 100 руски войници са загинали в едно единствено сражение в Източна Украйна миналата седмица, докато са помагали на местните сепаратисти срещу украинските сили за сигурност.

Това съобщи "Ройтерс", цитирайки двама членове на Съвета по правата на човека към руския президент Владимир Путин. Те се позовават на свидетелствата на очевидци и информация от роднини на загиналите.

Елла Полякова и Сергей Кривенко разказват, че около 300 души са били ранени в тази битка на 13 август край град Снижне в района на Донецк. Колоната от камиони, пълни с муниции, е била атакувана със системи за залпов огън "Град".

Полякова и Кривенко споделят, че са разговаряли с десетина роднини на загиналите и техни бойни другари, очевидци на атаката. Някои от тях са съпроводили телата при превозването им обратно в Русия.

Източниците обаче казват, че няма документи, които да докажат, че войниците са били в Украйна, а в смъртните актове е написано, че са починали на съвсем друго място.

"Когато разговарях с момчетата, съпровождали ковчезите на тези професионални войници, те ми казаха, че заповедите са били само устни, никакви формуляри или документи", разказва Полякова.

Ако твърденията се потвърдят, те ще са в полза на тезата на Киев и западните съюзници, че Русия налива масло в огъня на украинския конфликт като снабдява сепаратистите с оръжие и жива сила, коментира "Ройтерс". Информацията повдига и множество неудобни за Кремъл и министерството на отбраната въпроси.

"Професионалните войници получават заповед, колоната преминава през Русия, спира в лагер все едно е част от военни учения на границата с Украйна. След това свалят всички обозначителни знаци или ги покриват с боя и прекосяват границата", разказва Полякова.

Александър Захарченко, един от лидерите на сепаратистите в Донецк, каза в четвъртък, че много професионални руски военни "в отпуск" се сражават в Украйна. Но Полякова казва, че никой от войниците, с които е разговаряла, не е подавал молба за отпуск, каквато е стандартната процедура.

Кривенко допълва, че към средата на август са започнали да получават оплаквания от роднини, че не могат да се свържат с децата си в казармата.

Двамата са поискали следствието за провери случаите, но още не са получили официален отговор дали е предприето нещо.
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #18 -: (Петък) 29 Август 2014, 05:25 »

Гледам Русия и Путин се скъсаха да строят училища и детски градини:

Така е Тангра прав си тази страна десетки години смучи кръвта на народа си и сега продължава да го прави и както си признава един вълк в овча кожа, вълкът козината си мени, нрава никога!

П.С. Не съм нито хамериканец нито привърженик на Сорос исие къмпани ... просто споделям какво съм видял и какво виждам в момента.
« Последна редакция: (Петък) 29 Август 2014, 05:39 от old4 » Активен
Неактивен mira
Hero Member
Публикации: 1507
живота е изумително приключение

« Отговор #19 -: (Петък) 29 Август 2014, 07:25 »

...мислене  е  като  на  всички  които  смятат  парите  (имането)за  основа  на  ценностната  система,  а  това  е  виждането  и  на  вашата  (демократична)  система.  Докато  има  и  друго  виждане  на  нещата,  друга  ценностна  система,  но  вие  не  можете  да  я  разберете  за  вас  това  е  глупаво  и  още  по  лошо  вие  смятате,  че  едно  такова  мислене  е  присъщо  на  хора  непълтоценни,  на  втора  и  трета  ръка  хора!  
hi Живота, Митко, обаче е много мъдър и като те поочука, като се "натичаш" дето има една приказка, като изпозагубиш неща, които не можеш да си върнеш с пари, като ти "спре кранчето" изневиделица /ах как само го умее това, Живота!/....е тогава ти се пренаместват приоритетите и си идваме на думата. Wink
Живота е удивително приключение...Живота е учител! И неслучайно с теб сме си говорили, че истинските изпитания, истинските придобивки, истинските неща изобщо, са в делника, а не в "постиженията" на преходността...Остават нещата, минали през сърцето, а всичко временно и тленно заминава на кино.
Защо  всички  емигрират  в  Щатите,  а  не  в  Русия?  Ще  ти  отговоря  -  Защото  всички  които  емигрират  споделят  максимата,  че  да  имаш  е  по-важно  от  това  да  бъдеш!  Всички  които  емигрират  -  отиват  за  пари  и  за  нищо  друго!
Точно. Наемници. Без нищо в сърцето.
Говоря това с ясното съзнание, че няма да бъда разбрана от всички. В моите вени тече чуждестранна кръв и бих могла без никакъв проблем да емигрирам в страна стотина пъти по - добре финансово от България в момента. Не съм го направила не от страх, не от нерешителност, не от непредприемчивост...Просто на най - дълбоко ниво в себе си знам, че мястото ми е където съм се родила. Че мястото на човека не е случайно избрано с рулетката....Имам дълг, имам работа, имам кармични задачи тук. И не случайно съм именно тук. Не случайно.
Активен

Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения...
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #20 -: (Петък) 29 Август 2014, 10:14 »

юли 10/14

Новото богатство на Русия

Паричните премии породиха истински бум на ражданията в Русия

Паричните премии породиха истински бум на ражданията в Русия

По 10 000 евро за всяко второ и следващо дете: този стимул накара все повече рускини да раждат дори на късна възраст. Така страната преобърна демографската тенденция и сега се радва на едно неочаквано богатство.

Репортаж на Дойчландфунк предава атмосферата в родилен дом на руския град Ростов на Дон – 12 пеленачета лежат едно до друго в пластмасова вана. Всички те са на по ден-два, разказва главната лекарка Мария Потапова. „През последното денонощие имахме 17 раждания. Това наистина е много. През годината имаме до към 4000 раждания. Откакто работя в тази клиника – вече осем години – броят на новородените всяка година нараства с по 100 до 200″, казва тя.

В единична стая Галина чака да я изпишат. До нея е дъщеричката й Розалия, която е родена преди шест дни. Това е третото дете на Галина. „Решението ни беше съзнателно, казва тя. Можем да си го позволим. Имам вяра в мъжа си, с него се чувствам сигурна. В състояние сме да отгледаме още едно дете.“

Това, което Галина описва, междувременно се е превърнало в тенденция за цяла Русия. През 2013 г. раждаемостта в страната за пръв път от 1991 г. насам надхвърли нивото на смъртността. Президентът Путин още преди години заяви, че главна задача на руската политика е да спре демографския спад. Той постоянно подчертава ценността на майчинството и на семейството, особено на многодетните семейства. Създадени бяха и финансови стимули. От няколко години насам държавата отпуска премии от по около 10 000 евро за всяко второ и следващо дете в семейството.

Особено в руските провинции това са много пари. Изплащането на еднократната парична помощ е обвързано с условието, че парите могат да бъдат използвани за подобряване на жилищните условия, за финансиране на образованието на детето или за повишаване на пенсионната осигуровка на майката. Галина споделя, че за нея парите не са били най-важното: съпругът й е фотограф и печели добре, а и къщата, в която живеят заедно с родителите на съпруга й, е достатъчно голяма.

„Подадохме молба за премията, но още не сме решили в какво да вложим парите. За приятелите ми обаче парите са много важни. Те си купиха апартамент. Никой не се решава да гледа деца, ако е принуден да живее в тясно едностайно жилище“, разказва Галина.

В допълнение към паричните премии в Русия беше подобрена законовата защита на майчинството. Работодателите са длъжни да пазят работното място на майката до три години след раждането на детето. Прави впечатление, че в последно време в Русия и все повече жени в зряла възраст се решават да родят и отгледат още едно дете. Надежда Левитцкая, която е шеф на зравната служба в Ростов казва: „Едно време 28-годишните майки влизаха в отчетите ни като „късно раждащи“, а сега много жени раждат и по на 42 и дори 45 години.“

„Днес хората могат да си позволят да отглеждат деца“

Самата Надежда Левитцкая има една дъщеря. Тя е родена в края на 90-те години. „Тогава памперсите току-що се бяха появили на пазара. Аз самата повивах бебето в пеленки. Нямахме и истинска пералня, беше много трудно да се отглеждат деца в Русия. Днес можеш си купиш всичко: детска количка, б*бешки храни, играчки. А и средната работна заплата е достатъчна, за да отглеждаш деца. Това наистина е огромен напредък.“

Само че бумът на раждаемостта в Русия има и друга страна: местата в детските градини вече не достигат. В Ростов например майките често са принудени да чакат с месеци, докато получат място за детето си. Галина обаче не се тревожи от това. Майката на три деца е готова да си остане и по-дълго у дома.

„Като гледам нашия президент, се убеждавам все повече, че положението в страната ни е стабилно. Това означава, че мъжът ми ще продължи да печели добре. Ако здравето ми позволява, искам да родя и четвърто дете“, казва тя.

Автор АГ, ДПА, ДЛФ, Г. Дорнблют, Б. Рачева

Източник: http://www.dw.de  

Русия  е  пред  фалит,  бедната  Русия,  с  гадният  Путин  на  власт!  Да  ама  не!!!   И  това  драги  ми  демакрати  не  го  е  открил  Путин,  тази  методика  се  прилагаше  в  България  по  Татово  време!  Както  съм  казвал  многократно  демографската  крива  е  единственият  верен  показател  за  определяне  на  успешността  на  едно  управление!!
    Започнат  ли  стачка  жените  -  бедата  е  налице!

Жената  ражда  не  когато  е  богата  или  бедна,  тя  ражда  когато  е  СИГУРНА  В  БЪДЕЩЕТО
« Последна редакция: (Петък) 29 Август 2014, 10:21 от МИТКО » Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #21 -: (Петък) 29 Август 2014, 10:33 »

...мислене  е  като  на  всички  които  смятат  парите  (имането)за  основа  на  ценностната  система,  а  това  е  виждането  и  на  вашата  (демократична)  система.  Докато  има  и  друго  виждане  на  нещата,  друга  ценностна  система,  но  вие  не  можете  да  я  разберете  за  вас  това  е  глупаво  и  още  по  лошо  вие  смятате,  че  едно  такова  мислене  е  присъщо  на  хора  непълтоценни,  на  втора  и  трета  ръка  хора!  

Живота е удивително приключение...Живота е учител! И неслучайно с теб сме си говорили, че истинските изпитания, истинските придобивки, истинските неща изобщо, са в делника, а не в "постиженията" на преходността...Остават нещата, минали през сърцето, а всичко временно и тленно заминава на кино.
Защо  всички  емигрират  в  Щатите,  а  не  в  Русия?  Ще  ти  отговоря  -  Защото  всички  които  емигрират  споделят  максимата,  че  да  имаш  е  по-важно  от  това  да  бъдеш!  Всички  които  емигрират  -  отиват  за  пари  и  за  нищо  друго!
Точно. Наемници. Без нищо в сърцето.
Говоря това с ясното съзнание, че няма да бъда разбрана от всички. В моите вени тече чуждестранна кръв и бих могла без никакъв проблем да емигрирам в страна стотина пъти по - добре финансово от България в момента. Не съм го направила не от страх, не от нерешителност, не от непредприемчивост...Просто на най - дълбоко ниво в себе си знам, че мястото ми е където съм се родила. Че мястото на човека не е случайно избрано с рулетката....Имам дълг, имам работа, имам кармични задачи тук. И не случайно съм именно тук. Не случайно.

Моята  фамилия  е  Туров,  родът  ми  я  носи  и  пази  повече  от  300 години,  но  тя  не  е  Българска,  а  Украинска.  Да  си  Българин  не  значи  кръв,  а  съзнание!   Духовно  осъзнаване  на  етническа  принадлежност! 
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #22 -: (Петък) 29 Август 2014, 11:14 »

НАТО планира военна база по-близо до границата на Русия
НАТО планира военна база по-близо до границата на Русия

Филип Брийдлав. © Фото: East News/AP Photo/Sean Kilpatrick

НАТО разглежда вариант за създаване на най-голямата база в Източна Европа за по-бързо придвижване към границите на Русия на инфраструктурата за бързо реагиране, съобщават британски медии с позоваване на думите на генерал Филип Брийдлав, върховен главнокомандващ Обединените Въоръжени сили на Северноатлантическия алианс.

„Фаворит за създаване на базата е разположеният на брега на Балтийско море полски град Шчечин“ – каза генералът. Според него, НАТО планира да разположи там оръжия, боеприпаси и храни за снабдяване в най-кратки срокове на бойните поделения на алианса в случай на евентуална криза.
По света, НАТО, Полша, военни бази, Политика
Цялото: http://bulgarian.ruvr.ru/news/2014_07_24/NATO-planira-voenna-baza-po-blizo-do-granicata-na-Rusija-5624/

http://bulgarian.ruvr.ru/news/2014_07_24/NATO-planira-voenna-baza-po-blizo-do-granicata-na-Rusija-5624/

Тангра  сега  разбра  ли  защо  бе  отнет  Крим?
Активен

Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #23 -: (Петък) 29 Август 2014, 12:03 »

Бежанците в пенсионна възраст от Украйна ще получават руски пенсии.

http://rt.com/politics/183564-ukraine-russia-pensions-refugees/
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member

« Отговор #24 -: (Петък) 29 Август 2014, 16:33 »

Ако Близнашки не е съгласен с позицията на президента за сигурността - оставка
http://www.dnevnik.bg/analizi/2014/08/29/2370396_ako_bliznashki_ne_e_suglasen_s_poziciiata_na/
"Дневник" публикува коментара на Огнян Минчев за реакцията на служебния премиер към документа, подготвен от военното министерство, в който се казва, че Русия е заплаха за националната сигурност. Мнението на политолога е от "Фейсбук". Заглавието е на редакцията.

За какво е виновен военният министър Велизар Шаламанов? За това, че формулира гласно и от името на овластена институция една истина, която е известна на всички.

Москва изнудва България с грижливо охранявания руски енергиен монопол, получава свръхпечалби от десетки милиарди през последните 20 години и заделя част от тях за масирано корумпиране на българските политици, олигарси и медии в отпор на европейския и атлантическия избор на страната ни.

Български правителства са сваляни с режисирани преврати, организирани през арогантни медийни публични кампании, организирани протести и провокационни оперативни мероприятия като утрояване на сметките за електричество в началото на 2013 г.

Официозни руски медии разпространяват филми и публикации за "краха" на българското европейско членство - прехвърляйки върху Европа резултатите от действията на руската пета колона в управлението на България.

За какво е виновен Шаламанов - че предложи умерена и коректна формулировка на всичко това като заплаха за сигурността на България? Ами заплаха е - нещо повече, българската държава е на санитарния минимум на своето съществуване вследствие на организираната враждебност на Москва срещу суверенното съществуване на България.

И още нещо - ако служебният премиер Близнашки не е съгласен с позицията на президента Плевнелиев по въпроса, достойната позиция би била оттегляне - оставка. Служебното правителство е правителство на президента.

Това ли, Митко, са ценностите, дето не парите били най-важното!?
"Не прави на другите, това, което не искаш да ти правят на теб." Любимият ти лозунг. Дали Москва спазва тоя принцип!?
Активен

"От човешката глупост по-забавно нещо няма. Това комиците са го открили много отдавна."
Неактивен Tangrata
Hero Member

« Отговор #25 -: (Петък) 29 Август 2014, 16:41 »

Владимир Путин възнамерява да пренесе държавната администрация в Сибир
http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/08/29/2371150_vladimir_putin_vuznameriava_da_prenese_durjavnata/?ref=substory

"Смятам за възможно и правилно част от федералните и централните органи да бъдат преместени в Сибир. Мисля, че Красноярск е особено подходящо за целта място", каза Путин и добави, че градът се явява географско сърце на Русия.

"След присъединяването на Крим, географският център на страната малко се измени, но това са дребни детайли. Тук говоря за многомилионен град с развита инфраструктура, хубаво летище, прекрасна природа и забележителни хора", заяви президентът.

Той също така сподели, че има и идеи да пренесе в Сибир и част от големите държавни фирми, понеже са се "събрали всички в Москва". Що се отнася за пренасяне на самата столица Путин заяви, че не се обсъжда такъв въпрос, но това не означава, че е необходимо всички органи да се съсредоточават в Москва. Той обаче призна, че Москва е един от обединителните символи на Русия.

Докато заемаше президентския пост Дмитрий Медведев също имаше идеи за децентрализиране на администрацията и изпращане на част от органите на държавната власт в "Нова Москва". Преместването на чиновниците се оценява на приблизително 13 милиарда долара.

Според първоначалния план това трябваше да се случи не по-рано от края на 2014 г. По време на третия мандат на Путин медии писаха, че този план няма да се изпълни, но през ноември 2012 г, Медведев опроверга тези слухове. Той продължи да твърди, че правителството, парламентът и президентската администрация трябва да бъдат преместени, но това е технически сложна задача.

През декември 2012 г. ръководителят на администрацията на президента заяви, че е невъзможно да бъде преселена цялата администрация, която се намира в Москва, но за част от администрацията това преместване ще бъде извършено.

През 2013 г. пък беше съобщено, че Държавната Дума ще остане в центъра на Москва, но ще бъде преместена в нова сграда.

Този плътно се окопава. Подсигурява се срещу митинги, демонстрации и протести.
В целия град в Сибир ще са само агенти. Няма да има случайни хора.
Чакам с любопитство реализирането на този проект.
Дали смята да пренесе и Кремъл заедно с тухлите?
Активен

Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 765

« Отговор #26 -: (Петък) 29 Август 2014, 21:29 »

Една любопитна новина с адрес Полша.

Полша затвори небето си за самолета на руския военен министър Сергей Шойгу.

http://bg.time.mk/c/e1429f487b/polsa-zatvori-nebeto-si-za-samoleta-na-ruskija-voenen-ministar-obnovena.html

Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен Веско
Hero Member

« Отговор #27 -: (Петък) 29 Август 2014, 23:53 »

ЕС може да закрие за Русия достъпа до банковата система SWIFT

Искането е направено от Великобритания

Великобритания ще призове лидерите на европейските държави да блокират достъпа на Русия до глобалната система за обмен на междубанкови финансови съобщения SWIFT по силата на санкциите, заявиха официално от британското правителство, съобщава Bloomberg.

SWIFT е една от основните връзки на Русия към международната финансова система. Планът на британския премиер Дейвид Камерън е да постави темата в дневния ред на срещата на лидерите на ЕС в Брюксел утре.

"Блокирането на Русия от системата SWIFT би било много сериозна ескалация на санкциите срещу страната и най-вероятно ще доведе до ответни действия. Изключването от SWIFT няма да блокира основните търговски сделки, но ще доведе до проблеми при трансграничното банкиране и съответно до прекъсване на търговските потоци", казва Крис Уийфър, старши съдружник в базираната в Москва консултантска фирма "Макро адвайзъри". /БЛИЦ

http://www.blitz.bg/news/article/287602
Активен
Неактивен Tangrata
Hero Member

« Отговор #28 -: (Събота) 30 Август 2014, 04:16 »

А някои съфорумници казват, че САЩ и ЕС ни били виновни!

"Файненшъл таймс": Българската политическа система е застрашена от престъпни връзки с Москва
http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/08/30/2371314_fainenshul_taims_bulgarskata_politicheska_sistema_e/

"Българските власти са най-корумпираните в Европа, обяви тази година доклад на Европейската комисия. Освен това европейски разузнавателни агенции, включително германската BND, се опасяват, че цялата българска политическа система е застрашена от криминални организации, свързани с руската държава и спецслужбите на Москва." (Бел.ред.: конкретната дума е compromised, което означава още "компрометирана", "изложена на риск", "подкопана", "обезсилена")
(бел форумеца: редактора е идиот! Думата compromised си я имаме усвоена на български. И смисълът е съвсем същият: КОМПРОМЕНТИРАНИ!)
Тази квалификация се съдържа в обширен анализ на лондонския в. "Файненшъл таймс", озаглавена "Украйна: Новото руско изкуство на войната".

За България в текста се припомня още как неотдавна е било разкрито, че "Газпром" диктува закони на ръководители на енергекитака в София преди те да бъдат внесени в парламента. "Въпроси, повдигани от ЕС, местни български политици и САЩ, се въртят около корупцията в проекта "Южен поток" относно възлагането на договори за огромно строителство на точно определени фирми."

Авторът Сам Джоунс описва прилаганите от Русия елементи на т.нар. хибридна война в Украйна и обяснява, че "руските действия там предизвикаха тревога, защото мнозина на Запад се опасяват, че подобна тактика ще се повтори на европейска почва. Със сигурност, за правителствата в Балтика и Източна Европа, проблемът е съвсем реален."

Конкретният пример е с Литва, която е важна за Москва с това, че осигурява най-директната сухопътна връзка с ексклава Калининград. "Но Русия оказва из цяла Балтика политически натиск и създава обществено напрежение. "Те създават психологически анклави в балтийските държави", казва Джонатан Айл от лондонския военен институт Royal United Services Institute. "В мното случаи руснаците търсят как да създадат проблеми. Те се опитват да открият кои са онези малки искри, които могат да предизвикат пожар".

В статията се разказва, че руският подход не е нещо ново, просто е различно от това, което в света се опитват да установят като начин за водене на война през последните 200 години. За илюстрация се цитира откъс от "Война и мир" от Лев Толстой, където се казва, че докато французите на Наполеон очаквали в Русия да се изправи срещу тях някой с шпага, те попаднали на противник, размахваш сопа, който изобщо не се вълнува от предпочитанията и правилата - с тъпа елементарност, но носеща много лична изгода.

В наши дни "сопата", размахана в Украйна, е оголила колко закостеняла е военната стратегия на НАТО за сдържане на противника, който вместо да се превръща в слабост на алианса, допълва авторът.
Под огромен въпрос е общоприетият на Запад възглед, че в глобализирания свят повечето просперитет означава и повече стабилност. В НАТО са разтревожени, че Путин изглежда прилага тактиката на ХХI век - експанзия на комуникационните технологии и икономическата зависимост, превръщащи всичко в един голям пазарлък.

"Национализъм, геноцид, ирредентизъм и военна агресия, за които смятахме, че изчезват, се оказаха живи и здрави и с размах се използват в Украйна и на други места. "Добре дошли в прекрасния нов свят", каза неотдавна адм. Джеймс Ставридис, доскоро Върховен командващ силите на НАТО в Европа. "И макар да използвам заглавието на Олдъс Хъксли, той изобщо не е "прекрасен" - това е един плашещ, нестабилен свят и трябва да се пробудим и да го осъзнаем."

Преди да се стигне до пасажа за България в статията на "Файненшъл таймс" се обяснява какво е "хибридна война". Това е синхронната употр*ба на широк набор от враждебни действия като част от гъвкава стратегия с дългосрочни цели, от които военната сила е само малка част.

Сам Джоунс цитира публикация от февруари 2013г. на новия началник на Генералния щаб на руската армия Валерий Герасимов, в която се обяснява, че границите между войната и мира се размиват. "Акцентът на използваните методи на противоборство се измества към широкото използване на политически, икономически, информационни, хуманитарни и други невоенни средства, реализирани със задействането на потенциала на населението да протестира. Всичко това се допълва с военни мерки със скрит характер, включително мероприятия на информационна борба и специални операции. Към открита употр*ба на сила - често под формата на миротворческа дейност и уреждане на криза, се преминава само на някакъв друг етап, обикновено за постигане на окончателен успех в конфликта".

Ген. Герасимов цитира съветския командир и военен теоретик Георгий Исерсон, според когото мобилизацията се осъществява не след обявяването на война, а незабележимо, постепенно и дълго преди започването й.
Активен

Неактивен Веско
Hero Member

« Отговор #29 -: (Четвъртък) 11 Декември 2014, 11:00 »

Путин подписва оръжейна сделка за $ 30 милиарда в Индия (ВИДЕО)
Ще се разработват изтребители от пето поколение, Вашингтон гневен

http://www.blitz.bg/news/article/307362
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: